Iseljenička viza za Ameriku I-130

hvala na odgovoru mika evo sta mi pise u ovom pismu koje sam dobio 24.03.2012 pd mi je 24.11.04 notice type:approval notice section:married son or daughter of us citizen,203 (a) (3) ina ja mislim da je ovo f 3 sta ti mislis a dobio sam pismo davno iz sarajeva pisalo je f 3 ali ne mogu da ga nademsin mi je vec u americi 4god faksa otac 70god jos nije u penziji ima li to kakvo olaksanje iso bi on u penziju da mi dodemo eto ako neko sta zna da mi javi ima li kakav put da bi se brze rjesilo mozda advokat ili nesto pozz

Senade, sad je jasnije, tvoj otac je americki drzavljanin a ti si ozenjen, tako da sigurno spadas u F3. U toj grupi trenutno se izdaju vize osobama koje su podnele zahtev prije 15. maja 2002. To znaci da je do tvog datuma ostalo oko 22 meseca. Tesko je prognozirati koliko ce stvarno vremena trebati da dodjes na red ali ce svakako trebati manje od 22 meseca.

Pocetkom septembra ce izaci bilten sa novim datumima, ja ocekujem da tvoja kategorija malo zivne jer od oktobra pocinje nova fiskalna godina i deli se novi kontingent viza (koje su ogranicene godisnjim kvotama).

Nemoj uzimati advokata, pogotovo ako ti je sin u USA, citava procedura je jednostavna i lako mozete odraditi sami. Ne postoji nacin da se proces ubrza, sve sto mozes uraditi je da na vreme odgovaras na zahtjeve koje ces dobijati iz NVC. Sve drugo je skopcano sa rizicima da napravis prekrsaj koji ti moze napraviti problem.

Kazes da sin studira. Ima li on zeleni karton, odnosno da li je resident? Ako ima, od kad ima? Mozda je stekao uslove za drzavljanstvo, a ako on aplicira za tebe kao drzavljanin, tada ne spadas ni u kakvu kategoriju i ne moras cekati datume. Taj put je najkraci.
 
e mika hvala na informacijama da tacno je sim mi tamo studira ali ja tamo na studenskoj vizi nema nikakav status ima vizu onoliko koliko mu traje skolovanje necu pravit nikakve gluposti dsa bi ugrozio ovaj proces pa neka traje 22mjeseca kad sam mogao da cekam 8god mogu i jos koji mjesec tebi jedno veliko hvala i od velike si pomoci naforumu ja citam odavno ovaj forum ali eto nikako da se javim sad jesam i drago mi hvala
 
e mika poslao sam jednu poruku kud ode ne znam ali evo opet mozda dodu dvije ali to je ustvari jedna da sin mi studira ali nema zeleni karton nije resident nazalost ima studensku vizu ali eto malo si me smirio neka je 22mjeseca ne mislim pravit nikakve gluposti da ugrozim ovaj proces hvala ti puno super da si na ovom forumu jako valjane informacije dajes hvala cujemo se nekom drugom prilikom javi ako sta se novo desi
 
Drago mi je ako sam ti pomogao. Jos nesto, Vrlo je vazno da je adresa na kojoj otac stanuje ista ona koju imaju u papirima u NVC. To je jako vazno jer ce uskoro, kako se tvoj PD priblizava, NVC poceti da komunicra sa tobom. Tvoj otac ce dobiti Affidavit of Support i treba ce plati neku taksu cime ce dokazati da nije odustao od peticije. Ti ces dobiti Choice of Agent, formular gdje treba da se izjasnis ko ce te zastupati. Kada dobijes ove formulare (ti i otac), to znaci da je tvoj slucaj na par meseci daleko da bude resen.
 
poštovanje poznavaocima ove teme

Otisao turistickom vizom u USA 1998
istekla viza posle 6 meseci
nisam smeo da se vratim zbog rezima
tada sam ja jos 2001 sa bratom podneo I130 za mene
tada sam ostao tamo i prekrsio vizu i bio u procesu politickog azila
aprila 2002 sam prekinuo proces i zatrazio dobrovoljno iseljenje-
dobio od suda datum i obavezu da kada se iselim svratim u neku americku ambasadu i faksujem neki dokument i time dokazem da sam se iselio
Ispostovao-sleteo u Sarajevo -svratio u ambasadu- faksovao papir.
Kada sam se iseljavao sudija mi je rekao da ako se iselim do zadatog datuma ja necu imati nikakav bad record -
U septembru 2009 dobio

Acceptance
On September 10, 2009, a duplicate notice was mailed to you regarding a decision on this case, or describing how we will process the case if it is still pending. Please follow any instructions on the notice. Your case is at our NEBRASKA SERVICE CENTER location. If this I130, IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN is still pending, you will be notified by mail when a decision is made, or if the office needs something from you. If you move and this case is still pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283.

Nasao sam da- Once the I-130 Petition is approved by USCIS, the case will be forwarded to the National Visa Center. A to je i pisalo u pismu koje sam tada 2009 i dobio.
Proveravao sam ja na netu u case status ali ja sam cini mi se eto probio te njine rokove ali-
Meni i dalje stoji na Acceptance- dosta je godina proslo pa me interesuje da li neko otprilike zna- koliko godina uzme ovaj slucaj - Filed I-130 On Category US Citizen filing for Brother Or Sister

Ako je i imala neka zabrana od 10 god to mi je isteklo u aprilu 2012 jer sam se iselio aprila2002- mada neverujem da bi me sudija lagao- da imam nekakav bad record-
ali eto ako se pekoracenje vize samo smatra kao prekrsaj istekla mi je i ta kazna.
I samo jos jedno.
Ako to dobijem kako i sta da uradim za zenu i dvoje dece(6 i 9 god) jer sam to podneo za sebe dok nisam bio zenjen. hoce li mi deca i zena dobiti papire sada uz mene ili kakva je procedura.
Ja sam iz Srbije samo da nebude zabune.
 
Poslednja izmena:
Prvi korak: otidji na sajt USCIS-a i provjeri kakav je status aplikacije I-130 koju je brat podneo za tebe. U pismu koje si dobio 2009. (cije si delove citirao) treba da stoji shifra od 13 karaktera (pocinje sa tri slova, obicno WAC ali moze biti i druga kombinacija tri slova i 10 brojeva). Tu ces saznati da li je tvoja aplikacija prosla bezbednosne provere i odobrena od strane UCSIS. Posle toga se javi na forum, da ti objasnim sta ces dalje.
 
Ovo dobijem kada ukucam taj moj EAC broj na USCIS sajtu u- case status- pretragi. Vidis da stoji -still pending. Javljao sam se sa e mail Americkoj ambasadi i rekli su mi da sada treba da dobijem odgovor od National Visa Center i da je moj slucaj tamo. Verovatno si propustio da sam to napisao da sam u tom pismu koje je stiglo tamo na adresu u USA 2009- receno da je moj slucaj odobren i poslat u NVC.
E da i u e mail od ambasade rekli su mi da se za I130 brat-sestra ceka otprilike manje vise 12 god. Ja sam to predao tamo 2001- znaci otprilike za godinu nece biti nista. E samo ako mozes da mi kazes sta da radim i kada da reagujem za zenu i decu da nebih dodatno cekao. I naravno Mika- hvala ti puno.



Acceptance
On September 10, 2009, a duplicate notice was mailed to you regarding a decision on this case, or describing how we will process the case if it is still pending. Please follow any instructions on the notice. Your case is at our NEBRASKA SERVICE CENTER location. If this I130, IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN is still pending, you will be notified by mail when a decision is made, or if the office needs something from you. If you move and this case is still pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283.
 
Ovo dobijem kada ukucam taj moj EAC broj na USCIS sajtu u- case status- pretragi. Vidis da stoji -still pending. Javljao sam se sa e mail Americkoj ambasadi i rekli su mi da sada treba da dobijem odgovor od National Visa Center i da je moj slucaj tamo. Verovatno si propustio da sam to napisao da sam u tom pismu koje je stiglo tamo na adresu u USA 2009- receno da je moj slucaj odobren i poslat u NVC.
E da i u e mail od ambasade rekli su mi da se za I130 brat-sestra ceka otprilike manje vise 12 god. Ja sam to predao tamo 2001- znaci otprilike za godinu nece biti nista. E samo ako mozes da mi kazes sta da radim i kada da reagujem za zenu i decu da nebih dodatno cekao. I naravno Mika- hvala ti puno.

Ne, u pismi koje si dobio od USCIS-a ne pise da je tvoj slucaj odobren. Tamo pise sta ce biti kada BUDE odobren, tj. da ce biti proslijeden NVC-u. Kada USCIS odobri slucaj, oni ce ti poslati NoA (Notice of Action) zvanicni formular (vidi sliku http://www.dcregionalcenter.com/Documents/I526ApprovalImage_lg.jpg).

Tvoj slucaj postaje malo zamrsen. Ono sto svakako PRVO treba da uradis je da saznas svoj status. Kazao si da USCIS pokazuje da je slucaj pending. To moze biti tacno ali i ne mora, USCIS cesto nije bas azuran sa svojim web stranicama. Sledece sto treba da ucinis je da telefonom pozoves USCIS (uputstvo kako da zoves http://www.uscis.gov/USCIS/Resources/F1en.pdf). Po meni, moguce je da su ti poslali approval (NoA) ali se brat odselio sa adrese koja je navedena u I-130 pa ga postari nisu mogli naci. Znaci, prvo resi dilemu gde je tvoj slucaj pa tek tada razmisljaj o sledecim koracima. Tvoj PD je mozda vec postao current (ako je zahtev predat pre 15. marta 2001.). U svakom slucaju, postace current u sledecih par meseci. Znaci, ne gubi vreme nego se postaraj da saznas kakav ti je status u USCIS.
 
Evo dobio sam ovu kopiju

E ovako slucaj sam predao aprila 04 2001- a ovo sam dobio septembra 10 2009.

I 797 notice of Action
The above petition has been approved. The original visa petition has been forwarded to the Department of State (DOS) National Visa Center (NVC) 32 Rochester Avenue, Portsmouth, NH, 03801-2909. The petition indicates the person for whom you are petitioning (the beneficiary) wishes to adjust status to that of a lawful permanent resident in the United States. Because the petition was postmarked on or before April 30, 2001, the beneficiary is eligible to adjust status under Section 245 (i). The priority date is the date the petition was physically received by the Service and is shown above.
When the beneficiary becomes eligible to adjust status based on the priority date of this petition, he or she may submit a copy of this notice, along with a Form I-485 Application for Permanent Resident, to their local Citizenship and Immigration Services (CIS) District Office where the beneficiary resides. Do not send the request to a CIS Service Center. Additional information about eligibility for adjustment of status can be obtained from the CIS National Customer Service Center (NCSC) at 1-800-375-5283 or by accessing the CIS web site at www.uscis.gov.
If the beneficiary elects to apply for an immigrant visa outside the United States based on this petition once the priority date is current and the visa is available, no further action by the beneficiary is necessary. The NVC will forward the approved petition to the appropriate consulate to complete visa processing. The NVC will then contact the beneficiary concerning further immigrant visa processing steps.
In the event the beneficiary decides to change his or her original visa application location, he or she must submit a copy of this notice, along with a Form 1-824 Application for Action on an Approved Application or Petition to the local CIS District Office or DOS Consulate in the respective country.
The approval of this visa petition does not in itself grant any immigration status and does not guarantee that the alien beneficiary will subsequently be found to be eligible for a visa, for admission to the United States, or for an extension, change, or adjustment of status.
THIS FORM IS NOT A VISA NOR MAY IT BE USED IN PLACE OF A VISA

E kada li ce ovo biti current i kada mogu da reagujem ovo za zenu i decu. I naravno hvala ti na pomoci.
 
Evo dobio sam ovu kopiju

E ovako slucaj sam predao aprila 04 2001- a ovo sam dobio septembra 10 2009.

I 797 notice of Action

****
E kada li ce ovo biti current i kada mogu da reagujem ovo za zenu i decu. I naravno hvala ti na pomoci.

Da sam na tvom mestu, uhvatila bi me panika :)

Sala na stranu, tvoj slucaj ce postati current vec u biltenu za novembar ili najkasnije za decembar 2012. Ono sto HITNO treba da radis je da posaljes mail NVC-u. Uputstvo kako da ih kontaktiras nalazi se ovde http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3177.html

Ono sto je meni cudno je da bratu i tebi vec nisu poslali neke obrasce, obicno to cine par meseci pre nego slucaj postane current. Tvoj brat treba da dobije AOS Bill (Affidavit of Support) koji treba platiti a ti bi trebalo da dobijes DS3032 (Choice of Agent), tj. da odredis ko ce te zastupati u tvom slucaju.

Bilo kako bilo, napisi ODMAH mail NVC-u. Ako ste ti ili brat menjali adresu koju ste naveli u I-130, trazite da se promeni. Obavesti ih da se tvoja situacija u medjuvremenu promenila (stekao si zenu i decu) i pitaj sta da radis. U nekim slucajevima traze dokumentaciju da se posalje u NVC (kopije) a postoje i slucajevi kada ljudi to urade direktno na razgovoru za vizu u ambasadi. Nemoj da brines, te promene ne uticu na tvoj status ni na koji nacin.

Neka brat u medjuvremenu nazove NVC na broj (603) 334-0700 Gledajte da to bude u radno vreme tako da mozete pricati sa zivim covekom. Prilikom poziva mora da ima NVC case number. Posto to ne znas, ukucaj USCIS receipt broj. Neka pita operatera SVE sto ga zanima, za adresu da kaze OBAVEZNO ako je menjana.

Ajde sad, pa se javi sta si napravio.
 
Pa ja imam ovaj EAC broj to je USCIS a NVC broj nemam. A adresa nam je validna tj prava. Ista adresa vazi i sada-to je ta bratova adresa- na koju je stigao i ovaj I797. Tu adresu ne treba menjati.
Jedino sto NVC ne zna koja je moja adresa u Srbiji. Da li treba da ih nazove zbog toga da bi im dao moju adresu ovamo. I pitao sta da radim za zenu i decu.
A kako mislis za ovaj DS3032- koga ja to treba da odaberem ovde u Srbili ili tamo da me neko zastupa u slucaju. Mora li to da se odabere ili mogu sam da resavam te stvari sam u ambasadi u Beogradu?
 
Jedino sto NVC ne zna koja je moja adresa u Srbiji. Da li treba da ih nazove zbog toga da bi im dao moju adresu ovamo. I pitao sta da radim za zenu i decu.
A kako mislis za ovaj DS3032- koga ja to treba da odaberem ovde u Srbili ili tamo da me neko zastupa u slucaju. Mora li to da se odabere ili mogu sam da resavam te stvari sam u ambasadi u Beogradu?

Kako mislis da NVC ne zna tvoju adresu u Srbiji? Brat je morao da je popuni u I130 kada je podnosio zahtev. Da li to znaci da si se selio u medjuvremenu?
Za taj DS3032 ne brini, procedura nalaze da izaberes agenta. Ja bih ti preporucio da izaberes brata iz prostog razloga sto posta mnogo brze stigne do njega nego do tebe u Srbiju. Nema potrebe da angazujes advokata, stvar je prilicno prosta.
Za zenu i decu najbolje je da se raspitas telefonom ili mailom u NVC, oni ce ti reci sta da radis. U osnovi, potreban je vencani list i rodni listovi dece. Sretao sam ljude koji su slali kopiju + prevod u NVC a i one koji su sve resili u ambasadi. Kao sto sam rekao, nemoj da brines znog zene i dece, svi cete zajedno dobiti vizu, ti kao nosilac prava a oni kao follow-to-join.
 
Evo dobio sam ovu kopiju

E ovako slucaj sam predao aprila 04 2001- a ovo sam dobio septembra 10 2009.

I 797 notice of Action
The above petition has been approved. The original visa petition has been forwarded to the Department of State (DOS) National Visa Center (NVC) 32 Rochester Avenue, Portsmouth, NH, 03801-2909. The petition indicates the person for whom you are petitioning (the beneficiary) wishes to adjust status to that of a lawful permanent resident in the United States. Because the petition was postmarked on or before April 30, 2001, the beneficiary is eligible to adjust status under Section 245 (i). The priority date is the date the petition was physically received by the Service and is shown above.
When the beneficiary becomes eligible to adjust status based on the priority date of this petition, he or she may submit a copy of this notice, along with a Form I-485 Application for Permanent Resident, to their local Citizenship and Immigration Services (CIS) District Office where the beneficiary resides. Do not send the request to a CIS Service Center. Additional information about eligibility for adjustment of status can be obtained from the CIS National Customer Service Center (NCSC) at 1-800-375-5283 or by accessing the CIS web site at www.uscis.gov.
If the beneficiary elects to apply for an immigrant visa outside the United States based on this petition once the priority date is current and the visa is available, no further action by the beneficiary is necessary. The NVC will forward the approved petition to the appropriate consulate to complete visa processing. The NVC will then contact the beneficiary concerning further immigrant visa processing steps.
In the event the beneficiary decides to change his or her original visa application location, he or she must submit a copy of this notice, along with a Form 1-824 Application for Action on an Approved Application or Petition to the local CIS District Office or DOS Consulate in the respective country.
The approval of this visa petition does not in itself grant any immigration status and does not guarantee that the alien beneficiary will subsequently be found to be eligible for a visa, for admission to the United States, or for an extension, change, or adjustment of status.
THIS FORM IS NOT A VISA NOR MAY IT BE USED IN PLACE OF A VISA

E kada li ce ovo biti current i kada mogu da reagujem ovo za zenu i decu. I naravno hvala ti na pomoci.

Pushiona je u svakom slucaju kad ti jednom odobre slucaj i dobijesh green card prvo cesh morati da prijavish zenu i decu u ambasadu i tu cesh chekati brat bratu 3 do 4 godine za njihove iseljenichke vize.Nece ti zena sa decom dobiti zajedno iseljenicke vize sa tobom kakav follow to join gluposti to ne funkcionishe tako.
 
Ja se sada vec i nesecam da li smo - a verovatno jesmo popunili moju adresu ovde u Srbiji- davno je to bilo. Ok javicu ti se kada se brat bude cuo sa njima i kada budem znao na cemu smo. A znas li samo- jos za ovo da te gnjavim- koliko vremena otprilike prodje od ovoga statusa kada postanem current pa do konacnog useljenja? Hvala ti jos jednom.
 
Ja se sada vec i nesecam da li smo - a verovatno jesmo popunili moju adresu ovde u Srbiji- davno je to bilo. Ok javicu ti se kada se brat bude cuo sa njima i kada budem znao na cemu smo. A znas li samo- jos za ovo da te gnjavim- koliko vremena otprilike prodje od ovoga statusa kada postanem current pa do konacnog useljenja? Hvala ti jos jednom.

Zavisi od slucaja do slucaja. U principu, trebalo bi da ide brzo. Tvoj datum postane current. Nakon nekoliko nedelja zakazu ti intervju u ambasadi (treba vremena da NVC javi ambasadi za tebe) i tada dobijes vizu. U medjuvremenu moras da kompletiras dokumentaciju, izvadis potvrde o nekaznjavanju i nevodjenju sudskog procesa (krivicnog), izvrisis ljekarski pregled, uplatis za vizu...
U konzulatima gdje je visok pritisak (Mumbai, Delhi itd) ceka se duze, u zemljama poput Srbije brze se dodje na red za intervju. Kada dobijes vizu imas rok (mislim 6 mjeseci) da se iselis. Zato, ako imas decu u skoli, mozda je najbolje da tempiras iselenje kad se zavrsi skolska godina.
 
prvo izvinjavam se na , vejrovatno glupim pitanjima ali sam početnik u bukvalnom smislu te riječi.

ovako, momak i ja (uskoro muz) razmisljamo o preseljenju u SAD. oboje smo fakultetski obrazovani, u kasnim 20tim smo, postupak dobijanja vize bi podnijeli nakon vjenčanja.

koji je postupak dobijanja vize ukoliko nemamo nikog tamo od rodbine i prijatelja?
ne mogu pronaći ove infrormacije.
stvarno mi nije jasan postupak radne vize...prvo ne znam da li mi uopste priznaju fakultete a drugo na koji način odavde pronaći posao?

molim vas da mi pišete, ukoliko ista znate o navedenom.
 
:(:sad2::sad2:
Jaooooooooooooooooooooooooooo kad se sad nisam šlogirao necu nikad.
zove me brat u i ja mu kazem kao i bezroj puta do sada ajde da okrenemo USCIS vidimo ima li sta novo- a on- ma to ide svojim redom to je u redu- polako to se ceka itd. I ja sada budem uporan i stavi on mene ka konferncijsku liniju i ja slusam- i naravno bla-bla-bla- 45 min- cekanje da se javi operater i konacno-operater
trazi on br. mi mu damo i-
onda petitioner name
onda beneficiary
i na kraju mu kaze- pa gde ste vi do sada mi nemamo vasu adresu. Vas slučaj sitting and waiting od 2010. Jaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj. E zamisli.
Nemogu da verujem.Rekao nam je da ce on sve poslati na adresu sa svim upustvima. Neverovatno.
E sada mi samo nije jasno ali nema veze kako oni nisu imali adresu kada je njegova adresa update -i ta adresa je na I797 koji smo dobili jos 2009. Ali ok- bitno mi je da je se ovo mrdnulo sa mrtve tacke. Rekao je da treba isto da posaljemo kopije vencanice i izvode iz maticne knjige rodjenih za zenu i decu.
Nemogu da verujem. Vec odavno bi bio tamo- ali eto.
 
Eto, rekoh ti da hitno zoves. Iz aviona se videlo da nemaju adresu. Ipak si imao srece, da si cekao jos malo, zahtev bi postao nevazeci i onda sve ispocetka. Bilo kako bilo, salji papire za zenu i decu sto pre, ne zaboravi da upakujes cover letter po pravilima koja su propisana, jer ce se u protivnom izgubiti.
 
cover letter po pravilima koja su propisana, jer ce se u protivnom izgubiti ?!
mislio si na preporuceno pismo ili?
A reci mi samo jos ovo- ako ja sada ne podnesem za zenu i decu!!!. Ipak treba se snaci tamo- mali su(deca) nov jezik nova skola- nema keša. Kada bi ovo ostalo samo na meni- da udjem samo ja- kada bi i za koliko posle mogao da njih odvedem.
 
cover letter po pravilima koja su propisana, jer ce se u protivnom izgubiti ?!
mislio si na preporuceno pismo ili?
A reci mi samo jos ovo- ako ja sada ne podnesem za zenu i decu!!!. Ipak treba se snaci tamo- mali su(deca) nov jezik nova skola- nema keša. Kada bi ovo ostalo samo na meni- da udjem samo ja- kada bi i za koliko posle mogao da njih odvedem.

Cover letter mozes poslati DHL-om ili obicnom postom, svejedno je, i obicna posta ce stici desetak dana kasnije, sto ne igra ulogu. Bitno je da oni znaju ko pise, sta salje i u ciju fasciklu da stave. Ima mnogo primera na netu kako se pise NVC-u, proguglaj malo pa ce ti sve biti jasno (npr> http://www.visajourney.com/wiki/index.php/DS-230_Cover_Letter).

Za decu i zenu moras da podneses zajedno sa sobom, ako to ne ucinis upustices se u nesto sto moze da donese velike probleme. Nemoj da panicaris, 90% useljenika je slicno tebi ili siromasnije od tebe. Imaces dovoljno vremena da se pripremis (mada ne i previse). Tvoj slucaj jos nije postao current, bar po onome sto si rekao za datum podnosenja ali ce postati za par dana a najdalje za mesec-dva. Vecina ljudi gleda kako da ubrza proceduru. Ti mozes da odugovlacis ako ti je potrebno. Znaci, od momenta kada NVC posalje papire u ambasadu, imas godinu dana da se javis i uzmes vizu. Kada uzmes vizu, imas sest meseci da se uselis. Zena i deca moraju ici sa tobom. Ne znam zasto kalkulises, za decu se ne boj, pre nego se okrenes oko sebe oni ce pricati engleski toliko dobro da neces verovati.
 
Verujem da je tako bio sam -znam. nego sam mislio da ja jedno godinu dana budem sam da malo sredim situaciju oko sebe. Bukvalno pocinjes od nule- znas kako je. nebi bas da ih maltretiram i dovodim na nepoznato. ipak mi je lakse samom. Razumes me sigurno.
Ni stana ni auta ni nekih para.....4 avionske karte.... Ovako sam mislio da ja to skockam pa tek onda, Godinu najmanje.
Jedino ako ih sada ne ukljucim- jedino cu moci da ih odvedem kada postanem drzavljanin- ako se ne varam- a za to ce da treba vise godina- zar ne.
 

Back
Top