Iseljenička viza za Ameriku I-130

Odobrena mi je viza 18.juna 2010..............:worth::super::dash:

Hej i meni je odobrena I-130 jos u aprilu i verovali ili ne jos uvek cekam NVC da mi zatvori slucaj. Samo da vas upozorim da su jako usporili proces i da svi ljudi size i lude.
Meni su poceli razmatranje papira pre ravno mesec dana i jos cekamo. Inace su znali da zavrse sve za 10 tak dana.
Tako da naoruzajte se.... evo site pa malo prelistaj :
http://www.visajourney.com/forums/topic/265126-for-those-of-us-waiting-case-complete/
 
Poslednja izmena:
Hej i meni je odobrena I-130 jos u aprilu i verovali ili ne jos uvek cekam NVC da mi zatvori slucaj. Samo da vas upozorim da su jako usporili proces i da svi ljudi size i lude.
Meni su poceli razmatranje papira pre ravno mesec dana i jos cekamo. Inace su znali da zavrse sve za 10 tak dana.
Tako da naoruzajte se.... evo site pa malo prelistaj :
http://www.visajourney.com/forums/topic/265126-for-those-of-us-waiting-case-complete/

da li su ti poslali postu iz NVC u kojoj si dobio da popunis formular (CHOISE OF ADDRESS AND AGENT) ako jesi kad si dobio????ja sam to dobio pre 10 dana i poslao im nazad!!!!:dash:
 
Jesam odavno. Ja sam to jos u maju mesecu poslala,pa onda idu uplate od 70$ i 400 $
i onda saljes formu i-864 i ds230 sa civilnim dokumentima za NVC. E onda kad zaprime cekassss i cekas. Cula sam od NVC da znas da su jako usporili procesuiranje jer moraju malo da ubrzaju slucajeve koji vec dugo cekaju. Tako da mi koji smo u grupi Jun,Jul cekamo i nikome jos nisu kompletirali slucaj.. Ja evo ravno mesec dana, Kazu ceka se na obradu svega 6-8 nedelja.
Mislim da sam ti postavila link pa pogledaj na tom forumu.
Nadam se da si obavesten-a o svemu!!!! ;)
 
Cula sam od NVC da znas da su jako usporili procesuiranje jer moraju malo da ubrzaju slucajeve koji vec dugo cekaju. Tako da mi koji smo u grupi Jun,Jul cekamo i nikome jos nisu kompletirali slucaj.. Ja evo ravno mesec dana, Kazu ceka se na obradu svega 6-8 nedelja.

Ništa nije usporeno. Tvoj slučaj će biti zatvoren onako kako su ti i rekli, za 6-8 nedelja (ako ne bude trebala dodatna dokumentacija). To što polupismeni tipovi iz nekog Pakistana i Filipina nagađaju kako je sve usporeno jednostavno nije tačno. Ti se samo opusti i ne dozvoli da ti život stane.

Ja razumijem da si nestrpljiva i da ti se čekanje čini predugim ali se prisjeti ljudi koji čekaju 10 ili 20 godina na useljenje pa ć ti biti lakše. :super:
 
Samo da te informisem....meni nije stalo da se iselim meni je stalo da budem sa svojim muzem sto pre jr je ovo igranje sa zivcima...razdvojenost ubija ma koliko se trudili da opstanemo. Nadam se da nisam bila gruba...ali mi je dojadilo cekanje....i brojanje sekundi..minuta...dana....I nervira me to sto su nekima za 7 dana zatvorili a neke razvlace....po cemu klasifikuju....
A inace sve smo im uredno poslali sto treba,vodili smo racuna strogo o tome. Usporili jesu ,u junu mesecu je bilo 2-4 sedmice ,a sad je 6-8.... i to mogu potvrditi ljudi koji su dobili prosli mesec.
Definitivno se oteglo...
Nadam se da ce nocnoj mori doci kraj....
 
Poslednja izmena:
Samo da te informisem....meni nije stalo da se iselim meni je stalo da budem sa svojim muzem sto pre jr je ovo igranje sa zivcima...razdvojenost ubija ma koliko se trudili da opstanemo. Nadam se da nisam bila gruba...ali mi je dojadilo cekanje....i brojanje sekundi..minuta...dana....I nervira me to sto su nekima za 7 dana zatvorili a neke razvlace....po cemu klasifikuju....
A inace sve smo im uredno poslali sto treba,vodili smo racuna strogo o tome. Usporili jesu ,u junu mesecu je bilo 2-4 sedmice ,a sad je 6-8.... i to mogu potvrditi ljudi koji su dobili prosli mesec.
Definitivno se oteglo...
Nadam se da ce nocnoj mori doci kraj....

Tvom čekanju će vrlo brzo doći kraj. Ja sam samo rekao da treba da se opustiš, nervoza ništa ne pomaže, čak ti može odmoći na intervjuu u smislu da konzul počne sumnjati i postavljati dodatna pitanja.

Inače, SVI koji su konkurisali za family based useljenje čeznu za svojim bližnjima. Ima tu roditelja koji su godinama odvojeni od vlastite djece, braća od sestara itd.

Oficijelni rok je 6-8 sedmica, nekome zavrsše ranije, nekom kasnije ali svima u okviru tog roka. Ako pređe 8 sedmica onda treba da pritisneš NVC i insistiraš na zatvaranju tvog sličaja.

Sve najbolje.
 
Pozdrav svima! Aplicirala bih za I-130 vizu pa me zanimaju iskustva, koliko je proslo od kako su vasi (majka, otac, sestra, brat itd) predali aplikaciju za vas pa do dobijanja prvog odgovora (ne racunam potvrdu da je sve stiglo u centar)? Ja sam po onome sto sam procitala F4 kategorija, i treba da me prijavi sestra u narednih nedelju, dve (kad stignu krstenice do nje u USA). Citala sam o priority date-ovima koji su stvarno obeshrabrujuci (sad se obradjuju datumi iz 2002.), a citam i vasu prepisku pa sam se ponadala da mozda i moze brze, ovako se plasim da cu imati previse godina dok se sve to zavrsi. mika_hakkinenu, vidim da si ti iz iste kategorije, pa te molim za pomoc i savet.
 
Pozdrav svima! Ja cekam za F3 ,moji su predali I-130 za mene Maj 2006. Ove 2010 u Maju dobijaju APPROVED od USICA CALIFORNIJA SERVIS CENTER i obavestenje da je sve poslato u NVC Portsmut.JUL mesec meni stize u Srbiju obavestenje od NVC da moja visa nije jos dostupna ida cekam dalje,E sad ,ja sam PO RODJENJU SVRSTAN POD HRVATSKU,tamo u Americi moji znaju neke prijatelje kojima je cerka isto kao ja ali 1 g ranije zapocela PD Maj 2005.U Maju 2010 dobila APPROVED ali u Junu od NVC dobija da salje opet izvode,DS,I TAKO REDOM STO TREBA da bi DO NOVEMBRA ZAVRSILA RAZGOVOR I LECNICKO I SAD U FEBRUARU ODLAZE ZA AMERIKU.E sad sta i kako ja nemam pojma njen PD je 05/06 ,oni sad rade PD 2002 po VISA BULLETINU.Meni je konzul u ambasadi (kad sam isao po turisticku koju sam i dobio) rekao pre 2g da moram cekati jos 4g a ja sam tada gledao i ispadalo je 7g.STA SE TU RADI I STA GLEDAJU NEMAM VISE POJMA>TI PREDAJ I OPUSTI SE pa kad bude dobro je doslo.AKO NEKO JOS NESTO ZNA PISITE-DELITE INFORMACIJE barem je to lako ako se ima dobre volje.POZDRAV
 
Pozdrav svima!!!!! Pre pet godina odobrena mi je E3 radna viza za Ameriku. Ali,jos mi nije stigla ovde ,kod nas,u ambasadu.Inace sestra od ujaka ima svoju firmu tamo,pa mi je ona preko advokata sredila tu vizu. Redovno pratim sajt Visa Bulletin,i pratim datume. Usli su u moju godinu kada sam predala dokumenta,a to je 2005.god. Tako da se nadam da ce se uskoro i to resiti. A moj mesec predaje dokumenata je decembar 2005. A sada se procesuiraju slucajevi pre jula 2005.god. E,sad ako dobijem vizu do kraja ove godine,a treba da se udam na leto da li ce se tu nesto promeniti. A moje glavno pitanje glasi. Posto mi je verenik iz Srbije,da li je pametnije da se vencamo ovde,u Srbiji,ili je bolje da kad ja odem u Ameriku,i on dodje turisticki kod mene da se vencamo tamo.On nije aplicirao ni za jednu vizu. Da li je to izvodljivo?I ako jeste,koliko se ceka ,na to?Jer, njegov status ce biti problem. Ako neko ima slicnih iskustava,nek napise ,znacilo bi mi puno!!!!Hvala unapred!!!!!!
 
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete od godinu dana) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo(sve cemo to odraditi u septembru) i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci....
 
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete od godinu dana) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo(sve cemo to odraditi u septembru) i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci....

Podaci koje si dala su nepotpuni, ali po ovome (naravno kad se vencas) ti i dete spadate u kategoriju F2A (Spouses and Children of Permanent Residents). Trenutno se useljavaju oni koji su podneli zahtev pre marta 2008. To znaci da proces traje nesto preko tri godine od momenta predaje zahteva. Mislim da papire ne treba da nosite u ambasadu, vec kad on dobije GC, treba da popunite formulare i predate u USCIS.Nakon sto USCIS odobri zahtev, slucaj ce biti prebacen u NVC i tada ce oni traziti potrebne papire koji dokazuju vasu vezu.
 
i dalje cekam i cekam i cekam ...u visa biltenu umesto napred da idu datumi sa priority date oni se vracaju unazad,to mislim na F1 moj priority date je 28.03.2006 ,u januaru 2011 u biltenu je izasao 15.02.2006 a u avgustu 01.05.2004 :dash: bas me hoce............


Nažalost, svi čekaju. Početkom godine se desila velika retrogresija, svi datumi su se vratili unazad. Stanje će se poboljšati u oktobarskom biltenu. U oktobru počinje nova fiskalna godina pa će datumi krenuti značajno napred jer će se dijeliti novi slotovi viza.
 
Poslednja izmena:

Back
Top