Iseljenička viza za Ameriku I-130

Malo sam u strahu da se nesto ne iskomplikuje...vazeca viza je u starom pasosu sa jednim prezimenom a novi pasos sam izvadila zbog promene prezimena! Volela bih da godisnji odmor u aprilu provedem sa suprugom u Americi ali bojim se da me iz imigracionog ne vrate?
Odgovor vam vec danima stoji na drugoj temi: ''Americka viza'', nema potrebe pitati vise puta isto na vise tema i pod razlicitim nikovima. :)
 
Milane, imao si i vise nego dovoljno vremena da posaljes dokumentaciju u NVC. Sada, sta je tu je, kad si cekao toliko, mozes sacekati jos malo. Ako imas decu, odmah posalji rodne listove za njih u istoj posiljci, posalji i rodni list za zenu ako nisi. NVC je trebalo da ti posalje uputstvo kako zce izgledati cover letter, ako nije nadji na inteernetu jer u protivnom tvoji papiri mogu lako da zalutaju.

Dobili su oni DS-230 formular- i sve papire i uplatu za vizu -ovo im nedostaje. To je zabrljao tj preboravio ovaj sto mi to tamo radi. Nazalost- podatke za zenu i decu sam stavio- ali oni sada ne mogu- za sada sam samo ja aplicirao. Mnogo je razloga za to ali tako je kako je. Sta ja u sustini sada ako se to odobri dobijam u BG. Green Card odmah-i na koliko- tamo ili ovde- imam li pravo da putujem odmah ili koliko bi morao da cekam?
 
Dobili su oni DS-230 formular- i sve papire i uplatu za vizu -ovo im nedostaje. To je zabrljao tj preboravio ovaj sto mi to tamo radi. Nazalost- podatke za zenu i decu sam stavio- ali oni sada ne mogu- za sada sam samo ja aplicirao. Mnogo je razloga za to ali tako je kako je. Sta ja u sustini sada ako se to odobri dobijam u BG. Green Card odmah-i na koliko- tamo ili ovde- imam li pravo da putujem odmah ili koliko bi morao da cekam?

U BG ce da ti udare useljenicku vizu. GC ces dobiti u USA. Mozes da putujes isti dan kad dobijes vizu. Deca i zena idu sa tobom (follow to join).
 
Da li cu ja morati da kupim kartu u jednom pravcu ili povratnu posto se useljavam. Da li je to regulisano nekim propisom.
Ja nesto gledao po netu- i sa Lufthansom(sa njima bih voleo) karta u jednom pravcu do NJ -Newark-( tako reci najbliza destinacija)-oko 2000Eura.To je preskupo

Logicno je da ti treba karta u jednom pravcu jer ti se useljavas a sto se tice cijene aviokarte potrazi i kod drugih aviokompanija, ima dosta jeftinije. Pozdrav i sretan put
 
Za Miku ako moze malo pojasniti lekarsko uvjerenje za us. vizu, dali je problem povisen krvni pritisak za mene a dijabetes tip 2 za moju suprugu.Hvala

koliko mi je poznato, hronicne bolesti koje se tretiraju terapijom ne bi trebale predstavljati problem. Mislim da su zarazne bolesti predmet eliminacije a takve bolesti su daleko od nasih prostora, u Affrici i Aziiji.
Radi se o klasicnom sistematskom pregledu, ne bi trebalo biti problema.
 
Da li cu ja morati da kupim kartu u jednom pravcu ili povratnu posto se useljavam. Da li je to regulisano nekim propisom.
Ja nesto gledao po netu- i sa Lufthansom(sa njima bih voleo) karta u jednom pravcu do NJ -Newark-( tako reci najbliza destinacija)-oko 2000Eura.To je preskupo

nije regulisano propisom. Povratna karta, sa fleksibilnim datumom povratka ti daje odredjenu sigurnost a neznatno je skuplja od karte u jednom pravcu. Karte je najbolje kupovati preko iskusnih agenata u turistickim agencijama, oni znaju puno bolje kako da iskopaju jeftinu kartu. Moja majka putuje cca 2x godisnje za USA, kartu kupujem preko jedne male agencije iz NY. Zena koja tamo radi uvek iskopa povoljniju cenu od one koju ja pronadjem + verzirana je i zna koje letove treba izbegavati, kako pronaci let sa kratkom konekcijom itd..
 
Poslednja izmena:
nije regulisano propisom. Povratna karta, sa fleksibilnim datumom povratka ti daje odredjenu sigurnost a neznatno je skuplja od karte u jednom pravcu. Karte je najbolje kupovati preko iskusnih agenata u turistickim agencijama, oni znaju puno bolje kako da iskopaju jeftinu kartu. Moja majka putuje cca 2x godisnje za USA, kartu kupujem preko jedne male agencije iz NY. Zena koja tamo radi uvek iskopa povoljniju cenu od one koju ja pronadjem + verzirana je i zna koje letove treba izbegavati, kako pronaci let sa kratkom konekcijom itd..

Imaš pravo. Raspitacu se. Nije ni na odmet da mi posaljes e mail ili neki kontakt od te agencije na PP ako to ne sme ovde javno na forumu. Hvala ti:)
 
Odobrena mi je peticija I-130 for spouse of US citizen nakon 196 dana.Dobili smo dopis u kome pise da je slucaj prosledjen u NVC .Da li neko zna koliko dugo procedura u NVC traje i traze li sta tu od dokumentacije da bih mogla unapred pripremiti ili je sve individualno od slucaja do slucaja?
 
Zdravo svima! Ja samo da se javim! Jos uvek nisam otisla...a nisam se ni pomakla od 20.novembra. Cekam odgovor od NVC a. Advokat je predao tek pre mesec dana,tako da cu cekati jos neko vreme. Ne dugo nadam se... Tako je to kad ides preko nesposobnog advokata... Pozdrav za Miku i Florrie!
 
Izvinite sto se ubacujem u diskusiju. Bas me zanima koje su procedure i uslovi za dobijanje Americke iseljenicke vize ?! Hvala

Pozdrav!. Jedan nacin je da ispunite prijavu za njihovu lutriju a to je tek u jesen 2013 za odlazak 2015g (besplatna prijava).Drugi nacin je da se vencate za americkog drzavljana.Mada ako imate 500 000$ ili vise da investirate u USA ima i drugih zemalja. Imas jos par desetina visa npr student itd. a zato ti treba malo i truda da procesljas po forumu,
 
poštovani, nova sam ovde. nesto malo sam uspela da propratim sta pišete, vidim ima raznih 'problema' oko viza :/ mene zanima ako mozete da mi kazete koliko se stavrno čeka na K1 verenička viza? Naime, dečko -vernik je Američki državljanin, živi na Floridi.Ja sam iz Srbije. Predali smo papire za K1 , koji su sada otišli u Vermont u Ambasadu. Na njihovom sajtu pise da se čeka od 6 do 8 meseci, ali sam čula da to ipak traje i duže, od pojednih ljudi, forumi, i sl... Tako da sam sada još više zbunjena. Molim kratku pomoć, hvala unapred.
 
Pa evo meni je Priority Date: 28-MAR-01:sad2:
Ali danas sam dobio mail
Dear Sir or Madam:

The National Visa Center has received all documentation necessary to complete pre-processing
of your case. As soon as an interview date has been scheduled, the applicant, petitioner
and attorney (if applicable) will be notified.

The applicant should NOT make any travel arrangements, sell property, or give up employment
until the US Embassy or Consulate General has issued a visa.:srecan::srecan::srecan::srecan::srecan::srecan::srecan::srecan:

Da li je nekome poznato -koliko sada vremena uzme da zakazu razgovor u ambasadi?????????
 
Poslednja izmena:
Pa evo meni je Priority Date: 28-MAR-01:sad2:
Ali danas sam dobio mail
Dear Sir or Madam:

The National Visa Center has received all documentation necessary to complete pre-processing
of your case. As soon as an interview date has been scheduled, the applicant, petitioner
and attorney (if applicable) will be notified.

The applicant should NOT make any travel arrangements, sell property, or give up employment
until the US Embassy or Consulate General has issued a visa.:srecan::srecan::srecan::srecan::srecan::srecan::srecan::srecan:

Milane a koja si ti kategorija vize? Ja sam FAMILY-SPONSORED F1
 
Ja sam F4- brat-sestra. Tebi ide brze. A ne znam koliko brze.

A kako te do sad nisu zvali za f4 je sad 01 maj 2001.....

- - - - - - - - - -

Family-Sponsored
All Charge-ability Areas Except Those Listed CHINA- mainland born INDIA MEXICO PHILIPPINES
F1 08MAR06 08MAR06 08MAR06 01AUG93 15FEB99
F2A 15DEC10 15DEC10 15DEC10 01DEC10 15DEC10
F2B 08APR05 08APR05 08APR05 22FEB93 15JUL02
F3 22JUL02 22JUL02 22JUL02 22MAR93 01OCT92
F4 01MAY01 01MAY01 01MAY01 01SEP96 15AUG89

- - - - - - - - - -

D. VISA AVAILABILITY IN THE COMING MONTHS (April – June)

FAMILY-sponsored categories (potential monthly movement)

Worldwide dates:
F1: Three or four weeks
F2A: Three to five weeks
F2B: Three to five weeks
F3: One or two weeks
F4: Up to two weeks
 
Pa prvo brat nije hteo da ih zove-kaze ima tu red i stoji se u liniji. Kada sam ga namolio da ih zovne- ja sam slusao- onaj kaze pa gde ste vi- mi pokusavamo da vas dobijemo 2 god:udriglavu: Oni nase adrese izgubili i 2 god su cekali da se javimo. Onda su krenuli sa svim papirima odjednom i eto okasnili smo jedno 2 meseca. Zadnje nismo bili poslali kopiju pasosa i vencanicu- i kada su to dobili evo dobili smo ovaj mali-tj brat. Sada samo cekam da me zovnu iz ambasade. Da li ce to uraditi postom ili kako pojma nemam. Da li ti je poznato koliko otprilike se ceka da te pozovu i kako pozivaju pismom ili kako.
 

Back
Top