Grcak usla u stratesko poslovno partnerstvo sa Kinom

migel59

Poznat
Poruka
8.319
Politika objavljuje:

www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Grcka-odskocna-daska-kineskog-biznisa-za-Evropu.sr.html


Атина и Пекинг потписали 14 споразума о стратешкој економској сарадњи. – Водећа кинеска бродарска компанија „Коско” у Пиреју гради базу за претовар карго терета за источни Медитеран, Балкан, централну Европу и северну Африку

Грчка од ове седмице има нови економски пут у будућност, са неслућеним могућностима за бизнис на Балкану и југоисточној Европи.

Унижена разорним западњачким сумњама у економску снагу и политичку стабилност Грчке – нација на Егеју је у уторак и званично постала стратешки пословни партнер Кине у западној хемисфери.

Државна делегација Кине предвођена вицепремијером Џанг Ђеном потписала је са домаћинима у Атини 14 пословних споразума о сарадњи вредних неколико милијарди евра, пренеле су агенције.

„Кина је сасвим уверена да ће Грчка превазићи кризу и вратити се на пут стабилног економског раста”, истакао је Џанг Ђен у Атини. Кинеско поверење у значај стратешке локације Грчке за међународни бизнис и њене неискоришћене пословне потенцијале у драматичној су супротности са истовременим проценама Запада о будућности бизниса на Егеју. Истог дана када је америчка агенција за кредитни рејтинг Мудиз, грчке акције прогласила „смећем”, капетан Вен Ђиафу, председник водеће светске бродарске компаније „Коско”, најавио је долазак азијског бизниса на Егеј:

„Лука Пиреј постаће водећа раскрсница за претовар карго терета за источни Медитеран, Балкан, централну Европу и северну Африку. Позваћемо и друге кинеске компаније да улажу у Грчку, а такође и наше партнере у Јапану и Кореји”.


Међу 14 потписаних споразума у Атини половина се односи на сарадњу бродарског бизниса Кине и Грчке. Изградња седам теретних бродова, изнајмљивање шест карго-лађа, изградња пловећег погона за ремонт бродова код Пиреја, инвестиције у луку Тимбаки на југу Крита, проширење сарадње са луком Солун и другим пристаништима широм Грчке и њених острва – договорени су кинеско-грчки послови у вредности од преко пола милијарде евра. Истовремено, кинески званичници обећали су да ће у будућим пословима на грчком терену запошљавати искључиво домаћу радну снагу (преко 650 радних места само на новим пословима у Пиреју).

Кинези су уз Грке” објавио је дневник „Адесмефтос Типос” из Атине.

...
„Политика” је својевремено (април 2007. године) извештавала о великом интересовању кинеских бродарских компанија за концесије у луци Солун, и привредним могућностима које нуди будући паневропски путни Коридор 10 (крак од Ниша ка Солуну).

Прошле године „Коско” је по цени од 3,4 милијарде евра стекао концесију за проширење карго терминала у луци Пиреј на 35 година и то упркос бројних протеста докера под утицајем данас владајућег ПАСОК-а. Истовремено, надметање за модернизацију луке Солун још је отворено, прихваћени понуђач фирма из Хонг Конга нагло је одустала од тог посла крајем 2008. године.

„Грчка је држава на стратешкој локацији у Европи, са изузетним, неискоришћеним рудним потенцијалном на северу државе, налазиштима злата, нафте, природног гаса. Грчка неће бити Флорида Европе, већ земља са снажним привредним развојем”, закључак је недавном саветовања представника рударства Грчке у Солуну.

„Премијер Грчке и народ земље на истом су броду. Кина је уверена да ће здруженим снагама радити на њеном економском опоравку и новом успону”, истакао је на крају четвородневне посете заменик кинеског премијера Џанг Ђен.
 
EU nema alternativu.

Grcka je suverena zemlja i ima pravo da ulazi u poslovne aranzmane sa zemljama van EU.

Svojevremeno sam vodio diskusiju da Srbiji niko ne bi mogao da brani ako pridobija investicije iz Kine.

Kina je veliki svetski investitor i zemlje se utrkuju koja ce privuci kineske investicije, Grcka je u Evropi u tom pogledu odskocila sto je Papandreu jasno uocio gde se interesi Grka i Kineza mogu poklopiti i uspeo je u tome, medjutim Grcka ima ogromne dugove i ovo sto je usla u partnerstvo sa Kinezima je dobro ali nije dovoljno.
 
Vasa je velika greska sto ste priznali Tajvan pa ponistili priznanje.

Niti vas Kinezi sa Tajvana cene zbog toga i smatraju vas prevrtljivim.

Niti ce vam Kinezi iz mainland ikad oprostiti, a sa Kinom definitivno se nije saliti.

Ајде не лупај глупости....

W020090914676421887402.jpg
 
Ово је логичан потез Грчке и мислим и да је довољно за почетак, ако их не буду "минирали" они моћници који би да Грчка пропадне.

Жао ми је што ми нећемо бити земља која ће дати подршку (макар моралну) Грчкој.

Ми морамо да се шлихтамо јаком делу (читај: господарима) ЕУ, јер ЕУ нема алтернативу. :roll:
 
Poslednja izmena:
Ово је логичан потез Грчке и мислим и да је довољно за почетак, ако их не буду "минирали" они моћници који би да Грчка пропадне.

Nemacka ce sve da ucini samo da uspe njen plan za Grcku, a paket pomoci je veoma obiman.

Neuspeh nemackog plana znaci postepeni kraj Evro zone i Nemci ce se boriti da se to ne desi na sve moguce nacine, zato sada nastoje da Grke osokole ispunjavajuci im zahteve koji se Nemaca neposredno ne ticu, tako da je Papandreu potpuno slobodan da zateze koliko hoce u vezi ex yu Makedonije i konacnog imena.

Grcka jeste u teskoj situaciji, dugovi su ogromni i morace da pribegne mnogim nepopularnim merama, ali bez obzira na tezinu situacije, ovakvim potezima Papandreu pokazuje da je vrlo pronciljiv i vest.
 
А и шта че ти то...Циганима не треба подршка.

0.jpg

Видиш, код тих које називаш погрдно циганима, нема мешаних бракова.Чувају своју нацију, док код вас у Македонији , Скопље већ сад има више Шиптара него у Тирани.
Па сада, ти види ко ти је пријатељ а ко непријатељ.
Додуше , није за чуђење , па ви сте се недавно "ослободили" српске "окупације"!
 
Poslednja izmena:
Пошто ме је Карењина тамо увредила морам јавно да јој реплицирам

Ја те не вређам него се шалим на твоји рачун и кроз хумор приказујем са чим се не слажем.То не говори ни о мојо култури ни о интелектуалном нивоу већ говори да нисам на самрти те да имам ведрине.Као медицински радник те саветујем да се смејш и шалиш и нећу се љутити ако је на мој рачун.Али Ана немој ме вређати ја тебе не вређам зато што се не слажем са тобом и онда у немогућности да ти адекватно реплицирам проналаѕим начин да те унизим неоснованим етикетирањем.То ти радиш мени али нема везе.
Могу само да ме избегавају људи који би од форума направили безличну масу података али таквих нема те се некад шалимо некад смо озбиљни а сад је била парада "извала" те су се људи лепо сви смејали.
......не замери Ана
:D

Морлим модераторе да ми не ускрате право да се јавно прозван јавно и одбраним.
Што се тиче Грка ,завидим им на слози и што нису индолентни као ми тренутно.Зато ће и успети.

Тренутно?!? :sad2:

Тај "тренутак" траје бар 10 година... уљуљкани смо у "демократију". :rtfm:
 
Аха, ти си, Шиптар , па што не рече.Јел скорашњи ил' давнашњи.

Погледај слике...то су урадили твои Срби у Македонији 1913.
http://www.makedonijaese.com/images/...macedonia1.JPG
http://www.makedonijaese.com/images/...0macedonia.JPG

Прво извади трн из свог ока па затим извади мој.;)



Када је реч о насиљу над локалним становништвом, углавном се наводе детаљи о насиљу које је уследило приликом гушења устанка.

Убијен је један младић (Александар Видов) који је одречно одговорио на питање да ли се декларише као Србин по националности.
Поручник војске Краљевине Србије Милан Крековић је силовао младу невесту Марију Тодорову два дана после њене удаје.
Била је убијена и Наса Пинџурова, мајка Димитра Пинџуровог, једног од вођа Тиквешког устанка.
Жарко Илиев из Ваташе и многи други становници Тиквешког региона су претучени.
http://sr.wikipedia.org/sr/Тиквешки_устанак
 
Зар ти на -ов нису Бугари?Македонците обично имају презимена на -ски и -чки.

Не лупај глупости....Ски,Ев и Ов...су Македонци
Дарко Панчев
Горан Пандев
Гоце Делчев

А и ово да јесу Бугари или Кинези одакле право Србима за такво убијање и силовање?
 
Poslednja izmena:

Back
Top