"kosmopolita Bekim Fehmiju"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
taj čovek je najviše na svijetu mrzio upravo one koji su ga stvorili- SRBE..............

Мислим да му је жена Шокица...:cool:

Citao sam neke njegove izjave,nisam mogao da verujem koliko mrznje ima u njemu prema Srbima.
A jos veci sok sam doziveo kad sam cuo vest da je umro u Beogradu,jer se kleo da vise nece otici u Srbiju.
Cak je sahranjen u Beogradu.
Sad nista ne razumem???

Stalno "glumila" glupaču.........
Како само лупетате и ширите лажи.
:evil:
 
Не лажи - Енвер Петровци има стан у сред Београда, добио га од комуњара и то туђ стан, па се нешто судио колико се сећам...али НЕМА ВИШЕ ДА МУ ГРАДСКИ КОМИТЕТ НАМЕШТА УЛОГЕ као "другу Шиптару"...
Kakve veze ima gde je imao stan pre 100 godina , ja govorim o periodu posle rata na Kosovu 99.
Enver Petrovci emigrira u Albaniju
Blic subota, 31. januar 2009. | Tanjug
Blic: Enver Petrovci emigrira u Albaniju
Blic

Glumac Enver Petrovci, poznati jugoslovenski glumac, izjavio je da će se preseliti u Albaniju pošto ne vidi nikakvu budućnost za sebe na Kosovu.

Petrovci je veći deo života proveo u Beogradu, glumeći u brojnim pozorišnim predstavama i filmovima. Pred kraj karijere vratio se u Prištinu gde je osnovao pozorište "Dodona" i bio predavač na Fakultetu umetnosti Univerziteta u Prištini. Posle 1999. osnovao je akademiju "Teatrin e Babes" (Babovo pozorište), ali je sada uglavnom nezaposlen, piše regionalna istraživačka mreža "Balkan insajt".

"Situacija u našem kulturnom okruženju je glavni razlog koji me je podstakao na ovaj korak. Ne vidim perspektivu na Kosovu i nadam se da ću iskoristiti svoje ambicije u Albaniji", rekao je Petrovci novinarima.

Petrovci je rekao da mu je ponuđeno da radi na jednoj predstavi u Nacionalnom pozorištu u Tirani, kao i da je od Akademije umetnosti u Tirani dobio poziv da kod njih radi kao profesor.

Neimenovani zvaničnik kosovskog ministarstva kulture izjavio je za "Balkan insajt" da je odluka Petrovcija da napusti Kosovo njegov lični izbor.

"Ministarstvo ne može nikome da zabrani da napusti zemlju. Ne znam zašto se ovo pitanje toliko naduvava, pošto će Petrovci i dalje biti unutar albanske zajednice", rekao je zvaničnik privremenih kosovskih institucija koji je insistirao na anonimnosti.
:rtfm:
 
Он има стан у Београду - али колико знам овде више не игра... можда је стан издао...

Petrovci je pljuvao Srbiju.

Inače posle 5. oktobra je bio jedan intervju sa Bekimom, dobro se sećam samo jednog dela gde je rezignirano govorio o politici u opšte i govorio kako je razočaran i Albancima na Kosovu, o tome kako je u Prizrenu (mislim) njegova kuća i kraj u užasnom stanju.

Bio je protivnik nacionalizma, nije ga podnosio bio je protiv antisrpske i antialbanske kampanje.

- Bio je čestit čovek, vrlo patrijarhalan, iz velike albanske porodice u kojoj su svi bili lepo vaspitani. Povukao se pre svega zbog prilika u kojima je živeo. Nije bio nacionalista, bio je protiv i antisrpske i antialbanske propagande na Kosovu. Jednostavno bio je u rascepu - kaže Ćirilov.
 
Dovoljno je da od 1987 -me godine nije glumio zbog "antialbanske histerije"........

E pa sad ne znam zbog čega nije glumio, nisam baš najbolje upućena u priču o njegovoj karijeri i biografiji, ali mi ta "antialbanska-histerija" kako ti reče, ne deluje ništa manje opasno od PedErske histerije, a jedan od naših velikana glume se prihvatio uloge pedera....Oćemo da ga "ubijemo", ili ćemo čekati da premine pa da "pljujemo" po njemu...
 
Enver Petrovci je moj bivši komšija iz Prištine..............ima kuću iza pekare "MAZRREKU"........., koju je nasledio od tazbine..............napravio je privatno pozorište u ulici JNA - (rruga UQK) preko puta bioskopa "Omladine 1"..............
 
Оставите човека где се налази. Нек почива у миру. Није он толико битан што се Србија задужила од ММФа и што тајкуни роваре Србијом... и што Срби награћују идеологе НАТО бомбардовања.
 
A Bekim rahmetli je ostavio kuću na najlepšem mestu u Taslidže III........., na tom mestu su oduzeli Stošićima i Stolićim zemlju a njemu kao velikom špiptarskom fašisti dodelili............njegova kuća ima 22 terase razbacane oko kuće u kojoj niko dok sam ja bio dolje niko nije živio........
 
Našao sam.

Intervju sa Bekimom iz 2001. godine evo odlomka o politici i njegovom mišljenju:

Da li ziveti na ovim prostorima znaci neizostavno biti homo-politicus?
- Ne. Prvi put sam rubriku politike u Politici procitao , naravno uz stranicu kulture, 1967. godine, a narocito sam poceo da je pratim 1968, kada sam zapadnom svetu bio interesantan kao glumac koji dolazi iz "komunisticke" zemlje. Nisam znao ni ko je Ali Sukrija. Nisam znao ko je Leka, dok mi nisu objasnili da je to Aleksandar Rankovic. Ali danas, niko od nas to ne bira i ne zeli, a neizostavno se dogodi da postanemo homo politicusi. Vi znate da ljudi vole da se druze sa slavnim glumcima. Tako, jos 1979. godine, u Italiji sam upoznao njihovog pravog pravcatog Dzerms Bonda, koji je obozavao bivsu Jugoslaviju. Rekao mi je da je u Londonu 1978.snimljen film o Jugoslaviji u kome je receno da ce treci svetski rat poceti bas na Kosovu, zato sto tamo zive najsiromasniji ljudi na potencijalno najbogatijoj zemlji. Gandi je rekao: "Najvece nasilje nad covekom je siromastvo".

Takodje, taj covek mi je rekao da je u Svedskoj iste godine, vec bio odrzan simpozijum o strategijama prema zemljama bivseg komunizma, na kome je Bzezinski izjavio da u Jugoslaviji treba podsticati liberale, disidente i narocito nacionaliste, jer je nacionalizam jaci od ideologije. Taj covek nudio mi je pasose za celu moju porodicu i rekao mi da nam ne predstoje lepi dani. Nasmejao sam se sa nevericom i odbio ponudu.
 
Оставите човека где се налази. Нек почива у миру. Није он толико битан што се Србија задужила од ММФа и што тајкуни роваре Србијом... и што Срби награћују идеологе НАТО бомбардовања.

Naravno da ga treba ostaviti da pociva u miru.
O pokojniku sve najlepse.
Slava mu.
 
Gledao sam intervju pre godinu dana sa njom, spominjali su i Bekima.

Почињеш опасно да ме нервираш са сталним СЕРВИРАЊЕМ ЛАЖИ.... и стварно се више носи........:rtfm::rtfm::rtfm:

Бранка Петрић је Шокица. Рођена је у Новом Винодолском.
Њен отац је чист 'рват ВИНКО ПЕТРИЋ, а мајка Српкиња од Караматијевића из Београда...


изводи из интервјуа

Moj deda po ocu Fran Petrić rodio se u Sušaku i bio je veleposednik zaljubljen u umetnost. Imao je savetnika s kojim je odabirao dela tada mladih i neafirmisanih hrvatskih slikara, pa se do danas u našoj familiji zadržao jedan akt Stojana Aralice
U aprilu 1937, kad sam se rodila, porodica je živela na relaciji Sušak – Novi Vinodolski.

............"i upoznao moju mamu Radmilu Karamatijević koja je upravo diplomirala na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Radmilino porodično poreklo seže do loze Nemanjića
.........."

http://www.blic.rs/Intervju/186587/Ginter-Gras-mi---je-popravio-tojotu
 
Imate li utisak da ce nova vlast uspeti da resi kosovske probleme?
- Prvo bi trebalo promeniti mentalne mape.Voleo bih da se to dogodi i da mogu da verujem u to. Ali se onda uvek setim ankete iz 1994. u kojoj se 70 odsto srpskog stanovnistva izjasnilo da ne zeli da zivi sa Albancima, a 59 odsto da ne zeli da zivi sa Hrvatima. Uvek me pomisao na te podatke obeshrabri. Godine 1912. Dimitrije Tucovic je rekao da su najveci prijatelji Srba Albanci. Evo nas danas, Srba i Albanaca zajedno, kako ponovo prezivljavamo zajednicku nocnu moru, nadrealniju od najstrasnijeg nadrealistickog sna. Priznajem javno da sam se osecao najsramnije kad sam cuo da je Albanac digao ruku i ubio zenu i starca 1999. godine, prvi put u istoriji Albnaca koliko znam. Svi smo presli granice koje se ne smeju preci, bez obzira kakvu je tragediju doziveo taj Albanac. Zasto se onda cudimo ovoj strasnoj Bozijoj kazni koju zivimo? Zasto se na Kosovo, na svetu srpsku zemlju" od 1912.
pa sve do danasnjeg dana salju bajoneti, topovi i tenkovi. Zaista je to Bozija kazna.

http://www.blogovanje.com/CivilnaZastita/komentari.php?id=2
 
A pazi, jos ni 40 dana nije proslo...
Ма, није ствар и да је прошло пола сата, или пола века, него шире лажи о једном честитом човеку, и великом глумцу, који је само имао тако лоше заломљену судбину да се роди и живи на страшноме месту као што је бивша Југославија.
 
:roll: kad procitam lupetancije od ovakvih '' SRBA'' dodje mi da povracam
:dash:

:ok:

Ма, није ствар и да је прошло пола сата, или пола века, него шире лажи о једном честитом човеку, и великом глумцу, који је само имао тако лоше заломљену судбину да се роди и живи на страшноме месту као што је бивша Југославија.

Naravno...ali ipak ne sacekase ni do 40 dana!
 
Почињеш опасно да ме нервираш са сталним СЕРВИРАЊЕМ ЛАЖИ.... и стварно се више носи........:rtfm::rtfm::rtfm:

Бранка Петрић је Шокица. Рођена је у Новом Винодолском.
Њен отац је чист 'рват ВИНКО ПЕТРИЋ, а мајка Српкиња од Караматијевића из Београда...


изводи из интервјуа

Moj deda po ocu Fran Petrić rodio se u Sušaku i bio je veleposednik zaljubljen u umetnost. Imao je savetnika s kojim je odabirao dela tada mladih i neafirmisanih hrvatskih slikara, pa se do danas u našoj familiji zadržao jedan akt Stojana Aralice
U aprilu 1937, kad sam se rodila, porodica je živela na relaciji Sušak – Novi Vinodolski.

............"i upoznao moju mamu Radmilu Karamatijević koja je upravo diplomirala na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Radmilino porodično poreklo seže do loze Nemanjića
.........."

http://www.blic.rs/Intervju/186587/Ginter-Gras-mi---je-popravio-tojotu
Носи се ти, с овим твојим шовинизмом, и, у суштини - неистинама.

Све нормалне људе који нису по вољи вашим квазисрпским главама одмах пљујете.

Срам да те буде!
 
Enver Petrovci emigrira u Albaniju
Blic subota, 31. januar 2009. | Tanjug
Blic: Enver Petrovci emigrira u Albaniju
Blic

Glumac Enver Petrovci, poznati jugoslovenski glumac, izjavio je da će se preseliti u Albaniju pošto ne vidi nikakvu budućnost za sebe na Kosovu.

Petrovci je veći deo života proveo u Beogradu, glumeći u brojnim pozorišnim predstavama i filmovima. Pred kraj karijere vratio se u Prištinu gde je osnovao pozorište "Dodona" i bio predavač na Fakultetu umetnosti Univerziteta u Prištini. Posle 1999. osnovao je akademiju "Teatrin e Babes" (Babovo pozorište), ali je sada uglavnom nezaposlen, piše regionalna istraživačka mreža "Balkan insajt".

"Situacija u našem kulturnom okruženju je glavni razlog koji me je podstakao na ovaj korak. Ne vidim perspektivu na Kosovu i nadam se da ću iskoristiti svoje ambicije u Albaniji", rekao je Petrovci novinarima.

Petrovci je rekao da mu je ponuđeno da radi na jednoj predstavi u Nacionalnom pozorištu u Tirani, kao i da je od Akademije umetnosti u Tirani dobio poziv da kod njih radi kao profesor.

Neimenovani zvaničnik kosovskog ministarstva kulture izjavio je za "Balkan insajt" da je odluka Petrovcija da napusti Kosovo njegov lični izbor.

"Ministarstvo ne može nikome da zabrani da napusti zemlju. Ne znam zašto se ovo pitanje toliko naduvava, pošto će Petrovci i dalje biti unutar albanske zajednice", rekao je zvaničnik privremenih kosovskih institucija koji je insistirao na anonimnosti.

Ово баш онако лепо осликава ситуацију на КиМ. Кад један глумац тог калибра нема посао и емигрира за
Албанију, онда су стварно на КиМ дошла последња времена. :rida:

Ово је први пут да чујем да неки Шиптар бежи са КиМ за Албанију....

Можда ће његов пример и други следити... Ево Адем на пример. :lol:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top