"kosmopolita Bekim Fehmiju"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh, Mito Mito...
bolje bi bilo da radis nesto
t1594.gif
nego da ne spavas od smijeha.
Doktori kažu da je smeh podjednako zdrav,plus ne moraš da se smaraš konvencijama nego možeš da se smeješ čemu hoćeš i kome hoćeš.
 
napokon jedan strucnjak za umetnost. :dash::dash:
ps.cudi me da se 011 nije do sada pohvalila kako ona "poznaje" umetnost...:hahaha::hahaha:

Ај ћути да је Србин не би ни био реалан и поштен.Нек се зове и Борис филиповић био је просечан ,солидан глумац.То је уметност , забава зашто би неко рекао да је бољи или лошији него што јесте.
Искомпексирани сте ја говорим истину а ви то преиначујете у мржњу јер немате реалан поглед него сте ви ти који не гледају рационално.
Тешко ми је да мрзим и кад треба и ви набацујете да мрзим.Ја са изабрао мој позив јер волим да помажем да радим нешто добро а комуњаре и сепаратисти ће да ми причају о хуманости.Ја живим од хуманости ..мрш
 
Nepogrešiva dikcija je potrebna (ili barem poželjna) za spikera. Glumac treba da ponudi nešto više a to je pre svega ubedljiva mimika i gestikulacija, što je ovaj čovek itekako umeo ;) Imaš glumce koji i ne pričaju (npr. pantomimičare) pa su ubedljivi a imaš i one koji snimaju na stranom jeziku, koji ne govore, i opet su sjajni i ubedljivi glumci jer jednostavno imaju talenat. Treba to razumeti ;) :ok:

Драга, објасни ово кад дођеш на пријемни , на ФДУ.:), тешко ће ти проћи та прича;), већ би морала безброј пута да понављаш говорне дикцијске вежбе, типа; Миш уз пушку, миш низ пушку... са променама кртаких дугих, силазних и узлазних акцената, затим, злоктлокрп лоце крпе, злокотлокрп млсади око њега цели чопр злокотлокрпчади, или поп копа боб ко покопа попу боб и тако даље, итд.
Глумац је у зениту и снази када свој таленат покаже на сцени, уживо, а то је позориште.
 
Ај ћути да је Србин не би ни био реалан и поштен.Нек се зове и Борис филиповић био је просечан ,солидан глумац.То је уметност , забава зашто би неко рекао да је бољи или лошији него што јесте.
Искомпексирани сте ја говорим истину а ви то преиначујете у мржњу јер немате реалан поглед него сте ви ти који не гледају рационално.
Тешко ми је да мрзим и кад треба и ви набацујете да мрзим.Ја са изабрао мој позив јер волим да помажем да радим нешто добро а комуњаре и сепаратисти ће да ми причају о хуманости.Ја живим од хуманости ..мрш

vidim da si i ti strucnjak :ok::ok:
 
Драга, објасни ово кад дођеш на пријемни , на ФДУ.:), тешко ће ти проћи та прича;), већ би морала безброј пута да понављаш говорне дикцијске вежбе, типа; Миш уз пушку, миш низ пушку... са променама кртаких дугих, силазних и узлазних акцената, затим, злоктлокрп лоце крпе, злокотлокрп млсади око њега цели чопр злокотлокрпчади, или поп копа боб ко покопа попу боб и тако дае, итд.
Глумац је у зениту и снази када свој таленат покаже на сцени, уживо, а то је позориште.

Иди....:
 
Драга, објасни ово кад дођеш на пријемни , на ФДУ.:), тешко ће ти проћи та прича;), већ би морала безброј пута да понављаш говорне дикцијске вежбе, типа; Миш уз пушку, миш низ пушку... са променама кртаких дугих, силазних и узлазних акцената, затим, злоктлокрп лоце крпе, злокотлокрп млсади око њега цели чопр злокотлокрпчади, или поп копа боб ко покопа попу боб и тако дае, итд.

Zato su danas glumci stereotipni i sasvim prosecni. Sreca sto smo takva nacija, pa nas "vadi" talenat.

Najbolji glumci bili su iz nemih filmova.

Ili "samouki" koji su znali da prenesu emociju, a ne da 'trtljaju" beogradske "fore" i psovke po 100 puta u minutu. I to je, kao, umece.
 
Zato su danas glumci stereotipni i sasvim prosecni. Sreca sto smo takva nacija, pa nas "vadi" talenat.

Najbolji glumci bili su iz nemih filmova.

Ili "samouki" koji su znali da prenesu emociju, a ne da 'trtljaju" beogradske "fore" i psovke po 100 puta u minutu. I to je, kao, umece.

То нема везе са глумом и дикцијом, већ са глупавим текстовима, где модерни и савремени текстописци и сценаристи праве комерцијалне драме и комаде с пуцањем, певањем и псовањем.. Шунд који, на жалост пролази на комерцијалним сценама.
 
Глумац је у зениту и снази када свој таленат покаже на сцени, уживо, а то је позориште.

..za njega se moze reci da je dobar glumac, ali da je u svakoj ulozi u stvari igrao sebe..imao je srece da glumi u "skuplacima perja", filmu koji je antologijski i tom prilikom se njegov karakter uklopio u tu ulogu..i to je odprilike jedino veliko sto je uradio u zivotu..jedno ali vredno..
 
Poslednja izmena:
Zato su danas glumci stereotipni i sasvim prosecni. Sreca sto smo takva nacija, pa nas "vadi" talenat.

Najbolji glumci bili su iz nemih filmova.

Ili "samouki" koji su znali da prenesu emociju, a ne da 'trtljaju" beogradske "fore" i psovke po 100 puta u minutu. I to je, kao, umece.

А у баш не знаш ништа.Бранила би квалитет који не постоји само зато што није Србин а притом се паравила паметнија од факултета и глумачке професије.
Ето даме и господо докле иде аутошовинизам...:D
 
То нема везе са глумом и дикцијом, већ са глупавим текстовима, где модерни и савремени текстописци и сценаристи праве комерцијалне драме и комаде с пуцањем, певањем и псовањем.. Шунд који, на жалост пролази на комерцијалним сценама.

Pa, nazalost, ima, jer (iako ga ne cenim) u filmovima Zdravka Sotre su bukvalno upropastili beogradski glumci tako divne komade kao sto su "Zona Zamfirova" ili "Ivkova slava".

To nisu bili nimalo glupavi tekstovi.

Stavise, ni emociju (osim Maneta, Vojina Cetkovica, tj.) niko nije znao da prenese, a on jeste valjda zato sto je Krusevljanin, sa slicnog govornog podrucja.

I doduse, Dragana Nikolica i Branimira Brstine (koji i nije imao ulogu sa niskim akcentom).


А у баш не знаш ништа.Бранила би квалитет који не постоји само зато што није Србин а притом се паравила паметнија од факултета и глумачке професије.
Ето даме и господо докле иде аутошовинизам...:D

Ko si pa sad ti?

Cini mi se da sam bas tebi vec jednom rekla da ne razgovaram s ljudima s manje od X postova. Uostalom, ne dopadas mi se ni kako mislis, ni kao sagovornik,pa te molim da ne gubis uzalud vreme obracajuci se meni.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top