Ko to kaze ko to laze

Vojna vezba "Odlucan odgovor 2009" pokazala je kako je nasa vojska i pored svih teskoca zadarzala visok stepen obucenosti i vojne moci, nakon impresivnih vezbi zdruzenih snaga prikazane su mnoge inovacije i novi sistemi.

Na zalost svih onih koji mastaju o rasulu u VS i vojnoj nemoci Srbije


preševska dolina ne postoji i ne treba koristiti taj izraz tako je počelo i sa kosovom
bez metohije koju više niko i ne spominje.:rtfm:
 
Vojna vezba "Odlucan odgovor 2009" pokazala je kako je nasa vojska i pored svih teskoca zadarzala visok stepen obucenosti i vojne moci, nakon impresivnih vezbi zdruzenih snaga prikazane su mnoge inovacije i novi sistemi.

Na zalost svih onih koji mastaju o rasulu u VS i vojnoj nemoci Srbije



Voleo bi i o njemu, ali bi se zadrzao na politickom aspektu i naglasio doprinos VS u jacanju uticaja Srbije u regionu, nek se zna ko je bio i ostao br 1

Veliku vaznost u svemu ovome ima i pojacana opasnost od medjunarodnog terorizma, od priznanja tzv. nezavisnosti Kosova, a za one koji eventualno misle da su ovakve vezbe bacanje novaca podsetio bi na akciju nasih zdruzenih snaga u presevskoj dolini 2001 godine.[/B]

http://en.wikipedia.org/wiki/Preševo_Valley_conflict

Objasni ti to, Hectoriuse, onima koji kukaju što su T55ice prodate u staro gvožđe.
 
tih 200 komada + ostala masinerija je dovoljno da isteramo one hijeroglificare sa naseg prostora, znate na koga mislim :D

Pa, pošto je na M84 stavljen Kontakt-5 oklop na kupolu i ERA na telo (kad bolje pogledam, tako je raspoređen), i Štora-1 sistem za eliminaciju pretnje od protivtenkovskih projektila, verujem da ima slične rezultate kao i T-90S, što znači da je neprobojan za sve zapadne protivtenkovske projektile sem Hellfire.
 
Pa, pošto je na M84 stavljen Kontakt-5 oklop na kupolu i ERA na telo (kad bolje pogledam, tako je raspoređen), i Štora-1 sistem za eliminaciju pretnje od protivtenkovskih projektila, verujem da ima slične rezultate kao i T-90S, što znači da je neprobojan za sve zapadne protivtenkovske projektile sem Hellfire.

Pa onda sta samo Kosovo? idemo mi i dalje, samo ove nase glavonje brinu za "interes Srbije". Ma da da da, brinu oni za svoj interes. Da sam ja ministar, sve bi lepo ulagao u VS, spremis vojsku i isterivanje svega sto zeli da unisti nase a primi one koji zele da pomognu.
 
U zadnjem snimku prikazan je i novi tenk M 84 AS, do kraja 2010 VS bi u svom sastavu trebala imati preko 200 komada.

aahny6yf7.jpg


http://en.wikipedia.org/wiki/M-84AS
Ma dajte bre ljudi ovo je u najmanju ruku smešno.
Još davne 90 je vojska bivše JNA imala oko 500 tenkova M84 , ovo je nešto savremenija verzija nje sa dodatnim Aktivnim oklopom i zaštitom protiv tenkovskih raketa ugledom na američke tenkove.
Na otvorenom ratištu tenk ne živi duže od 4 minute , tj topovska hrana , još gore je u borbama u gradovima.
 
Ma dajte bre ljudi ovo je u najmanju ruku smešno.
Još davne 90 je vojska bivše JNA imala oko 500 tenkova M84 , ovo je nešto savremenija verzija nje sa dodatnim Aktivnim oklopom i zaštitom protiv tenkovskih raketa ugledom na američke tenkove.
Na otvorenom ratištu tenk ne živi duže od 4 minute , tj topovska hrana , još gore je u borbama u gradovima.

Živi duže, budi siguran. Zaštita od projektila po ugledu na ruski tenkove. Kod američkih je to još u fazi ispitivanja, i to samo za Striker, ne za tenkove. Ostalo je ti je Hectorius objasnio:

Tamo pise NERA plus Kontakt 5

U odnosu na T90S ima slabiji oklop, ali povecane manevarske sposobnosti, poboljsan top, mislim da ima i jaci motor od T90S, i ako se ne varam, nema brzeg tenka od naseg.
 
Ma dajte bre ljudi ovo je u najmanju ruku smešno.
Još davne 90 je vojska bivše JNA imala oko 500 tenkova M84 , ovo je nešto savremenija verzija nje sa dodatnim Aktivnim oklopom i zaštitom protiv tenkovskih raketa ugledom na američke tenkove.
Na otvorenom ratištu tenk ne živi duže od 4 minute , tj topovska hrana , još gore je u borbama u gradovima.

Na Kosovu 1999 ostadose skoro sve stare T 55-ice netaknute, 14 tenkova je ukupono unisteno u 78 dana agresije, toliko o "topovskoj hrani"

M84 AS gotovo da i ne moze da se uporedi sa starim, onim prvim M84, alo bre, to je kao da poredis T90S i T 72, to su dve razlicite generacije tenkova.

M84 je prvi put prikazan javnosti 1985, ovaj tenk se tek proizvodi od 2004

Da ne postavljam sad, uporedi sam karakteristike pa ces da vidis razlike
 
Tema je kompleksna, nije za ovaj podforum.
ОК само кажем, ево и Руси су развили мобилан ПВО систем поучени искуством рата у Југославији и Авганистану, Панцир С 1, Иран поседује 10 комада као и Сирија.
Значи џаба нам и 1000 тенкова ако ће "Брадавичаста свиња" изнад да кружи вребајући "корњачу" на земљи.

 

Back
Top