Rome Total War Multiplejer kampanja II (Rise of Persia)

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.369
Rome Total War Multiplejer kampanja,mod Rise of Persia

Za ucestvovanje u ovoj kampanji svaki igrac mora da ima instaliran Rome Total War,verzija igre mora da bude 1,5

Za ovu kampanju koristimo RTW mod koji se zove " Rise of Persia " ,ovo su linkovi za instalaciju ovog moda:

Rise of Persia version 2.22

http://www.riseofpersia.com/download/category/1-rop22?download=2:rop-v2.2-full-installer

Patch 2.22b

http://www.riseofpersia.com/download/category/1-rop22?download=1:rop-v2.22-patch

(I PATCH i osnova moda se instaliraju direktno u folder gde je RTW instaliran,folder je uglavnom instaliran - C:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War )

Kada se ovo instalira potrebno je jos ubaciti SKRIPT za multiplejer (u sklopu kog se nalze jos neki fajlovi u kojima sam modovao neke stvari)

*Multiplejer skript
*Uklonjeni agenti (spijuni i asasini)
*Tvrdjave ne mogu da se grade
*Ubacen "Force Diplomacy Script"

http://www.filefront.com/16784191/ROP.rar (EXTRACT-ovati ovo tamo gde je RTW instaliran)

PRAVILA:

1. Strogo je zabranjeno RELOAD-ovati igru ukoliko igrac nije zadovoljan rezultatima bitke,ili sa pokretima koje je napravio na mapi.Krsenje ovog pravila znaci MOMENTALAN BAN iz kampanje

2. Strogo je zabranjeno ubijanje agenata opkoljavanjem istih sa jedinicama na mapi

3. Zabranjeno je napadati brodoveunutar luke

4. Zabranjeno je unistavati gradjevine unutar grada (izuzetak su hramovi i gradjevine koje sluze za sirenje drzavnih uredjenja(Monarhije,Demokratije itd..)

5. Svaki red mora biti postavljen najvise 24 h posto je prethodni sejv okacen na temi

6. U RTW multiplejer kampanji postoji BUG da kada se izadje iz bitke pre nego sto je bitka zavrsena frakcija kojom je upravljao igrac izlazi kao pobednik-znaci NE SME SE IZLAZITI IZ BITKE PRE NEGO STO JE BITKA ZAVRSENA

7. Zabranjeno je koriscenje opcije BRIBE (potplacivanja) sa diplomatom,odnosi se i na protivnicke gradove i na protivnicke armije

8. U slucaju da jedan igrac preda grad drugom igracu sve jedinice osim jedne dobijene u tom gradu posle predaje moraju biti unistene

9. Za pregovore izmedju igraca se koristi Force Diplomacy Script (Posto diplomatija ne moze da funkcionise na principu kao sto funkcionise u M2TW multiplejer kampanji,ubacen je jos jedan SKRIPT koji se zove "FORCE DIPLOMACY" , ovaj skript ce biti koriscen kada se vrse diplomatski dogovori izmedju fakcija koje kontrolisu igraci(skript se ne sme koristiti za pregovore izmedju igraca i AI fakcija).
Skript funkcionise na sledeci nacin(prethodno se dogovorite preko privatnih poruka sa igracem kom ce te dati neku ponudu i vidite da li prihvata,ako prihvati aktivirate skript).Sa diplomatom otvorite "DIPLOMACY SCREEN"(sa fakcijom kontrolisanom od strane drugog igraca) date vasu diplomatsku ponudu(da bi skript funkcionisao mora postojati i zahtev za nesto i ponuda,pogledati na slici Diplomatija 1) kliknete na ? ,izaci ce "ADVISOR" kliknite na "SHOW ME HOW" i onda kliknite na "OFFER" (sve prikazano na slici ispod.Tada ce AI(fakcija od nekog od igraca) da prihvati vasu ponudu.

attachment.php


Multiplejer SKRIPT se aktivira tako sto kad LOAD-ujete vas red kliknete na bilo koji od svojih gradova,pojavice se "ADVISOR",kliknite na njega a onda kliknite na "SHOW ME HOW"

Ukoliko sam propustio neko pravilo a smatrate da bi bilo dobro da ga imamo neka iznesite ga na razmatranje pa cemo ga dodati.Takodje ukolkiko nekom nesto od ovoga nije jasno neka pita objasnicu.

Frakcije koje su dostupne za igranje:

Iranske Frakcije:

1. Persija (Nomadsko pleme nastanjeno u Iranu)

2. Medija (Nomadsko pleme koje kontrolise ogromne teritorije na istoku,glavni rival Persiji na pocetku kampanje)

Blisko-Istocne Frakcije:

1. Lidija (Kraljevstvo koje je se nalazi u Centralnom delu Male Azije)

2. Vavilon (Posle propasti Asirije Vavilon je postao super sila koja kontrolise Mesopotamiju,Siriju i Palestinu)

Grcke Frakcije:

1. Taras (Grcki grad-drzava koji se nalazi u juznoj Italiji) .......................Eric Drawen

2. Atina (Grcki grad-drzava koji je pomorska super sila) .........................Anceloti

3. Lakedaimon (Sparta,grcka drzava koja se nalazi na Peleponezu)

4. Kirenia (Grcka drzava koja se nalazi na Severu Afrike (Libija))

5. Jonija (Konfederacija Grckih gradova na Malo Azijskoj obali Egejskog mora)

6. Makedonija (Grcka drzava sa centrom u Peli)

Indijske Frakcije:

1. Magda (Indijsko kraljevstvo koje u sklopu svoje armije koristi slonove)

Varvarske Frakcije:

1. Besoi (Varvarsko pleme nastanjeno u Trakiji)

Egipatske Frakcije:

1. Kemet (26 dinstija faraona koja je vladala Egiptom)
 
Poslednja izmena:
A sta mislite o pravilu koje bi se ticalo progona pobedjene vojske? Recimo:
Ja routujem nekoliko jedinica neprijatelja i posaljem svoju laku konjicu da ih masakrira, to je ok sve dok se drzi bar jedna protivnicka jedinica, cim ona prsne i pojavi se end battlle ili continue ide se na end battle. Uprosceno, nema koriscenja opcije continue kojom se sluzimo da zatremo ime svojim neprijateljima da ne bi vodili okrsaje sa ostatcima njegove vojske, gonjenje u toku bitke je ok.
Ovo ce da oteza ratove izmedju igraca (vojske Ai frakcija mozemo da masakriramo do mile volje), plus bilo bi realno, jer organizovanog gonjenja nije bilo pre Aleksandra, a i posle toga malo je uspesno izvedenih sve do Napoleonovih ratova! Ako opkolite nekoliko jedinica one ce da se fighting to the daeth tako da cemo moci da ih unistimo, samo ce biti teze... Hocu da kazem da vecina bitaka nije zavrsavana potpunim masakrom porazene strane ako ih ovi bas nisu opkolili u potpunosti.
Misljenja?
 
Poslednja izmena:
A sta mislite o pravilu koje bi se ticalo progona pobedjene vojske? Recimo:
Ja routujem nekoliko jedinica neprijatelja i posaljem svoju laku konjicu da ih masakrira, to je ok sve dok se drzi bar jedna protivnicka jedinica, cim ona prsne i pojavi se end battlle ili continue ide se na end battle. Uprosceno, nema koriscenja opcije continue kojom se sluzimo da zatremo ime svojim neprijateljima da ne bi vodili okrsaje sa ostatcima njegove vojske, gonjenje u toku bitke je ok.

Ovo ce da oteza ratove izmedju igraca (vojske Ai frakcija mozemo da masakriramo do mile volje), plus bilo bi realno, jer organizovanog gonjenja nije bilo pre Aleksandra, a i posle toga malo je uspesno izvedenih sve do Napoleonovih ratova! Ako opkolite nekoliko jedinica one ce da se fighting to the daeth tako da cemo moci da ih unistimo, samo ce biti teze... Hocu da kazem da vecina bitaka nije zavrsavana potpunim masakrom porazene strane ako ih ovi bas nisu opkolili u potpunosti.
Misljenja?

U multiplejeru NE POSTOJI OPCIJA CONTINUE BATTLE,cim sve protivnicke jedinice pocnu da beze bitka je zavrsena
 
Fala tebra, fala! :hvala:
Ja sam Atina! Malo mi je falilo da potrazim Spartu protiv svih svojih principa...:cool:

*** brate razumem o cemu pricas....njihova istorija iznad spartine anytime:cool:...ali opet pozicija je pozicija!:mrgreen:
ps-Aj ekipo prijavite se za ostatak armija pa da pocnemo!:D
Atina-Anceloti
Tarent-Ja
ps-Bilo bi malo tesno da sam uzeo atinu!:mrgreen:

7. Zabranjeno je koriscenje opcije BRIBE (potplacivanja) sa diplomatom,odnosi se i na protivnicke gradove i na protivnicke armije

No problem:whistling::mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ja nemam pojma kog bi uzeo ...
Neznam kakvi su Tracani ne mogu da nadjem faction preview .... Mozda neku istocnjacku frakciju da se ne guramo svi u Grckoj ... Neka se prijavi josh ljudi pa cu da vidim ...

Milose evo ti zvanicni opis ovog moda na oficijalnom sajtu

http://www.riseofpersia.com/

Pa odluci sa kim ces da igras,ja razmisljam da uzmem Persiju
 
Nisi reko da postoje i Baktrija, Kush (druga Egipatska frakcija), Sa'ba (Arapska frakcija) i dve nomadske varvaske frakcije Skiti i Mazaka ... Zashto ?

Zato sto kreator moda ove frakcije nije stavio da budu igrive od strane igraca(predpostavljam zbog malog izbora jedinica koje ove frakcije imaju na raspolaganju)

Imas dovoljno drugih frakcija pa izaberi neku
 
Ja definitivno igram, od ponedeljka sam "dostupan", tad ću i da izaberem frakciju ako nije problem. Ne smeta mi ni da počnete bez mene...

Hocu da kazem da vecina bitaka nije zavrsavana potpunim masakrom porazene strane ako ih ovi bas nisu opkolili u potpunosti.
Misljenja?

Ja znam da sam dosadan :rumenko: ali...s obzirom da ne igramo vanilu, ima li prepreka da uvedemo obavezni autoresolve?
 

Back
Top