Tri prsta

kmetsiman

Zainteresovan član
Poruka
296
Kako je doslo do toga da ceo srpski narod za svoj simbol prihvati nesto sto nema nikakve veze sa njim? Cak sta vise znak rasirena tri prsta koristile su ustase pri polaganju zakletve.
triprsta.jpg
 
Nisam ni mislio da cete primetiti!
Pogledajte pazljivo.
Tri prsta drze sastavljeno - kao kad se krste, sto bi trebalo da simbolizuje Sveto trojstvo... znate ono, Otac, Sin, i Sveti duh.

Tri prsta koje danasnja balavurdija diceci se srpstvom dize rasireno - nemaju apsolutno nikakvo ni znacenje, ni vezu sa pravoslavljem. Ako krenemo dublje u genezu samog znaka, u istorijskim dokumentima pise da su 3 rasirena prsta bila znak nemacke SS divizije.
 
Nisam ni mislio da cete primetiti!
Pogledajte pazljivo.
Tri prsta drze sastavljeno - kao kad se krste, sto bi trebalo da simbolizuje Sveto trojstvo... znate ono, Otac, Sin, i Sveti duh.

Tri prsta koje danasnja balavurdija diceci se srpstvom dize rasireno - nemaju apsolutno nikakvo ni znacenje, ni vezu sa pravoslavljem. Ako krenemo dublje u genezu samog znaka, u istorijskim dokumentima pise da su 3 rasirena prsta bila znak nemacke SS divizije.

Meni nemci rekli da je to kod njih zabranjeno, ta tri rasirena prsta.. Valjda nacisticko obelezje.

Cudili se kada su nasi radili..;)
 
Три раздвојена прста код нациста потичу од Ватикана и ватиканске теологије схватања и приказивања Тројства.
 
Bilo na televiziji nesto o tome. Pricalo se da rasirena tri prsta nisu nikakav okret pravoslavlju, da nema niceg loseg u tome. Mi smo prihvatili to i tako je, meni je svejedno, tri prsta spojena kao znak pravoslavja i tri prsta rasirena kao znak prepoznavanja Srbina.
 
Ja sam cuo da tri sastavljena prsta predstavljaju sveto trojstvo, tj. Otac, Sin,Sveti Duh jednosustno i nepodeljeno a da kada ih prikazujemo rasirene znaci nejedinstvo i razdeljenost.
 

Back
Top