Kome biste zaista (dok ste iza paravana na glasačkom mestu) dali svoje poverenje

milebek

Početnik
Poruka
19
Uvek uoči nekih značajnijih izbora javnosti se serviraju "mogući" i "verovatni" rezultati i procenti dobijenih glasova koje desetak vodećih stranaka mogu da očekuju i to na osnovu intervijuisanja "slučajnih uzoraka" tj ljudi koje anketar sreće na ulici ali pri tom mora da vodi računa da su različitog pola , doba života, zanimanja, obrazovanja itd. Elem otvaram novu temu za forumaše sa KRSTARICE jer kažu da je ona najšira kao društvena mreža za razmenu mišljenja. Dakle u demokratskom duhu i bez obzira na to što je glasanje tajno molimda se u što je moguće većem broju odazovete ovoj temi e da bi možda na kraju videli koja bi politička opcija, program izlaska iz krize. pol. stranka ili njen popularni lider stvarno (dakle od vas se traži iskrenost) mogao da sigurno račun a na vaš glas. Važno je i da date kratko i jasno obrazloženje zašto baš taj ili zašto baš ta (pol. stranka). Ovo bi moglo biti jako zanimljivo i uzbudljivo za sve forumaše.
Dve važne napomene: Ovde nije pitanje koje političare ne volite nego koje želite na vlasti, prema tome nema vređanja nikoga i drugo što se tiče zakonske obaveze tajnosti glasanja pa ljudi moji nismo li mi svi ovde prijavljeni po šifrom?
 
Lutko ovo i nije neko "glasanje" ko na pravim izborima već se ti na ovom forumu malo porazmisliš i na kraju iskreno (što znači pošteno i prema sebi i prema drugima) izjasniš tj. kažeš kom političaru ili kojoj stranki bi stvarno dala glas kda dođe vreme da uzmeš gl listić i olovlu u ruke. Možeš da navedeš i stranku i političara ovde se svakako računa: jedan forumaš-jedan glas.
 
Djilasu, bez dileme. Mislim da bih za njega glasao i ako bi izasao iz DS-a i rekao "hocu malo da budem samostalan".
Deluje kao neko ko stvarno radi. Tamo gde se on pojavi u kontroli stvari postaju uredjene kako treba.
Verovatno nije samo njegovom zaslugom, ali stvari koje se prave po gradu vrlo dobre i znacajne stvari (a cekali smo ih 100 godina)
A ovako 'na republickom nivou', za DS. Bas zato sto umeju da skupe izvestan broj vrednih ljudi.
 
Uvek uoči nekih značajnijih izbora javnosti se serviraju "mogući" i "verovatni" rezultati i procenti dobijenih glasova koje desetak vodećih stranaka mogu da očekuju i to na osnovu intervijuisanja "slučajnih uzoraka" tj ljudi koje anketar sreće na ulici ali pri tom mora da vodi računa da su različitog pola , doba života, zanimanja, obrazovanja itd. Elem otvaram novu temu za forumaše sa KRSTARICE jer kažu da je ona najšira kao društvena mreža za razmenu mišljenja. Dakle u demokratskom duhu i bez obzira na to što je glasanje tajno molimda se u što je moguće većem broju odazovete ovoj temi e da bi možda na kraju videli koja bi politička opcija, program izlaska iz krize. pol. stranka ili njen popularni lider stvarno (dakle od vas se traži iskrenost) mogao da sigurno račun a na vaš glas. Važno je i da date kratko i jasno obrazloženje zašto baš taj ili zašto baš ta (pol. stranka). Ovo bi moglo biti jako zanimljivo i uzbudljivo za sve forumaše.
Dve važne napomene: Ovde nije pitanje koje političare ne volite nego koje želite na vlasti, prema tome nema vređanja nikoga i drugo što se tiče zakonske obaveze tajnosti glasanja pa ljudi moji nismo li mi svi ovde prijavljeni po šifrom?

JA SAM TO PITANJE POSTAVIO I KAO ANKETU ---- IZBORI pa te pozivam da pogledaš a sve one koji nisu glasali da glasaju.....

Inače moj odgovor je SNS!
 
Разлог- Мислим да су кадровски врло јаки и да имају добре економске идеје (отворих тему о једном економском предлогу господина Ненада Поповића).
Спадају у економски десни центар.
Мислим да су истовремено и про-национална и умерена политичка опција.
Бориће се за Косово и Метохију, мирним и дипломатским средствима.
 
ДСС-у и Др Војиславу Коштуници.

A Toma? cccc :mrgreen:

Na predsedničkim ću u prvom krugu za Maju, u drugom za Tadića (glasala bih rado i za Đilasa da je on kandidat DS-a). Ako bi radikali pustili Martinovića kao kandidata sigurno bih glasala za njega bar u prvom ali to je u domenu naučne fantastike.
O parlamentarnim bolje da ne mislim :rumenko::lol:
 
A Toma? cccc :mrgreen:

Na predsedničkim ću u prvom krugu za Maju, u drugom za Tadića (glasala bih rado i za Đilasa da je on kandidat DS-a). Ako bi radikali pustili Martinovića kao kandidata sigurno bih glasala za njega bar u prvom ali to je u domenu naučne fantastike.
O parlamentarnim bolje da ne mislim :rumenko::lol:
Неке изјаве као што су последња Томина изјава о сарадњи са Хагом, промениле су мој став.
Ипак то мало одудара од онога за шта се ја залажем.
Но, у другом кругу бих свакако гласао за Тому Николића, а иначе се и надам влади ДСС-СНС +евентуално нека мања странка.
 
Pitanje za REVELIN što podseća na Merlin.M. Vi na glasanju možete ubaciti prazan listić i kutiju. Takođe možete kraj nekog imena (lidera ili stranke)na listiću dopisati da ste "protiv" a možda i "protiv svih" koji su na listiću. Oba listića će glasački odbor proglasiti nevažećim. Pa onda slažete li se da se mi na izborima izjašnjavamo samo "ZA"?. E ovo što ste vi rekli odnosi se na referendum, tamo imate dva pitanja npr.: Da li ste ZA uvođenje samodoprinosa u vašoj MZ i Da li ste PROTIV uvođenja samodoprinosa u vašoj MZ. Naravno možete zaokružiti samo jedan odgovor u protivnom će i ovaj listić biti nevažeći.
 

Back
Top