Neobicna pojava

Izvini sto ti spamam temu ali slicna je .
Ovaj moj deo sa tim sto je oko mene u mojim snovima. Ja kada to sanjam, znam da sanjam . Ali uglavnom neku realnost sanjam.Odlazak na fax , odlazak kod drugara .I to onako realno .Kao neka druga dimenzija. I ja ga se nebojim u snu ,znam da je tu .Kao ono razmisljam stalno gde je . I od jednom kada dodjem svesti da sanjam zelim da se trgnem tada nastaje frka to jest taj vrisak .A svestan sam da zelim da se probudim.I pokusavam da vicem u snu.
 
Simptomi shizofrenije uobičajeno se dijele na pozitivne, negativne, kognitivne (spoznajne) i afektivne (simptome promijenjenog raspoloženja).
Pozitivni simptomi shizofrenije
Negativni simptomi shizofrenije
Kognitivni simptomi
Pozitivni simptomi shizofrenije

Halucinacije su vrlo česte u bolesnih od shizofrenije. Halucinacije su obmane osjetila kod kojih ne postoji stvarni podražaj, a osoba koja halucinira opaža kao stvarno ono čega uopće nema. Najčešće i tipične za shizofreniju su slušne halucinacije, osobito glasovi. Radi se o glasovima koje čuje samo bolesnik. Najčešće glasovi međusobno razgovaraju, komentiraju bolesnikovo ponašanje, daju savjete ili kritiziraju bolesnika. Glasovi mogu i zapovijedati pa govorimo o zapovijednim (imperativnim) halucinacijama.
Rjeđe su vidne halucinacije, što znači da vide stvari koje ne postoje, npr. mogu vidjeti neku neobičnu svjetlost, mogu vidjeti čudovišta, vraga i sl. Mogu imati tjelesne halucinacije što znači da imaju osjećaje po tijelu koji nisu izazvani pravim podražajem osjetila. Tako npr. mogu osjećati da im se unutarnji organi raspadaju ili putuju po tijelu, da im struja prolazi kroz noge što često povezuju s drugim bolesnim idejama (kao npr. da ih netko tako nevidljivim silama uništava).

Aha. .David Icke je sizofrenicar po vasoj teoriji, posto je cuo glasove u glavi, zatim i posao tamo kuda ga odveo taj glas. Daj molim vas,oni koji nisu strucni nemoj da se sprdaju sa temom. Mogao sam da pretpostavim da ce biti ovakvih komentara - on je lud itd.
 
Izvini sto ti spamam temu ali slicna je .
Ovaj moj deo sa tim sto je oko mene u mojim snovima. Ja kada to sanjam, znam da sanjam . Ali uglavnom neku realnost sanjam.Odlazak na fax , odlazak kod drugara .I to onako realno .Kao neka druga dimenzija. I ja ga se nebojim u snu ,znam da je tu .Kao ono razmisljam stalno gde je . I od jednom kada dodjem svesti da sanjam zelim da se trgnem tada nastaje frka to jest taj vrisak .A svestan sam da zelim da se probudim.I pokusavam da vicem u snu.

Ok brate. Ti si dobronameran. Ima ovde onih koji ismevaju, jer nisu ni strucni ni kompetentni bilo sta reci, a kamoli da veruju u neka cuda, prividjenja, visa bica otd. Ok si brate:ok:
 
Momci,
mnogi ljudi imaju ili su imali slične probleme. Nisu svi problemi istovetne prirode pa ni rešenje neće doći na istovetan način.
U svemu tome postoji i nešto pozitivno. Ako ništa drugo počeli ste da istražujete i otkrivate život malo dublje, ispod kore fizičkog postojanja.
Očigledno je da kada se pojavi takav problem treba početi preispitivati svoj pristup prema životu, opdnose sa ljudima, svoja verovanja (time ne mislim na vašu religiju) a nije zgoreg popričati i sa psihologom. Medju njima ima i onih koji prihvataju život malo dublje ili slojevito.
Da, ponekada uzrok može biti iz ranijih života, drugom prilikom to može doći od onih koji su u dnevnom životu u kontaktu sa nama, pa treba preispitati neophodnost pojedinih druženja.
U svakom slučaju, kada se osoba nadje u takvoj situaciji voljna je probati mnogo toga, što inače ne bi, i tako dolazi do saznanja, rušeći okvire zacementiranog shvatanja, do kojih inače ne bi došla.
Jedan od predloga je da pre spavanja po desetak minuta poevušite neku od svetih reči.
Koju?
Onu koja je vama sveta. To može biti Hrist kao Hriiiiist, Mohaaaammaaaad, Booooog ili koja druga.
Kako'
Sednete kao za meditaciju sa pogledom prema čelu i zatvorenim očima. Udahnete duboko nekoliko puta da se relaksirate i pokušajte se ispuniti ljubavlju što je više moguće ako ne znate drugačije setite se za trenutak doživljaja koji vas je ispuinjavao i činio srećnim. Takodje, probajte da iz svog srca šaljete ljubav vašim snovima odnosno vizijama i vaš blagoslov.
U narednih desetak minuta tiho i razvučeno pevušite vašu odabranu (Svetu reč) kod svakog izdisaja. Nakon desetak minuta odite na spavanje. Nastavite ponavljati ovu vežbu što je duže moguće, možda nekoliko meseci.
(Bez ataka na vaša verovanja reći ću vam da postoji sveto i drevno ime Boga koje može pevušiti svako nezavisno od religioznostiili je ateista. To je reč HU (čitaj Hju) a pevuši se tiho (ako smo sami) ili u sebi (ako ima prisutnih). Pevuši se kao Hjuuuuuuuu.)
Svakako da je dobro početi zapisivati snove kakvi god da su.
Problem kojeg svako od nas dobije je da nas ojača i duhovno probudi te konačno približi Bogu. Ništa nije tu da nas slomi pa ma kako strašnim izgloedalo.
 
A ja mislio ja jedini :))
Neponavlja se cesto .Ali sanjam da sam budan cak vidim svoju sobu .Ja nevidim te senke .Ali znam da je to zlo tu i da nemogu pobeci.... pocnem da vristim u snu i op budan sam :(
Ponekad se ta stvar pojavi u bilo kom mom snu lepom ili losem .Ali znam da nema bega od toga !
Musliman sam po veroispovesti ,cak u snu se setim da ucim sehade .. Dodje mi lakse .Probudim se .Nastavim da spavam ono opet isto.

Da da sve je isto kao kod mene bas interesantno!
Sejtanska posla:)
 
Izvinite, a koje pomenuo san? ja sam to budan svestan doziveo. Ako ne zelite da saslusate moj problem, onda nemojte pomagati. Vidim govorite o nekim snovima. . a ja obrazlozio sve lepo gore u textu.

Ja sam se bas dosa pronaso u tvojoj prici bas je sve isto kao sto si opisao, samo sto ja to vidjam i u snu a mozda cak i na javi nisam siguran, jer dosta puta ne znam da li sam zaspao sanjam ilil sam budan jer ponekad ne mogu da prihvatim da se stvarno desava pa mislim da je san, kazem ti uopste nsiam sguran ali evo vec ima 2 i nesto meseca kako ga nisam vide hvala bogu!

Vidim da svi ovde sto su pisali imaju bas iste dozivljaje kao i ja mora da je to nesto isto, neki entitet koji proganja, mozda demon sta li je ne znam!?
 
Pa. . znate kako .. meni se to samo jedanput dogodilo, dok sam cisto lezao na krevet. . i zmurio, a kad otvorio oci imo sta da ugledam. Mozda je to neka neman, duh koji nema mir. . mozda. . pa lunja tako. Mada, stvarno je fenomen ugledati tako nesto. Onaj ko nije to doziveo molim da ne komentarise, jer ne nza o cemu se radi pa pise bljuvotine i ismeva se.
 
Pa. . znate kako .. meni se to samo jedanput dogodilo, dok sam cisto lezao na krevet. . i zmurio, a kad otvorio oci imo sta da ugledam. Mozda je to neka neman, duh koji nema mir. . mozda. . pa lunja tako. Mada, stvarno je fenomen ugledati tako nesto. Onaj ko nije to doziveo molim da ne komentarise, jer ne nza o cemu se radi pa pise bljuvotine i ismeva se.

Možda si upao u međufazu između sna i jave; to se neki put desi onima koji praktikuju uplovljavanje u lucidne snove. Tj. telo ti je zaspalo, ali um je ostao svestan i naravno video je nešto na astralu (barem tu ima koječega).
To je samo pretpostavka, ne mora da znači da je tako. Obično taj fenomen prati i nemogućnost da pomeriš fizičko telo, tj. imaš utisak da ne možeš da se makneš; nije to tako retka pojava.
 
Možda je vreme da počnete verovati u Boga.Ja sam patio od vrlo teških noćnih mora sve dok nisam počeo prihvatiti Boga i usmerio se ka Njemu.Od tada su potpuno prestale noćne more.Možda i za vas je to rešenje.
 
Možda je vreme da počnete verovati u Boga.Ja sam patio od vrlo teških noćnih mora sve dok nisam počeo prihvatiti Boga i usmerio se ka Njemu.Od tada su potpuno prestale noćne more.Možda i za vas je to rešenje.

Kažu ljudi da čista vera može sve da pobedi.
Al opet meni se čini da mnogo zavisi i od religioznog sistema u koji se veruje, u "kakvog" se Boga veruje...vera mnogo ne pomaže ako verujemo u strašnog, osvetoljubivog Boga koji je vrlo sklon kažnjavanju (bar to kod mene jednostavno ne funkcioniše).
 
Možda je vreme da počnete verovati u Boga.Ja sam patio od vrlo teških noćnih mora sve dok nisam počeo prihvatiti Boga i usmerio se ka Njemu.Od tada su potpuno prestale noćne more.Možda i za vas je to rešenje.

A zasto mislis da mi ne verujemo u boga?
Ja npr verujem u boga i nisam od onih ateista koji ce da traze cak i iglu u plastu sena samo da bi dokazali da natprirodno i bog ne postoji da je sve materijalizovano!
 
Možda si upao u međufazu između sna i jave; to se neki put desi onima koji praktikuju uplovljavanje u lucidne snove. Tj. telo ti je zaspalo, ali um je ostao svestan i naravno video je nešto na astralu (barem tu ima koječega).
To je samo pretpostavka, ne mora da znači da je tako. Obično taj fenomen prati i nemogućnost da pomeriš fizičko telo, tj. imaš utisak da ne možeš da se makneš; nije to tako retka pojava.

Par dana pre toga sam citao neku knjigu o astralnoj projekciji. ali rekoh. . nisam spavao, bio sam svestan, obicno. . lezao samo .. mozda sa nekog drugog sveta neko bice pokusava da usposrtavi kontakt. ali to je jako lose bice. . neka crna magla. .nesto tako .. nema odredjenu figuru.
 
Par dana pre toga sam citao neku knjigu o astralnoj projekciji. ali rekoh. . nisam spavao, bio sam svestan, obicno. . lezao samo .. mozda sa nekog drugog sveta neko bice pokusava da usposrtavi kontakt. ali to je jako lose bice. . neka crna magla. .nesto tako .. nema odredjenu figuru.

Vidi, na astralu se prevashodno materijalizuju naše sopstvene misli.
Često se naše sopstvene blokade iz podsvesti tako manifestuju.
(zato se ne preporučuje da se bakćemo time ako smo iole nestabilni, a nespremni da radimo na sebi - ne mislim na tebe, nego čisto opisujem situaciju).

Ono čega se bojiš, to se manifestuje. Šta misliš, što inače ljudi sanjaju svoje najstrašnije strahovek oje nikom ne bi poveirli?
Retko ko može da golim okom vidi astralna bića, a da je stvarno budan (ne kažemda je nemoguće, samo je retko).
 
Vidi, na astralu se prevashodno materijalizuju naše sopstvene misli.
Često se naše sopstvene blokade iz podsvesti tako manifestuju.
(zato se ne preporučuje da se bakćemo time ako smo iole nestabilni, a nespremni da radimo na sebi - ne mislim na tebe, nego čisto opisujem situaciju).

Ono čega se bojiš, to se manifestuje. Šta misliš, što inače ljudi sanjaju svoje najstrašnije strahovek oje nikom ne bi poveirli?
Retko ko može da golim okom vidi astralna bića, a da je stvarno budan (ne kažemda je nemoguće, samo je retko).

Aha, shvatam. Poznajes materiju, drago mi je da mogu cuti takva objasnjenja, sve mi dobrodoslo. :) Ima jedna stvar, znas, ja umem da autosugestojom veoma jako da uticem na sebe i da me to trgne iz predjasnjeg misaonog polozaja. Sad nenzam dal to ima veze sa covekom, ti fenomeni? milslim. . do coveka je, kakav covek tako mu se desavaju stvari neke cudne. Znam, ranije sam izucavao neke filozofije citao knjige i tako .. jako je to uticalo na mene, promenilo mi prorodu. Sad imam drugu prirodu, drugu licnost, bolju naravno :) Kaze jaka volja za promenom moze promeniti coveka i vera u promenu. Ja verujem. Daleko od toga da sam los covek, jos dalje neki satanist,ritualista. Poenta je da mozda imam izrazenija neka cula da mogu videti osetiti ono sto neko nemoze. Mozda gresim, ali imam jaku intuiciju. Mozda samo gresim. . :roll:
 
Ima jedna stvar, znas, ja umem da autosugestojom veoma jako da uticem na sebe i da me to trgne iz predjasnjeg misaonog polozaja. Sad nenzam dal to ima veze sa covekom, ti fenomeni? milslim. . do coveka je, kakav covek tako mu se desavaju stvari neke cudne.

Pa ovako; sve što ću ti reći se zasniva i na mom iskustvu, dakle može biti i subjektivno. Mislim da svako od nasstupa u kontakt sa uslovno rečeno neobičnim pojavama; samo su neki osetljiviji pa to primete, a neki ne. to je kao kad imaš ljude sa prosečnim vidom, imaš one "oko sololovo", a imaš i one sa podebelom dioptrijom. Tako da i te kako zavisi od osobe - kakve doživljaće će imati.
u suštini, kakvim se gradiš, takva ćeš iskustva imati, s tim što kad kreneš ozbiljnije da radiš na sebi, prvo se suočiš sa svim blokiranim, potisnutim (to zna biti nezgodno).
 
Momci,
mnogi ljudi imaju ili su imali slične probleme. Nisu svi problemi istovetne prirode pa ni rešenje neće doći na istovetan način.
U svemu tome postoji i nešto pozitivno. Ako ništa drugo počeli ste da istražujete i otkrivate život malo dublje, ispod kore fizičkog postojanja.
Očigledno je da kada se pojavi takav problem treba početi preispitivati svoj pristup prema životu, opdnose sa ljudima, svoja verovanja (time ne mislim na vašu religiju) a nije zgoreg popričati i sa psihologom. Medju njima ima i onih koji prihvataju život malo dublje ili slojevito.
Da, ponekada uzrok može biti iz ranijih života, drugom prilikom to može doći od onih koji su u dnevnom životu u kontaktu sa nama, pa treba preispitati neophodnost pojedinih druženja.
U svakom slučaju, kada se osoba nadje u takvoj situaciji voljna je probati mnogo toga, što inače ne bi, i tako dolazi do saznanja, rušeći okvire zacementiranog shvatanja, do kojih inače ne bi došla.
Jedan od predloga je da pre spavanja po desetak minuta poevušite neku od svetih reči.
Koju?
Onu koja je vama sveta. To može biti Hrist kao Hriiiiist, Mohaaaammaaaad, Booooog ili koja druga.
Kako'
Sednete kao za meditaciju sa pogledom prema čelu i zatvorenim očima. Udahnete duboko nekoliko puta da se relaksirate i pokušajte se ispuniti ljubavlju što je više moguće ako ne znate drugačije setite se za trenutak doživljaja koji vas je ispuinjavao i činio srećnim. Takodje, probajte da iz svog srca šaljete ljubav vašim snovima odnosno vizijama i vaš blagoslov.
U narednih desetak minuta tiho i razvučeno pevušite vašu odabranu (Svetu reč) kod svakog izdisaja. Nakon desetak minuta odite na spavanje. Nastavite ponavljati ovu vežbu što je duže moguće, možda nekoliko meseci.
(Bez ataka na vaša verovanja reći ću vam da postoji sveto i drevno ime Boga koje može pevušiti svako nezavisno od religioznostiili je ateista. To je reč HU (čitaj Hju) a pevuši se tiho (ako smo sami) ili u sebi (ako ima prisutnih). Pevuši se kao Hjuuuuuuuu.)
Svakako da je dobro početi zapisivati snove kakvi god da su.
Problem kojeg svako od nas dobije je da nas ojača i duhovno probudi te konačno približi Bogu. Ništa nije tu da nas slomi pa ma kako strašnim izgloedalo.

Ovo je jako interesantno; mogu li znati iz koje je tradicije to ime? Ili možda sam pogrešno formulisala, odakle ta informacija?
A slažem se, inače, problemi su tu da nas izbruse, da nas ojačaju, da shvatimo neke poente koje verovatno na lakši nain nismo mogli da naučimo.

Da, i odlazak kod psihologa nije loša opcija, ne zato "što smo ludi i poremećeni", već je jedna konstruktivna analiza i samoanaliza stvarno neophodna i za funkcionisanje u svakodnevnom životu, a kamoli kod analiza ovakvih osetljivijih, "onostranih" stvari; mislim, čovek zaista treba da stoji čvrsto nogama na zemlji.
 
Kazem vam uz veru mi postajemo jaci nebitno koje vere .I kada nam je najteze trazimo spas u molitvi.Napisao sam da sam se na snu setio da proucim sehade tj. da kazem da je bog jedan i da mu niko ravan nije. I tu je prestalo. Probudio sam se.
Naravno da ime neke veze i sa tim da telo spava a mozak :)
I imao sam iskustvo kao da lebdim po sobi .A u tom trenutku svestan sam da sapvam da sam na krevetu ali isto kao da dusa lebdi i krece se po sobi cak toliko ponekad realno sanjam da neznam sta je san a sta java. Ali uglavnom neke uobicajne dogadjaje. E sada ovo ZLO ponekada je tu ponekad ne.
Ispricacu vam i ovo .Imao sam jedan san kada sam bio mali ostao mi je u secanju vrlo dobro nikada ga nisam zaboravio .Sanjao sam majku kako je ukopana .A ta ista ili slicna stvar je bila tu .Samo sto mi je tada govorila da mi je majka mrtva. Nisam jos ni u skolu posao kada sam imao taj san. Ali ta crna magla je po mom secanju bila ista.
 
Zdravo! Ovaj dozivljaj sto cu vam izneti je iskren, nije prevara, izmisljotina da bi se radjale nove svakojake teme. Ovako. . pre nekih pola meseca, dok sam lezao na krevet, cisto razmisljajuci, nisam spavao, niti imao nameru da zaspim. . dogodilo mi se nesto neobicno za koje ja neumem da nadjem odgovor. Tog momenta dok sam mirno lezao, zatvorenih ociju, razmisljajuci. . bila je tisina, sam sam bio u sobi. Nakon 3-5 min otvorio sam oci i iznenada ugledao crnu senku u mojoj sobi ispred mog kreveta nekih metar ipo. Ta senka nije stajala u mestu, vec se nekako kretala, pomerila brzo , isla je ka meni. i u tom trenutku,srce je pcelo jako da mi kuca, uzbudio sam se, mogu reci preplasen prestave koju sam ugledao i osetio. Posle toga nisam mogao da zaspim, i strah je ovladao nadamnom, pokrio sam se prekrivacem preko glave i nekako uspeo malo kasnije da zaspim, zahvaljujuci stalozenoscu i smirenoscu. Molim vas ako neko nesto zna o crnoj magli (nije mogla biti senka jer je bila odvojena od poda, tj u vazduhu , prostoru) , prizoru, duhovima ili paranormalnim pojavama, neka poklusa da mi objasni o cemu je rec. Pozivam nacitane ljude koje izuzetno postujem, a i ostale, da mi pomognu da odgonetnem ovu misteriju. Hvala unapred!

U brate, al' si se ti uradio to veče.
 
Kazem vam uz veru mi postajemo jaci nebitno koje vere .I kada nam je najteze trazimo spas u molitvi.Napisao sam da sam se na snu setio da proucim sehade tj. da kazem da je bog jedan i da mu niko ravan nije. I tu je prestalo. Probudio sam se.
Naravno da ime neke veze i sa tim da telo spava a mozak :)
I imao sam iskustvo kao da lebdim po sobi .A u tom trenutku svestan sam da sapvam da sam na krevetu ali isto kao da dusa lebdi i krece se po sobi cak toliko ponekad realno sanjam da neznam sta je san a sta java. Ali uglavnom neke uobicajne dogadjaje. E sada ovo ZLO ponekada je tu ponekad ne.
Ispricacu vam i ovo .Imao sam jedan san kada sam bio mali ostao mi je u secanju vrlo dobro nikada ga nisam zaboravio .Sanjao sam majku kako je ukopana .A ta ista ili slicna stvar je bila tu .Samo sto mi je tada govorila da mi je majka mrtva. Nisam jos ni u skolu posao kada sam imao taj san. Ali ta crna magla je po mom secanju bila ista.

kad vam je lepo zabole vas k***c za boga,a kad vas napadnu aždahe:evil: onda pomagaj boze...:rtfm:
 

Back
Top