Pismo mladog Hrvata koji je zeleo da izbegne sluzenje vojnog roka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Ovo je istinito pismo kojim je nepoznati mladic u
Hrvatskoj nedavno pokusao izbjeci vojnicku duznost.

Postovani gospodine ministre obrane.

Dozvolite mi da Vam objasnim svoju situaciju u nadi da cete moci
razrijesiti moj slucaj.

Trenutno cekam poziv u redove HV.
Imam 23 godine, ozenjen sam 47-godisnjom udovicom, koja ima
26-godisnju kci. Sa tom kceri ozenjen je moj otac. Ozenivsi kci moje zene, moj je
otac postao i moj zet. U isto vrijeme, moja je zena tasta mome ocu, a kci
moje zene moja je maceha.
U sijecnju zena i ja dobismo sina. To je dijete brat oceve zene,a zet
moga> oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj stric, jer je brat moje macehe.
U svibnju zena mog oca rodila je sina. To je dijete moj brat,jer je
sin moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj unuk, jer je sin zenine
kceri.
Dakle, ja sam brat svoga unuka, a s obzirom da je muz necije majke i
otac toga dijeteta, ja sam i otac zenine kceri, te brat njenog sina.
Jasno je, dakle, da sam ja svoj vlastiti djed. Nadam se da sam sve
jasno objasnio.
Nadam se, gospodine ministre, da cete me razrijesiti vojnicke
duznosti, jer zakona nalaze da sinovi vise od dviju generacija (dakle djed,
otac i unuk) ne smiju istovremeno sluziti vojsku.

Hvala vam na razumijevanju.

Odgovor Ministarstva Obrane RH uslijedio je nakon dva tjedna.

U izvjestaju pisalo je:
Osoba je permanentno razrijesesna vojnicke duznosti, zbog sumnje
psihickih nedostataka i mentalne nestabilnosti koje su poslijedica kaotickih
odnosa unutar obitelji.
 
Усвајањем овог закона ХВ прави велики преседан, када крену да пљуште слични примери, кукуууууууу има да остану без војника.:mrgreen:

Oni su odavno ukinuli služenje vojnog roka. A ova fora ima par godina.

P.S. Nego ajde neka neko iskopa govor onog našeg oficira iz Slovenije 1940.Nikako da se setim kako se zvao lik.
 
Dakle, ja sam brat svoga unuka,
:hahaha:
Jasno je, dakle, da sam ja svoj vlastiti djed.
:hahaha:
Pismo je extra, ova dva zakljucka koje je napisao u pismu su mi najjaca.]
Nadam se, gospodine ministre, da cete me razrijesiti vojnicke
duznosti, jer zakona nalaze da sinovi vise od dviju generacija (dakle djed,
otac i unuk) ne smiju istovremeno sluziti vojsku.
Fakat zaznuta situacija, da on kao deda, otac i unuk sluzi vojsku.
 

Evo iskopao sam ga :D

"Ovo je govor komandanta prve cete Cetrdesetog pesadijskog puka, kapetana Luke Djuraskovica, vojnicima u Pomoreke, kod Brezovice (Slovenija) 26. maja 1940. godine. Zbog mogucnosti napada fasisticke Italije na Jugoslaviju, maja pomenute godine, govor kapetana Djuraskovica je stenografisan i sacuvan u arhivi Srpske akademije nauka i umetnosti. Kapetan Djuraskovic je poginuo u Drugom svetskom ratu. Bio je posten i narodni covek. Psovkom je, kazu, podizao moral vojnicima. Potomci kapetana Luke zive u Nisu. Stenogram publikujemo bez ikakvih izmena. Evo reci kapetana Luke:

Slusaj amo!
Mi zivimo u ozbiljno doba i svaki od vas znade zasto smo tu. Svi ste vec stariji i zenjeni ljudi, vi citate novine, je li tako. Ako nam ko pruzi rat, **** ga otac, mi cemo ga prihvatiti i ratovati. U tom slucaju, **** mu pas mater, morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli.

To bi bilo od nas casno, jel' tako. Nasi susedi Talijani, e to su ***** jedne. Oni, **** im pas mater, boje se ratovanja, a hoce da dobiju zemlju bez krvi. Oni, fukare jedne, kazu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste dobice, ali *****! Jel' tako? A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge nase krajeve?! Pa dabome da imamo. Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, ***** jedne! Jel' vam to jasno. **** im pas mater, samo neka dodju, poslacemo ih u pizdu materinu.

Drugo, mi Juzni Sloveni bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Jel' tako? Dabome da je tako i tako mora da bude. Musolini je dosta ucinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima, ali ih nikad nece naciniti hrabrim, makar im ***** dao, nece moci da im da srce junacko. Jel' tako? Jel' vam jasno? E, drugo kazu Talijani: oni vele - kod nas je sve motorizovano. Nasi su mitraljezi FIAT, nasi su tenkovi FIAT, nasi su avioni FIAT i sta sve ja znam u picku materinu.

Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, **** ih Sveti Jeronim na nebu. Samo ime jedno: oni nas ne znaju, ***** im materina. Jel' tako? Dabome, bas tako, i tako treba da bude. Drugo: hoce da nam budu kuratori, da garantuju nase granice, ***** im materina. Talijani i ko zna koji kurci, Nemci, Englezi, Japanci, Kinezi i drugi, pa cak i Drustvo naroda. A sta se nas ticu njihove garancije, ***** im materina. Znamo mi sta su to garancije! **** im pas mater, garancijsku i kurvarsku!

Drugo: svi vi znate da se nasa vojska najbolje hrani. Jel' tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude sto puta bolja. Imamo kuvare, **** im pas mater, jos i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, **** im pas mater, svima odreda? Dezurni, deder zovni mi kuvare, ***** im materina. Pa dobro kuvari, **** vas Sveti Jeronim na nebu, poslacu vas da terate mitraljeze u brda u pizdu materinu, pa da vidimo da li ce hrana biti bolja i... **** vam pas mater kuvarsku. Jel' tako?

(U tom se javlja kuvar Trobec: Ali, gospodine kapetane, iz griza se ne more...)

Kapetan Luka: Kus, nista te nisam pitao. Mars u pizdu materinu. **** ti pas mater kuvarsku! Kad te razpizdim, pretvoricu te odma u mitraljez. Drugo: Gde je tu onaj koga su ubile gace? Aj, tu je! E, bas tebe cu poslati na Talijane, **** te mitropolit. I ti si mi kurcev vojnik. Ubile te gace... Slusaj amo i sta se smejes? Svi vi znate da ima i drugih kojima se hoce nasa zemlja, ***** im materina! Eno gore one ciganske ***** kazu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, ***** im materina tatarska, sto ne dodju da uzmu pola Slovenije i Hrvatske, ****** ih njihovi grofovi, **** pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici!

Drugo: Jel' idete onako preko noci u Domzale? A? Znam vas ja dobro. Jel' tako? E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema vise sale. Odma te streljaju, **** te faraon... Da li vi mislite tako?...E vo ide ti komandir tamo negde u pizdu materinu, vodnici sta ja znam gde, **** ih Bog, ionako nista ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a vi u Domzale. Pa ti sad lepo dodju Talijani, ***** im materina. kako bi sve izgledalo i kako bi nas lepo udesili... majku im zicarosku! Pa to ne sme da bude. Jel' jasno? Ne moze to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Ceha. Jok... Eto i to su ***** koje se uopste ne bore, nego samo polazu oruzje, kukavice, **** im pas mater i njima! Pa evo i Poljaci, **** ih Sveti Jeronim, borili se... borili, a njihova gospoda ministri - tup u avionce, beze avionima pravo u Pariz. Nista manje u pizdu materinu, da tamo toboze vladaju, ali sami, kome, ***** im majcina. U nas ne sme da bude tako i ne moze da bude tako, naravno.

Drugo: nije sve sto sam vam kazao. Ama svi vi znate da ste pametni ljudi. Isli ste po svetu i svi ste sigurno videli lepu varos Temisvar? E, vidite, kazu Rumuni, **** ih Bog otac: "To je nase". Pa dobro sad, ***** mu materina, sta je onda nase. Za koji smo krasni ovde i sta jos da branimo kad nista nije nase? ***** im materina. Pa sto placamo toliki porez, kad je ovo tudje? Jel' tako? Onda od nas niko nece dobiti nista. Dacemo im ***** tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dodju ako su junaci, a mi cemo sa njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli! Jel' tako? Jel' vam jasno? E, pa dabome, da jeste, jer drukcije ne moze i ne sme da bude, naravno...
A sad vodnice daj ljudima voljno!"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top