ВИДОВЊАК

Jeremija

Zainteresovan član
Poruka
148
Шта мислите, како је Слободану Милошевићу успело да до детаља предвиди шта чека Србију уколико ДОС дође на власт? У свом обраћању пред други круг (није било другог круга) избора, Милошевић је попут пророка просто нацртао шта чека Србе и Србију уколико ”демократија” дође из Вашингтона виа Брисел, Пешта, Сегедин.
 
Шта мислите, како је Слободану Милошевићу успело да до детаља предвиди шта чека Србију уколико ДОС дође на власт? У свом обраћању пред други круг (није било другог круга) избора, Милошевић је попут пророка просто нацртао шта чека Србе и Србију уколико ”демократија” дође из Вашингтона виа Брисел, Пешта, Сегедин.

Zato sto je bio "americki covek".
 
ja mu tada pola nisam verovao, toliko sam bio ljut na njega.

a i dos je lukavo stavio koštunicu da mu bude protiv-kandidat, niko drugi slobu ne bi dobio.

koštunica - naivčina. u stvari, svi smo bili naivčine, stisnuli nos i glasali za dos.

više me niko neće prevariti da prvo ne pomirišem
 
ja mu tada pola nisam verovao, toliko sam bio ljut na njega.

a i dos je lukavo stavio koštunicu da mu bude protiv-kandidat, niko drugi slobu ne bi dobio.

koštunica - naivčina. u stvari, svi smo bili naivčine, stisnuli nos i glasali za dos.

više me niko neće prevariti da prvo ne pomirišem

Ja nisam "stisnula nos". Od srca sam glasala za DOS, cak su mi se (prvi i jedini put) na biralistu tresle ruke i imala sam tremu.
 
Шта мислите, како је Слободану Милошевићу успело да до детаља предвиди шта чека Србију уколико ДОС дође на власт? У свом обраћању пред други круг (није било другог круга) избора, Милошевић је попут пророка просто нацртао шта чека Србе и Србију уколико ”демократија” дође из Вашингтона виа Брисел, Пешта, Сегедин.

Само је имао ВЕОМА ДОБРЕ ОБАВЕШТАЈНЕ ПОДАТКЕ... који су били толико мрачни по нас да му нико није веровао.:cool:
 
ja sam dobijao grčeve u stomaku kad sam pročitao ko je sve u dos-u :mrgreen:

baš sam se istraumirao tada, nisam mogao da shvatim kako je koštunica mogao sa čankom, batićem, koraćem...

Ja do tada jedino Kostunicu nisam znala dobro...svima ostalima odusevljavala sam se....da bih vec 6. oktobra pocela da cenim Kostunicu, a za druge da se 'hladim" (da ne kazem - namrzla sam ih uskoro...cak i na tadasnjim decembarskim izborima nisam glasala vise za DOS, iako je Kostunica to podrzao).
 
Шта мислите, како је Слободану Милошевићу успело да до детаља предвиди шта чека Србију уколико ДОС дође на власт? У свом обраћању пред други круг (није било другог круга) избора, Милошевић је попут пророка просто нацртао шта чека Србе и Србију уколико ”демократија” дође из Вашингтона виа Брисел, Пешта, Сегедин.

Видовита Бранка...


Свако ко је хтио,могао је да зна ште ће бити са Србијом
 
Било му је лако....
Читао је Шешељеве књиге написане пре деведесете....
Овај је тамо све предвидео, сем да ће га продати .....
:per: :per: :per:
 
Милошевићу је било понуђено све што и досманлијама. Није пристао на понуду, остао је при свом ставу да СР Југославија треба опстати као целина, а то није одговарало већ испланираном и увелико спроведеном плану запада.

Значи, све што је рекао у свом обраћању знао је из понуде коју је још у Дејтону добио. Мислио је тада (1995), како је подписивањем Дејтонског споразума скинути са грбаче НАТО и ”демократски свет”... Али, притисци су настављени, само преко других саиграча - шиптара.

У доњем цитату су тачке које су биле у оптицају, а које је ДОС у потпуности прихватио.


Договор са западом је био врло прост ми вас (ДОС) доводимо на власт, а ако хоћете власт испунићете ових 17 тачака које вам у писменој форми дајемо. Тај потуљенко, Коштуница је из тих 17 тачака све одрадио:
- Званично затражио пријем СР Југославије као нове земље у УН
- Пустио све Шиптре (920) из наших затвора
- Одмах после 05. октобра формирао нелегалну скупштину СР Југославије из које је била искључена владајућа странка ДПС Мила Ђукановића.
- Коштуница и ДОС су извршили уставни пуч и без неопходне 2/3 већине укинуо устав СР Југославије и СР Југославије претворили у Заједницу Србије и Црне горе на три године, да би се онда по договору са западом Црна Гора одвојила
- Испоручио Милошевића и све остале Хагу
- Као врховни командант Војске СФЈ дозволио и подстицао министра одбране Тадића да пензионише најбоље официре, расформира јединице и уништи оружје како би се Војска онеспособила за било кава дејства.
- Покренуо распродају целокупне привреде СРЈ. – кроз форму убрзане приватизације
- Поставио Динкића за гувернера како би угасио комплетан банкарски систем земље. – Гувернер се поставља на предлог председника.
- Учествовао у преговорима о КиМ као председник Владе Србије заједно са Тадићем и вуком. Драшковићем, касније Јеремићем.
- Као председник Владе Србије Коштуница је вратио мандат Тадићу и изазвао изборе непосредно пре проглашења независности Косова иако је имао скупштинску већину да изврши реконструкцију владе и са СРС направи нову Владу – која би и Војно и политички а на основу важеће резолуције 1244 СБ УН бранила Космет.

И још десетак политичких и привредно катастрофалних потеза. Сада је ту исту политику али јавно наставио Тадић и све док ти ДОС-овци не буду сви у затвору и не одговарају за уништавање земље Србија се неће моћи да опоравља.
 

Back
Top