Potrebno mišljenje oko prebacivanja videa

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Imam Sonyjevu Handycam kameru (nebitan model), i odgovarajući softver. Kada snimke sa DV kasete puštam na TV-u, slika i frame rate su savršeni. Slika ostaje sjajna i kada prebacujem na komp, ali je bit rate očigledno nizak, pa je samim tim broj frejmova u sekundi dosta nizak. Da li se to može poboljšati na neki način?
 
Bit rate vise utice na kvalitet slike nego na broj frejmova, broj frejmova je zasebno i tacno utvrdjen brojem takozvanih slicica, kadrova u sekundi, samo sto neke kompresije, kao recimo divx, prosto "muljaju" frejmove jedne izmedju drugih kako bi se ustedelo mesto, a tako dolazi i do zamucenja slike.

Mozda je software nekim cudom los... ne znam o kakvim se podatcima radi, ako su digitalni(tipa prebacivanje avi fajla) onda ne bi trebalo da software moze da utice previse, jer bi mogao samo da prekopiras fajl sa memorijskog dela na aparatu... u svakome slucaju mozda je iz nekog razloga ili software los ili kompjuter slab da odradi prebacivanje u punim frejmovima(u slucaju da je pitanje renderovanje sa kamere na pc preko odredjenog software-a)
 
A da nije mozda program za reprodukciju nekompatibilan sa kodekom snimanja?

99% programa za reprodukciju tvrde da mogu da pevaju sve vrste datoteka i otimaju ih za reprodukciju a u stvari VLC je jedini koji nezavisno reprodukuje skoro sve.

Ako je digitalni pretovar videa sa kamere na HDD, ne moze da dodje do izoblicenja ili icega sta je navedeno u prvom postu (osim u nekompatibilnom programu reprodkcije).
Ako sve ide preko AV kablova u neki uredjaj za presnimavanje onda je problem u rekodiranju: DIGI>ANALOG>DIGI daje odvratne rezultate.

"Frejm", "Polu-kadar" ili na srpskom "Poluslika" su identicne stvari.
 
Poslednja izmena:
Ne cini mi se da si najbolje razumeo.
Mini DV kaseta snima digitalno (Mini Digital Video).

Ako pretovarujes na komp digitalno (npr USB direktno iz kamere, cisto digitalna veza), datoteke su ogromne ali je kvalitet nezamisliv (bolje od DVD jer nema kompresiju). Ako povezujes AV kablovima, sve sta dobijes na kompu zavisi od softvera i hardvera koji taj analogni signal opet digitalizuje....

Sve u svemu... moze da bude da ti fali neki kodek za AVI (MP4)
 
Ne cini mi se da si najbolje razumeo.
Mini DV kaseta snima digitalno (Mini Digital Video).

Ako pretovarujes na komp digitalno (npr USB direktno iz kamere, cisto digitalna veza), datoteke su ogromne ali je kvalitet nezamisliv (bolje od DVD jer nema kompresiju). Ako povezujes AV kablovima, sve sta dobijes na kompu zavisi od softvera i hardvera koji taj analogni signal opet digitalizuje....

Sve u svemu... moze da bude da ti fali neki kodek za AVI (MP4)
Ma razumeo sam. Onda jeste do softvera, jer povezujem ne preko USB-a, neko preko Fire-Wire-a (što dođe čak i bolja varijanta). E, pa koji codec preporučujete?
 

Back
Top