Слободан Милошевић -->Ратни кривац или невини борац за српски народ?

Слободана Милошевића видим као:

  • Хероја!

  • Ратног злочинца!

  • Хероја, јер је штитио интересе српског народа на простору СФРЈ!

  • Човека који је одговоран за распад Југославије!

  • Човека који се залагао за очување Југославије!

  • Човека који се залагао за уједињење српског народа на простору бивше СФРЈ!

  • Човека кога је хашки трибунал лажно оптужио за концепт велике Србије и етничког чишћења!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
939
Ваша мишљења?:)
Moje mišljenje je da je Milošević patriota,veliki srbin bez obzira što ga neki karakterišu kao ratnog zločinca i krivca za rat.Pri tome mnogi zaboravljaju da postoji mnogo gori poput Alije,Tudjmana,Ganića i bratije.Ne osvrćući se na vaša buduća mišljenja,tvrdim da se bilo ko drugi našao umjesto Slobodana isti bi scenario gledali,možda čak bez današnje Republike Srpske
 
Poslednja izmena od moderatora:
Издајник који се једино разликује од "демократа" по томе што би "деморкати" одмах издали Србију а Милошевић је као фол се борио а на крају издао исто колико и "демократи".

Вуковар је дао хрватима и тако попљувао 15000 убијених Срба који су се борили за ослобођење Вуковара. То је једно од највећих велеиздаја које је урадио и у коме га итекако подржавају "демократе".
 
Tesko da se moze reci za Milosevica da je bio nacionalista, jeste dobio na kartu nacionalizma ali da je on bio nacionalista, jok. Cak ni za Tuđmana nisam siguran da se moze reci da je bio stoprocentni nacionalista iako je mnogo vise bio nego Milosevic
Milosevica, nije bitno kolika je Jugoslavija, samo neka sam ja novi Tito. Zbog onih ustavnih amandmana i razbijanja pobune kosovskih Albanaca je Milosević od vecine naroda docekan sa ushicenjem. Medjutim sve kasnije radjeno se ne mora mnogo ni komentarisati. Prodaja Srba u Hrvatskoj, prodaja mog naroda u BiH i na kraju mu se dogodilo ono što je time pokušao da izbjegne - rat u SRJ.
Za Milosevica bih rekao da definitivno nije bio svjestan vrijemena u kome se nalazi, da mu pad berlinskog zida i raspad SSSR nije jasno predocio sta se desava u Evropi, dok je Tuđman sa druge strane itekako bio svestan i dobro znao šta radi i na koga se oslanja.
 
Poslednja izmena:
Tesko da se moze reci za Milosevica da je bio nacionalista, jeste dobio na kartu nacionalizma ali da je on bio nacionalista, jok. Cak ni za Tuđmana nisam siguran da se moze reci da je bio stoprocentni nacionalista iako je mnogo vise bio nego Milosevic
Milosevica, nije bitno kolika je Jugoslavija, samo neka sam ja novi Tito. Zbog onih ustavnih amandmana i razbijanja pobune kosovskih Albanaca je Milosević od vecine naroda docekan sa ushicenjem. Medjutim sve kasnije radjeno se ne mora mnogo ni komentarisati. Prodaja Srba u Hrvatskoj, prodaja mog naroda u BiH i na kraju mu se dogodilo ono što je time pokušao da izbjegne - rat u SRJ.
Za Milosevica bih rekao da definitivno nije bio svjestan vrijemena u kome se nalazi, da mu pad berlinskog zida i raspad SSSR nije jasno predocio sta se desava u Evropi, dok je Tuđman sa druge strane itekako bio svestan i dobro znao šta radi i na koga se oslanja.

ja ukratko ti poduze,ali u sustini isto mislimo

:ok:
 
Najnesposobniji politicar u istoriji Srbije i zadnji KOMUNISTICKI DIKTATOR, potomak crnogorskog doseljnog komunistickog kadra u Srbiji, koji je uspeo da deset godina posle pada Berlinskog zida odrzi zadnju komunisticku Bastilju u Evropi. Sa svojom zenom ludom marksistkinjom Mirom Markvoic vodili samoubilacku politiku, gde pokradose Srbiju i sav pokraden novac izneli za Kipar a zastim za Rusiju, gde i sada zivi njegova zena.

15. januar 1959: Gimnazijalac Slobodan primljen u Savez komunista Jugoslavije

1963: Sa partijskom karakteristikom "energican, vrijedan, disciplinovano izvrsava zadatke" prvo zaposlenje dobija u Univerzitetskom komitetu Saveza Komunista Beograda, gdje je radio (do 1966) kao sekretar za ideolosko-politicki rad i bio predsJesen 1968: Odlazi u JNA, u oficirsku skolu u Zadru. U bivsoj SFRJ je stekao cin rezervnog kapetana JNA.


Od 1969. do 1973: Zamjenik generalnog direktora u beogradskom preduzecu "Tehnogas", u vreme kada je generalni direktor Ivan Stambolic, a nakon Stambolicevog odlaska iz firme pet godina generalni direktor "Tehnogasa".
1982: Izabran za clana Predsednistva CK Saveza Komunista Srbije.

Maj 1986: Izabran je za predsednika Predsednistva CK SK Srbije. Za njegov izbor su se izjasnila "84 opstinska komiteta, svi beogradski komunisti, sve medjuopstinske konferencije, obe pokrajine". Tu impozantnu podrsku pratila je i nevidjena predizborna kampanja unutar samog komunistickog aparata.

Od crnogorskih komunista nista se drugo ne moze niti ocekivati.
 
Gdje to?U RSK,Bosanskoj Posavini,Sarajevu?tako sto nam je udario embargo 1995?

nije bas tako

suvise je veliki neprijatelj usa i nemacka zajedno protiv nas

inace rat je trajao i pre bosne i mnogo posle, sve se racuna, i 1990. i sao krajina i kosmet

za embargo? pa jos nije jasno sta se sve tu izdesavalo, u rs sa porastom cetnicke ideologije polako su se gubile bitke i teritorije

ima i dosta podataka o desavanjima unutar rs, ali nije sve za javnost
 
za embargo? pa jos nije jasno sta se sve tu izdesavalo, u rs sa porastom cetnicke ideologije polako su se gubile bitke i teritorije

ima i dosta podataka o desavanjima unutar rs, ali nije sve za javnost

VRS nije vise znala za sta se bori,tako je od Karadziceve obustave ofanzive na Sarajevo.
Covjece ljudi su umirali usljed nedostatka lijekova 1995
 
VRS nije vise znala za sta se bori,tako je od Karadziceve obustave ofanzive na Sarajevo.
Covjece ljudi su umirali usljed nedostatka lijekova 1995

vazno je da se danas ne ratuje

ocito da i rat nije jednostavan, kao sto i sam navodis. u isto vreme smo imali promenu drzave, sistema i agresiju na srbe i srbiju. nije to ni lako, ni jednostavno

da te obavestim da srbi sa kosova i danas umiru od raka i sl bolesti, a da trpe i ispastaju u izbeglistvu u rodjenoj zemlji
 
vazno je da se danas ne ratuje

ocito da i rat nije jednostavan, kao sto i sam navodis. u isto vreme smo imali promenu drzave, sistema i agresiju na srbe i srbiju. nije to ni lako, ni jednostavno

da te obavestim da srbi sa kosova i danas umiru od raka i sl bolesti, a da trpe i ispastaju u izbeglistvu u rodjenoj zemlji

Znam da ispastaju,to nam je voljena Evropa prema kojoj hitamo donijela.
 
Веома интелигентан, образован, поштен, миран породични човек. Е сад то поштен и миран породични човек је
у политици више мана него врлина.
Неодлучност му је дошла главе. Да је стварно био диктатор, као што неки тврде, био би дан данас председник,
или премијер Србије.
А ови што су га изручили као врећу кромпира, начинили су тим чином немерљиву штету Србији и постали су
најобичнији гаулајтери, које презиру налогодавци и бескрајно им постављају нове и нове услове.
 

Back
Top