Научно доказано, агресивни националистички и ксенофобични народи најбоље опстају

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Whereas classic economic theory has difficulty accounting for altruism, an evolutionary perspective suggests that altruism functions to strengthen one's own group, from which the individual benefits in the long run. Because aggression towards competing out-groups helps one's own group to become relatively stronger, aggression is an indirect form of altruistic, loyal behavior towards one's own group.

Charles Darwin already observed that groups whose members are altruistic towards the own group have a greater likelihood to prosper, to survive, and spread. The researchers reasoned that if this is true, neurobiological mechanisms should have evolved that sustain altruism towards the own group, and aggression towards competing other groups. The discovery that oxytocin promotes altruism towards the own group, and aggression towards threatening out-groups, supports this evolutionary perspective.
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100614114445.htm
Видимо данас у окружењу ко је најбоље просперирао на нашу штету. Турска, агресивна, ксенофобична и националистичка просперира најбоље. Шиптари на Косову су већински ксенофобични, агресивни националисти, хрвати и потурице такођер, док већина Срба су анационални и немају агресивност према странцима.

Народи који нису ксенофобични, агресивни и националистички су суђени на пропаст.
 
Narodi koji su spremni da primaju pripadnike drugih nacija i da ih ukljucuju postupno,ali i trajno u svoj sastav napreduju brojcano,bioloski,ekonomski i na sve druge nacine.Kao primer za moju tvrdnju su Amerikanci,Meksikanci,Turci,Arapi,Madjari,Albanci,muslimani u vecini itd.Iz navedenog razloga podrzavam sve nase momke koji se zene strankinjama,posebno one u opustelim krajevima.
Ovih nedelja sam saznao da je oko 2 miliona muslimana u Rusiji preslo u pravoslavlje.Verovatno ce i Rusi primiti dosta stranaca koji ce se ukljuciti u njihovo drustvo a kasnije i u sastav njihovog naroda.
Po mojoj teoriji o racionalnom svetu doci ce do stapanja naroda,ali bez ikakvog nasilja,i to najpre onih srodnih po poreklu,religiji i kulturi.
 
altruism functions to strengthen one's own group, from which the individual benefits in the long run. Because aggression towards competing out-groups helps one's own group to become relatively stronger, aggression is an indirect form of altruistic, loyal behavior towards one's own group.
Dozvolices da ti kao student anglistike ukazem da ako u tekstu koji si citirao postoji ijedna sugestija vezana za bombastican naslov koji si postavio - ja sam kraljica Elizabeta.
U tekstu se govori o poslovnoj agresiji i kompetitivnosti biznis grupa, ne nacija, pobogu covece!! I ne mozes to da preslikas na nacije, jer ako si agresivan prema preduzecu jer zelis da ostvaris bolji profit - to je okej, ako si agresivan prema nacionalnoj grupi jer mislis da si ti bolji, a oni "gori", onda je to bolest, nikako nesto cime se treba ponositi!!

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100614114445.htm
док већина Срба су анационални и немају агресивност према странцима.

Ahahahahhaha.
Daaaaa.
Inace, Bris Tatona smo ubili slucajno, Australijance na Kalishu eto malo prebili za njihovo dobro, grafite "Noz, zica, Srebrenica" i "Ubij Hrvata da Siptar nema brata" pishemo iz ciste shale... znash ono, crni humor.
I kako te posle svega nije sramota da kazes da su Srbi anacionalni i neagresivni prema strancima??!!! Pa covece, Srbi poput tebe su agresivni prema Srbima koji misle drugacije, a kamoli prema nekom ko nije odavde, i nije pravoslavan. Odmah je izdajnik, spijun, ustasa, kandicevac, manje vredan.... :dash: :dash:

Народи који нису ксенофобични, агресивни и националистички су суђени на пропаст.
Aha. A zemlje Skandinavije? Svajcarska? Austrija?
Jesu ksenofobicne? - Jok, svako je dobrodos'o.
Jesu agresivne? - Jok, najniza stopa kriminala je upravo u ovim zemljama.
Jel' su osudjene na propast?
Paa, cisto sumnjam. Minimalna plata u Svedskoj je 3,5 puta veca od prosecne plate u Srbiji, a prosecna plata tamo je 2300eura. Stepen uredjenosti njihovog drustva mi necemo dostici ni za 50 godina, korupcija je svedena na minimum, imaju odlican zdravstveni sistem, saobracajnu infrastrukturu, gradski prevoz je fenomenalan, internet jeftin i brz, skolski sistem dosta napredniji od naseg (na poslednjem PISA testu, npr. Finci su bili u prvih 5, a Srbija u zadnjih 10 zemalja), prioritet im je briga o porodici i siromasnima, tako da su cak i socijalni slucajevi adekvatno zbrinuti, a posla ima. Prirodu da ne spominjem, to je apsolutno fantastican aspekat Skandinavije, vodi se racuna o cistoci i okolini, a ne kao kod nas - na svakih 15km zemlje Srbije po divlja deponija, i to obicno pored neke reke. I sto je najfascinantnije, ljudi tamo ne odlaze sa sela, kao u Srbiji, vec im je super tu gde jesu - sela inace lice na mestasca iz bajki. Zive mirno, nemaju "Bosnu", "Kosovo", "Avganistan", politicko-teritorijalne probleme sa drugim zemljama... jednom recenicom - zemlje na koje se treba ugledati!!

I tako, burazeru...
Super je to sto si ti nacionalista, vidim, al' je glupo sto pokusavas to svoje mrzacko opredeljenje da predstavis kao vrlinu, a jos gluplje sto jednu pozitivnu vrednost kao sto je prihvatanje razlicitosti, tolerancija, i zivot u miru - kao garanciju za propast. Yeebote, naopako. :dash:
 
Poslednja izmena:
Ahahahahhaha.
Daaaaa.
Inace, Bris Tatona smo ubili slucajno, Australijance na Kalishu eto malo prebili za njihovo dobro, grafite
"Noz, zica, Srebrenica" i "Ubij Hrvata da Siptar nema brata" :klap:
pishemo iz ciste shale... znash ono, crni humor.

Ти си убио тог Бриса???
 
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100614114445.htm

Народи који нису ксенофобични, агресивни и националистички су суђени на пропаст.

sick_2.gif
 
Dozvolices da ti kao student anglistike ukazem da ako u tekstu koji si citirao postoji ijedna sugestija vezana za bombastican naslov koji si postavio - ja sam kraljica Elizabeta.
U tekstu se govori o poslovnoj agresiji i kompetitivnosti biznis grupa, ne nacija, pobogu covece!! I ne mozes to da preslikas na nacije, jer ako si agresivan prema preduzecu jer zelis da ostvaris bolji profit - to je okej, ako si agresivan prema nacionalnoj grupi jer mislis da si ti bolji, a oni "gori", onda je to bolest, nikako nesto cime se treba ponositi!!



Ahahahahhaha.
Daaaaa.
Inace, Bris Tatona smo ubili slucajno, Australijance na Kalishu eto malo prebili za njihovo dobro, grafite "Noz, zica, Srebrenica" i "Ubij Hrvata da Siptar nema brata" pishemo iz ciste shale... znash ono, crni humor.
I kako te posle svega nije sramota da kazes da su Srbi anacionalni i neagresivni prema strancima??!!! Pa covece, Srbi poput tebe su agresivni prema Srbima koji misle drugacije, a kamoli prema nekom ko nije odavde, i nije pravoslavan. Odmah je izdajnik, spijun, ustasa, kandicevac, manje vredan.... :dash: :dash:


Aha. A zemlje Skandinavije? Svajcarska? Austrija?
Jesu ksenofobicne? - Jok, svako je dobrodos'o.
Jesu agresivne? - Jok, najniza stopa kriminala je upravo u ovim zemljama.
Jel' su osudjene na propast?
Paa, cisto sumnjam. Minimalna plata u Svedskoj je 3,5 puta veca od prosecne plate u Srbiji, a prosecna plata tamo je 2300eura. Stepen uredjenosti njihovog drustva mi necemo dostici ni za 50 godina, korupcija je svedena na minimum, imaju odlican zdravstveni sistem, saobracajnu infrastrukturu, gradski prevoz je fenomenalan, internet jeftin i brz, skolski sistem dosta napredniji od naseg (na poslednjem PISA testu, npr. Finci su bili u prvih 5, a Srbija u zadnjih 10 zemalja), prioritet im je briga o porodici i siromasnima, tako da su cak i socijalni slucajevi adekvatno zbrinuti, a posla ima. Prirodu da ne spominjem, to je apsolutno fantastican aspekat Skandinavije, vodi se racuna o cistoci i okolini, a ne kao kod nas - na svakih 15km zemlje Srbije po divlja deponija, i to obicno pored neke reke. I sto je najfascinantnije, ljudi tamo ne odlaze sa sela, kao u Srbiji, vec im je super tu gde jesu - sela inace lice na mestasca iz bajki. Zive mirno, nemaju "Bosnu", "Kosovo", "Avganistan", politicko-teritorijalne probleme sa drugim zemljama... jednom recenicom - zemlje na koje se treba ugledati!!

I tako, burazeru...
Super je to sto si ti nacionalista, vidim, al' je glupo sto pokusavas to svoje mrzacko opredeljenje da predstavis kao vrlinu, a jos gluplje sto jednu pozitivnu vrednost kao sto je prihvatanje razlicitosti, tolerancija, i zivot u miru - kao garanciju za propast. Yeebote, naopako. :dash:



Dozvolices i ti da ti kazem par reci o toj EU, koju uzdizes u nebesa, kao neko ko je rodjen u toj EU, studirao i zivi...
Ne bih se bas slozila u potpunosti sa tobom, donekle samo...
Verovatno je postavljac teme hteo da izvuce paralelu i napravi poredjenje, ali stvarno misliti da se agresijom prema nekoj nacionalnoj grupi, moze opstati, granici se ludilom.
Brisa Tatona nismo ubili MI! Generalizovanje nekih, je nas najveci problem u Srbiji! Svaki pocinioc kriminalnog dela ima licno ime i prezime i ne zove se Srbija ili MI svi Srbi!
Sto se tice grafita, pa tu si mi smesan, sorry, ali tako je i preporucujem ti da podjes malo u EU i pogledas grafite u Austriji i Nemackoj recimo! Takodje treba uzeti u obzir i grafite u EU, ispisane od strane Albanaca, Hrvata, muslimana, tipa: "Smrt Srbima, Dobar Srbin, mrtav Srbin, Srbe na vrbe, Ubij, zakolji da Srbin ne postoji..."!
Svajcarska i Austrija su i te kako ksenofobicne, samo sto se ovde sve to negativno lepo upakuje.
Stopa kriminala nije istina da je najniza, opet se treba osvrnuti na realno stanje, sta se ovde desava (govorim konkretno za Austriju)!
Prosecna plata nije tolika, u poslednjih 5 godina naglo se smanjuje zivotni standard. Takodje, nije istina da je korupcija svedena naminimum, jednostavno se ovde o tome ne prica. Internet, takodje nije toliko jeftin i brz. Saobracajna infrastruktura je dobra, ali ne i perfektna (kako neko kod nas misle), geadski saobracaj je zaista dobar. Zdravsveni sistem je dobar, ali ne i najbolji, u poslednje vreme sve vise usluga se besplatnih uskracuje. Briga o porodici i siromasnima je bila dobra, ali je sve manja i losija. Posla ima? Gde kada se masovnozatvaraju firme, a veliki koncerni odlaze dalje na istok, gde je radna snaga jeftinija?
Skolski sistem i je za plakanje, jer su "Usko" obrazovani, orijentisani samo na svoju struku.Sa vecinom ne mozes diskutovati o osnovnim stvarima, pa ne znaju ni gde sunce izlazi...
Ne odlaze sa sela? Ne da ne odlaze sa sela, vec odlaze i iz manjih gradova, ovde u Bec...
Da li si siguran da nemaju politicko-teritorijalnih problema sa drugim zemljama?
EU nije nikakva iluzija, ovo ti je priblizna slika u realnosti, ali na zalost u svakom slucaju je bolja nego ona u nasoj Srbiji!
 
Poslednja izmena:
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100614114445.htm
Видимо данас у окружењу ко је најбоље просперирао на нашу штету. Турска, агресивна, ксенофобична и националистичка просперира најбоље. Шиптари на Косову су већински ксенофобични, агресивни националисти, хрвати и потурице такођер, док већина Срба су анационални и немају агресивност према странцима.

Народи који нису ксенофобични, агресивни и националистички су суђени на пропаст.

Kada su Turci bili ksenofobicni, agresivni i nacionalisticki orjentisani?

...mnogo manje od vecine drugih naroda...
 
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100614114445.htm
Видимо данас у окружењу ко је најбоље просперирао на нашу штету. Турска, агресивна, ксенофобична и националистичка просперира најбоље. Шиптари на Косову су већински ксенофобични, агресивни националисти, хрвати и потурице такођер, док већина Срба су анационални и немају агресивност према странцима.

Народи који нису ксенофобични, агресивни и националистички су суђени на пропаст.

Hrvatska, Kosovo i Turska prosperiraju????

Ne mislis valjda ozbiljno?

Ta vrsta nacionalizma koja vlada u te dve drzave i na Kosovu je jedan od glavnih faktora koji im bas ne dozvoljava da napreduju, mada u Turskoj nije tako ekstremno stanje kao na Balkanu.
 
Hrvatska, Kosovo i Turska prosperiraju????

Ne mislis valjda ozbiljno?

Ta vrsta nacionalizma koja vlada u te dve drzave i na Kosovu je jedan od glavnih faktora koji im bas ne dozvoljava da napreduju, mada u Turskoj nije tako ekstremno stanje kao na Balkanu.

...ja samo ne razumem cemu isticanje necijeg nacionalizma u prvi plan kada sami imamo problem sa njim...i ta prica kako je EU uzasna, mislim daaaaa medved je pred kucom:roll:
 
...ja samo ne razumem cemu isticanje necijeg nacionalizma u prvi plan kada sami imamo problem sa njim...i ta prica kako je EU uzasna, mislim daaaaa medved je pred kucom:roll:

Pa niko ne kaze da je uzasna, ali nije ni utopija, kako je mnogi predstavljaju. Treba malo gledati realno stanje.
 
...ja samo ne razumem cemu isticanje necijeg nacionalizma u prvi plan kada sami imamo problem sa njim...i ta prica kako je EU uzasna, mislim daaaaa medved je pred kucom:roll:

А чему онда преувеличавање сопственог (лошег) национализма?
 
Јермени и курди се не би сложили са констатацијом о либералној Турској.
Тамо где војска чува мир на улицама, не може бити речи о толеранцији..него о прикривеној војној диктатури очувања секуларне државе.
Svajcarska i Austrija su i te kako ksenofobicne, samo sto se ovde sve to negativno lepo upakuje.
Stopa kriminala nije istina da je najniza, opet se treba osvrnuti na realno stanje, sta se ovde desava (govorim konkretno za Austriju)!
Prosecna plata nije tolika, u poslednjih 5 godina naglo se smanjuje zivotni standard. Takodje nije istina da jekorupcija svedena naminimum, jednostavno se ovde o tome ne prica. Internet, takodje nije toliko jeftin i brz. Saobracajna infrastruktura je dobra, ali ne i perfektna (kako neko kod nas misle), geadski saobracaj je zaista dobar. Zdravsveni sistem je dobar, ali ne i najbolji, u poslednje vreme sve vise usluga se besplatnih uskracuje. Briga o porodici i siromasnima je bila dobra, ali je sve manja i losija. Posla ima? Gde kada se masovnozatvaraju firme, a veliki koncerni odlaze dalje na istok, gde je radna snaga jeftinija?
Skolski sistem i je za plakanje, jer su "Usko" obrazovani, orijentisani samo na svoju struku.Sa vecinom ne mozes diskutovati o osnovnim stvarima, pa ne znaju ni gde sunce izlazi...
Ne odlaze sa sela? Ne da ne odlaze sa sela, vec odlaze i iz manjih gradova, ovde u Bec...
Da li si siguran da nemaju politicko-teritorijalnih problema sa drugim zemljama?
EU nije nikakva iluzija, ovo ti je priblizna slika u realnosti, ali na zalost u svakom slucaju je bolja nego ona u nasoj Srbiji!
Браво, реално и конкретно.
Brisa Tatona nismo ubili MI!generalizovanje nekih je nas najveci problem u Srbiji! Svako pocinioc kriminalnog dela ima licno ime i prezime i ne zove se Srbija ili MI svi Srbi!
У време највећег националистичке поплаве у Београду, конкретно, јер се сви инциденти дешавају овде, није било оваквих испада. Узмимо да су један од разлога одуства испада економске санкције и недовољна флуктуација странаца. Али, БГ је мултиетнички, испада попут оних са комшијама није било. Инциденти са избацивањем хрватске породице у време радикала у Земуну је био скандал и преседан. У Београду увек има странаца. До пре неког времена код мене у комшилуку становао француски дипломата са женом црнкињом и троје мале деце. Уживали су и стално су се шетали по граду.
Нико не може да ме убеди да напади на странце нису исценирани, иницирани инциденти.
 
Poslednja izmena:
Јермени и курди се не би сложили са констатацијом о либералној Турској.
Тамо где војска чува мир на улицама, не може бити речи о толеранцији..него о прикривеној војној диктатури очувања секуларне државе.

Браво, реално и конкретно.

У време највећег националистичке поплаве у Београду, конкретно, јер се сви инциденти дешавају овде, није било оваквих испада. Узмимо да су један од разлога одуства испада економске санкције и недовољна флуктуација странаца. Али, БГ је мултиетнички, испада попут оних са комшијама није било. Инциденти са избацивањем хрватске породице у време радикала у Земуну је био скандал и преседан. У Београду увек има странаца. До пре неког времена код мене у комшилуку становао француски дипломата са женом црнкињом и троје мале деце. Уживали су и стално су се шетали по гради.
Нико не може да ме убеди да напади на странце нису исценирани, иницирани инциденти.

Ljudi moji,pa meni ovde u Becu svake noci dolaze izbodeni Turci, Ceceni, Crnci, pa niko nije pljuvao po Austrijancima kao po nama, a ni jednu ulicu nisu nazvali imenom nekih od njih!
 
Pa niko ne kaze da je uzasna, ali nije ni utopija, kako je mnogi predstavljaju. Treba malo gledati realno stanje.

Znate kako moja rodjena sestra je lekar u UK poznata mi je situacija i vise nego dobro a Universitat Wien mi je takodje poznat...mogu samo reci da je studiranje besplatno cak i meni bilo koja sam bila samo par meseci, da postoji obdaniste na fakultetu, da je cela literatura na netu dostupna, da su profesori tu zbog djaka a ne suprotno, da je grad miran tako da se mirne duse covek moze vracati u pet ujutru, da je kvadratni metar jeftiniji nego u Beogradu, da je cena garderobe daleko jeftinija nego u Beogradu, da je cena izlazaka tu negde, da je gradski prevoz savrsen, da zive ljudi svih rasa i boja mirno, licno nigde nisam videla grafite osim u nekim teskim, geto predgradjima...mogu da nastavim i o Londonu nije problem...

Jasami ko ga preuvelicava? Ja vidim samo situaciju da ko pomene nas nacionalizam dobije po usima kako je lazljivac...
 
...ja samo ne razumem cemu isticanje necijeg nacionalizma u prvi plan kada sami imamo problem sa njim...i ta prica kako je EU uzasna, mislim daaaaa medved je pred kucom:roll:

EU je ok za njene starije clanice, nije savrsena ali sistem funkcionise i one razvijenije zemlje zive normalnim zivotom, ne znam da li je u pitanju moja paranoja, nasa proslost i iskustva sa vodecim zemljama EU, ali nimalo ne verujem da ce nama da donese bilo sta pozitivno, ne verujem da cemo imati i priblizno isti status kao drugi, pogotovo sto smo do sada od njih bili suoceni samo sa ucenama, ponizavanjima, i tako redom sve do bombardovanja na najpodmukliji nacin.

A da imamo problem sa nacionalizmom - imamo, nacionalni ponos i ljubav prema svojoj zemlji je prelepa stvar, ali treba biti usmerena u pravom smeru, tj. ne automatski da se mrzi jedan kompletan narod, odmah onako u paketu, i da se ne mrze pripadnici vlastitog naroda samo zato sto misle drugacije, to je uzasno i dok je toga mi nemamo bazu od koje mozemo da krenemo napred, vec da nas taj nacionalni ponos pre svega ujedini a onda i da sluzi kao bedem u odbrani od onih nacionalizama iz komsiluka ciju smo ekspanziju mi najvise platili, i to ne jednom.
 
EU je ok za njene starije clanice, nije savrsena ali sistem funkcionise i one razvijenije zemlje zive normalnim zivotom, ne znam da li je u pitanju moja paranoja, nasa proslost i iskustva sa vodecim zemljama EU, ali nimalo ne verujem da ce nama da donese bilo sta pozitivno, ne verujem da cemo imati i priblizno isti status kao drugi, pogotovo sto smo do sada od njih bili suoceni samo sa ucenama, ponizavanjima, i tako redom sve do bombardovanja na najpodmukliji nacin.

A da imamo problem sa nacionalizmom - imamo, nacionalni ponos i ljubav prema svojoj zemlji je prelepa stvar, ali treba biti usmerena u pravom smeru, tj. ne automatski da se mrzi jedan kompletan narod, odmah onako u paketu, i da se ne mrze pripadnici vlastitog naroda samo zato sto misle drugacije, to je uzasno i dok je toga mi nemamo bazu od koje mozemo da krenemo napred, vec da nas taj nacionalni ponos pre svega ujedini a onda i da sluzi kao bedem u odbrani od onih nacionalizama iz komsiluka ciju smo ekspanziju mi najvise platili, i to ne jednom.

Ja uoste nisam za bezuslovni ulazak u EU, nismo se sretali po temama koje se bave tim pitanjima ali ja sam zastupnik stava da spremimo sve zakone i uskladimo sve sto se uskladiti moze sa EU iako nismo u njoj jer je onda pristup cisto tehnicko pitanje od koga nista ne zavisi jer kada imate iste zakone omogucena je trgovina, promet, lakse se investira...

EU nije savrsena ali je svakako bolje resenje od rasklimatane Srbije. Nije mi jasno zasto nam se odmah lepi etiketa idealista ako kazemo da je bolje biti u njoj, niko ne govori da je ona savrsena ali je svakako bolje resenje od haoticne Srbije a la Divlji zapad u kome dominiraju revolverasi i serifi...
 
Poslednja izmena:
Znate kako moja rodjena sestra je lekar u UK poznata mi je situacija i vise nego dobro a Universitat Wien mi je takodje poznat...mogu samo reci da je studiranje besplatno cak i meni bilo koja sam bila samo par meseci, da postoji obdaniste na fakultetu, da je cela literatura na netu dostupna, da su profesori tu zbog djaka a ne suprotno, da je grad miran tako da se mirne duse covek moze vracati u pet ujutru, da je kvadratni metar jeftiniji nego u Beogradu, da je cena garderobe daleko jeftinija nego u Beogradu, da je cena izlazaka tu negde, da je gradski prevoz savrsen, da zive ljudi svih rasa i boja mirno, licno nigde nisam videla grafite osim u nekim teskim, geto predgradjima...mogu da nastavim i o Londonu nije problem...

Jasami ko ga preuvelicava? Ja vidim samo situaciju da ko pomene nas nacionalizam dobije po usima kako je lazljivac...


Pa sad ako mislis da si mogla da stvoris bolje sliku o Becu, o zivotu i ljudima za pa meseci, za razliku od mene koja sam ovde rodjena i zivim ovde od rodjenja...
Jeste da je studranje besplatno, od pre neoliko godina, a pre toga je bio jedan period kad se i to placalo. Neki od profesora su tu zbog studenata, a vecina njih predaju kao roboti, vazno je samo da ispredaju svoje i da odu. Gradje koliko-toliko miran, ali i to se promenilo. Gradski prevoz je O.K, kao sto rekoh. Zive prividno mirno, jer moraju. Grafita nema samo po nekim geto predgradjima. Da li ti je i Karlsplatz recimo, predgradje?
Grafite brzo obrisu, ne ostaju dugo...
Jos jednom ponavljam, da ne kazem da je situacija uzasna, ali tvrdim ti sa sigurnoscu da ako se uporedi sa stanjem od pre 10-15 godina, mnogo je gore i da nije utopija, kako dosta ljudi vide sve to u Srbiji!
 
Poslednja izmena:
Ja uoste nisam za bezuslovni ulazak u EU, nismo se sretali po temama koje se bave tim pitanjima ali ja sam zastupnik stava da spremimo sve zakone i uskladimo sve sto se uskladiti moze sa EU iako nismo u njoj jer je onda pristup cisto tehnicko pitanje od koga nista ne zavisi jer kada imate iste zakone omogucena je trgovina, promet, lakse se investira...

EU nije savrsena ali je svakako bolje resenje od rasklimatane Srbije. Nije mi jasno zasto nam se odmah lepi etiketa idealista ako kazemo da je bolje biti u njoj, niko ne govori da je ona savrsena ali je svakako bolje resenje od haoticne Srbije a la Divlji zapad u kome dominiraju revolverasi i serifi...

Ova recenica je kljuc svega!
 
Ja uoste nisam za bezuslovni ulazak u EU, nismo se sretali po temama koje se bave tim pitanjima ali ja sam zastupnik stava da spremimo sve zakone i uskladimo sve sto se uskladiti moze sa EU iako nismo u njoj jer je onda pristup cisto tehnicko pitanje od koga nista ne zavisi jer kada imate iste zakone omogucena je trgovina, promet, lakse se investira...

I ja sam svakako da se unapredi ekonomska saradnja, ali bi mi bilo jos draze da se Rusiji vise priblizimo, u svakom smislu ne samo ekonomskom, jer od njih ne moramo da se plasimo podmuklih poteza a definitivno bi ojacalo polozaj Srbije.

Mozda gresim, ali nasu vlast Rusija kao da uopste ne zanima, najvise me je zgrozilo ono menjanje ulica ruskih generala.

Uzas!!!
 
ozda gresim, ali nasu vlast Rusija kao da uopste ne zanima, najvise me je zgrozilo ono menjanje ulica ruskih generala.
Или је, можда, обрнуто?
Јао, страшно......
Улице са називима руских генрала су ћушнута на друге крајеве града.
Мени је већи пропуст именовање улице Патријарха Павла у предграђу- Раковица, чини ми се...
 
I ja sam svakako da se unapredi ekonomska saradnja, ali bi mi bilo jos draze da se Rusiji vise priblizimo, u svakom smislu ne samo ekonomskom, jer od njih ne moramo da se plasimo podmuklih poteza a definitivno bi ojacalo polozaj Srbije.

Mozda gresim, ali nasu vlast Rusija kao da uopste ne zanima, najvise me je zgrozilo ono menjanje ulica ruskih generala.

Uzas!!!

Kako Rusija nikada nije bila podmukla prema nama, istorijski je najcesce bila podmukla...uvek su nas ostavljali na cedilu...ali dobro to je istorijska tema...Uvek sam se plasila ruske cizme, drzave kojima su drzali gvozdenu zavesu se jedva danas oporavljaju...neka sam utopista ali meni je mnogo blizi zapadnoevropski duh.

U svakom slucaju da sam ja neki politicar kao sto nisam:mrgreen: pokusala bih da odrzavam dobre odnose sa svima...kada smo vec kod Austrije nesto poput nje...lepo je trazila nezavisnost, dobila je '55, clan je OUN to je resenje za nas ali niko ne zeli da uradi tako nesto...ja bih momentalno da sam neka vlast...
 
Kako Rusija nikada nije bila podmukla prema nama, istorijski je najcesce bila podmukla...uvek su nas ostavljali na cedilu...ali dobro to je istorijska tema...Uvek sam se plasila ruske cizme, drzave kojima su drzali gvozdenu zavesu se jedva danas oporavljaju...neka sam utopista ali meni je mnogo blizi zapadnoevropski duh.

U svakom slucaju da sam ja neki politicar kao sto nisam:mrgreen: pokusala bih da odrzavam dobre odnose sa svima...kada smo vec kod Austrije nesto poput nje...lepo je trazila nezavisnost, dobila je '55, clan je OUN to je resenje za nas ali niko ne zeli da uradi tako nesto...ja bih momentalno da sam neka vlast...


Delmicno si u pravu, samo sto u poslednje vreme, Austrija je samo na papiru nezavisna!
 
Или је, можда, обрнуто?
Јао, страшно......
Улице са називима руских генрала су ћушнута на друге крајеве града.
Мени је већи пропуст именовање улице Патријарха Павла у предграђу- Раковица, чини ми се...

To znak nepostovanja prema ljudima, narodu i vojsci koji su pomogli da se oslobodi Beograd.

To tebi mozda ne znaci nista, ali njima da.
 

Back
Top