9.kuća

Dussica1

Početnik
Poruka
4
Da li neko može da mi kaže nesto vise o znacenju kuca a posebno o 9. kuci u devici u kojoj se nalaze mesec u konjukciji sa Jupiterom kao o Uran i Pluton.Inace sam rak,a podznak je strelac
Hvala
 
Evo ti nesto u najkracim crtama o znacenju kuca:
Znacenje Kuca
I Prva kuca ili Ascendent -Opisuje izgled osobe, njene fizicke karakteristike, osobine i snagu licni identitet u celini
II Druga kuca -Licna imovina, materijalna dobra, prihodi, posedi, novac, koliko cenite sebe
III Treca kuca -Rodjena braca i sestre, kratka putovanja, nacin razmišljanja, komunikacije, izrazavanja
IV Četvrta kuca -Psihološka baza, koreni, dom, porodica, mesto rodjenja, u zenskom horoskopu opisuje oca, a u muškom majku
V Peta kuca -Deca, predbracne veze, prve ljubavi, umetnost, zabava, hobi, uspeh u igrama na srecu, samoizrazavanje, osnovno obrazovanje
VI Šesta kuca -Svakodnevni posao, sluzenje drugima, zdravlje, samodisciplina, kucni ljubimci
VII Sedma kuca -Bracni partner i partnerstvo uopšte, ugovori, takmicenje i odnosi sa ljudima, javni neprijatelji, srednje obrazovanje
VIII Osma kuca -Imovina drugih ljudi, nasledstvo, alimentacija, seksualnost, okultizam, smrt, period regeneracije
IX Deveta kuca -Inspiracija, filozofija, religija, visoko obrazovanje, duga putovanja, inostranstvo
X Deseta kuca ili Medium Coeli -Karijera, ambicija, status, zakon, sud, nadredjeni, u zenskom horoskopu opisuje majku, a u muškom oca
XI Jedanesta kuca -Prijatelji, ideali, udruzenja, simpatije, platonske ljubavi, objektivnost, praštanje, penzija
XII Dvanesta kuca -Podsvest, kuca tajnih neprijatelja, velikih iskušenja, zamki, zatvorenih ili dalekih mesta (bolnice, zatvori, manastiri)
 
da li neko mozda zna sta predstavlja treci stepen vodolije koji je ujedno i pocetak devete kuce?tacnije interesuje me kako ovaj polozaj utice na studije
hvala
 
Da li neko moze da mi da odgovor na ovo pitanje???
I ako nije tesko da mi objansi sta znace te kuce kojih ima 12..znamd a su to znakovi ali sta znaci koja kuca??????AJDE MOOOOLIMMMMM VASSSSS ....
 
saturn u 9. kuci daje praktican um, ali veoma zatvoren i skucenih mogucnosti. donosi tradicionalnost, konzervativnost i mogucu religioznu zatucanost kao i nemogucnost prihvatanja novih ideja i sirenja vidika. takodje oznacava nemogucnost studiranja iz nekog razloga, ili neminovnost prekidanja studiranja, ili odbojnost prema studiranju kada se fakultet upise, ili ako se fakultet i zavrsi - dugacak period studiranja. naravno, zavisi i to da li je sam u 9. kuci tj. da li ima jos neka planeta, u kom je znaku i kakve aspekte pravi.
jel znas engleski? znacenje kuca mozes da vidis npr. na http://www.astrology.com/aboutastrology/interpreting/houses/ a ima i na puno drugih mesta.
 
potencijal za sticanje visokog obrazovanja i visoke karijere kroz putovanja i mnogo teskog rada..
pa svetlanke u ovim tumacenjima po netu, ustvari kaze da je pozicija saturna u 9. kuci odlicna za visoko obrazovanje ali pod uslovom da se ono stekne na nekom drugom mestu, kroz putovanje, mozda inostranstvo?
znaci karijera , obrazovanje i putovanje su povezani:)
znaci moguce je da ga nece steci tu u mestu gde zivi odnosno "lokalnom" fakultetu...znaci samantha putuj i sila si:))
isto tako ne volis da putujes iz cistog zadovoljstva i uzivanja,tvoja putovanja ce uvek biti vezana za obrazovanje i karijeru.
 
saturn u 9. kuci:
najbolje ucis dok radis nesto konkretno, nego iz knjiga, znaci nisi bubalica, volis praksu i tu si sjajna:)
moguce je da si vaspitavana jako konzervativno uz mnogo tabua:)
 
Drage moje izvinjavam se SATURN I PLUTON SU U 9. kuci,.....
Kada sam procitala ovo od svetlanke,..mislila sam da cu umreti,....odmah sam pomislila jbt al sam nesposobna da zavrsim fax :shock:

@beba toronto
Da znas da ima necega u tome sto si rekla,...hvala sto si mi ublazila svetlankin odgovor,.....samo u ovoj situaciji nije lako putovati i skolovati se u inostranstvu,......
Procitala sam da je 10.kuca kuca koja je vezana za oca a tu mi lezi Mars,....


HVALA VAM DRAGE ZA OVO - super ste,....
g086.gif
g086.gif

g086.gif
 
samantha, izvini ako si se uplasila od onog sto sam ti napisala :) nije mi to bila namera. ja sam gledala tumacenje aleksandra imisiragica, i kombinovala sam sa necim sto znam, a takodje sam na netu nasla i ovo drugacije tumacenje....posto je 9. kuca i kuca dalekih putovanja, a tu je saturn, a srbija je u znaku saturna, ja mislim da bi ova pozicija bas dala putovanja u neke tradicionalne i siromasnije zemlje i moguc uspeh tamo, ali uvek vracanje korenima. ali, kao sto sam ti vec rekla, ne moze samo na osnovu polozaja saturna da se donese zakljucak o npr. fakultetu....sad nemoj da se uplasis opet, ali imasiragic kaze da je polozaj saturna u 9.-oj otplacivanje karmickih dugova :confused: sta god to znacilo...
a mars u 10. kuci (to imam i ja u natalnoj) daje veliku ambiciju, sposobnosti lidera, covek predodredjen za velike stvari i da bude vodja raznih projekata. moguca karijera nekog rukovodioca, direktora, menadzera, u svakom slucaju sposobnost da se radi na velikim projektima i najvise energije ulazes u karijeru. vazno je takodje u kom je mars znaku i u kom znaku ti je 10. kuca... a, da 10. kuca predstavlja i oca....
 
Samantha Jouns:
Drage moje izvinjavam se SATURN I PLUTON SU U 9. kuci,.....
Pluton u 9. daje osobu koja mora da ima kontrolu nad svojim obrazovanjem i perfekcionistu i hard-workera kad je ucenje u pitanju....s obzirom da su saturn i pluton u kombinaciji, ti si bas neki hard-core student. sihurna sam da si veoma ozbiljna i posvecena i pomalo "zadrta" kad je obrazovanje u pitanju. zanima me da li su saturn i pluton u istom znaku i da li su u konjukciji? to je jaaaaaako vazno.
ustvari samantha, daj bre zeno lepo podatke, pa da vidim sve sama, pa cu ti kazem, a ne ovako da te plasim u delovima :lol:
bebo-toronto, sta ti kazes na kombinaciju saturn/pluton u 9. kuci, bas me zanima... ;-)
 
svetlanke:
bebo-toronto, sta ti kazes na kombinaciju saturn/pluton u 9. kuci, bas me zanima... ;-)

nemam pojma, taj deo cu da ostavim tebi:))))
svetlanke nisam ja astrolog, samo sam nasla neka tumacenja na netu i proucila ih malo, mada bas mi je krivo sto nisam...sad:(
ebiga:((
:))))))
cause i like it:))))
 
Pluto in the Ninth House: Can’t stand religious hypocrisy, can you? Can anybody? Well, nobody LIKES religious hypocrisy, but you can’t stand it. Even as a kid, you probably complained to your parents whenever someone said one thing and did another. Long journeys can revitalize you, especially if it’s to someplace Plutonian, someplace with archeological ruins or volcanic soil, or, better yet, someplace with a live volcano. You can also be revitalized by taking a course in some Plutonian subject, such as archeology, paleontology, psychology, biology, sociology, anthropology, anything dealing with death and rebirth, or bringing hidden secrets to light. If you can’t take a course, at least pick up a book on those subjects. If you don’t feel intellectually inclined, read a murder mystery. For you it will be better than a pep pill.

izvinjavam se, nemam vremena sad ovo da prevodim...drugi put, al ko razume shvatice:))
 
beba_toronto:
svetlanke nisam ja astrolog, samo sam nasla neka tumacenja na netu i proucila ih malo, mada bas mi je krivo sto nisam...sad:(
ebiga:((
:))))))
cause i like it:))))
:):) pa, bebo, nisam ni ja astrolog, ali evo vezbam se na vama pilicima :) bas mi zao sto sam prepala samanthu....cini mi se da ova jedem_skorpije_za_dorucak stvarno zna o cemu prica, trebalo bi nju svi da napadnemo da nam tumaci natalne :) :) :)
samanta, ne zezaj vise, daj podatke! a bebo, ako hoces posalji mi i ti svoje na pp, tek sad sam videla da si me to pitala pre neki dan...samo ja sa tranzitima bas nesto i ne baratam, da znas, ako te je to interesovalo...
 
svetlanke:
:):) pa, bebo, nisam ni ja astrolog, ali evo vezbam se na vama pilicima :) bas mi zao sto sam prepala samanthu....cini mi se da ova jedem_skorpije_za_dorucak stvarno zna o cemu prica, trebalo bi nju svi da napadnemo da nam tumaci natalne :) :) :)
...

aaaaaaa???
zar to nije musko?:)))
ja taman htedoh da kazem da ga zgrabimo da nam radi natale :-D:))))))
 
Devojke, želim vam lep dan! Vidim da se ovde lepo provodite, drago mi je ,em milo, i odmah da vam kažem da Sam zna više o Astrologiji nego što želi da prizna! :cool: Nju vi savatajte da vam sve protumači, i ne zezajte se sa dekom Saturnom, on zna opasno da ugrize! :-D Ja ću ponekad da uletim samo da bi Sam ,a i onog odurnog čiču Saturna, prekontrolisala! ;) :-D
 
HAHHAHAAHAAHAHA DRAGE MOJE,....divne ste,......mora da imamo znakove koji nam se slazu,...Ma ja ne znam sta je samnom,,...ali odjednom sam dobila ogromnu zelju da znam o sebi i o natalnoj karti,...I sta da vam dam podatke .....hm.......Ajd poslacu vam na private ok ;) Pa vi posle razglasite ,....:D:D:D:D

@ASTRODITA
ma naravno da znam bolje nego svi ovi astrolozi ovde ,...kojih uopste nema :D:D:D:D:D
 
JBT SAD SAM SE SETILA DA SAM POGRESNU KARTU URADILA :shock:
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
LJUDI DOSLO JE DO OGROMNE GRESKE !!!!!!!!!!
joj koja sam ja curka,....
 
ALI STO JE NAJGORE IMAM SATURN U 9 KUCI I MARS !!!!
U 10 KUCI IMAM MESEC I URAN....promasila sam sat rodjenja ...joj koja sam ja GLUPACA,..a Astrodita me taman lepo prikazala kako razbijam astrologiju .......
e evo vam podaci 16.05.1984. u 01:15h pa ako neko hoce da zavirne u moju kartu ok a ako ne....nema veze....IZVINITE JOS JEDNOM NA OVOM CIMANJU...POD STRESOM SAM OVIH DANA pa ne znam ni kad sam rodjena :(:(
IZVINITE DAME JOS JEDNOM
 

Back
Top