CHAT

Npr. koristis za chetovanje mIRC

U Zonu ides na Program Control, nadjes mirca i sve upitnike prebacis u chekirano.
Ovako si mu dozvolio ulaz-izlaz kao da nema ZA.

Mozes i privremeno da ga "pustas",Program Control>Main i Postavis kontrolu na Medium.Svaki put
kad pokrenes Mirca mozes mu dozvoliti/zabraniti izlaz,ili izbor napraviti trajnim ako chekiras
box ispod Yes/No pitanja.Naravno,ovakvo pitanje ces dobiti i za ostale programe koji traze izlaz.

Trece resenje bi bilo da ga privremeno iskljucis za vreme cheta desno dugme>Shutdown ZA.


Poz.
 
ZA->IMSecurity->Settings->Advanced-> odstikliraj opciju Block IRC.
nalepnajajpeg3b.jpg
 
Leka:
Npr. koristis za chetovanje mIRC

U Zonu ides na Program Control, nadjes mirca i sve upitnike prebacis u chekirano.
Ovako si mu dozvolio ulaz-izlaz kao da nema ZA.

Mozes i privremeno da ga "pustas",Program Control>Main i Postavis kontrolu na Medium.Svaki put
kad pokrenes Mirca mozes mu dozvoliti/zabraniti izlaz,ili izbor napraviti trajnim ako chekiras
box ispod Yes/No pitanja.Naravno,ovakvo pitanje ces dobiti i za ostale programe koji traze izlaz.

Trece resenje bi bilo da ga privremeno iskljucis za vreme cheta desno dugme>Shutdown ZA.
Poz.
Pa zar nece tako lepo da se otvori na izvolte?
 
Nece.

Ovako mi je najlakse bilo da mu objasnim,ali...

Da pogledamo iz ugla prosecnog(ne profitabilnog) dail-up korisnika.Ako na svom kompu ima npr. Nortona 2004,Adaware SE pro+Adwatch(naravno redovno up-dejtovani),firewall mu je suvisan-Zasto?!!
Ako ima digitalnu centralu,kod provajdera omoguci uslugu detekcije broja i ne mora vise da misli o
bezbednosti svoje sifre.
Ukljuci SP1(za SP2 nisam siguran) win firewall 50% zastite blokira dolazne pakete ali ne i odlazne.
Sa promenljivom IP adresom sumnjam da ce biti meta nekih napada,prvo sto ljudi koji to i znaju da
rade nemaju intresa,mozda ga i slucajno zakaci neki scriptkid ali to nikako nece biti opasno jer doticni eksperimentise i ne zna sta radi.
A i ne bi ni imao vremena da nesto radi jer je korisnk veoma kratko na "vezi",a o protoku da ne pricam. :)
Da bi ga stalno nalazio,treba da mu posalje nekog trojanca(klijenta) i da ga "cekica" na netu,tu stupa
Norton na scenu,sumnjam da ce troj biti unikat,tako da ce ga lako naci.
Eventualni spy-reklamni soft na kompu resava Adaware&Adwatch.

Pre su provajderi i admin/webmaster mailovi na meti nego
vi.

Tako da se posao ZA svodi na uklanjanje reklama(bannera),zabrana otvaranja web stranica od strane
novo instaliranih programa,blokiranje cookia,blokiranje popup-ova i popunde-ra.Ne bas velik posao zar,ne?


Korisnici najcesce sami sebi nanesu stetu,download-ovanjem stvari sa wareza,xxx ili mIRC-a pa se tako zaraze ili nekontrolisano sharuju vazne dokumente preko P2P programa.
Ili cuvenom metodom:
"Jao ne valja mi antivirus,sad cu ja to sam da sredim!!!"
"Sta je ovo?!Ne znam sta je,moras da je virus?"
[odjek u glavi]
"Jeste,jeste virus,virus svi su oni virusi!!!!" :twisted: :twisted:
[delete][delete][delete][delete][delete]
"Sad je vec bolje!"
[restart]
"Windows uneble to start!!!"
"Grrrrrr,nisam na vreme stigao da obrisem sve viruse!"
"Al su me sredili,sledeci put cu ja njih bolje." :evil:
[reinstal OS]
I tako u krug. :)

[shala]Najefikasniji virus je jedan batch fajl,Norton
ga ne detektuje a vi budite doooouup(Homer ;) ) pa ga pokrenite.[/shala]


I da zavrsim ovaj moj post,ako je paranoja jaca od tebe,drzi ZA i chetuj preko webbrowsera koji
podrzava java aplete.
Ako nije,radi onako kako sam ranije rekao.


Poz.

P.S.Eventualno moze i malo shtimovanje mIRC-ovog izlaza.Portovi:
tcp 6667 - trigger(glavni,izlaz)
tcp 113 - identifikator,dolazeci(Authentication Service)
tcp 100-101 - chat
tcp 110-111 - Fserve(???)
tcp 120-121 - Send(slanje fajlova)
tcp 130-131-132 - Get(primanje fajlova)
 

Back
Top