Ekskurzije

Poruka
17.135
Evo dragi moji obavestila nas je razredna o novoj eksurziji a jos ni staru nismo platili .Ide se pocetkom oktobra u Italiju . Ovde bismo mogli da komentarisemo o svemu vezano za eksurzije, a ponajvise o plandu eksurzije i cene iste :besna:

1 dan
### - Lido di Jezolo , polazak, prolazak kroz Srbiju, Hrvatsku, Sloveniju. Usputne pazue prema potrebi i na granicnim prelazima. Dolazak u Lido di Jezelo u vecernjim satima . Smestaj. Vecera. Nocenje .
2 dan
Lido di Jezolo - venceija - lido di jezolo : dorucak, transfer brodom do Punta Sabijonija do Venecije. Panoramsko razgledanje Venecije u pratnji lokalnog vodica: mOST UZDAHA, Duzdeva palata, trg i katedrala Sv. Marka, Kampanile, biblioteka sa kolonadama, santa marija dela salute, most rialto ... slobodno za individualno razlgedanje Venecije. Povratak brodom u Punta Sabijoni, povratak u hotel. vecera, disko vece. nocenje
3 dan
Lido - piza - montekatini terme dorucak, put do bolonje i firence. odlazak do pize, panoramsko razgledanje polja cuda : krivio toranj, krstionica, katedrala ... smestaj u montekatini terme . disko vece , vecera, nocenje
4 dan
Montekatini - firenca-rim rani dorucak-firenca-razgledanje firence-trg sinjorija-galerija ufici-ponte vekio-krstionica sv jovana-duomo ... polazak za rim . smestaj u hotel u okolini rima. vecera . nocenje
5 dan
rim
dorucak, razgledanje grada, sv petar u lancima, koloseum, konstantinov slavoluk, fori romani, trg venecija, kampiodoljo, via korzo, fontana di trevi, spanski trg, panteon .... pjaca navona ... slobodno popodne , povratak u hotel , vecera. diskovece. nocenje
6 dan
rim vatikan rim
dorucak, vatikan - obilazak vatikanskog muzeja sikstinske kapele, katedrale i trga sv petra . po zavrsenom obilasku slobodno vreme za individualno razlgedanje rima , povratak u hotel. vecera. nocenje
7 dan
rim verona lido
dorucak, napustanje hotela, verona, setnja istorijskim centrom grada, trg bra sa arenom, trg erbe, spomenik danteu, grobnica skalidjeri, julijina kuca. krace slobodno vreme , put do lido . hote. vecera. disko . nocenje .
8 dan
lido - ###

dorucak, srbija, kroz italiju sloveniju, hrvatsku i srbiju ....

cena: 43 750 , odlozeno do maja meseca + dnevnice profesorima
hoteli su 4*, i dva od po 3*

:aha:

Znaci strasno :roll:

Odrace nas :roll:
 
Pa dzabe meni sto je lepo kad ja ne znam kako cu da iskesiram 500 evrica za ex plus troskovi minimum 300 evra :roll:

treba ti vise od trista evra.......treba da obezbedis alkohol...& vutra...& spid,ekseri..zavisi dal uzimas....tu ti ide 100 evra..i sta da radis sa 200....dobro postoji mogucnost da nisi porocan...sto se da pretpostaviti...
 
treba ti vise od trista evra.......treba da obezbedis alkohol...& vutra...& spid,ekseri..zavisi dal uzimas....tu ti ide 100 evra..i sta da radis sa 200....dobro postoji mogucnost da nisi porocan...sto se da pretpostaviti...

Ne, potrebno je oko 300 evra . J'ai parle avec mon lectris du francais qui est italiene et elle m'a dit que Italy est tres tres cher :lol: Dakle pricao sam sa lektorkom koja mi predaje francuski jezik ona je poreklom italijanka i pricali smo o italiji i eksurziji uopste i rekla mi je da je italija generalno jako lepa i da je skuplja, dosta skuplja od Srbije i njena slobodna procena je bila kao "environ 300 euros" , kao oko trista evrica . E sad znam u grckoj kad smo bili kolko smo lupali na alkohol i bilo je dosta para ali nismo oskudevali, imalo se svako vece da se pije sta ko hoce, placali smo i po 80 evra za noc samo alkohol :lol: E sad postoji jos jedna stvar, razredna nam je rekla da je u Italiji zabranjeno u hotelima ono lutanje po hotelu kao sto smo mogli u grckoj, i to me strah da necemo moci da se okupljamo :roll: Ostalo ce biti sigurno ok, cim ja idem eksurzija nece da propadne sigurno :hahaha: :manikir:

Jedva cekam .

Inace u Grckoj kad sam bio bilo je super, i kazem trosio sam oko 10-15 evra za alkohol, ono davali smo svi po malo, vise su davali momci logicno ali su i cure delile troskove bez obizra sto nisu pile . Inace ja sam dosta na hranu lupao pare, zapravo nisam lupao hteo sam dosta toga novog da probam i to isto zelim da uradim u It. kad budem isao, da isprobam specijalitete :rumenko:

Eto tako stoje stvari ...
 
E pa, moja ekskurzija je, reko bi, ista ko Stivijeva.Nisam zagledao u svi detalji, ali cini mi se da ide na sever Italije, gde ide i moja skola.Samo sto nas ekskurzija kosta oko 350e sa sve profesorske dnevnice...Mi smo vec poceli da kujemo planovi kako da potopimo neku gondolu i kako da skocimo u Venecijanski kanali.:mrgreen:
 
treba ti vise od trista evra.......treba da obezbedis alkohol...& vutra...& spid,ekseri..zavisi dal uzimas....tu ti ide 100 evra..i sta da radis sa 200....dobro postoji mogucnost da nisi porocan...sto se da pretpostaviti...

Alkohol...Da, budi toliko secanja...Tolko sam pare potrosio na alkohol, da sam cekao da mi vrate pare od depozit u hotel kako bi imao da prezalogajim...:mrgreen:
Secam se da sam jedno jutro tri sobe promasio, pre nego sto sam dosao u moju...:mrgreen:
 
Ne, potrebno je oko 300 evra . J'ai parle avec mon lectris du francais qui est italiene et elle m'a dit que Italy est tres tres cher :lol: Dakle pricao sam sa lektorkom koja mi predaje francuski jezik ona je poreklom italijanka i pricali smo o italiji i eksurziji uopste i rekla mi je da je italija generalno jako lepa i da je skuplja, dosta skuplja od Srbije i njena slobodna procena je bila kao "environ 300 euros" , kao oko trista evrica . E sad znam u grckoj kad smo bili kolko smo lupali na alkohol i bilo je dosta para ali nismo oskudevali, imalo se svako vece da se pije sta ko hoce, placali smo i po 80 evra za noc samo alkohol :lol: E sad postoji jos jedna stvar, razredna nam je rekla da je u Italiji zabranjeno u hotelima ono lutanje po hotelu kao sto smo mogli u grckoj, i to me strah da necemo moci da se okupljamo :roll: Ostalo ce biti sigurno ok, cim ja idem eksurzija nece da propadne sigurno :hahaha: :manikir:

Jedva cekam .

Inace u Grckoj kad sam bio bilo je super, i kazem trosio sam oko 10-15 evra za alkohol, ono davali smo svi po malo, vise su davali momci logicno ali su i cure delile troskove bez obizra sto nisu pile . Inace ja sam dosta na hranu lupao pare, zapravo nisam lupao hteo sam dosta toga novog da probam i to isto zelim da uradim u It. kad budem isao, da isprobam specijalitete :rumenko:

Eto tako stoje stvari ...
Hrana ti je ista ko i ovde pizze i paste oko 5-10 evra , kebabi-girosi oko 3-5 sto je dosta za jedan obrok , mek je isto dzabe mada ga ne bi preporucivao posto je ovo prethodno mnogo bolje ...
Alkohol je sada uglavnom isto kao i ovde ako ga kupujete u supermarketima ,s tim da im je vino mnogo bolje za iste pare , a pivo se nadje i za pola evra konzerva ,zesta je manje vise ista ...(preporucujem par litara domace rakije poneti od kuce :mrgreen:posto je tamo nema :( )
mada je malo zayebanije sto tamo uglavnom nije u svakom gradu maxi u sred centra kao ovde , nego se ti veci supermarketi malo trebaju potraziti van glavnih turistiockih zona , al nije komplikovano i jako daleko .... jedino je u restoranima , pabovima i kafanama alkohol do jaja skup ,pa ako sednete negde na pizzu ili neku pastu nemojte piti tu nista nego jedite i fajront ...
garberoba se moze naci i jeftinija i bolja nego ovde , a ako kupujete suvenire i one gluposti od crnaca po ulici nemojte im dati koliko prvo traze posto ce na kraju dati 5 puta jeftinije ...
 
msm da je italija sranje za provod
mada ne znam
a sta na exc ne mozes da ostanes bez kesa
ja sam se 5 dana bahatio alkohol, pica, cigare nisam nosio
u atini bacio pare na par krpica i taxi
i otao svorc
ostalih 5 dana su me drugi finansirali
 
Hrana ti je ista ko i ovde pizze i paste oko 5-10 evra , kebabi-girosi oko 3-5 sto je dosta za jedan obrok , mek je isto dzabe mada ga ne bi preporucivao posto je ovo prethodno mnogo bolje ...
Alkohol je sada uglavnom isto kao i ovde ako ga kupujete u supermarketima ,s tim da im je vino mnogo bolje za iste pare , a pivo se nadje i za pola evra konzerva ,zesta je manje vise ista ...(preporucujem par litara domace rakije poneti od kuce :mrgreen:posto je tamo nema :( )
mada je malo zayebanije sto tamo uglavnom nije u svakom gradu maxi u sred centra kao ovde , nego se ti veci supermarketi malo trebaju potraziti van glavnih turistiockih zona , al nije komplikovano i jako daleko .... jedino je u restoranima , pabovima i kafanama alkohol do jaja skup ,pa ako sednete negde na pizzu ili neku pastu nemojte piti tu nista nego jedite i fajront ...
garberoba se moze naci i jeftinija i bolja nego ovde , a ako kupujete suvenire i one gluposti od crnaca po ulici nemojte im dati koliko prvo traze posto ce na kraju dati 5 puta jeftinije ...


Dace Bog da je tako :aha:
 
Hrana ti je ista ko i ovde pizze i paste oko 5-10 evra , kebabi-girosi oko 3-5 sto je dosta za jedan obrok , mek je isto dzabe mada ga ne bi preporucivao posto je ovo prethodno mnogo bolje ...
Alkohol je sada uglavnom isto kao i ovde ako ga kupujete u supermarketima ,s tim da im je vino mnogo bolje za iste pare , a pivo se nadje i za pola evra konzerva ,zesta je manje vise ista ...(preporucujem par litara domace rakije poneti od kuce :mrgreen:posto je tamo nema :( )
mada je malo zayebanije sto tamo uglavnom nije u svakom gradu maxi u sred centra kao ovde , nego se ti veci supermarketi malo trebaju potraziti van glavnih turistiockih zona , al nije komplikovano i jako daleko .... jedino je u restoranima , pabovima i kafanama alkohol do jaja skup ,pa ako sednete negde na pizzu ili neku pastu nemojte piti tu nista nego jedite i fajront ...
garberoba se moze naci i jeftinija i bolja nego ovde , a ako kupujete suvenire i one gluposti od crnaca po ulici nemojte im dati koliko prvo traze posto ce na kraju dati 5 puta jeftinije ...

Ovo cu da odstampam, i da ponesem sa sobom na ex...:mrgreen:
 
Dace Bog da je tako :aha:

Pa bio sam 3 -4 puta u It , poslednji put pre godinu i nesto i uvek je do sada bilo tako :mrgreen:
U sustini jedino je je kod nas sve poskupelo u pm , kad sam bio prvi put pre nekih 5 -6 godina , sve zivo je bilo do jaja skupo za nase cene ,a sada poslednji put je uglavnom sve menje vise isto i to samo zato sto smo im se mi priblizili , a tamo je sve isto ostalo :(
 
Pa bio sam 3 -4 puta u It , poslednji put pre godinu i nesto i uvek je do sada bilo tako :mrgreen:
U sustini jedino je je kod nas sve poskupelo u pm , kad sam bio prvi put pre nekih 5 -6 godina , sve zivo je bilo do jaja skupo za nase cene ,a sada poslednji put je uglavnom sve menje vise isto i to samo zato sto smo im se mi priblizili , a tamo je sve isto ostalo :(

Jedva cekam :ceka:

Bas mi se ide. Lepo sam se proveo u Atini Boze, nikad vise nisam ludavao :heart:
 

Back
Top