U Srbiji zaposleno samo 25% stanovnistva a 80% zaposlenih prima platu manju od 220e

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.906
Malopre sam procitao da je broj zaposlenih u Srbiji prvi put u istoriji ove zemlje pao ispod 1.8 miliona ljudi. To znaci da je zaposlenih u Srbiji jedva 1/4 ukupnog stanovnistva ili tek 50% radno sposobnog.

To znaci da jedan srpski radnik izdrzava 3 neradnika tj 1 nezaposlenog 1 penzionera i jedno dete

Takodje je fascinantan i podatak da vise od 80% zaposlenih radi za manje od 22.000 dinara mesecno iliti 220 evra.....

Primera radi u Nemackoj je minimalac 1250 evra

Znaci covek na nemackom minimalcu zaradjuje 6 puta vise nego prosecan srpski radnik. A troskovi zivota nam prakticno isti.

Nikada se u Srbiji nije gore zivelo nego danas pod Tadicem i demokratama

Glupim ljudima se dok crkavaju od gladi mazu oci nekakavim SSPovima i ostalim tricama i kucinama dok im se uzima i crno ispod nokta i dok isti sa prihodima koje imaju svojoj deci ne mogu da obezbede zivot dostojan coveka.
 
:cmok2:

Ovo je tacno. Cudi me da taj podatak nije i gori.

Osim drzavnih cinovnika po unutrasnjosti i nesto privatnika i ogromne administracije po prestonici, ama bas nista ne radi.

Kod mene ispred zgrade muskarci u najboljim godinama sede po ceo dan u hladovini kao zene - nema posla, jednostavno. Strasno.

Medjutim, sto je najgore, penzioneri izdrzavaju decu i pomazu i zaposlene.
 
Poslednja izmena:
:cmok2:

Ovo je tacno. Cudi me da taj podatak nije i gori.

Osim drzavnih cinovnika po unutrasnjosti i nesto privatnika i ogromne administracije po prestonici, ama bas nista ne radi.

Kod mene ispred zgrade muskarci u najboljim godinama sede po ceo dan u hladovini kao zene - nema posla, jednostavno. Strasno.

Medjutim, sto je najgore, penzioneri izdrzavaju decu i pomazu i zaposlene.

На жалост - то је истина као што је истина и све у уводном посту теме...
 
Malopre sam procitao da je broj zaposlenih u Srbiji prvi put u istoriji ove zemlje pao ispod 1.8 miliona ljudi. To znaci da je zaposlenih u Srbiji jedva 1/4 ukupnog stanovnistva ili tek 50% radno sposobnog.

To znaci da jedan srpski radnik izdrzava 3 neradnika tj 1 nezaposlenog 1 penzionera i jedno dete

Takodje je fascinantan i podatak da vise od 80% zaposlenih radi za manje od 22.000 dinara mesecno iliti 220 evra.....

Primera radi u Nemackoj je minimalac 1250 evra

Znaci covek na nemackom minimalcu zaradjuje 6 puta vise nego prosecan srpski radnik. A troskovi zivota nam prakticno isti.

Nikada se u Srbiji nije gore zivelo nego danas pod Tadicem i demokratama

Glupim ljudima se dok crkavaju od gladi mazu oci nekakavim SSPovima i ostalim tricama i kucinama dok im se uzima i crno ispod nokta i dok isti sa prihodima koje imaju svojoj deci ne mogu da obezbede zivot dostojan coveka.
nije dobro
 
http://www.naslovi.net/2010-02-04/s-media/smanjen-broj-zaposlenih-u-srbiji/1528056

u decembru 2009 je bilo 1.85 miliona zaposlenih a u medjuvremenu je jos jedno 60.000 ostalo bez posla

takodje sam skoro procitao da radnici 12.000 firmi kojima preti stecaj od sledeceg meseca vise nece primati plate.

Sad koliko radi ljudi u th 12.000 firmi ne znam al siguran sam ne manje od 200.000

to znaci jos 200.000 ostaje bez posl
a

Ma neka i po 2 coveka rade u toj firmi (sto je nemoguce) pa je opet mnogo tih 24.000.

Bice uskoro da jedan zaposleni "izdrzava" 4 ili 5 nezaposlenih.
 
:cmok2:

Ovo je tacno. Cudi me da taj podatak nije i gori.

Osim drzavnih cinovnika po unutrasnjosti i nesto privatnika i ogromne administracije po prestonici, ama bas nista ne radi.

Kod mene ispred zgrade muskarci u najboljim godinama sede po ceo dan u hladovini kao zene - nema posla, jednostavno. Strasno.

Medjutim, sto je najgore, penzioneri izdrzavaju decu i pomazu i zaposlene.



većina bez posla sedi po kućama,povučeno...teško se da videti u svakodnevnici.....jedan od najvećih strahova je strah od gubitka posla.....ljudi koji su izgubili posao u ova neznamkako da nazovem vremena jednostavno su pukli psihički......depresivni.......obespravljeni........povučeni........ovi koji rade radi tog straha rade sve što se od njih traži.....iz straha......
 
većina bez posla sedi po kućama,povučeno...teško se da videti u svakodnevnici.....jedan od najvećih strahova je strah od gubitka posla.....ljudi koji su izgubili posao u ova neznamkako da nazovem vremena jednostavno su pukli psihički......depresivni.......obespravljeni........povučeni........ovi koji rade radi tog straha rade sve što se od njih traži.....iz straha......

ovo je tacno. drugar jedan od kako je ostao bez posla pre 4 godine nema ga vise nigde. nide ga ne mozes videti jednostavno se zatvorio u kucu vidim ga 2-3 put godisnje slucajno negde u gradu i jednom godisnje kod zajednickog prijatelja na slavi...

tuga :(
 
većina bez posla sedi po kućama,povučeno...teško se da videti u svakodnevnici.....jedan od najvećih strahova je strah od gubitka posla.....ljudi koji su izgubili posao u ova neznamkako da nazovem vremena jednostavno su pukli psihički......depresivni.......obespravljeni........povučeni........ovi koji rade radi tog straha rade sve što se od njih traži.....iz straha......

Ма није само тако са тим људима који су без посла, тако је и са многим запосленима који једва састављају крај
са крајем.
Где да изађеш и за шта да имаш воље кад си декинтиран? :confused:
Психијатари имају пуне руке посла, а антидепресиви су најпродаванији лекови.... :(
 
Poslednja izmena:
ovo je tacno. drugar jedan od kako je ostao bez posla pre 4 godine nema ga vise nigde. nide ga ne mozes videti jednostavno se zatvorio u kucu vidim ga 2-3 put godisnje slucajno negde u gradu i jednom godisnje kod zajednickog prijatelja na slavi...

tuga :(

Tacno, ljudima nije do druzenja kad nemaju nista...otudjili su se cak od bede jer ne zele stalno da kukaju nekome (osim toga, sit gladnom ne veruje), osecaju se kao krivci sto nemaju, pa ih sramota i od samih sebe i od drugih.

Zato je TV najgledaniji u Srbiji...:(
 
evo ih rezultati "rada" vlasti borisa tadica:

-mrtva privreda
-prodato sve sto vredi
-prezaduzenost
-ogromna nezaposlenost
-inflacija
-tajkunizacija
-valuta u sunovratu
-tadzikistanski standard
-bela kuga
-bezakonje
- 80% siromasnih gradjana
-kriminal
-erozija morala

А како објашњаваш то да "монетарни стручњаци" износе девизне резерве, како би зауставили пад динара? Ко на томе профитира? У чему је ту фора?
 
Ако хоћете да послушате мене, добра земаљска јешћете. Ако ли нећете, него будете непокорни, мач ће вас појести (Ис. 1. 19-20).

Народ који је напустио веру од Бога дату, нема чему доброме да се нада.

Прво ће доћи глад и умирање од ње, а потом и робство, УКОЛИКО СЕ СРБИ НЕ ПОКАЈУ за своје грехе.

Размислите мало о овоме:

 
Прво ће доћи глад и умирање од ње, а потом и робство, УКОЛИКО СЕ СРБИ НЕ ПОКАЈУ за своје грехе.

A za koje to grehe tacno treba da se pokajemo?

Ja nikog ubijala i klala nisam, ni ja ni moji preci, nikom ukrala nesto nisam, pa opet treba da se kajem. Hocu ako treba, ali za sta?
 
А како објашњаваш то да "монетарни стручњаци" износе девизне резерве, како би зауставили пад динара? Ко на томе профитира? У чему је ту фора?

Фора је у томе да смо ми Срби, добили безаконике и криминалце на власти ПО СОПСТВЕНОЈ ЗАСЛУЗИ.:rtfm::rtfm::rtfm:

Бог нас је дао под терор најпревејанијих варалица и издајника, јер смо издали нашу веру и Бога! ШТА СМО ПОСЕЈАЛИ, ТО И ЖАЊЕМО ТРЕНУТНО.

# Ми смо оставили лако бреме, које се састоји у оптуживању себе, а узели смо тешко, које се састоји у оптуживању других.

# Ко је одбацио оптужбу, исправну или неисправну, тај је одбацио своје спасење (свети Јован Лествичник)
 
A za koje to grehe tacno treba da se pokajemo?

Ja nikog ubijala i klala nisam, ni ja ni moji preci, nikom ukrala nesto nisam, pa opet treba da se kajem. Hocu ako treba, ali za sta?

# Корисно је осуђивати себе: то води ка смирењу. Но, престрого суђење себи је штетно: то човека гура у униније и раслабљеност (свети Игњатије Брјанчанинов).

Треба се првенствено кајати, што смо се удаљили од ИСПУЊАВАЊА Божијих заповести, и што смо немарни према своме УДЕЛУ У ВЕЧНОСТИ.

Ево појашњења:

 

Back
Top