Karmicka pravda za Crnogorke

Edza

Zainteresovan član
Poruka
134
Tekst je skinut sa jednog Podgorickog portala

Ajde majko daj mi nešto da jedem… Opeglaj mi onu košulju za sjutra… Stavi jednu kafu, bez mene… Daj ovamo jedan lavor da pokišam noge… Ima li jednog građanina ove države da nije bar jednom postavio ovakvo pitanje? Nema!

Skloni da idemo iz krajnosti u krajnost, kao reakcija na fenomen nipodaštavanja ženskog roda u Crnoj Gori, pojavio se prototip „nesrećnice“ koju bih ja nazvao „turbo-moderni feministički mag“… Ona ne kuva, ne čisti, ne pegla… Đecu joj čuva majka ili napaćeni muž… Kosu nije nikad oprala sama, a za nokte se brine Panjković… Radi u nekoj „nevladinoj organizaciji“ i u svakoj temi pronalazi prostor da umetne „prava žena“ kao ideju vodilju… Koristi zvučne izraze čijom „imputacijom“ u svoj „vokabular“ postiže efekat „elokvencije“ i „retoričke“ „dominacije“… „Rak dojke“ je omiljena tema, a „služenje vojnog roka“ se ne smije ni pomenuti… Često svoje kretenske rečenice začini izrazima poput: „Whatever“ „ so cute“ „love ya“ „by the way“ „alfa-male shit“…

Sami smo krivi… Je li normalno da ti neko prinosi lavor da kišaš noge? Je li normalno da ženu oslovljavaš sa „ALO“? Da braniš ženi da izlazi iz kuće, bez sa tobom? Nije brate… I viđi što si napravio? Horde napaćenih ćurki, koje će sad sve da ti naplate… Ima da te ne **** dva posto kad odluči da abortira tvoje dijete…

Svuđe ih ima… Direktorice, presjednice opština, ministarke… I neka ih majku li ti tvoju primitivnu… Ali bi im isto ***** majku kad se fale kako su ostavile đecu kod babe a one pošle da ispijaju dojčerice po Gossipima i Premierima… Ili kad se neko obuče u garderobu koja nije poslednja kolekcija a one u glas: „You are soo 2006“…

Svako nasilje kao finalni proizvod iznjedri nešto devijantno… Tako da je nasilje nad ženama iznjedrilo ovaj fenomen, kojeg svi treba da se stidimo… Majka koja ne **** svoju đecu dva posto, ćerka koju zabolje što joj je otac na aparate jer ima jedan bitan sastanak sa drugaricom iz „nevladinog sektora“, unuka koja ne ide kod đeda u posjetu jer je majka platila „ženu“ da ga čuva… Sve je to posledica nasilja nad njima, potpomognuta pričama starijih dama koje se nisu smjele čut dok je muž bio živ, pa se puštile u promet kao udovice u šezdesetim…

Sad viđi! Bez zajebancije… Moderna žena nije ona koja ide kod pedikira i kosu joj pere frizerka… Moderna žena nije ni ona što iza svakog zareza stavlja „generalno“… Moderna žena je pobro ona koja je zadržala ženstvenost a ima muda do koljena… Koja stavlja do znanja što misli, a ne govori u ime organizovane grupe isfrustriranih bolesnika… Koja radi, i ne plače da je umorna… Koja svoju djecu vaspitava u duhu vremena, ali da se u svemu tome sačuva i nešto moralno… Koja poštuje svog muža jer on poštuje nju… A ti stara, ako si nabila kecelju na toga mrčenika, i ako ti je za rođendan kupio „golfa šesticu“ na kredit koji će da otplaćuje dok se ti budeš krivila kod Violete, vjeruj da nisi ni moderna ni uspješna… Samo se duhovi prošlosti svete muškom rodu… A ti si veoma efikasno oružje…
 
Ne slazem se sa svim u tekstu ali ovo mi je privuklo paznju :mrgreen:
"Svako nasilje kao finalni proizvod iznjedri nešto devijantno… Tako da je nasilje nad Cnogorskim ženama iznjedrilo ovaj fenomen, kojeg svi treba da se stidimo…"

Na kraju mi smo nezadovoljni Crnogorkama, a one su nezadvoljne nama :mrgreen: ali sam sto posto siguran da smo sami krivi za sve sto nas je snaslo.... :(
 
Tekst je odlican. Treba naci meru, ni jedna krajnost ne valja. z;)
A nikad mi nece biti jasni ovi degeni sto upadnu da kazu da nisu ni procitali..... ne samo ovde nego svugde... z:dm4: Mislim, sad ja njega citiram i kao, jao sta ovde pise.... kretenizam najveci z:D
 

Back
Top