Poražavajući podaci: U policiji RS radi samo šest posto Bošnjaka

BH. Srbin

Domaćin
Poruka
4.074
U MUP-u RS radi skoro duplo manje Bošnjaka nego u Federalnom MUP-u Srba

Poražavajući podaci o nacionalnoj strukturi zaposlenih u MUP-u RS, koji su kao odgovor na poslaničko pitanje stigli u Parlament BiH, najbolje potvrđuju realnost u manjem bh. entitetu. Naime, prema podacima Ministarstva sigurnosti BiH, od ukupnog broja policajaca u RS samo je 437 Bošnjaka, odnosno 6,31 posto, 73 Hrvata ili 1,06 posto, te 44 pripadnika ostalih, što je svega 0,63 posto.

Dominacija Srba

U MUP-u RS, zaključno sa 15. aprilom ove godine, bilo je 6.927 zaposlenih, od čega čak 6.373 Srba. Podaci pokazuju da je od 1. januara 2008. do 15. aprila ove godine MUP RS napustio 491 zaposlenik, od čega 404 Srbina, 79 Bošnjaka, četiri Hrvata i četiri pripadnika ostalih naroda koji žive u BiH.

Od toga su tri Bošnjaka posao napustila zbog disciplinske mjere protiv njih, tri su otišla u penziju, dva su umrla i 70 ih je sporazumno prekinulo radni odnos.

Napuštanje službe

Prema podacima koje su Ministarstvu sigurnosti BiH dostavili kantonalni MUP-ovi, u aprilu ove godine u Federalnoj policiji ukupno je bilo zaposleno 711 policijskih službenika iz reda srpskog naroda i 241 iz reda ostalih. Podaci o ukupnom broju uposlenih policajaca u FBiH u odgovoru koji je stigao u Parlament BiH nisu navedeni, jer se poslaničko pitanje odnosilo samo na broj Srba i ostalih uposlenih u policiji većeg bh. entiteta.

- Tokom 2008. i 2009. godine službu je napustio 31 policijski službenik srpske nacionalnosti , a u većini slučajeva radilo se o odlasku u penziju ili o sporazumnom prekidu radnog odnosa zbog pronalaska drugog zaposlenja - stoji u odgovoru.

Podaci po kantonima

Od ukupnog broja Srba zaposlenih u Federalnoj policiji najviše ih je u Sarajevskom kantonu (142), zatim u Tuzlanskom (120), Unsko-sanskom (86), Hercegovačko-neretvanskom (81), Zeničko-dobojskom (73), Livanjskom (57), Srednjobosanskom (55), Bosansko-podrinjskom (26) i Posavskom kantonu (19). U Federalnoj upravi policije zaposlena su 52 Srba.


http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/6233-policija_rs_bosnjaci.html
 
Pa sta,ti se sad iscudjavas,kao da ne znas stanje na terenu.Niti Bosnajci vole da rade u MUP-u RS-a,niti ljudi u RS-u vole da Bosnjaci rade u policiji RS-a.Prije par godina,kad se na sva usta pricalo o ukidanju policije RS,mnogi Bosnjaci su pohrlili da rade u policiji RS,sad kad od toga nema nista(Bogu hvala),splasnula je zelja za tim.Srbi koji su u policiji FBiH,su takodje u malom broju,ali i ne trbaju da rade tamo.Zasto da budu ikebane,kao fol multietnicka policija,ha.
 
1. Definisi sta i ko je Bosnjak?
2. A kad to uradis, onda mi kazi koliko procenta ih ima u Srbiji?
3. A ako ih ima samo 1,8% od celokupnog stanovnistva u Srbiji, zasto bi vise od 1,8% uopste bilo njih u policiji?
4. I 6% je previse!


Auuuuuuuuuuuuu, al je tebi lepoooooooooooo.
biggrin22.gif
 
Nemoj se puno sekirati. Njoj je vazno da napada bilo koje nesrbe, u bilo koje doba dana i noci. Te pojedinosti "Srbija", "Republika Srpska" ili "Mandzurija", ma ko bi gledao u te pojedinosti.
biggrin22.gif

Izvini, a sto bi to bio napad na nekog od nesrba? Jel to nije realno stanje na terenu, mislim u Srbiji?
Zar mislis da recimo Svabe drugacije misle, za svoju zemlju?
P.S. Moja greska sto sam iznela podatke za Srbiju.
 
Izvini, a sto bi to bio napad na nekog od nesrba? Jel to nije realno stanje na terenu, mislim u Srbiji?
Zar mislis da recimo Svabe drugacije misle, za svoju zemlju?
P.S. Moja greska sto sam iznela podatke za Srbiju.


Stekao sam takav utisak, citajuci neke tvoje ranije postove, no nije ni vazno. Sto se tice ovog konkretnog pitanja, to me ne zanima bas mnogo. Ima hiljadu precih i vaznijih stvari.
 
Stekao sam takav utisak, citajuci neke tvoje ranije postove, no nije ni vazno. Sto se tice ovog konkretnog pitanja, to me ne zanima bas mnogo. Ima hiljadu precih i vaznijih stvari.

Dragi moj!
Kada Srbi stite svoju zemlju, onda su nacionalisti, sovinisti, fasisti. A kada to neki drugi narod radi i stiti svoju zemlju, onda je O.K? Treba li da ti navodim primere?
Da nije to malo otrcana fora i rezultat Srbofobije, kompleksa i manije gonjenja?
 

Back
Top