zene koje ostave decu kod oca

azelejas

Zainteresovan član
Poruka
131
Volela bih da cujem kako su zene koje su to uradile uspele da prezive.
Narocito osudu okoline kada su decu ,,ostavile,,.... posto oni nikada ne ostavljaju, ali kada to urede zene!!!!!!!

p.s ne znam ni kako bi neki novi muskarac reagovao na zenu koja je ostavila svoju decu.
 
A mene vise zanima koji je razlog da majka ostavi decu?:think:

A koji je razlog da otac ostavi decu? Pa i otac i majka su roditelji.
Ja ovo govorim iz perspektive hraniteolja koji ima dete koje ima i oca i majku, i bake, kumove... Da ne kazem da neki od njih zive sasvim ugodno u Svajcarskoj a deca su zavrsila u domu za decu bez roditeljskog staranja.
 
A koji je razlog da otac ostavi decu? Pa i otac i majka su roditelji.
Ja ovo govorim iz perspektive hraniteolja koji ima dete koje ima i oca i majku, i bake, kumove... Da ne kazem da neki od njih zive sasvim ugodno u Svajcarskoj a deca su zavrsila u domu za decu bez roditeljskog staranja.

al ovde pricamo o majkama.

Mada je veza deteta i majka bar po meni jaca od veze sa ocem.

Ako gledas striktno bioloski nista cudno ako otac ostavi dete, gledajuci ponasanje ostalih primata jelte, zato me vise zanima razlog majki koje ostave dete.
 
bolje da ih ostavi ocu nego da se ne brine lepo o njima ili ih zapostavlja u novoj vezi odnosno novoj deci s novim partnerom.

pre nekoliko meseci kod nekog drugara na gajbi mladic 18 god, inace skroz syeban u zivtu, prica kako majka ga ostavila u domu za nezbrinute kao jako malog jer se udala za nekog tipa i danas s njim zivi, ima s njim dvoje dece, kao sve normalno zive... ali nisam razumeo kako je to mogla da uradi, kako srecno zivi s to dvoje nove dece a svoje prvo dete zaboravila u domu....mislim uzas, kako neko moze da voli jedno svoje dete i svakodnevno se brine o njemu kao majka a drugo cak ni da poseti u tom domu. uzasno tuzna prica. taj mali je postao zrtva svog moguceg zlostavljanja u tom odrastanju, upleo se i u sitan kriminal, postao jako sebican, i verovatno je strasno nesrecan. da dodam jos da otac njegov isto zivi kao normalno sa novom zenom i decom daleko ali se cuju ponekad i to. strasno.
 
Moj otac ima ćerku iz prvog braka koju je majka ostavila i nikad se o njoj nije brinula. O njoj se brinula moja majka koja je bila i ostala najbolja majka na svetu. Zauzvrat je dobila od nje samo uvrede,poniženja i odvratne laži koje pričala svima a svi su joj verovali jer je "jadna bila bez majke". Ovo je moj odgovor svima koji se pitaju koji se pitaju kakve su to majke koje bez ikakve griže savesti ostave svoju decu. Ostave ih zato što znaju da će sutra kad porastu da budu ista kao i one i da im neće ništa zameriti.
 
a ima i muškaraca koji baš izbegavaju ženu sa detetom - decom jer misli da će ono na bilo koji način da smeta, da se majka onda neće dobro brinuti o njihovom zajedničkom detetu ili čak i njemu itd

ima naravno, ima svasta. ali ne razumem. sto vise voli tu svoju decu znaci da vise ljubavi ima i za mene i za ceo svet zar ne?

isto zar meni treba zena da se brine o meni ili ja o njoj?

ja barem volim i postujem zene sa decom, da se zaljubim ozenio bih se zenom koja ima 5 dece, nebitno.
 
ima naravno, ima svasta. ali ne razumem. sto vise voli tu svoju decu znaci da vise ljubavi ima i za mene i za ceo svet zar ne?

isto zar meni treba zena da se brine o meni ili ja o njoj?

ja barem volim i postujem zene sa decom, da se zaljubim ozenio bih se zenom koja ima 5 dece, nebitno.

Mislim da se tu vise racuna materijalna strana, tj. taj muskarac se boji da ce on morati da da koju paru za dete koje nije njegovo, da ce on imati nametnutu obavezu prema tudjem detetu.

A na to se samo nadodaje sto je toj zeni dete na prvom mestu a ne on.
Nije u pitanju briga koliko pozicija
 
Na zalost ima i takvih slucajeva .

Nekada ispadne i bolje, ono sve zavisi , nema veze sto je ona majka mozda ima zena sasvim druga shvatanja, a i da ta finasiska situacija je mozda bila presudna, mozda ona nije imala mesta gde da zivi a on ima svoje i stalan posao, pa je i zbog toga ,a praktikuju dogovor oko vidjenja dece.
Kod nas ima jedna je ostavila decicu i to troje, ali je otisla privattno da stanuje ima neki posao ali slabo placen , ali blizu njih je a decicu vidja svakog vikenda.
 
Poslednja izmena:
za mene svaka žena koja ne živi sa svojim maloletnim detetom je ostavila svoje dete

U pravu si potpuno , sto se kaze da nisam u njihovoj kozi , ali pokusavam da ih ne osudjujem jer ima i muzeva koji prete i sta ti ja znam rade da ona jednostavno priseljena bude na to a ne da je njena volja.Ipak sve zavisi od situacije do situacije , ne mogu osudjivati nikog tek tako.
Ja licno NIKADA to ne bih mogla , ali ono sto ljudi sto cudi isto toliko zivotnih prica ...
 
U pravu si potpuno , sto se kaze da nisam u njihovoj kozi , ali pokusavam da ih ne osudjujem jer ima i muzeva koji prete i sta ti ja znam rade da ona jednostavno priseljena bude na to a ne da je njena volja.Ipak sve zavisi od situacije do situacije , ne mogu osudjivati nikog tek tako.
Ja licno NIKADA to ne bih mogla , ali ono sto ljudi sto cudi isto toliko zivotnih prica ...


<<<slazem se, ali cemo JAKO, jako retko naici na muskarca koji ce reci ja licno, to NIKADA ne bih mogao. Zasto?
 

Back
Top