Demokratija i 4 S

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Zasto ne uspeva tranzicija u Srbiji?

Zato sto su osnovi demokratije DIJAMERTALNO SUPROTNI slovima u srpskom grbu: 4 S.

Demokrtaija NE favorizuje slogu.

Na protiv, favorizuje RAZLICITOST misljenja.....Nezavisne organe drzave...Dopustanje uplitanja sa strane (verske slobode, nevladine organizacije...)

Zato smatram da je 4 S u grbu Srbije malo ... ZASTARILO? :think:

Nesto ce se MORATI PROMENUTI: ili 4 S ili demokrtaija...
 
Pomalo ti to glupo zvuči kao da Srbi nisu spososbni za demokratiju,valjda genetski...Problem je što se ovde gradi anarhija a ne demokratija.

Ima i genetske komponente.

Srbi se antidemokratski odgajaju vekovima.

SPC je STROGO ANTIDEMOKRATSKA i ako hoces da budes pravi Srbin i vernik - ne mozes da budes demokrata... Vera ogranicava naciju.

Ne moze se i stisnuti i zinuti istovremeno.

Dalje, Srbi nisu kapitalisticki nastrojeni jer ne vole bogate ljude U SVOJOJ SREDINI.

To je genetski: vekovima su bogati Srbi bili jedino oni koji su saradjivali sa okupatorom i tlacili svoj narod.

Taj osecaj i danas preovladava, cak i ovde, na forumu.

To ne moze brzo da se ukloni iz gena.
 
Nisi OBAVEŠTEN:hahaha::hahaha::hahaha:
Da nisi iz ''one'' stranke:hahaha::hahaha::hahaha:
Imali su građanski rat neposredno posle sticanja nezavisnosti kada je od irske ruke ubijen njihov najveći heroj i prava moralna gromada Majkl Kolins..To je bio unutar katolički rat.
 
Nisi OBAVEŠTEN:hahaha::hahaha::hahaha:
Da nisi iz ''one'' stranke:hahaha::hahaha::hahaha:
Imali su građanski rat neposredno posle sticanja nezavisnosti kada je od irske ruke ubijen njihov najveći heroj i prava moralna gromada Majkl Kolins..To je bio unutar katolički rat.

80% su katolici.

Ali, to ne menja sustinu stvari.

Irac mozes biti i ako si Jehovin svedok, ali Srbin - ne mozes.
 
Zasto ne uspeva tranzicija u Srbiji?

Zato sto su osnovi demokratije DIJAMERTALNO SUPROTNI slovima u srpskom grbu: 4 S.

Demokrtaija NE favorizuje slogu.

Na protiv, favorizuje RAZLICITOST misljenja.....Nezavisne organe drzave...Dopustanje uplitanja sa strane (verske slobode, nevladine organizacije...)

Zato smatram da je 4 S u grbu Srbije malo ... ZASTARILO? :think:

Nesto ce se MORATI PROMENUTI: ili 4 S ili demokrtaija...

To su 4 ocila , a ne 4 S .


ti kao Jugoosliven to ne znas , to jest ne znas sta znace simboli na srpskom grbu . Prema tome , cela tema nema veze sa mozgom . vidis kako su oni bili slozni protiv Srba ,kad su u pitanuju bili Srbi iz Hrvatske, ili Srbi sa KiM .
 
To su 4 ocila , a ne 4 S .


ti kao Jugoosliven to ne znas , to jest ne znas sta znace simboli na srpskom grbu . Prema tome , cela tema nema veze sa mozgom . vidis kako su oni bili slozni protiv Srba ,kad su u pitanuju bili Srbi iz Hrvatske, ili Srbi sa KiM .

Ma znaci Samo Sloga Srbina Spasava....

Znam toliko.

Ali ne znam KAKVA SLOGA i OD KOGA stalno treba da se SPASAVAMO?

Ti to svakako znas? :think:

Ja se recimo sa tobom i tebi slicnim nikada necu sloziti i mislim da ste IZDAJNICI.
 
Ma znaci Samo Sloga Srbina Spasava....

Znam toliko.

Ali ne znam KAKVA SLOGA i OD KOGA stalno treba da se SPASAVAMO?

Ti to svakako znas? :think:

Ja se recimo sa tobom i tebi slicnim nikada necu sloziti i mislim da ste IZDAJNICI.

Ne znaci to . Toje izmisljeno mnogo kasnije . TO SU CETIRI OCILA . U OCILIMA STOJE SVECE , ZABOGA .
A krst je izmedju .
Taj znak , znaci OGNJEM CU TE BRANITI I ODNOSI SE NA KRST . NEMA NIKAVE VEZE SA SLOVIMA I SA SLOGOM . Prema tome , vidis da naznas.
Mada nama Srbima i te kako treba sloga , jer smo zaista naj-nesloozniji narod na svetu . Za razlioku od svih drugih . narocito za razliku od nasih nprijatelja ,koji su nam u komsiluku .
Ja za tebe mislim da si izdajnik , - Jugosloven i hrvatski nacionalisita .
 
Poslednja izmena:
Ma znaci Samo Sloga Srbina Spasava....

Znam toliko.

Ali ne znam KAKVA SLOGA i OD KOGA stalno treba da se SPASAVAMO?

Ti to svakako znas? :think:

Ja se recimo sa tobom i tebi slicnim nikada necu sloziti i mislim da ste IZDAJNICI.

Ta 4C su preuzeta iz Vizantije i znacila cu Car Careva Caruje Carevima a to Samo Sloga Srbina Spasava je izmisljeno u XIX veku.
 
Poslednja izmena:
Zasto ne uspeva tranzicija u Srbiji?

Zato sto su osnovi demokratije DIJAMERTALNO SUPROTNI slovima u srpskom grbu: 4 S.

Demokrtaija NE favorizuje slogu.

Na protiv, favorizuje RAZLICITOST misljenja.....Nezavisne organe drzave...Dopustanje uplitanja sa strane (verske slobode, nevladine organizacije...)

Zato smatram da je 4 S u grbu Srbije malo ... ZASTARILO? :think:

Nesto ce se MORATI PROMENUTI: ili 4 S ili demokrtaija...

Ovo je potpuno netačno. Demokratija ne favorizuje nezavisnost, ona je protivna konceptu individualizma.

Demokratija je - vladavina većine, stoga je 4S odgovarajuće.
 
Na grbu obnovljene Vizantije nalazila su se četiri grčka slova Beta. Smatra se da su četiri Beta akronim od motoa dinastije Paleolog tj. motoa Vizantije: Bazileus Bazileom Bazilenom Bazilenovius, sa značenjem Car Careva Caruje nad Carevima:Ovde se misli na Isusa Hrista, cara nebeskog, koji caruje nad svim carevima sveta; jedno od srednjevekovnih shvatanja veze između Boga, Hrista i monarhije.Četiri slova S, po uzoru na vizantijski grb sa četiri Beta, na srpski grb uveo je Stefan Lazarević, nakon što je postao vizantijski despot 1402. godine. Kasnije je i ovaj simbol postao akronim, označavajući moto Srbije:Samo Sloga Srbina Spasava!“Još pre njega, nosili su ga na svom grbu plemići dinastije Mrnjavčevića.Četiri ognjila, ili četiri ocila, preuzeo je Miloš Obrenović 1838. za Kneževinu Srbiju, prilikom obnavljanja srpske državnosti. Prvi je srpski drugi vizantijski
 

Back
Top