СТАЉИН - Један од највећих зликоваца XX века

Да ли о Стаљину треба расправљати на политици или историји?


  • Ukupno glasova
    44
  • Anketa je zatvorena .

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Да ли теме о том крвнику који је пресудно утицао на будућност многих држава, па и наше, треба расправљати на форуму ПОЛИТИКА или ИСТОРИЈА?

ја мислим да му је место на политици мада заслужује и историју.


Све у свему надам се да се крвници попут Стаљина и Хитлера више никада неће појавити.........

Шта ви мислите?
 
Да ли теме о том крвнику који је пресудно утицао на будућност многих држава, па и наше, треба расправљати на форуму ПОЛИТИКА или ИСТОРИЈА?


На будућност наше државе пресудно су утицали Енглези, Винстон Черчил и то не само 1945. већ и у више наврата раније. Озбиљни историчари сматрају да смо се Турака могли ослободити 100 година раније, да није било Енглеза.
 
Да ли теме о том крвнику који је пресудно утицао на будућност многих држава, па и наше, треба расправљати на форуму ПОЛИТИКА или ИСТОРИЈА?

ја мислим да му је место на политици мада заслужује и историју.


Све у свему надам се да се крвници попут Стаљина и Хитлера више никада неће појавити.........

Шта ви мислите?

eh...dragi moj da nije tog krvnika...odavno bi ti bio nacisticka kolonija....

pored svega...on je naselio sibir...jeste on ubio mnogo ljudi...ali gledati ga iskljucivo crno...je jako glupo....
 
trebalo ga je iskasapiti,moje misljenje ;)

А ко?!
Праави диктатори увек умиру мирно од старости у свом кревету. Сви који се упуштају у политику треба да уче
занат од њих.


"Ту се сад поставља питање: да ли је боље да те људи љубе или да те се боје. Одговор је, да би најбоље
било и једно и друго; но како је то двоје тешко саставити, много је сигурније, да те се људи боје, неголи да те
љубе, ако већ обоје не можеш постићи. Јер о људима се уопштено може казати: незахвални су, непоуздани,
притворни, избегавају опасности и похлепни су за добитком; док им добро чиниш, твоји су, нуде ти своју крв,
иметак, жене и децу, како сам вам већ казао, кад је потреба далеко; но кад се невоља примакне, окрећу се.
Пропада владар, који се посве ослонио на њихове речи, па се није ни на шта припремио; јер пријатељства, које
се добијају за плату, а не величином и племенитошћу духа, купују се, а не поседују, па се у право време не могу
употребити. Осим тога, људи се мање устручавају да увреде некога, који жели да га љубе, него ли некога, који
им улива страх; јер љубав се подржава везом захвалности, само што људи, будући да су опаки, ту везу
раскидају, кад год им је то од користи; страх се пак подржава непрестаном претњом казне."

Макијавели, Владар
 
eh...dragi moj da nije tog krvnika...odavno bi ti bio nacisticka kolonija....

pored svega...on je naselio sibir...jeste on ubio mnogo ljudi...ali gledati ga iskljucivo crno...je jako glupo....

Ако би уопште постојао.

То олако превиђају, лакомислени појединци.

Хитлер је једину грешку направио што је кренуо на Русе. Ту је пао...
 
Да ли теме о том крвнику који је пресудно утицао на будућност многих држава, па и наше, треба расправљати на форуму ПОЛИТИКА или ИСТОРИЈА?

ја мислим да му је место на политици мада заслужује и историју.


Све у свему надам се да се крвници попут Стаљина и Хитлера више никада неће појавити.........

Шта ви мислите?


Na ovom forumu ima obozavalaca i jednog i drugog.
angry_2.gif
 
Не бих се сложила са насловом теме јер да је тако Руски народ данас не би славио Стаљина!

Његови портрети виоре Русијом,аутобуси са његовим ликом се возе кроз Русију на дан победе ,на његов рођендан милони одају почаст.

А у Србији ,српска омладина пева Стаљину ,Стаљину човеку који је ослободио свет од фашизма.

Човеку којег нико више неће забранити нити забранити нама да га волимо!

Ватра која је у нама и која се поново пробудила неће престати да тиња.

Живела српска комунистичка омладина
Живео Стаљин

 
Poslednja izmena:
sibir je prvo `naselio` car, politickim protivnicima i to decenijama

da nije bilo staljina danas ne bbi bilo nas, jer ako su nemci mogli da pobiju silne milione za 4 godine, koliko bi do danas?

tesko je saveznickog vodju zvati : СТАЉИН - Један од највећих зликоваца XX века, jedino ako si simpatizer nacista, e njima se stvarno zamerio,

ne zaboravimo staljin nije `pobio` nemaca ni deseti deo koliko su nemci pobili rusa, a trebalo je mozda i duplo

tema je malo degutantna. ma, malo vise
 
Не бих се сложила са насловом теме јер да је тако Руски народ данас не би славио Стаљина!

Његови портрети виоре Русијом,аутобуси са његовим ликом се возе кроз Русију на дан победе ,на његов рођендан милони одају почаст.

А у Србији ,српска омладина пева Стаљину ,Стаљину човеку који је ослободио свет од фашизма.

Човеку којег нико више неће забранити нити забранити нама да га волимо!

Ватра која је у нама и која се поново пробудила неће престати да тиња.

Живела српска комунистичка омладина
Живео Стаљин


дакле лудаци понекад у Русији измиле из својих брлога........................у Србији их нема ни за један комби
 

Back
Top