MUSLIMAN (kurdistanac) i HRISCANKA (srpkinja)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tamara&Martin

Početnik
Poruka
3
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala
 
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala

biću brutalno iskren - najduže par godina, ako i toliko. Premlada si da shvatiš da ljubav nije zaljubljenost i da su razlike između vas dvoje blago rečeno - ogromne
 
Nema veze šta je on po veroispovesti nego kako se ponaša. Ako je neki verski fanatik ja se sa njim ne bih petljala. Islam je religija u kojoj je žena prilično potcenjena i ako dečko preuzima obrazac ponašanja većine muslimana onda to nije dobro ;) Nemam pojma da li su u Kurdistanu muslimani zadrtiji ili ne ali to je na tebi da proceniš.

Imam dva dobra druga koji su muslimani. Jedan je naš domaći, iz Beograda, i apsolutno nema nijedan stav koji se razlikuje od stavova nas koji smo hrišćani ili ateisti. Da nema specifično ime nikada se ne bi primetilo da je musliman :lol: Drugi je odrastao na Bliskom Istoku, možda je trunčicu drugačiji zbog razlike u kulturi ali se takođe normalno ophodi prema ženama i mislim da osoba koja bi se udala za njega ne bi imala nikakav problem. Ali npr. on ima drugove koji ovde studiraju i koji su neviđeno zatucani i primitivni likovi od kojih treba bežati i sa kojima čak ni ja, koja sebe smatram veoma liberalnom, ne bih ni kafu popila a kamoli nešto više ...

Ti najbolje znaš kakav ti je dečko i koliko islam utiče na njega. Ako bilo šta među vama ne štima a razlog za to je religijske ili kulturološke prirode onda se najbolje na vreme skloni. Pritom to ne treba da uradiš zbog porodice (i da brineš šta će ti oni reći) već za svoje bolje ;)
 
Ama ljudi bre... Kurdistan je regija, a ne država (još uvek), tako da on može da bude samo Kurd, a ne Kurdistanac.
Drugo, to što je on musliman, a ti hrišćanka ne znači baš ništa.
Kakav je on musliman? Sunit, Šiit, Sufi, itd.?
Kakva si ti hrišćanka? Pravoslavna, rimokatolička, baptistička, itd.?

Koliko ja znam, najveći broj veza između muslimana i hrišćana se završava prelaskom u veru jednog od supružnika.
 
ja znam nekoliko uspesnih veza/brakova izmedju muslimana i hriscanki (pravoslavki konkretno ako je to uopste bitno).

sta vise, brakovi su im vrlo kvalitetni.
e sad...u cemu je caka...ovi muslimani - su vrlo opusteni ljudi. nisu uvredljivi, stavise i sami znaju da naprave sale na svoj racun.
imaju muslimanska imena ali to je sve. bez problema pojedu svinjce i slaninicu, vrlo vrlo druzeljubivi, nemaju svoj cilim za klecanje i nisam siguran da u bilo kom trenutku mogu da odrede u kom psmeru je meka.
svi od pomenutih su odlicni ocevi, muzevi i prijatelji...

jedan od pomenutih parova je zbrisao iz srbije za australiju pocetkom smrdljivog rata jer su mu u ocima mnogih pravoslavnih nebeskih srba odjednom izrasli rogovi zbog nesrpskog imena. u australiji im je isto bilo tesko tih godina - niti su ih srbi rado primali u drustvo niti bosanski muslimani. ipak, preziveli su i ta sr4nj4 jer su imali jedno drugo i odgajili su svoje sinove.

sto se tice tvog muslimana, pitanje je samo sta ce odabrati - da li ce biti savrsen musliman ili dobar muz i otac. iz moje perspektive oba odjednom je jako tesko postici.

predlog: predjite oboje u pagane. pagani su kul. jedu sve sto im je na stolu (htedoh reci - nisu restriktivni po tom pitanju - da me caliburn ne razume pogresno ;)). imaju kul bogove i obicaje a da li su dobri roditelji i supruznici - zavisi samo od karaktera i vaspitanja. :D
 
Nikakve veze nema kakve je ko vere.Ako je taj tvoj dobar prema tebi, voli te i postuje onda nema razloga da ne budete zajedno . Sto se roditelja tice oni ce malo da se ljute , da dizu dreku, pa kad ukapiraju da si ti srecna i da je taj covek dobar prema tebi ima da "legnu na rudu".Iz iskustva ti kazem da ce sve na kraju da bude ok , samo je bitno da si ti napravila dobar izbor i nasla dobrog coveka.
 
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala

Muslimani..

Pretpostavljam da si pitanje postavila jer u njegovom ponašanju ima naznaka
religijske fanatičnosti...ako je to tako, onda se zapitaj koliko si spremna da dozvoliš
i da li si spremna da dozvoliš da sva tvoja dosadašnja ubedjenja budu unižena i neprihvatljiva
za onog s kim ćeš jednog dana život da podeliš..a nije život jedan dan...
 
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala

Ovakva ćeš izgledati ti sa tvojim kćerima koje ćeš mu izroditi za koju godinu. :neutral:
muslimdm1511_468x310.jpg
 
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala

Ako ste iole civilizovani i pametni pusticete decu da imaju pravo na slobodan izbor.
Dzaba vama Norveska kad ste zatucani kao da sa Balkana niste ni makli...
...sta ce ko da kaze, trebaju mi saveti da li da se udam...:roll:
 
Ako ste iole civilizovani i pametni pusticete decu da imaju pravo na slobodan izbor.
Dzaba vama Norveska kad ste zatucani kao da sa Balkana niste ni makli...
...sta ce ko da kaze, trebaju mi saveti da li da se udam...:roll:

:) Problem lezi u korenima Balkana i dela Azije, gde religija ima jako puno uticaja. Jeste da se zivi u 21.-om veku ali ponasanje populacije je (svaka cast izuzecima) jos uvek...srednjovekovno :(
 
predlog: predjite oboje u pagane. pagani su kul. jedu sve sto im je na stolu (htedoh reci - nisu restriktivni po tom pitanju - da me caliburn ne razume pogresno ;)). imaju kul bogove i obicaje a da li su dobri roditelji i supruznici - zavisi samo od karaktera i vaspitanja. :D

...ili u ateiste, i oni su cool, nemaju tripove da veruju u neprirodna bica, imaju potpunu slobodu razmisljanja nisu optereceni obicajima i besmislenim ritualima, takodje imaju slobodu izbora i po pitanju hrane, i takodje da li su dobri roditelji i supruznici - zavisi samo od karaktera i vaspitanja.
Da i sto je eto u ovoj situaciji najvaznije ne razmisljaju o tome ''sta bi im deca bila'' vec samo misle da im se rodi zdravo i normalno dete nadajuci se da ce jednog dana biti dobra, kulturna i obrazovana osoba sposobna da razmislja svojom glavom i da odlucuje o svom zivotu.
 
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala

Хришћани(и Јевреји) не ступају у брачну заједницу са неверницима.

ПС
Што се тиче неједења свињетине(и не конзумирања алкохола),то је једна од кориниих ствари код муслимана које су научили од Јевреја.
 
Poslednja izmena:
...ili u ateiste, i oni su cool, nemaju tripove da veruju u neprirodna bica, imaju potpunu slobodu razmisljanja nisu optereceni obicajima i besmislenim ritualima, takodje imaju slobodu izbora i po pitanju hrane, i takodje da li su dobri roditelji i supruznici - zavisi samo od karaktera i vaspitanja.
Da i sto je eto u ovoj situaciji najvaznije ne razmisljaju o tome ''sta bi im deca bila'' vec samo misle da im se rodi zdravo i normalno dete nadajuci se da ce jednog dana biti dobra, kulturna i obrazovana osoba sposobna da razmislja svojom glavom i da odlucuje o svom zivotu.

paaaa...s'obzirom da sam ja ateista delovalo bi subjektivno da reklamiram svoju neveru :mrgreen:
predlogom da predju u pagane sam hteo da pojasnim da ima religija koje nisu restriktivne/netolerantne/milosrdno_destruktivne.
 
...ili u ateiste, i oni su cool, nemaju tripove da veruju u neprirodna bica, imaju potpunu slobodu razmisljanja nisu optereceni obicajima i besmislenim ritualima, takodje imaju slobodu izbora i po pitanju hrane, i takodje da li su dobri roditelji i supruznici - zavisi samo od karaktera i vaspitanja.

али су стално утриповани да је њихов начин размишљања исправан:mrgreen:
 
bas sam danas razgovarao sa ivanom, hriscaninom iz bagdada.
na pitanje tolerancije irackih muslimana prema malobrojnim hriscanima, on je rekao da su najtolerantniji upravo kurdi, a objasnio je to sto, za razliku od irackih sita i sunita, kurdi nemaju tako fundamentalisticki stav prema islamu, te im je, samim tim, i veci prag tolerancije prema drugim religijama.
prema tome, najbolje je da sa njim otvoreno razgovaras o tome i vidis kakvi su njegovi stavovi o drugim religijama, pa da tek onda odlucis o buducnosti vase veze.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top