sta je sklerozacija hemoroida

Opsti hirurg!
Sklerozacija hemoroida je postupak pri kom se ubrizgava posebno napravljena tecnost u hemoroid koji krvari, na taj nacin dolazi do skupljanja krvnih sudova unutar hemoroida.

U kom stadijumu se radi...kada se pokaze neuspesan higijensko-dijeteski rezim zivota, kada ne pomazu masti,supozitorije...to je svakako odluka opsteg hirurga koji pregleda pacijenta, sve zavisi kakvo stanje zatekne prilikom pregleda.
http://www.medicina.hr/clanci/muka_zvana_hemoroidi.htm
 
Imam 23 godine, i verovatno zbog naprezanja u teretani, neredovne ishrane, dobio sam hemoroide II stepena, pre nekih godinu dana.Moj lekar mi je par puta prepisao neke masti, jednom cepice, i kada sve to nije nije pokazalo rezultate rekao mi je da ce to proci samo od sebe jer nemam krvarenja niti pucanja hemoroida, mlad sam ja itd.Medjutim to ne prolazi, a ja na internetu nisam nasao ni jednu beogradsku kliniku koja radi sklerozaciju hemoroida.Ukoliko neko zna neku, bio bih zahvalan kada bi je napisao ovde. Hvala.
 
Mislim da se i mnogo vaznije stvari u vezi nase medicine ne nalaze na netu a ne sklerozacija hemoroida. :D
Opsta hirurgija vma radi sklerozaciju samo pre pregleda nazvati pa pitati da li trenutno imaju sklerozansa.
Desava se da nestane supstanci pa ga farmaceuti ne mogu napraviti.
 

Back
Top