Borilacka vestina za VISOKE ljude :D

trebas.....Sklekovi propadanja i zgibovi su smejurija od toga se "niko nije najeo"......A svi koji to rade izgledaju nikako......I sa njima uvek na crtu moze da izadje bilo ko ko je uspesniji iz teretane....

Bez obzira sta trenirao ili ne trenirao u teretanu da se upises obavezno jer JE MISICNA HIPERTROFIJA ZNACAJNA ZA MNOOOGE STVARI....Cista fizika sto veci misic - to jaci i bolji.....
Teretana povecava performane i to sve.....

p.s.Za laike koji ce da prigovaraju sada upozorenje ne mislim na bildovanje od 10 kila misica i 90 kila sala vec 95 kila misica i 5 kila sala......

 
ma i ovi su isli u teretanu.

Ja stvarno ne razumem neke ljude kad kace klipove.....

To sto su neki likovi snimili sebe kako rade zgibove nikako nije dokaz da su se od toga "napravili"

To je greska u zakljucivanju.......

I ja sad mogu da izbacim klip kako radim sklekove i zgibove a ovamo idem 7 godna u teretanu i izgledam kao Svarceneger pomesan sa Brus Lijem.....I to neki klinac odgleda napali se i pocne da cepa sklekove i zgibove misleci da ce da se uradi kao ja....

Ko zna dal su ovi likovi isli u teretanu,dal su uzimali suplementaciju pa cak i steroide............

Tako da klipovi nisu nikakav dokaz....I ja mogu sada da nakacim jedno milion klipova u kojima se vdid kako neki smesni zgoljavi ili predebeli ljudi pokusavaju da rade sklekove i zgibove.....To nije dokaz.......

Znaci sklekovi i zginovi su losi u smislu da nikad ne mogu da pogode sve misice lepo i da ih istreniraju do otkaza......

Pod dva uvek rade svi misici,ne postoji mogucnost da se izoluju misici prilikom treninga sto je lose,misici ne mogu da se odmore i napreduju nego su stalno izlozeni stresu,telo upada u katabolizam i razgradjivanje i tu nema napretka nikakvog............

Dalje,kod sklekova i zgibova se ne mogu menjati tezine sto je minus samo se moze menjati broj ponavljanja.......Znaci neko na pocetku ko ne moze jos uvek da dize mnogo je osudjen da na zgiby dize npr 70 svojih kila sto je mnogo za njega tada a taj isti posle 5 godina kada ojaca je osudjen i dalje da dize tih 70 kila eventualno 75 sto je malo......U medjuvremenu on svo ovo vreme radi sa istom tezinom samo menja broj ponavljanja.....Nema mogucnost promene tezine sto je lose......Misici ne reaguju na promenu broja ponavljanja nego na radikalne promene tezine....

Znaci nije isto dal sa tegom od kilo uradio 1000 ponavljanja odjednom u odnosu sa tegom od 7 kila 40 ponavljanja i sa tegom od 18 kila uraditi 8-10 ponavljanja......U prva dva slucajeva misici nece rasti,eventualno ce se povecati samo malo kondicija a zadnji pristup je najbolji jer cepa misicna vlakna i usled dobre proteinske ishrane ta vlakna se udebljavaju i misic je jaci i bolji.....


A i kako se povecava broj izvodjenja nekog pokreta,sve preko 20 postaje aerobna aktivnost i postaje isto sto i trcanje ili voznja bajsa i takve vezbe samo mogu da skidaju salo a ne da prave snagu!!!!!!!!!!!!Mozda ce vama da izgleda da postajete misicaviji od toga ali to je greska iluzije,pogresnog opazanja - vama misici ostaju isti ali vama se ubrzanije topi salo pa ti misici postaju lakse uocljiviji a zapravo nisu nista uvecani...Takve iste misice ste imali i pre samo sto ste tad imali salo preko pa ih niste videli na oko...

Tako da svima bih preporucio pravac u teretanu tezinski trenig,pravac na aerobne vezbe - 45 min umerenog neprekinutog trcanja voznje bajsa(2 sata) preskakanja vijace (30 min) pravilna nutricionisticka ishrana i vezbanje tehnike iz borilacke vestine/sporta.....

Samo tako se moze postici potpunost......

To je i Brus Li provalio pre 50 godina pa je vezbao kung fu mesajuci sa svim zivim vestinama,radeci aerobne treninge,i vodeci proteinsku ishranu+ pio je suplemente - proteine,vitamine i slicne proizvode u to vreme......Naravno da je isao u teretanu i bildovao....:eek::eek::eek:Mnogi njegovi projatelji su bili profesionalni bodi bilderi tada i od njih je i provalio da je teretana dobra za borenje i povecanje pervormansi.....A to sto Je Brus mrsav je zato sto mu je takav metabolizam a ne zato sto nije dizao tegove......Cak mnogim bodibilderima je on i uzor jer je on pre 100 godina dizao prevelike tezine i KORISTIO PROTEINE......

On je dizao za biceps verovali ili ne cak 50 kila!!!!!!!!!!!!!!!

A sta ste vi mislili gledali ste filmove pa ste mislili da se Brus Li i slicni uradili od sklekova trcanja zgibova i trbusnjaka:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Ahahahaha dobar vic.......

Silvestar Stalone i Roki i Rambo serijal - ista fora........

Stalonea su u teretani trenirali vrhunski bodibilderi ima cak i klipova na youtubu,ima i dokaza da je Stalone uzimao i steroide takozvane diuretike koji izbacuju vodu i definisu misice tako sto tope mast i vodu izbavcuju vise nego sto treba+ androgeni steroidi....Svako ko se razume u biohemiju i u biografiju Stalonea zna ovo......

A onda klinci gledaju film Roki i vide kako on pije ziva jaja ujutro (i 95% sanse da dobijes salmonelu i otrujes se posto su ziva:hahaha:) i kako sa PUNIM STOMAKOM krece na trcanje......A posle udara u zivo meso i oznoji se a temperatura -20 u klanici pa onda radi sklekove na jednoj ruci i onda misle da se od toga napravio onakav i cim se zavrsi film odmah klinci pocinju da trce rade sklekove i zgibove nadajuci se da ce biti kao Roki:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ali brzo odustaju shvatajuci da nema rezultata :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Pa se tese za svoj neuspeh kao Ma jedan je samo Roki,to samo on moze da bude takav...
A ustvari nemaju pojma o zivotu.........

Ali bas me briga sta vam ja pisem,sta ja imam od toga.....Samo vi radite samo sklekove i zgibove i budite luzeri celog zivota.....Kada se prizovete pameti bice kasno i imacete 50 god a tada ce da kazete kad se nisam uradio do sada sta ce mi i odsada i postacete jos veci debeljani........


p.s. Evo sacekacu jos 2 meseca da se dobro odradim u teretani tj da zavrsim konacnu formu pa cu onda da napravim video kako radim neke smesne retardirane vezbe sa slobodnom sopstvenom tezinom a naslov ce biti Vezbe koje rade ili tako nesto ili Budote i vi kao ja i onda klinci ima da senaloze i rade smesne vezbe kao budale jer jelte videce mene pa ce da kazu Uh ebote gledaj kako on izgleda i ja cu kad uradim ovakve vezbe......A ja cu da gledam i da crkavam od smeha......:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf:......Sto da ne.....Kazes nekom sta da radi on ti ne veruje i svadja se sa tobom po forumu i pravi se da je pametniji....Ok onda da ti kazem laz pa kad poverujes da ti se smejem do 101 i nazad...Zasluzio si(ste)
 
znaci mislite da mi nije rano da sa 16 godina krenem ozbiljno u teretanu?

Ma nije rano...cepaj sto pre....Moze i dete od 10 god da ide u teretanu....Ali da ne radi cucanj sa 100 kila ili bendz sa 200...I da hoce ne moze......Postoje tu one roze bucice,trbusnjaci,steperi,bicikle trake za trcanje,ploce na masini od 5 kila itd....

Tako da slobodno idi u teretanu...E sad kako ces i sta tamo raditi to niko n moze da ti garantuje........Samo umereno i uvek forma okreta ispred dizanja mnooogo velike tezine...Samo polako pa kuda stignes....

Upisi se odmah sutra ako teretana radi
 
zli, promashio si poentu.

Teretana je dobra. Zgibovi i propadanja su dobri. Nishta nije loshe.

Ali kombinacija je bolja od oba.


Upotpunjuju se.


Nisam ja promasio poentu....Ko si ti da kazes ko je promasio poentu???gde su ti kompeticije???Jel si sportski doktor,fizioterapeut,visi fitnes i BB trener,magidtar difa,fizioterapeut,anatom i fiziolog????Ili imas praksu,imas neku od medalja iz fitnes BB i srodnih sportova???(Ne racuna se badminton i pljuvanje u dalj)????

Ne odvajaj teretanu i zgibove i propadanja kao 2 pojma....

Teretana je genux proximum,a zgibovi i propadanja su samo podpojam pojma teretana....

Tako da zgibovi i propadanja se mogu raditi u teretani - ono kad kad ih ubacis u trening a i ne moras,a zgibovima i propadanjima ne mozes ubaciti ceo spektar teretane:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:


Znaci cela teretana se sastoji izmedju ostalog i od sipke za zgibove i vratila za propadanja a sipka u prirodi i dva direka se ne sastoje iz cele teretane i ne mogu nikad biti dobri kao cela teretana........

O tome SE RADI U POENTI I TI JE PROMASUJES......
Ne prica se da li nesto valja ili ne valja kao bivstvujuce vec se prica gde su bolji uslovi i gde imas vece mogucnosti........

I u teretani imas istu sipku kao i ovi sto rade napolju PA DA SE NEKO ODLUCI I DA RADI SAMO ZGIBOVE I PROPADANJA,SKLEKOVE OPET JE BOLJE DA ODE U TERETANU,jer tamo pak ima nekoliko vrsta sipki za zgibove,skroz ravna,malo iskrivljena,a i za propadanje raznoraznr hvataljke pod razlicitim uglovima.....

PREMA TOME ZASTO NE BI NEKO OTISAO KAO COVEK U TERETANU I RADIO SA VISE MOGUCNOSTI CAK SAMO I ZGIBOVE I PROPADANJA A NE DA IZIGRAVA TARZANA NAPOLJE SA SVOJIM CIRKUSKIM AKROBACIJAMA..........
 
hahahaha pa sad si vec pocheo da lupash glupsti. svima je jasno da sam mislio na dizanje tegova. evo izvinjavam se zbog pogreshnog izrazhavanja.

nego si video da nemash shta pametno da odgovorish pa se hvatash za nebitne sitnice.
pritom ponavljash ono shto sam ja vec rekao u nekim postovima.

smeshan si.

pravi si TROLL.
 
BRU ZLI i mene bas zanima cime se ti to bavis pa znas svakome da dajes savete i da tvrdis kako niko nije u pravu sem tebe?

A cime se svi vi bavite,kad ZNATE DA MOJI SAVETI NE VALJAJU i kad tvrdite da je jos neko u pravu sem mene????

Kad nekog pitas kako se zove red je i da se sam predstavis.....A ne pruza Marko Janku ruku i kaze zdravo ja samo ovaj ovaj a Janko kaze ja sam Janko,a Marko nista ne rece.....

Ili ce da se igramo kao deca aaaa kazi kazi u ta ta ja sam prvi pitao:hahaha::hahaha:
 
BRU ZLI i mene bas zanima cime se ti to bavis pa znas svakome da dajes savete i da tvrdis kako niko nije u pravu sem tebe?

Logicka greska....

Ne tvrdim ja kako niko nije u pravu sem mene......Lose hoces da plasiras hipotezu i da nasamaris govornika i jos da mu prikacis ono sto on nije rekao......

Vas sacica klinaca niste SVI (kontradikcija nikog)......

Ne mozete samnom da vrsite proces logicke diskusije kad nemate elementarno znanje nazalost ni iz logike.......

Naucite osnove silogizma,zakljucivanja,opovrgavanja,implikacije,negacije,ekvivalencije pa se javite........Naravno ako ostanete zivi:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:
 
Sve ti se isplati, mlad si i treniraj sto vise i sto raznovrsnije mozes.

Ne isplati se da se pretrenirava........

I uopste nije dobar savet da se TRENIRA STO SE VISE MOZE.........

Ovo vuce sa sobom raznorazne posledice o kojima se moze pricati u nedogled......Neke su samo : pretreniravanje,narusavanje imuniteta,samim tim i zdravlja,veliki deficit misicnog tkiva,jos ako s uzme u obzir da je klinja i da ima preubrzani metabolizam i da je u trenutku razvijanja tela pa su mu kolicine vitamina minerala antioksidanata proteina UH i zdravih masti potrebne vise nego ikada TRENIRANJE STO VISE SE NIKAKO NE ISPLATI JER TRENIRANJE STO VISE MOZES (pod ovim je logicki ispravno misliti i 24 sata dnevno - ako mozes) MNOOOGO TROSI RESURSE.................

U tim godinama i nista da ne radi pa mu treba povecani unos svega navedenog A KAMOLI KADA SE PRETRENIRAVA.............

To sto si ti cuo u najavi dnevnika 2 da je treniranje zdravo ne treba uzeti zdravo za gotovo....Potreban je tu i stil zivota i pravilna povecana ishrana KAD SE TRENIRA STO VISE MOZES......

Deviza mlad si mozes i da se bacis pod voz nece nista da ti bude jednostavno ne pali.....

Ako je mlad ne znaci da je od titanijuma......Sta vise,on je sada najosetljiviji jer je u finalizaciji odrastanja i krajnjeg izgradjivanja tela.....

Znam mnoooge klince sto su se pretreniravali tako sklekovima trcanjem igranjem basketa po 5 sati dnevno a 1,5 obroka na ceo dan....................

Ne zelim da kazem da neko nije u pravu a da ja jesam ali vi kad savetujete nesto POGOTOVO IZUZETNO KRITICNE GRUPE (decu u odrastanju) KAZETE U 2 RECENICE PRVO STO VAM PADNE NAPAMET BEZ IKAKVOG RAZMISLJANJA..........

Obicno takve izjave sadrze obilje stereotipova,predrasuda i brojnih sujeta i komplexa subjektivnog misljenja.................A i vecina savetuje savetom koji je cula preko 37 kolena a nije ga primenila na svom iskustvu..........
 
a jel korisno plivanje? preko leta svaki dan, a inace 3 puta nedeljno...krenuo bih, al ne znam jel mi se isplati?

Zavisi za sta pitas da li je korisno......
Posto si otvoreno postavio pitanje bez definisanja predmeta i cilja pitanja odgovoricu nekim mogucim odgovorima:

Da izuzetno je korisno da dobijes sinuse kao i 60% ljudi koji ucestalo plivaju....
Da izuzetno je korisno da dobijes infekciju uva koju dobija bar 80% stalnih plivaca bar jednom u zivotu a mnooogi od njih posle toga vise nikad ne smeju da udju u vodu do kraja zivota tj ne sme da im udje voda u uvo sto je isto...........
Da izuzetno je korisno da dobijes zapaljenje mozga kada ides zimi na zatvoreni bazen zbog temperature -20 pa +15 pa opet -20..............Nista ne vredi susenje i veniranje,to je pa i gore - Nagrejes glavu na 50 stepeni fenom i kao mislis suva ti kosa pa izadjes napolje i eto sinusi za ceo zivot a mozda i zapaljenje mozga.....
Da izuzetno je korisno da oslabis sve zglobove i da ZNATNO OSLABIS U SNAZI jer u vodi nema opterecenja zglobova a to je lose,onda zglobovi postaju "bolecivi|, "nezni".......
Da izuzetno je korisno da navatas bilo koji virus posto se extra prenose preko prljave vode koja nikada ne moze biti cista..................
Da izuzetno je korisno jer tokom plivanja nehotice progutas 5 litra hlorisane vode + raznoraznu drugu hemiju.......................

Znaci suma sumarum ako hoces da ostanes zdrav ne isplati se.....A ako hoces da se uradis onda nemoj da ides na bazen pa da ti neko i placa i 100e nedeljno.....Jednostavno time se neces nikada uraditi...........Pogledaj kakvi su smesni nasi vaterpolisti i plivaci STO SU PRO a kamoli ti...........Vaterpolisti - stomacine,mrsave nogice i tanke rucice,a plivaci zgoljavi i duguljasti kao neki gej manekeni.........
p.s.a i ti vaterpolisti i plivaci ne izgledaju tako od vode i plivanja nego OD TERETANE 3 PUTA NEDELJNO I SUPLEMENTACIJE I JAKE ISHRANE......Bas sam pre 2 godine trenirao u teretani sa jednim dobrim plivacem i solidno je izgledao ali je dizao iz bendza 100 kila i zbog toga je dobro izgledao i jako a ne od plivanja....Da je samo plivao bez teretane bio bi kao moja baba.....

Znaci teretana i Bog da te vidi a na bazen mozes da ides sad posto je leto cisto da se rashladis otplivas neki krug da te prodje zelja,uhvatis bronzanu boju posto od nje se cini da su ti misici veci i da malo merkas ribice u kupacim kostimima...........
 
a sta mi predlazes jos osim teretane?

meni je doktor bio rekao da neidem u teretanu nego da treniram plivanje jer je to kao najbolje, najzdravije....

jedem 6-7 puta na dan. i svaki obrok sadrzi proteine...i jedem izmedju toga i dosta voca i povrca

I doktor je u pravu .
 
Poslednja izmena od moderatora:
I dalje ti nama ne rece cime se bavis :) Nisam ja rekao da se mali pretrenira...to sto ti izvlacis iz konteksta...nego da trenira sto vise stvari i sto raznovrsnije -.-

A ako hoces da se predstavimo...pa ovako...isao na sportsku akademiju...nisam je zavrsio zbog povreda itd...nisam mogao da postignem, 7 god box, kickbox...onda Krav Maga (prva generacija u Srbiji) i MMA (prva generacija CDS-a...nas najbolji MMA tim). Aj sad ti sminkeru ;)
 

Back
Top