ZEMUN - radikalski ili demokratski?

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
S obzirom na izborne rezultate, očigledno je da će tri odbornika Karićevog pokreta biti odlučujući u tome ko će formirati vlast u Zemunu. Povratak na staro ili nastavak demokratskih procesa?
Da li Bogoljub Karić pripada demokratskom bloku, kao što se predstavlja? Šta znači njegova podrška Tadiću i Bogdanoviću, ako u Zemunu podrži radikale?
Da li Bogoljub ima snage ili INTERESA?
 
sanja:
volim zemun.
hocu kej bez pljeskavica.
hocu ulice bez zilion kioska.
hocu cist grad.
ne zelim ni da se setim kakav je bio pre 5 godina.
ne ponovilo se. zemun to ne zasluzuje.
Mislim da je tuzno sto je jedan tako lep grad spao na to da o njegovoj sudbini odluci "Jedan mladez jedan padez"
A sta je u Zemunu uradjeno za prethodnih pet godina?
U koliko je ulica uvedena kanalizacija?
Koliko je ulica popravljeno?
Sta je sa Batajnickim jezerom kada pada kisa?
Da li ima jedne ne isarane fasade u centru grada?
...............................
Ne ponovio se demokratski Zemun nikad vise!
 
bugsbunny:
sanja:
volim zemun.
hocu kej bez pljeskavica.
hocu ulice bez zilion kioska.
hocu cist grad.
ne zelim ni da se setim kakav je bio pre 5 godina.
ne ponovilo se. zemun to ne zasluzuje.
Što se tiče ovako isfrustriranog odgovora najbolje govori činjenica da su Radikali u Zemunu(bez Surčina) dobili na lokalnim izborima 26 odbornika i što će biti najjača stranka u postizbornoj koaliciji. Ostali imaju samo 7 mandata. Vučić je u drugom izbornom krugu imao oko 10000 glasova više od Bogdanovića samo u opštini Zemun.
Toliko je tačna prethodna tvrdnja.
A i odgovor je u stilu "demokratske" opcije. Ja sam najbolji, najlepši, najsposobniji, najpametniji od svih.
Nije dovoljno samo imati demokratski u nazivu!
 
bugsbunny:
sanja:
volim zemun.
hocu kej bez pljeskavica.
hocu ulice bez zilion kioska.
hocu cist grad.
ne zelim ni da se setim kakav je bio pre 5 godina.
ne ponovilo se. zemun to ne zasluzuje.
Mislim da je tuzno sto je jedan tako lep grad spao na to da o njegovoj sudbini odluci "Jedan mladez jedan padez"
A sta je u Zemunu uradjeno za prethodnih pet godina?
U koliko je ulica uvedena kanalizacija?
Koliko je ulica popravljeno?
Sta je sa Batajnickim jezerom kada pada kisa?
Da li ima jedne ne isarane fasade u centru grada?
...............................
Ne ponovio se demokratski Zemun nikad vise!
Uradjeno:
46 km novih puteva
popravljeno: 123 ulice
Ako misliš na fasade na kojima piše: Šešelj srpski Ludak(neko je to ispravljao, sorry) stvarnone znam ko ih je išarao
Jel batajničko jezero nastalo pre par godina???
 
bugsbunny:
bugsbunny:
sanja:
volim zemun.
hocu kej bez pljeskavica.
hocu ulice bez zilion kioska.
hocu cist grad.
ne zelim ni da se setim kakav je bio pre 5 godina.
ne ponovilo se. zemun to ne zasluzuje.
Što se tiče ovako isfrustriranog odgovora najbolje govori činjenica da su Radikali u Zemunu(bez Surčina) dobili na lokalnim izborima 26 odbornika i što će biti najjača stranka u postizbornoj koaliciji. Ostali imaju samo 7 mandata. Vučić je u drugom izbornom krugu imao oko 10000 glasova više od Bogdanovića samo u opštini Zemun.
Toliko je tačna prethodna tvrdnja.
A i odgovor je u stilu "demokratske" opcije. Ja sam najbolji, najlepši, najsposobniji, najpametniji od svih.
Nije dovoljno samo imati demokratski u nazivu!
Evo ti još jedan isfrustrirani odgovor:
radikali su u Zemunu, bez Surčina, osvojili 26 odbornika i to je jedino tačno. Najjača stranka u postizbornoj koaliciji sa kim?!?!?
DS i DSS su osvojili takodje 26 odborničkih mesta.
Vučić nije imao oko 10000 glasova više od Bogdanovića u drugom krugu.
Nije dovoljno samo bitiradikal i uvek biti u pravu.
Treba nekad baratati i činjenicama, a činjenice su dasa radikalima niko neće.
 
Ja sam radikal. I šta? Znači li to da nisam čovek? Ko to može da mi ospori svojstvo ljudskosti, a da samog sebe ne devaluira kao čoveka?

Ljudi, prestanite sa govorom mržnje! Obraćam se obema stranama. Kako možete da se mrzite samo zbog ovakvog ili onakvog političkog uverenja?
Politička uverenja se menjaju, a mi ostajemo i dalje ljudi, dobri ili loši, već prema tome šta činimo, kako živimo, kako i koliko se međusobno uvažavamo.

I jedni i drugi pričate o nekakvoj toleranciji, ali nema tu ni "t" od tolerancije! Sve što čujem su uvrede, omalovažavanja i slično. Govor mržnje!

Ljudi jedni druge mrze zbog političkog uverenja, veroispovesti, boje kože, nacionalne pripadnosti i ko zna koje još različitosti..., ali to je samo izgovor. Oni koji mrze ne čine to zbog ovog ili onog pojedinačnog razloga, već zato što je to njihov način života, njihov način odnošenja sa svetom koji ih okružuje. Oni mržnjom osmišljavaju svoj život, daju mu značenje, svrhu i smisao.

Razloga za mržnju uvek ima na pretek, ali ni jedan nije dobar, ispravan i validan. Jer mržnja vodi u destrukciju, drugih, ali i samog sebe. (Svaki psiholog će vam reći da je način odnošenja prema ostalima u stvari i način odnošenja prema samom sebi.)

Ljudi, ostavite se mržnje. Radite nešto dobro i konstruktivno. Jer sa mržnjom nećete daleko stići.

Uostalom, mrzimo se i ne podnosimo već vekovima, zato i jesmo tu gde smo i zato nam je ovako kako nam je. Jadno i bedno....

Pa daj, bre, dosta više...!
 
Đenka:
Ja sam radikal. I šta? Znači li to da nisam čovek? Ko to može da mi ospori svojstvo ljudskosti, a da samog sebe ne devaluira kao čoveka?

Ljudi, prestanite sa govorom mržnje! Obraćam se obema stranama. Kako možete da se mrzite samo zbog ovakvog ili onakvog političkog uverenja?
Politička uverenja se menjaju, a mi ostajemo i dalje ljudi, dobri ili loši, već prema tome šta činimo, kako živimo, kako i koliko se međusobno uvažavamo.

I jedni i drugi pričate o nekakvoj toleranciji, ali nema tu ni "t" od tolerancije! Sve što čujem su uvrede, omalovažavanja i slično. Govor mržnje!

Ljudi jedni druge mrze zbog političkog uverenja, veroispovesti, boje kože, nacionalne pripadnosti i ko zna koje još različitosti..., ali to je samo izgovor. Oni koji mrze ne čine to zbog ovog ili onog pojedinačnog razloga, već zato što je to njihov način života, njihov način odnošenja sa svetom koji ih okružuje. Oni mržnjom osmišljavaju svoj život, daju mu značenje, svrhu i smisao.

Razloga za mržnju uvek ima na pretek, ali ni jedan nije dobar, ispravan i validan. Jer mržnja vodi u destrukciju, drugih, ali i samog sebe. (Svaki psiholog će vam reći da je način odnošenja prema ostalima u stvari i način odnošenja prema samom sebi.)

Ljudi, ostavite se mržnje. Radite nešto dobro i konstruktivno. Jer sa mržnjom nećete daleko stići.

Uostalom, mrzimo se i ne podnosimo već vekovima, zato i jesmo tu gde smo i zato nam je ovako kako nam je. Jadno i bedno....

Pa daj, bre, dosta više...!
Prvo: ja ne koristim tzv "govor mržnje".
Drugo: da sam ikad u životu pomislio da će neki radikal da drži predavanja o demokratiji, toleranciji i lepom ponašanju mislio bih da sanjam.
Bez uvrede, da li vi radikali imate loše pamćenje: ..."zardjale kašike" , "kore od banane"..... :?
 
Đenka:
Ja sam radikal. I šta? Znači li to da nisam čovek? Ko to može da mi ospori svojstvo ljudskosti, a da samog sebe ne devaluira kao čoveka?

Ljudi, prestanite sa govorom mržnje! Obraćam se obema stranama. Kako možete da se mrzite samo zbog ovakvog ili onakvog političkog uverenja?
Politička uverenja se menjaju, a mi ostajemo i dalje ljudi, dobri ili loši, već prema tome šta činimo, kako živimo, kako i koliko se međusobno uvažavamo.

I jedni i drugi pričate o nekakvoj toleranciji, ali nema tu ni "t" od tolerancije! Sve što čujem su uvrede, omalovažavanja i slično. Govor mržnje!

Ljudi jedni druge mrze zbog političkog uverenja, veroispovesti, boje kože, nacionalne pripadnosti i ko zna koje još različitosti..., ali to je samo izgovor. Oni koji mrze ne čine to zbog ovog ili onog pojedinačnog razloga, već zato što je to njihov način života, njihov način odnošenja sa svetom koji ih okružuje. Oni mržnjom osmišljavaju svoj život, daju mu značenje, svrhu i smisao.

Razloga za mržnju uvek ima na pretek, ali ni jedan nije dobar, ispravan i validan. Jer mržnja vodi u destrukciju, drugih, ali i samog sebe. (Svaki psiholog će vam reći da je način odnošenja prema ostalima u stvari i način odnošenja prema samom sebi.)

Ljudi, ostavite se mržnje. Radite nešto dobro i konstruktivno. Jer sa mržnjom nećete daleko stići.

Uostalom, mrzimo se i ne podnosimo već vekovima, zato i jesmo tu gde smo i zato nam je ovako kako nam je. Jadno i bedno....

Pa daj, bre, dosta više...!
I jedno pitanje: ima li političke stranke ili pojednica koji ne misli kao radikali, a da ga oni nisi izvredjali kad-tad?
 
DellBoy-011:
Prvo: ja ne koristim tzv "govor mržnje".
Drugo: da sam ikad u životu pomislio da će neki radikal da drži predavanja o demokratiji, toleranciji i lepom ponašanju mislio bih da sanjam.
Bez uvrede, da li vi radikali imate loše pamćenje: ..."zardjale kašike" , "kore od banane"..... :?

1. Slažeš se sa "onom narodnom" (u stvari - demokracku) - "il smo ljudi, il smo radikali" , drugim rečima, podržavaš tvrdnju da radikali nisu ljudi. Mene je ta tvrdnja (da nisam čovek jer sam radikal) uvredila. Zar to sad nije govor mržnj sa tvoje strane?

2. Znači li to da ti misliš da je demokratija, tolerancija i lepo ponašanje rezervisano samo za ljude koji dele tvoja politička ubeđenja (tzv. "demokracki blok")? Misliš da niko od milion članova i simpatizera SRS-a nije nosilac tih vrednosti? Meni takvo razmišljanje deluje prilično nerazumno...

3. Radikali imaju odlično pamćenje. Kada su čelnici SRS-a bivali zatvarani, prebijani, šikanirani u medijima, pljuvani....onda su i oni vređali i pljuvali. Šta je trebalo? Da ćute?
To je bilo vreme "zarđalih kašika" i "kora od banan". To vreme je prošlo. Sada je cela politička scena mnogo čistija i nema potrebe za takvim izražavanjem. Tim više je govor mržnje u sadašnjim prilikama neprkladan.

Inače, kad spominješ "kore od banane", mogao si da pomeneš i "sablju". Dvanaest hiljada građana srbije je bilo potrpano u zatvore na više meseci bez prava na odbranu (čist fašizam). Niti protiv jednog jedinog radikala nije pokrenut krivični postupak, a kamoli da je osuđen. Šta ti to govori? Zar "demokrate" ne bi najrađe sve radikalske čelnike strpale u zatvor, da su ikako mogle? Jednostavno, ni jednom radikalu nisu mogli pronaći ništa sa čime bi mogli izaći pred sud, jedino gomile laži sa kojima su izlazili u medije.


Budi pozdravljen,
s poštovanjem, Đenka, rusofil i srpski radikal :)
 
Ok, popravio sam to, izvinjavam se, ali nisam bio baš mnogo pogrešio. To da radikali nisu ljudi, ili bar ne dobri ljudi opšte je poznat stav demokrata. DellBoy je kontra-replicirao na moj prvi post u ovoj temi čime se jasno stavio na stranu izrečene tvrdnje. Nije ju baš on izrekao, ali se nije ni ogradio od nje, a jeste podržao AxeZ-a kontrareplikaom. Dakle, u suštini, jasno je da ju je podržao.
 
Đenka:
Inače, slično je stanje i u DS-u. Ni k od kolegijalnosti. Boris Tadić kaže - kakve ja veze imam sa Goranom Vesićem i Čedomirom Jovanovićem? Ja se ne družim s njima.... (parafraza).
Pa ne može to tako, ili jesi u stranci zajedno s njima ili nisi...
pa sta hoces da kazes.... da svi radikali npr. ne placaju telefon dok im ne iskljuce.... ili infostan.... glooposti... svako odgovara za svoje
 
Nisi u pravu, d1. Privatni život nije isto što i javni politički stav. Svako u bilo kojoj stranci ima pravo na privatni život, ali javno izrečeni politički stav svih članova stranke trebao bi biti jedinstven. Ne može neko da egzistira u stranci baveći se kriminalom, a da ostali članovi stranke kažu mi nemamo ništa s tim. Ili napolje iz stranke sa krimosima, ili prihvati činjenicu da si njihov politički sadrug i pasivni saučesnik u kriminalnim radnjama kojim se oni bave.

Sećate se kako je Rada Trajković bila šutnuta iz SRS-a, čim je pokušala nešto da muti sa državnim parama? E, tako se to radi.

Inače, zar vam nije bilo čudno da se, neposredno posle atentata na Đinđića Goran Vesić nije pojavljivao na konferencijama za štampu zajedno sa ostalim demokratama i ljudima iz DOS-a? Ja sam već tada sumnjao da on ima neke veze sa atentatorima i da će i on biti ili krivično gonjen, ili "odrađen" na neki drugi način...ali ništa :(
 
pa od kad je kriminal politicki stav :?

kada neko (policija/sud) dokaze da je umesan u kriminal taj pojedinac treba da snosi posledice a ne stranka.... za stranku je sramota sto kriminalca ima na visokom polozaju, ali nije ona odgovorna sto je on kriminalac....

uostalom, oba pomenuta se slobodno krecu ulicama tako da to sto ih ja ili ti ili blic (npr) nazivamo kriminalcima ne znaci da oni to i jesu.... zna se ko moze da donese takvu kvalifikaciju i da ona ima tezinu
 
Kriminal nije politički stav. Politički stav Borisa Tadića je da je kriminalcima mesto u zatvoru, a ne u politici, a posebno ne na visokim stranačkim i državnim pozicijama. Pa zašto onda krimose iz svoje stranke ne pošalje tamo gde im je mesto? Nema snage za to ili... jedno govori, a drugo radi?

A to da su ponenuti Čedo i Goran krimosi, zna cela Srbija, pa i ljudi iz DS-a. Čedo je neka svoja kriminalna dela i javno priznao (samo što ih on ne shvaća tako, naravno).

Mislim da ljudi iz DS-a ne žele da očiste svoju stranku do kraja zato što su i sami ovisni o istim finansijskim moćnicima sa kojima su dotični kriminalci povezani. Bilo bi to sečenje grane na kojima sede, ili ugrizanje ruke koja ih hrani, a to se ne radi...
 
I još da pojasnim ovo oko kriminala i političkog stava.
Politički stav Čede Jovanovića je da je ono što je urađeno sa Slobodanom Miloševićem (kidnapovanje i protivzakonito izručenje) savršeno legalna stvar. Međutim, to prema našim zakonima predstavlja teško krivično delo, a Čedo (i ostali) su iskoristili svoju političku moć da to krivično delo ostvare. I onda još kažu da je to bio legalan i politički ispravan potez. To je njihov politički stav.

Da li su ti stvari po tom pitanju sad malo jasnije?
 
aman covece jesi li ti sud i sudija.... tebi se mozda ne svidja kakvu frizuru imaju ali to ih ne cini kriminalcima.... ako ti neko kaze da sam ja pas jel bi ti imao utisak se sada dopisujes sa psom koji pise...

ti si savesni gradjanin... dokazi na sudu da je ceda ili bilo ko kriminalac i posalji ih u zatvor... uostalom radikali sve znaju, pa cak i ko je ubijao koga u prethodnoj deceniji, pa sto onda vi ne podnesete dokaze o svemu tome....

izvini, ali ja imam utisak da kada bi rukovodstvo tvoje stranke jedno 500 puta ponovilo da je zemlja ravna, svi bi u glas to ponavljali...

ps. jel i dalje tvrdite da je srbija prodavala heroin hrvatima :? (na osnovu svedocenja, po postenju poznatom, legiji)
 
Đenka:
I još da pojasnim ovo oko kriminala i političkog stava.
Politički stav Čede Jovanovića je da je ono što je urađeno sa Slobodanom Miloševićem (kidnapovanje i protivzakonito izručenje) savršeno legalna stvar. Međutim, to prema našim zakonima predstavlja teško krivično delo, a Čedo (i ostali) su iskoristili svoju političku moć da to krivično delo ostvare. I onda još kažu da je to bio legalan i politički ispravan potez. To je njihov politički stav.

Da li su ti stvari po tom pitanju sad malo jasnije?
ako je to jedino sto njega cini kriminalcem, e onda svaka vam cast na vasoj definiciji....

po tome je i ovaj juce svestenik sa granice.... makedonski kriminalac
 
Aman čoveče, nas dvojica bi mogli ovako do sutra, ali ja ću se zaustaviti na ovom postu.

Elem, Čedo je više puta javno priznao svoju ulogu u slučaju sa Miloševićem i njome se ponosi.
Zakonska je činjenica da je to krivično delo. Demokratska stranka ne mora da čeka da Čedo bude i osuđen za ta krivična dela da bi ga se rešila.

Ili da pojednostavnim primerom:
Tvoj neki prijatelj uzme pištolj i ubije dete. Zatim ustvrdi kako je to ubistvo i politički i zakonski ispravno delo. Međutim, ti si pročitao zakon i znaš da je ubistvo deteta krivično delo.
Zar ti sad moraš da čekaš da taj tvoj prijatelj bude i zakonski osuđen da bi se prestao družiti s njim?

Da bi on bio osuđen mora da se izvrše odrečeni zakonsko-pravni postupci (istraga i suđenje i sl.), ali ti ne moraš da čekaš da se sve to odradi da bi ga uklonio iz svoje blizine. Pogotovo ne ako si političar! Pogotovo ne ako ti je stalo do tuđih mišljenja od kojih ti leb ovisi...

Razumem ja tebe, ti misliš da Čedo mora da bude i zvanično sudski procesuiran da bi DS bilo šta preduzela u vezi s njim, ali to nije tačno. Ceo narod misli da je Čedo kriminalac, a narod se pita - na izborima. Ako je DS-u stalo do mišljenja naroda, onda ne sme da čeka...
 
Koliko je meni poznato, i tužba za kidnapovanje i tužba za izručenje stranoj državi su odavno podnete... Šta se čeka, kome je sve u interesu da se sve to odlaže, ne znam.

Inače, d1, ni mi radikali nemamo ništa bolje mišljenje o Miloševiću nego vi iz DB-a. Mi samo smatramo da svaki građanin Srbije ima pravo na odbranu i na fer suđenje, bez obzira kakve je zločine počinio. Ne zato što nam je stalo do zločinaca i njihovih prava, već zato što je za ceo narod bolje ako pravni sistem funkcioniše, bez obzira ko se pred njim našao.
Jer, ako se stvari obavljaju protivzakonito i protivpravno, postoji mogućnost da se zločinac nekako izvuče i opet nađe u situaciji da čini zločine.
Bolje je Miloševića pravno strpati u zatvor, nego ga protivpravno izručiti nekome. I šta ako ga taj neko pusti i ovaj se vrati ovamo? Šta onda s njim? Mogao bi opet predsednik postati (daleko bilo!).
 

Back
Top