Људи који много лажу

Да ли лажете?

  • не, скоро никад

  • да, стално

  • па, понекад, али то су оне ''беле'' лажи које никоме не шкоде


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
Дајте ваше мишљење о овом типу људи...

Дакле, ради се о онима који лажу о потпуно небитним стварима, ни сами не знајући зашто... Нон- стоп...
Јасно ми је када неко скрива нешто јако битно. Али, када је некоме лагање неизоставни начин живота, онда је то већ забрињавајуће... :neutral:

Нпр. имала сам једну познаницу која је патолошки лагала... :neutral: Не само мене, другарице, већ и рођену мајку, и то за неке потпуно небитне ствари :confused:
Та особа, значи, ни са ким није била колико-толико искрена... :confused:
Моје мишљење је да је она имала комплекс да неће бити прихваћена таква каква јесте, па је сматрала да је неопходно да лажима гради други идентитет који ће се људима више свидети... :confused:

Ваше мишљење... :think:
 
Па, дај опис њиховог карактера...
Зашто то чине?
Шта тиме хоће да постигну?

Imam poznanika koji stalno laze, a pritom radi takav posao, gde bi trebalo da bude uzor morala i eticnosti..Iskreno bila sam u velikom soku kad sam shvatila da je toliki lazov. Cak sam u prvo vreme sebi govorila da ne laze sigurno za neke stvari jer mi je bilo strasna cinjenica da on ima takav karakter, odnosno da nema karakter.....Kasnije sam se pomirila sa tim...Mislim da oni treba da se lece kod psihijatra i da su zli i jako pokvareni kao ljudi...Oni misle da lazuci druge ljude sticu prednost jer tako manipulisu tim ljudima, koristeci se lazima da postignu odredjeni cilj..Mislim da je to najgora vrsta ljudi, koje se treba kloniti...
 
Poslednja izmena:
e nije uvek tako zavisi od tvog i od njihovog statusa u odredjenom drustvu...Ako neki veliki mangup lupi nesto da omalovazi zgoljavog,sitnackog strebera sa naocarima,makar taj streber na licu mesta rekao za ovog velikog neku ogavnost,ili cak rekao medju svojim streberima ispasce smesan,tupav,jadan i po mogucstvu dobiti batine...
Najbolje je ignorisati,izolovati ih od sebe koliko je to moguce i svojim radom,znanjem,uspehom dokazati da si bolji od njih u svakom pogledu...Raspravljati se sa psihickim bolesnikom je uzaludno...
 
Nisam mislila na takve lazi, nego na one krupne lazi...Kada lazes nekoga da ces mu pomoci, kada znas da mu zivot zavisi od toga, recimo..I sl.

zavisi kako se shvata to tvoje...Ipak je ovde u pitanju zloba,da ga okolo-naokolo unistis...

ipak i ona laz moze biti velika u dva slucaja- prvi da decko sa naocarima zbog jake emocionalne osetljivosti ne moze da podnese zadirkivanja i misli da mu je zivot unisten za sva vremena,a drugi da to ignorise,a da taj veliki,ili neki njegov poltron i godinama posle toga se drzi te price kao istinite,cak i 20 godina on opet da prica iste stvari i neki to da prihvataju iz zlobe prema naocarku,a neki da smatraju za glupost
 
Poslednja izmena:
Ljudi koji mnogo lazu samo zele da ostave sto bolji utisak na druge. To su obicno tipovi licnosti koji lazu o sebi... vozio sam besan auto, odbranio sam doktorat, smuv'o sam tu i tu ribu, cale mi je direktor, telefon sam platio 562423 evra...

Oni koji lazu o drugima u patoloskom obimu su vec ozbiljniji slucajevi, i zahtevaju strucan medicinski tretman.
 
zavisi kako se shvata to tvoje...Ipak je ovde u pitanju zloba,da ga okolo-naokolo unistis...

ipak i ona laz moze biti velika u dva slucaja- prvi da decko sa naocarima zbog jake emocionalne osetljivosti ne moze da podnese zadirkivanja i misli da mu je zivot unisten za sva vremena,a drugi da to ignorise,a da taj veliki,ili neki njegov poltron i godinama posle toga se drzi te price kao istinite,cak i 20 godina on opet da prica iste stvari i neki to da prihvataju iz zlobe prema naocarku,a neki da smatraju za glupost

Pa nisi u pravu. Motivi mogu biti raznoliki, a cilj je lazova da manipulise drugima da bi postigao neki cilj...Kraj diskusije sa tobom! Nisi jos zreo da shvatis neke stvari..Pozz.veliki!:bye:
 
Poslednja izmena:
Дајте ваше мишљење о овом типу људи...

Дакле, ради се о онима који лажу о потпуно небитним стварима, ни сами не знајући зашто... Нон- стоп...
Јасно ми је када неко скрива нешто јако битно. Али, када је некоме лагање неизоставни начин живота, онда је то већ забрињавајуће... :neutral:

Нпр. имала сам једну познаницу која је патолошки лагала... :neutral: Не само мене, другарице, већ и рођену мајку, и то за неке потпуно небитне ствари :confused:
Та особа, значи, ни са ким није била колико-толико искрена... :confused:
Моје мишљење је да је она имала комплекс да неће бити прихваћена таква каква јесте, па је сматрала да је неопходно да лажима гради други идентитет који ће се људима више свидети... :confused:

Ваше мишљење... :think:

има потпуно оправдан страх, околина ју је уништила.
 
Дајте ваше мишљење о овом типу људи...

Дакле, ради се о онима који лажу о потпуно небитним стварима, ни сами не знајући зашто... Нон- стоп...
Јасно ми је када неко скрива нешто јако битно. Али, када је некоме лагање неизоставни начин живота, онда је то већ забрињавајуће... :neutral:

Нпр. имала сам једну познаницу која је патолошки лагала... :neutral: Не само мене, другарице, већ и рођену мајку, и то за неке потпуно небитне ствари :confused:
Та особа, значи, ни са ким није била колико-толико искрена... :confused:
Моје мишљење је да је она имала комплекс да неће бити прихваћена таква каква јесте, па је сматрала да је неопходно да лажима гради други идентитет који ће се људима више свидети... :confused:

Ваше мишљење... :think:

Koleginica iz kancelarije(pre)blizu mojoj je patološki lažov.LAže stalno,laže uvijek i u pravilu uvijek laže kad su u pitanju nevažne male stvari,ali se zna dogoditi da laže i o ozbiljnijim stvarima.O kome laže?
1.LAže o svojoj porodici(kćerka je trudna jer je tako htjela..ne,neće se udavati jer to nije u modi..sin će kupiti stan,muž nikad ne pije ništa sem soka..)
2.laže o sebi ,laže djeci da nije primila regres..
3.laže o svim ljudim a koje je samo sretala(ali,to je već pravi trač,izmišljanje neistina rekla-kazala(i slagala)
ZAšto to čini..mislim da je veoma neostvarena kao ličnost,nije dosegla ni solidan nivo obrazovanja,ni kulturološku,ni socijalnu emancipaciju.Od dana kad je gumene čizme zamijenila štiklom,silno se trudi biti "gradska" biti prihvaćena.
Mnogo ljudi zaista laže i uvijek je to iz potrebe da ih ljudi oko njih vide na način na koji oni to žele.
 

Back
Top