40 plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
zabranjeno mladjima:D...salim se naravno
dakle od kako covek napuni 40 od tog momenta pocinje sa stagnacijom...hm u smislu nema vise nekih uzleta velikih..sve s e nekako skocka...a onda krece silaznom linijom
....hm..mozda nije bas sve tako brzo...ali stvarno postoji to nesto posle 40 godina....sta ste vi primetile kod sebe...kakve promene...sta se vama desilo posle 40 rodjendana
ja...ranije spremala ceo dan bez pauza...sad posle svake sobe..pauza..brze se umaram..sve radim cini mi se sporije....sto znam da se smotam u organizaciji rada po kuci pa to je cudo jedno
za sve mi treba vise vremena....pocela d a prepoznajem neke staracke fazone...kao zebe mi vrat...jastuk pod noge....:think:....pocela da cuvam sve kao hrcak necu da bacim kao trebace mi...i ta cudesa....joj da li sam usamljena u tome
 
...nisi, samo što je mene to počelo da hvata negde oko 48-me...:dash:

...doduše ne skupljam, već bacam, pa se posle nekad kajem, jer mi baš
treba....

...i tačno više mi vremena treba da nešto uradim, a i da se odmorim...i sporije
hodam...nekad me niko nije mogao stići..sada me već polako svi prestižu...:eek:

...počela je da mi smeta glasna muzika...a nekad su dolazili da me opomenu
da kažem deci da utišaju...pa se izbeče kad kažem nisu deca tu..hehee....

...ima još setiću se....
 
E ja nisam.
Normalno je da telo ne može što je nekad moglo.
(Sad se setih onog vica, kad pričaju dva stara Crnogorca: "Sećaš li se čoče kako smo nekad mogli sablju o kitu polomiti?" "Sećam, sećam, ali ne može se više, oslabile ruke!")
Ali ako je duh još živ, onda nema problema, lako se čovek prilagodi svojim telesnim mogućnostima i ide dalje. Mislim da je duhovni umor problem mnogih preko 40. Prestanu da sebi postavljaju ciljeve, uleže se, zaborave snove.
 
Poslednja izmena:
što ne znači da ipak ne treba da pišete...
pišite i vi mlađe, meni se čini da ima nekih gore-dole faza u životu
ja sam sad u svojih 48 poslovno najaktivnija i ne pada mi teško
nekako mi se čini da sam sazrela, umem sad i da "šefujem" i da budem autoritet i da potegnem i da radim baš mnogo i to mi prija
a kuća je već druga priča: ne mogu, umaram se...
mislila sam da je od cigara, prestala sam pre skoro godinu dana
mislila i da je od težine
al biće da je ipak od krštenice
što sam nekad mogla za par sati, danas ne mogu ni za par dana
 
što ne znači da ipak ne treba da pišete...
pišite i vi mlađe, meni se čini da ima nekih gore-dole faza u životu
ja sam sad u svojih 48 poslovno najaktivnija i ne pada mi teško
nekako mi se čini da sam sazrela, umem sad i da "šefujem" i da budem autoritet i da potegnem i da radim baš mnogo i to mi prija
a kuća je već druga priča: ne mogu, umaram se...
mislila sam da je od cigara, prestala sam pre skoro godinu dana
mislila i da je od težine
al biće da je ipak od krštenice
što sam nekad mogla za par sati, danas ne mogu ni za par dana

E što bih ja voleo da ono što sam nekad radio par sati sad mogu par dana...:rumenko:
 
meni je ruzna ova danasnja muzika,sve nesto zip,zip..nigde lepih reci i melodije da ti dira srce.zato i dalje slusam olivera dragojevica,lea martina,biseru...
i mnogo mi je ruzan obicaj ovih danasnjih mladica,niko bre vise da zazvizdi il da dobaci tetki:rtfm:
 
40+5 :mrgreen:
Počela sam slabije da pamtim a brže zaboravljam. Što reče smokvicica, ne volim ovu današnju muziku, draža mi je ona naša. Ne pamtim imena pevača ni glumaca mlađe generacije, i ne zanima me. Odgledani film brzo zaboravim, a isto mi se desi i sa pročitanom knjigom, dok one iz mladosti uglavnom pamtim. Je l' se to zvaše staračka demencija?
A što je najgore, počelo je da mi prija kad mi muž dozvoli da odmah zaspim nakon što legnem.
 
zabranjeno mladjima:D...salim se naravno
dakle od kako covek napuni 40 od tog momenta pocinje sa stagnacijom...hm u smislu nema vise nekih uzleta velikih..sve s e nekako skocka...a onda krece silaznom linijom
....hm..mozda nije bas sve tako brzo...ali stvarno postoji to nesto posle 40 godina....sta ste vi primetile kod sebe...kakve promene...sta se vama desilo posle 40 rodjendana
ja...ranije spremala ceo dan bez pauza...sad posle svake sobe..pauza..brze se umaram..sve radim cini mi se sporije....sto znam da se smotam u organizaciji rada po kuci pa to je cudo jedno
za sve mi treba vise vremena....pocela d a prepoznajem neke staracke fazone...kao zebe mi vrat...jastuk pod noge....:think:....pocela da cuvam sve kao hrcak necu da bacim kao trebace mi...i ta cudesa....joj da li sam usamljena u tome

Zašto misliš da baš u 40-oj počinje stagnacija? :think:
Neke žene počnu da se opraštaju od same sebe već sa 35, neke sa 50, a neke - čak - nikada. Činjenica je da ne možemo ono što smo mogle sa 20, ali je isto tako činjenica da sa 20 nismo mogle ono što možemo sad.
Meni je 40. rođendan bio prekretnica ... u pozitivnom smislu.
Elem, nešto mi se desilo u glavi te noći između mojih 39 i 40 godina, pa sam se ujutru probudila sa mišlju kako je "došlo vreme" da se promenim. Od tog trenutka sam činila sve kako bih svoj naum o sopstvenoj promeni i realizovala. Dakle, batalila sam život koji se sastojao uzglavnom iz odlazaka na roditeljske sastanke, kanaste petkom, spremanja večera za goste koji dolaze nenajavljeni, svakodnevnog ribanja kupatila, sređivanja plakara, kafenisanja sa komšinicom, prekomernog gledanja TV, druženja pro forme, peglanja gaća, peškira i potkošulja.
Tako da ... osim što nisam sveža i lepa kao sa 20 ili 30 godina, sve ostalo smatram velikim plusem u svom životu. I dalje brzo mislim, mnogo radim i zimi po stanu hodam bez čarapa. :lol: Slušam Flojde ali mi se dopada i tehno; kao stari filmofil ne mogu da se lišim gledanja filmova, pa ne prođe dan a da neki ne odgledam ... Jedino što sam postala izbirljivija po pitanju knjiga.
I dalje sam mama i supruga, kuvarica, nutricionista, domaćica, medicinska sestra (zlu ne trebalo), sobarica, pralja ... ali sam i ono što sam htela da budem sa 20 godina.
 
Poslednja izmena:
Сваких пар година наступи нека ,,прекретница''.
Само после 40 више не примећујем боре, све сам задовољнија собом.
Искрено, нисам више тако покретна као некад, али нисам ни са 30 била покретљива као са 18.
Од четрдесете све више излазим, више времена имам за себе,и мислим да сам у најбољим годинама.
Додуше, то мислим од шеснаесте! :brus:
 
moj duh ne priznaje moj godine
mnogi kažu i da izgled ne odgovara krštenici

ali ja vidim
male utvare
u vidu
manje jedre kože
pojave ponekog kapilara
lakšeg gojenja
težeg mršavljenja
manjeg tonusa

druge stvari ne razmatram
jer liče mi na svođenje računa
a to nemam nameru

tačno ću da umrem od straha kad budem trebala da umrem
 
...čukni de ti u neko drvce...pu, pu, daleko ga bilo.......đavo ne spava...:mrgreen:

Па, управо ти о томе причам. Но, не мислим о ружним стварима, никад. :)
Да, килограми се лакше добијају, не могу да их изгубим, јер сам целог живота јешна..
 
Па, управо ти о томе причам. Но, не мислим о ружним стварима, никад. :)
Да, килограми се лакше добијају, не могу да их изгубим, јер сам целог живота јешна..

..samo ti nama budi zdrava...sa viškom inače nemaš problem...:heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top