skripta za pocetnike

Pretpostavljam da je skripta za Linux jer nisi odmah u prvom posotu napisao. Pod tom pretpstavkom da si zaboravio da napises za sta je najverovatnije treba jos dosta toga da napises, a da nisam download-ovao
 
pa receno u postu 1
znaci pomaze pocetnisima da lakse podese svoj sistem
raspakuj taj zip koji skines sa datog linka u postu 1 i klikni na SBS pa run in terminal i sve ce ti biti jasno

Da, ali time nisi nisi sve rekao.


Skripta radi sledece:

- unosi se korisnicko ime,
- vrsi se update sistema.
- snimaju se kodeci i neki korisni programi.
- vrsi se podesavanje sistema (da bude volume ikonica nezasina od notification prostora),
- pokrecu se neki programi
i na kraju se restartuje racunar


Korisna (a i dobra) skripta, stim sto bih neke programe dodao i namestio bih jos da se neki programi sami pokrenu po restartu racunara (npr. cairo dock).


Svaka cast. Reputacija od mene. :)


Edit: posto sve to vec imam instalirano, snimicu ubuntu na virtualnoj masini pa cu je probati. Sada sam samo pogledao sta radi (i nije u pitanju nikakav virus!).
Edit2: Moracu jos nekom da dodam reputaciju, da bih mogao tebi da dam ;)
 
Poslednja izmena:
ok ubaci cu u skriptu auto start programa ali ne znam kako
sta treba da pisem da se ubaci cairo dock


So you have a script of your own that you want to run at bootup, each time you boot up. This will tell you how to do that.

Write a script. put it in the /etc/init.d/ directory.
Lets say you called it FOO. You then run

% update-rc.d FOO defaults

You also have to make the file you created, FOO, executable, using
$chmod +x FOO

You can check out
% man update-rc.d for more information. It is a Debian utility to install scripts. The option “defaults” puts a link to start FOO in run levels 2, 3, 4 and 5. (and puts a link to stop FOO into 0, 1 and 6.)

Also, to know which runlevel you are in, use the runlevel command.

Edit:

Uradis jednu manju skriptu koja ce samo da pokrece programe i namestis u "glavnoj" skripti da se ta manja snimi u /etc/init.d/ directory i da se pokrene ostatak koda iz navedenog teksta.

Nadam se da sam ti pomogao ;)
 
Poslednja izmena:
falco ovo nece
i kako da kopiram tu malu skriptu u taj folder kad ne znam iz kog ce neko drugi direktoriuma da pokrene skriptu
npr
u skripti je zadata komanda
sudo cp /home/stefan/Desktop/cairo-dock /etc/init.d/
a neko drugi je stavio skriptu umesto na desktop npr u /home/user/Documents

mislio sam da preko gconftool-2 da nekako to podesim ali nemam ideju
 
falco ovo nece
i kako da kopiram tu malu skriptu u taj folder kad ne znam iz kog ce neko drugi direktoriuma da pokrene skriptu
npr
u skripti je zadata komanda
sudo cp /home/stefan/Desktop/cairo-dock /etc/init.d/
a neko drugi je stavio skriptu umesto na desktop npr u /home/user/Documents

mislio sam da preko gconftool-2 da nekako to podesim ali nemam ideju

:think:
Ajd ako smislim nesto, ja cu napisati.
 
Edit:

Uradis jednu manju skriptu koja ce samo da pokrece programe i namestis u "glavnoj" skripti da se ta manja snimi u /etc/init.d/ directory i da se pokrene ostatak koda iz navedenog teksta.

Nadam se da sam ti pomogao ;)

shvatio sam da kopiram i kako
ali opet nece
nece jer u ovom direktoriumu /etc/init.d su skripte koje se pokrecu sa kernelom a ne kada se user uloguje
ajde pomaga

ala sam zakasnio i oporavio temu :D
 
Pa jel to isto (Backup i Pravljenje Live Diska) :think: inace ja sam napravio Backup po tom uputstvu koje si postavio ali dve stvari ne prihvata (Drajvere za graficku i Automatsko mountovanje), nebitno,to se resi za par minuta.Da li i tvoj Backup ima taj problem? Inace onako je super.
 
Pa jel to isto (Backup i Pravljenje Live Diska) :think: inace ja sam napravio Backup po tom uputstvu koje si postavio ali dve stvari ne prihvata (Drajvere za graficku i Automatsko mountovanje), nebitno,to se resi za par minuta.Da li i tvoj Backup ima taj problem? Inace onako je super.

Pravio sam bez cuvanja tih podesavanja. Jer otkud znam kako ce da se "primi" na drugom racunaru.
 

Back
Top