Sudijske greske - Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi

ofsajd.jpg


:eek: Ovog nisam bio primetio na ponovljenom snimku. :lol:
Kakav biser, i to u prvoj utakmici!
 
Ozbiljno..? Nisam znao, kewe mi!:neutral: p.s. A tako sam ispljuvao onog indijanca iz Uzbekistana bez razloga ;)

Kad golamn ostane na liniji tj. ispred napadaca i lopte onda se gleda odbrambeni igrac, ali ako golman i/ili lopta predju napadaca i napadac bude blizi gol liniji od predzadnjeg igraca odbrane u koje se racuna i golman i/ili lopteonda je ofsajd.
 
A onaj retard od komentatora cuti kao zaliven, umesto da nam svima objasni to pravilo, jer se skoro nije desio takav slucaj.

ni ja nisam imao pojma nego sam juce procitao na ESPN i pogledao pravila na FIFA.com.

Znaci ofsajd je kad je napadac blizi gol liniji od lopte i/ili predzadnjeg igraca odbrane.

http://soccernet.espn.go.com/world-cup/blog?entryID=5275929&name=worldcup2010blog&cc=5739&ver=global


A verovatno ni komentator nije imao pojma zasto je sviran ofsajd :lol:
 
Poslednja izmena:
A vidis gde je golman?


Cim ga je presao golman znaci da je ofsajd.

Po pravilu moraju biti dva igraca racunajuci i golmana, tj. ne sme biti napadac blizi golu nego lopta i predzadnji igrac odbrane.

U pravu si.
Uvek mora da bude minimum 2 protivnicka igraca ispred napadaca da ne bi bio ofsajd, i uopste ne mora da bude golman jedan od njih. Znaci, da je bio jos jedan afrikanac kod stative, onda ne bi bio ofsajd. Uopste nisam znao za ovo pravilo. :eek:
 
Ma radi se o tome da smo svi mi kapirali kako se ofsajd odnosi na poslednjeg igrača odbrane, a zapravo se odnosi na poslednja dva igrača celog tima, samo što je uglavnom jedan od te dvojice, naravno, golman. Bilo je i ranije ovakvih situacija, samo ih se ja sećam kao kroz maglu, a delovalo mi previše glupavo da postoji takvo pravilo.

Al' komentator je retard, to stoji. Čak mi se čini da je baš i rekao nešto na foru da je ofsajd čist jer je Vela bio najbliži golu, kao da nije ni video onog baju kod stative.
 
ni ja nisam imao pojma nego sam juce procitao na ESPN i pogledao pravila na FIFA.com.

Znaci ofsajd je kad je napadac blizi gol liniji od lopte i/ili predzadnjeg igraca odbrane.

http://soccernet.espn.go.com/world-cup/blog?entryID=5275929&name=worldcup2010blog&cc=5739&ver=global


A verovatno ni komentator nije imao pojma zasto je sviran ofsajd :lol:

I posle se mi pitamo zašto po pravilu popušimo na svakom SP?? Pa jbte mi ni pravila ne znamo a imamo neke kao ambicije..:eek::eek:
 
Ma radi se o tome da smo svi mi kapirali kako se ofsajd odnosi na poslednjeg igrača odbrane, a zapravo se odnosi na poslednja dva igrača celog tima, samo što je uglavnom jedan od te dvojice, naravno, golman. Bilo je i ranije ovakvih situacija, samo ih se ja sećam kao kroz maglu, a delovalo mi previše glupavo da postoji takvo pravilo.

Al' komentator je retard, to stoji. Čak mi se čini da je baš i rekao nešto na foru da je ofsajd čist jer je Vela bio najbliži golu, kao da nije ni video onog baju kod stative.


Definitivno smo nepismena nacija nastala iz teorije čika Darvina!:roll: p.s. A u ormariću na poslu mi stoji ‚‚poreklo vrsta‚‚ i skuplja prašinu:(
 
Definitivno smo nepismena nacija nastala iz teorije čika Darvina!:roll: p.s. A u ormariću na poslu mi stoji ‚‚poreklo vrsta‚‚ i skuplja prašinu:(

To ide na dušu našim komentatorima, a i praktično svim sportskim novinarima, fudbalskim ekspertima, i sudijama koje u studiju ocenjuju druge sudije.

Realno, koliko si ti puta uopšte čuo da gore pomenuti kad govore o ofsajdu koriste izraz ''poslednja dva protivnička igrača'' a koliko ''poslednji igrač odbrane''?

Yebiga.
 

Back
Top