vratili me iz urgentnog bez obralozenja

Iwan91

Elita
Poruka
15.249
ako moze pomoc hitno ljudi
znaci pre par sati sam sedeo sa devojkom na uscu jeli cips i zezali se, od jednom mene je zaboleo zub bas jako, ja sam se uvatio i tako drzao ruku 5 min da me prodje, u medjuvremenu poceo je grudni kos da me steze i otezava disanje i da mi trne lice, posle par minuta lice mi je bilo skroz utrnuto i zgrceno, nisam mogao da pricam, krenule su prvo leva pa desna ruka da mi trnu, posle 7-8 min vise nisam bio u stanju ni da pricam ni da pomeram prste na obe ruke, pocela je lobanja da mi trne, disao sam ubrazno na nos..( na usa nisam mogao), posle 10 - tak min pocele su da mi se grce ruke, tada sam nekako devojci uspeo da kazem da zove hitnu..
odveli su me u urgentni do tada sam se vratio kolko tolko u normalu sam osu mi jos ruke bile ledene i tresle se..
tamo su mi izvadili krv, rekli da iam poviseni bilirubin i poslali me kuci..kaze lik da je zbog nervoze? ja ga gldeam
sta da radim ljudi, ono nije bilo za zayebanciju u jednom trenutku sam pomislio, stala cuka gotov sam..dal da radim ekg na nekoj privatnoj il sta?
 
Ako godinu dana nisi lecio zub (covece :eek:), onda je verovatno zbog toga. Pulpa zarazena, a vremenom bakterija napredovala, i otisla na krvne sudove u grudima.

Mislim da ce ti biti potrebno dosta antibiotika+ovaj zahvat ;)


Jel ovo ovako rade i nasi zubari, mislim ja kad odem kod zubara i ne gledam sta mi radi samo brojim sekunde kad ce zavrsiti ali nisam primetio da je ovako kompleksno kad je zub polusupalj da sve ovo radi :eek:
 
Jel ovo ovako rade i nasi zubari, mislim ja kad odem kod zubara i ne gledam sta mi radi samo brojim sekunde kad ce zavrsiti ali nisam primetio da je ovako kompleksno kad je zub polusupalj da sve ovo radi :eek:

Kad je zup polusupalj - ne. Kad je polusupalj a u njemu se odvija bakterijski proces, mora sve da se procisti iglicama i da se stave ispune, pa tek onda krunica.
Dobra vest je sto su anestetici danas jaaako jeftini, a neke cika zube pustaju i filmove na plafonu :)
 
Čuj teško je da ti je to od zuba...msm treba da ga popraviš, izvadiš šta već...ali to što si opisao ti je nešto ozbiljnije, idi da ti urade komplet analize krvnih sudova jer meni to više liči na ugrušak koji je krenuo da se kreće.

ajaoo..
gde se to radi? i kolko kosta ?
imam 19 godina, 66 kila na 183 cm znaci mrsav sam...ima i sliak u profilu, fizicki sam aktivan znaci nisam neka debeljuca sa holesterolom..
da, plus sad trebam da platim psihijatra devojci, ona se jadna istraumirala kad me je videla onakvog, plakala sat vremena posle :/
 
ajaoo..
gde se to radi? i kolko kosta ?
imam 19 godina, 66 kila na 183 cm znaci mrsav sam...ima i sliak u profilu, fizicki sam aktivan znaci nisam neka debeljuca sa holesterolom..
da, plus sad trebam da platim psihijatra devojci, ona se jadna istraumirala kad me je videla onakvog, plakala sat vremena posle :/

Pa ideš kod specijaliste msm tražiš uput od svog lekara ili idi kod privatnog pre ćeš doći na red pošto se kod državnog čeka dugo.

Nema to veze da li si debeo meni su zbog toga zabranili da se bavim trčanjem pošto su mi noge trnule do stadijuma da ih nisam ni osećala....jednostavno se stvorio ugrušak u veni...idi proveri ako nije to onda idi dalje....
 
Isusa ti skoro pa umra a sad u ovo doba noci na forumu:eek:
Ujutro kod zubara rijesi zube i lipo lijecniku opce prakse ispricati sto ti se dogodilo, on ce ti prije pomoci nego mi ovdje;)

Sretno:bye:
pa vratio sam se pre nepunih sat vremena iz urg..a i ne spavam da cujem misljenja, da vidim sta mi je raditi..msm mozda tebi deluje sitno sve ovo, al veruj mi meni nije bilo sve jedno..:(
 
pa vratio sam se pre nepunih sat vremena iz urg..a i ne spavam da cujem misljenja, da vidim sta mi je raditi..msm mozda tebi deluje sitno sve ovo, al veruj mi meni nije bilo sve jedno..:(

Ma kuzin te da si zabrinut zato ti lipo kazem idi kod ljecnika:ok:

mi ti ne mozemo puno pomoci jedino ohrabriti da odes kod zubara:super: ili lijecnika.
To sto si reka da si popija kafetin koji si i ranije pio ne znaci nista..jer uvik ima prvi put da postanemo alergicni na nesto sto prije nismo bili:neutral:
 

Back
Top