Rat vs Mir.....

:rumenko:


:manikir:

Mir naravno ! Mada nismo mi toliko prijateljski otvoreni kao i ostatak sveta da bi se saradjivalo onako kako treba ... Ali u idealnom slucaju mir ...

apsolutno netacno..bar iz mog ugla....

pogledaj WW1 i WW2..pogurao je tehnologiju i medicinu sigurno 100 godina u napred..uopste mir donosi stagnaciju..stagnacija prelazi u dekadenciju...a iz dekadencije retko da izlazi velika mudrost...
uopste vecina naunih otkrica je proizislo iz kriza,pritisaka raznih organizacija(crkve,drzave),rata.....uopste naucno umetnicki prosperitet i mir su dva pojma koje i nije preterano pohvalno povezivati...
 
:think: Mislis na industrijske revolucije jel ? :think:

Pa da ima smisla, ali mislim da kada bi sve zemlje bile otvorene za saradnju da bi moglo puno toga da se uradi . Sto naravno nisu!

pa jb.g....uopste pogledaj sta je ovaj jaku dug mir uradio(bilo je ratova..al sve je to banalno)....
najznacajnija otkrica su ajpod,fejsbuk blah...da se hladni rat nastavio istim tempom kao 67-68...mi bi smo sad imali par sletanja na marsu i odavno bi poslali onu famoznu sondu na evropu....a ne bi smo se zamarali glupostima.....
 
apsolutno netacno..bar iz mog ugla....

pogledaj WW1 i WW2..pogurao je tehnologiju i medicinu sigurno 100 godina u napred..uopste mir donosi stagnaciju..stagnacija prelazi u dekadenciju...a iz dekadencije retko da izlazi velika mudrost...
uopste vecina naunih otkrica je proizislo iz kriza,pritisaka raznih organizacija(crkve,drzave),rata.....uopste naucno umetnicki prosperitet i mir su dva pojma koje i nije preterano pohvalno povezivati...

WW1 i njegov naslednik su pogurali tehnologiju 100 godina unapred...Zato sada svi cvikamo od pomisli sta bi se desilo da ameri, rusi, iranci, s.korejci i ostala kompanija upotreba svoj "unapredjeni" arsenal...
 
ko cvika...ako svet nije nestao za vreme kubanske krize,reganove vladavine itd...nece ni sada veruj mi....

Pa samo fali da se otakci neki sraf u iranskim glavama, a verujem da su vrlo labilni po tom pitanju...I ode mas' u propast.

Za vreme kubanske krize su samo rusi i ameri imali nuklearke, a sada ih imaju i oni koji nisu kadri da upotrebe zdrav razum.A koji su kadri da upotrebe nuklearke.

I verujem da za vreme mira moze da se unapredi tehnologja.Zasto su potrebne milionske zrtve da bi se napredovalo?:dontunderstand:
 
Slusao sam jednog coveka,pametan lik,logicar strasan,i prica kako mu se desava da mu misli naviru nekontrolisano pa zapisuje,on tvrdi da hvata neke signale
kaze da nije vidovit,samo mu svest funkcionise na visoj frekvenciji

rekao mi je juce da ce Berluskoni da umre za par dana

njegova ideja postojanja je rat, igra ,a kako je volja i zivot metafizicka pojava,neobjasnjivo, to ima smisla,on kaze da smo mi bogovi samo toga nismo svesni,odnosno osvestimo se u trenutcima kad nam je najteze,da to ustvari nije nista
covek je iz kolektivne svesti izasao,matricama neke druge dimenzije povezan za telo,i nije svestan sebe da bi igra bila zanimljivija
pa kaze,sta bi sveznajuce bice,koje zna svoju proslost sadasnjost i buducnost imalo da radi,umrlo bi u dosadi
a ovako s namerom ne zna za svoju prirodu,zna za sadasnjost samo,sve to kako bi igra bila zanimljivija,ali sve to samo u fizickom svetu
 
Pa samo fali da se otakci neki sraf u iranskim glavama, a verujem da su vrlo labilni po tom pitanju...I ode mas' u propast.

Za vreme kubanske krize su samo rusi i ameri imali nuklearke, a sada ih imaju i oni koji nisu kadri da upotrebe zdrav razum.A koji su kadri da upotrebe nuklearke.

I verujem da za vreme mira moze da se unapredi tehnologja.Zasto su potrebne milionske zrtve da bi se napredovalo?:dontunderstand:

Posledica propagande....vecina drzava zeli nuklearni arsenal zbog zastite.....prosto velike drzave mogu da uniste bilo koju drzavu bez skoro ikakvih posledica radi svojih interesa...e ako ti mozes da im u znak odmazde odneses glavni grad...dovesce u pitanje napad na manju drzavu nevezano za dominaciju vojnog arsenala....

Moze ali u drasticno manjoj meri.......to je stvar logicnog zakljucka...cinjenica je da se vecina izuma upotrebi prvo u vojnoj a tek onda u civilnoj upotrebi...rat razvija vojsku...rat opravdava zrtve..opravdava pritisak da se radi.......rat pospesuje onaj vrlo jak ljudski poriv za takmicenjem i pre svega rat ti stavlja zivot u opasnost...a mozak mnogo bolje radi kad mu glava visi o koncu....
 
Posledica propagande....vecina drzava zeli nuklearni arsenal zbog zastite.....prosto velike drzave mogu da uniste bilo koju drzavu bez skoro ikakvih posledica radi svojih interesa...e ako ti mozes da im u znak odmazde odneses glavni grad...dovesce u pitanje napad na manju drzavu nevezano za dominaciju vojnog arsenala....

Moze ali u drasticno manjoj meri.......to je stvar logicnog zakljucka...cinjenica je da se vecina izuma upotrebi prvo u vojnoj a tek onda u civilnoj upotrebi...rat razvija vojsku...rat opravdava zrtve..opravdava pritisak da se radi.......rat pospesuje onaj vrlo jak ljudski poriv za takmicenjem i pre svega rat ti stavlja zivot u opasnost...a mozak mnogo bolje radi kad mu glava visi o koncu....

Jel se cujes ti sta pises?
 
Dopada mi se ta uobrazenost.
Steta sto u sebi imas nesto eunuški.

eunuski je sta.??

Ja samo vidim da je iz tih ratova proistekla masovna proizvodnja nuklearki...Pliz, be so kind, pa me dopunite.

radarsku tehnologiju,avio tehnologiju,tenkovsku tehnologiju,bojne otrove,kompjuter,(procitaj izvestaj iz osla ima tu brda stvari)...proguglaj malo mrzi me da nabrajam.....
 
eunuski je sta.??



radarsku tehnologiju,avio tehnologiju,tenkovsku tehnologiju,bojne otrove,kompjuter,(procitaj izvestaj iz osla ima tu brda stvari)...proguglaj malo mrzi me da nabrajam.....

A to nije moglo da se razvije za vreme mira? Kako je moguce da su Rusi za vreme mira pronasli nacin da otputuju u svemir?Ako se ja ne varam, Rusi nisu sa nikim ratovali kada je gagarin otputovao u svemir?
 

Back
Top