e-trgovina!prijatna istina ili zabluda?

Protektor

Aktivan član
Poruka
1.121
Hteo bih ovom prilikom da pitam one koji se bave nilo kakvim vidom umetnosti da li su ikada uspeli da "unovče" svoje rukotvorine putem interneta?Video sam da ima dosta sajtova koji nude prodaju i kupovinu amaterskih radova.I sam sam amater, više mi je hobi crtanje,ali poslah jedan moj nedovršen rad nekom liku u ameriku koji sakuplja sve te stvari i prpdaje ih za časopise,novine, omote i tako to.No, za sve to potreban je izvesna uplata na njihov račun.
Lik je izjavio da bi platio oko 100 dolara za moj crtež.Nekako sam sujeveran.
Šta vi mislite o tome?
 
Ja mislim da treba da uaplati clanarinu za godinu dana,a oni ga zauzvrat povezuju sa nekim ko zeli da kupi njegove radove.Ima i nasih sajtova koji za 30 eura godisnje clanarine vrse reklamiranje tvojih radova.
Ja sam bio blizu toga da se prijavim na neki od stranih sajtova,ali clanarina je bila od 100 do 300 dolara,u zavisnosti od vrste usluge.A oni tvrde na svom sajtu da ce ti sve slike prodati.Bi ja ali mi treba 100 dolara.
A dali da probas?
Pa ovako kolika je clanarina,ili vec sta trebas da platis?
Obavezno razmisli,i prespavaj resenje,jer ti ces ipak nakraju morati doneti odluku.
Neces saznati ako neprobas.
Ali nezaleci se.
Ako nije velika kinta koju ti traze,i ako imas te pare,a da nepotrosis svu lovu koju imas(ovo govorim da sam na tvom mestu,a ne da ti tako uradis),pokusaj.
Jel posle te uplate mozes da koristis uslugu prodajuci,i ostale radove?
 
Hvala na svim informacijama.
Kad nađem potpuni naziv sajta objaviću ga.Imao sam ga ali mi pukao komp pa otišla sa njim i adresa.
Koliko znam ako neko hoće saradnju moraš prvo da uplatiš neke pare za diskove njegovog kursa, što mi je nelogično jer kaže da prima svakakve amaterske radove.
To za članarinu je istina.Ali meni ne treba članarina da me neko reklamira.
Tražio sam nekoga na netu ko može da mi ponudi kakav ugovor da posla budu čista.
Saznao sam za lika sa Akademije koji je već uveliko u tome.Ne znam koji je sajt u pitanju ali trebalo je da pošalje 10 radova i ako im se svidi 7 onda dobija ugovor.Lik sada mesečno zarađuje do 500 dolara.
 
Etsy me potpuno podseca na fazon limunda.
A na Devianartu mi se cini da se mogu kupiti samo print art.Pre nekih godinu dana znam da sam nasao na nekom sajtu da ima da se kupi platna za stampac.Radio sam dosta digitalnih radova.Ali me od crtanja slikanja za kompjuterom boli ruka,tj. zglob na ruci.Pa u poslednje vreme izbegavam slikanje na kompjuteru.Mislim da mi je digital art OK.

Ali vise sam pristalica platna,i papira.

A sto se tice Etsyja jedino je VELIKI problem nasa carina.Mada neki su pisali da su imali pozitivna iskustva sa izvozom slika.

Mislim da je u globalu OK.:ok:
 
Neznam koju vrstu umetnosti,i izrazaja radis.Ja vecinom Landscape.

Ali ovo mi se cini ok.Malo sam pregledavao,i mozes im poslati radove da vide(ako su neorealizam,magice realizam...).
Akop im se svide radovi,bices na njihovom sajtu,a onda mozes da prodajes slike,i digitalne,i prave.

http://beinart.org/index.php

Meni licno omiljeni izrazi su realizam,magice realizam,impresionizam,renesnsa.

UF! Ovo mi se baš sviđa!
Mislim i na sajt i na galerije i pravce.
Ja sam puki amater.Dugo nisam crtao,uglavnom sam pisao, i sad me nekako uhvatio neki period gde crtam kao nikad do sad.Mnogi mi rekoše da probam da to unovčim jer su mi radovi prava stvar za "covers" albuma metal muzike, sa malo gotike, crnila, i mešavine sf-epske fantastike.Uglavnom radim portrete i kao što kažeš nema ništa bolje od olovke i platna.U mom slučaju, radim na hameru.
Nekada sam našao sajt gde trebasamo da skeniram crtež svoj i da ga pošaljem naneki sajt.Tako ga i kupuju...u jpg obliku :D
Ja sam na taj vid "transakcije" mislio.
 

Back
Top