Vojska pre faxa ili nakon

Не знам шта ти се то у војски свиђа ал ако хоћеш да идеш онда свакако треба да одеш пре женидбе а за факс је мање битно, ако имаш воље завршићеш га свакако.
И као што каже Petar Borcha укинуто је. Најзад. Тако да ти је брига узалудна.
 
Ti si decko neobavesten....Ovogodisnja junska klasa je bila poslednja - nema vise....Uvodi se profesionalna vojska po ugledu na ostale drzave. Tako da je svejedno kada nema vise....Radije ti se ide,ali je ukinuto...

Ja sam citao pre neki dan da ce decembarska kalsa biti zadnja ali skracena! :think: i koliko znam bice fazon iako ce biti profesionalna da ces moci da se prijavis dobrovoljno za redovnu,tako sam bar citao.
 
Biće još neka klasa u toku godine.
U proteklih mesec dana je svim mojim drugarima (koji su inače generacija '89) stigao poziv za lekarski pregled, prilikom koga će se odredjivati koji će se rod u vojsci služiti.
Inače u vojci se uče neke ekstremno korisne stvari koje se nigde drugde ne mogu naučiti, a imaju veze sa nužnim medjuljudskim odnosima (a da isti pritom u osnovi nemaju drugarski osnov). Svakoga ko je služio pravu vojsku pitajte šta misli o istoj, dosta njih će reći da nije baš najbolje provela svaki minut u vojsci, ali će vam sigurno svi potvrditi ovo što i ja kažem.
Ne pitaju se džabe ljudi ono "jesi li ti služio vojsku?" ;)
 
911s [SK];14248350:
Biće još neka klasa u toku godine.
U proteklih mesec dana je svim mojim drugarima (koji su inače generacija '89) stigao poziv za lekarski pregled, prilikom koga će se odredjivati koji će se rod u vojsci služiti.
Inače u vojci se uče neke ekstremno korisne stvari koje se nigde drugde ne mogu naučiti, a imaju veze sa nužnim medjuljudskim odnosima (a da isti pritom u osnovi nemaju drugarski osnov). Svakoga ko je služio pravu vojsku pitajte šta misli o istoj, dosta njih će reći da nije baš najbolje provela svaki minut u vojsci, ali će vam sigurno svi potvrditi ovo što i ja kažem.
Ne pitaju se džabe ljudi ono "jesi li ti služio vojsku?" ;)

Istina...sarzes tamo kao osoba i naucis neke korisne stvari :)

sto bi rek'o moj cale u moje vreme ni jedna riba te nije htela ako nisi sluzio vojsku jer su se takvi smatrali pi*kama...
 
Mada iz prica sada znam da je u vojsci ili teska bleja gde ne radis nista ili te drkaju nadredjene staresine dok ti prsti neutrnu :)

ne znam da li dole u KZB idu i dalje redovno redovni vojnici al' tamo je zajebano bas i nikada ne znas kada ce neki Siptar da iskoci i zapuca...
 
911s [SK];14249133:
I to da te bace na neku karaulu prema Bugarskoj ili Makedoniji... Milina. :)
A čim dodješ u vojsku - odmah da se sprijateljiš sa kuvarom i magacionerom, i da se dobro upoznaš sa Yuhor-ovim vojnim programom. :lol:

Pa ne znam kako je tamo na Istoku i ne verujem da se desavaju bas tolika sranja kao u kopnenoj zoni bezbednosti gde stalno strepis od Siptara i njihovih paravojnih teroristickih jedinica...


Ako imas vremena pogledaj ovaj jako dobar dokomenatarc o zivotu vojnika u KZB i koliko je zajebana sitacija tamo...redovno im postavljaju nagazne mine,pucaju na njih itd.




 
Poslednja izmena:
Posto sam malo stariji od vas prenecu vam svoje iskustvo

U vojsku sam otisao dobrovoljno ,mesec dana pre napunjene 21.godine,tj.prijavio sam se ,jer u svakom slucaju bi otisao posto nisam mogao da je izbegnem:zdrav,prav,ne studiram...

Prvih 3 meseca sam bio u Pozarevcu...hm..sta reci...Hrana ne valja (vremenom se naviknes) ,prvih mesec ipo dana pesadiske obuke...Gadjanje mete iz automatskog oruzja (po naski kalasnjikov ) ,nocna gadjanja i ostalo sto se tice toga je veoma zanimljivo iskustvo..Tusiranje 2 puta nedeljno ,od prilike 120 nas udje pod tuseve i sa vremenskim ogranicenjem gledas da sto vise delova tela dobro satrljas :)U spvaoni nas je bilo oko 50 (manje-vise)...Ciscenje lisca (bio sam septembarac) ,smetlista ,uredjivanje dvorista kasarne i same zgrade u kojoj se nalazis postaje svakodnevnica i vise se obraca paznja na to nego na samu obuku

Drugih mesec ipo dana krece obuka za rod gde su te poslali...
Bio sam artiljerac...na vozilu zvanom OGANJ..Kamion koji ima instaliran sistem sa 32 rakete...
Odlazak na teren PASULJANSKE LIVADE i pucanje iz istog...Fenomenalno iskustvo...Ali i muke...mrazovi,niske temperature,spavanje pod satorima,ne kupanje 10 punih dana ...STa vise reci


Sledeca 3 meseca sam bio u Valjevu...Sta znam...Hrana ocajna (nisam nista jeo sem sendvica iz kantine ) ,dosadno ponavljanje istog ( fizicko,rasklapanje puske,ucenja,propitivanja) ...Nastavljane uredjivanja,ciscenja,krecenja zgrade,hoblovanje parketa,cepanje drva (nije bilo centralno)Kad svaki dan ponavljaju isto pocnu da ti se na glavu penju...Prvo davanje straze...Strava....To me je odusevilo i tu mi je bila ladovina,a vec na drugom sam dobio nagradno 5 dana odsustva :))U vojsku sam otisao sa nekih 80 kg ,a vratio se sa 72 sto se poprilicno primecivalo na mom izgledu,ali sam kanije brzo to nadoknadio...

Napomenu bih da se u vojsci sticu fenomenalni drugari ,pravi prijatelji,sa kojima si i u dobru i u zlu ,delis sve ..To je stvarno za pamcenje...Izlasci,ludovanja po gradu,kafane...To je nesto sto ostaje u tebi dok si ziv..I dan danas se sa pojedinim cujem,posecujem se i ostalo...

Koliko sam razumeo ,od 1 januara se ide dobrovoljno i to na 3 meseca,samo na obuku sto u sustini nije ni lose,a realno nije ni mnogo...Ne bi da zvucim kao"nisi musko ako ne odes u vojsku"itd ,ali treba je iskusiti ,zasto da ne ,a li dobro svako ce to naravno korigovati prema svojim planovima i obavezama.
 
Poslednja izmena:

Back
Top