Starica u Dobrotinu umrla od gladi

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.362
Leskovac -- U selu Dobrotin kod Leskovca osamdesetogodišnja Vidosava Stanković je umrla od gladi.

Njen sin Petar sa kojim je živela tvrdi da je Vidosava umrla jer su četiri meseca čekali da dobiju socijalnu pomoć.

U Centru za socijalni rad demantuju da u čitavom slučaju postoji njihova odgovornost.

U kući bez struje, vode, vrata i sa jednim prozorom sada živi samo 54-godišnji Petar Stanković. Njegova majka Vidosava izgladnela i bez lekova umrla je 5. juna.


Petar je bio građevinski radnik i nadničar, pre godinu dana preživeo je infarkt i od tada nije mogao da zaradi da prehrani sebe i majku.

U Centru za socijalni rad u Leskovcu priznaju da je postupak trajao malo duže i da nisu obavešteni o smrti Vidosave ali negiraju da snose bilo kakavu odgovornost.

Iako je napolju više od 30 stepeni, Petar je prinuđen da cepa drva koja sakupi pored reke kako bi na starom “smederevcu” skuvao čaj ili čorbu od zelja.

Dobrotin je jedno od bogatijih sela u Leskovačkoj kotlini. Poznato je po gasterbajterima i po bogatim domaćinima koji se bave privatnim biznisom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=06&dd=11&nav_category=16&nav_id=438122

-----------------------------------------------------

To vam je Tadiceva reforma Srbije - tolko nas je reformisao da ljudi nemaju ni da se prehrane i da umiru od gladi zato sto vlast ne isplacuje ni socijalnu pomoc najugrozenijima :thumbdown:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Leskovac -- U selu Dobrotin kod Leskovca osamdesetogodišnja Vidosava Stanković je umrla od gladi.


Dobrotin je jedno od bogatijih sela u Leskovačkoj kotlini. Poznato je po gasterbajterima i po bogatim domaćinima koji se bave privatnim biznisom.



To vam je Tadiceva reforma Srbije - tolko nas je reformisao da ljudi nemaju ni da se prehrane i da umiru od gladi zato sto vlast ne isplacuje ni socijalnu pomoc najugrozenijima :thumbdown:


Ja se najvise pitam - ako je to "gasterbajtersko selo", gde su tu komsije bar da pomognu?

Bruka i sramota!
 
Užas, i vlast treba da gori u paklu zbog toga, posebno ona službenica što ne zna da složi prostoproširenu.. Isto kao i meštani tog sela, koje je sastavljeno od gastarbajtera i jedno je od najbogatijih u kraju, i čiji seljani nikad nisu pomogli nesrećnicima, niti su skupili novac za sahranu. Kakav narod, takva vlast.
 
Одушевио ме је одговор службенице у центру за социјални рад,
па поступак је мало дуже трајао,
али то је због лоше организације, али ето сада је све готово и добиће помоћ ретроактивно.
Само сам чекао да каже биће боље следећи пут.
 
Одушевио ме је одговор службенице у центру за социјални рад,
па поступак је мало дуже трајао,
али то је због лоше организације, али ето сада је све готово и добиће помоћ ретроактивно.
Само сам чекао да каже биће боље следећи пут.

Ја сам био изненеђен како Тадић није дошао да критикује
сина од покојнице што је претрпео инфаркт,што није веровао
да ће из фонда ЕУ доћи да му саграде нову кућу и што се
нагло обогатио на градилишту и сврстао се у ред ''безобразно
богатих''тајкуна са читавих 10 хиљада динара месечно.
 
-----------------------------------------------------

To vam je Tadiceva reforma Srbije - tolko nas je reformisao da ljudi nemaju ni da se prehrane i da umiru od gladi zato sto vlast ne isplacuje ni socijalnu pomoc najugrozenijima :thumbdown:

Пре ове тврдње ми прво објасни како то да се данас у Србији више него икада у историји возе у 80% случајева аутомобили марке Волксваген, BMW, Ауди, Рено, Пежо... и у већем броју него икада?
Јел то зато што народ нема пара за хлеб и зејтин?
 
Gade mi se budzetlije koje prebacuju nadleznost sa jednog na drugi organ i na taj nacin otezu svaki postupak jer nemaju gram odgovornosti za ono sta rade...
Gadi mi se i drzava koja im je takvo baskarenje omogucila
Muka mi je od komsija kojima vidik dopire do svoje kapije a jos vise mi je muka od saznanja da smo postali jedan samoziv i bahat narod...pih
 
Gade mi se budzetlije koje prebacuju nadleznost sa jednog na drugi organ i na taj nacin otezu svaki postupak jer nemaju gram odgovornosti za ono sta rade...
Gadi mi se i drzava koja im je takvo baskarenje omogucila
Muka mi je od komsija kojima vidik dopire do svoje kapije a jos vise mi je muka od saznanja da smo postali jedan samoziv i bahat narod...pih

Tacno i vrlo lepo receno! :ok:
Dajem ti bonu!
 
Пре ове тврдње ми прво објасни како то да се данас у Србији више него икада у историји возе у 80% случајева аутомобили марке Волксваген, BMW, Ауди, Рено, Пежо... и у већем броју него икада?
Јел то зато што народ нема пара за хлеб и зејтин?

ne nego zato sto imas sacicu ultra bogatih i gomilu sirotinje. u beogradu zadnji put kad sam bio samo si mogao da vidis dobra kola na ulici - kola bogatih. sirotinja i obicni ljudi nemjau ni za registraciju vise a kamoli da sipaju.

tako ti je sve u srbiji. nema para za najugrozenije al zato ima 7000 evra mesecno za stan tadiceve svalerke u Parizu i 45 miliona evra za zakup satelita da ne pricam dalje :thumbdown:

I vrhunac svega IMAJU DA BACAJU MILIJARDE EVRA NA VESTACKO ODRZANJE KURSA DINARA A NECE DA NAHRANE NAJUGROZENIJE
 
Inace to kako je to selo bogato je najobicnija rezimska propaganda . Leskovac je izuzetno siromasan grad prosek plata je 100 evra, dok sam studirao imao sam cimera iz Leskovca jedne godine dobar momak je bio al je bas bio puka sirotinja . Tako je na jugu Srbije , i krivica je drzave i aktuelne vlasti sto se ne brine o najugrozenijima.
 
hm..... uvek je nama neko drugi kriv.... tako je to u demokratiji.

Ja recimo nepobitno znam i za ovo :

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14135973&postcount=29

Da smo ostali na Uralu ne bi smo danas umirali od gladi.

I naravno, kako je naš Veliki Drug Đikiša govorio, najveći problem u državi je narod.....daj da ga zmenimo i stvorimo nov, pa će mo onda da budemo svi srećni i zadovoljni a narod glup, prost i ima da radi za nas.

Uostalom ko ga je uopšte i zvao da živi u Srbiji. Eno mu EU pa tamo neka traži sreću a i ti baba da si otišla tamo pre pola godine bar bi te uhapsili i smestili u zatvor. A i to je bolje nego da umreš gladna.
 
ne nego zato sto imas sacicu ultra bogatih i gomilu sirotinje. u beogradu zadnji put kad sam bio samo si mogao da vidis dobra kola na ulici - kola bogatih. sirotinja i obicni ljudi nemjau ni za registraciju vise a kamoli da sipaju.

tako ti je sve u srbiji. nema para za najugrozenije al zato ima 7000 evra mesecno za stan tadiceve svalerke u Parizu i 45 miliona evra za zakup satelita da ne pricam dalje :thumbdown:

I vrhunac svega IMAJU DA BACAJU MILIJARDE EVRA NA VESTACKO ODRZANJE KURSA DINARA A NECE DA NAHRANE NAJUGROZENIJE



Iskreno da ti kažem da sve više sumnjam da se te pare bacaju na održavanje kursa.
Pa toliko je do sada bačeno da je kurs ladno mogao da spadne na 50 dinara za 1 ervro.


Mislim da su kroz "kupovinu kursa" samo legalizovali način kako da iznose devize iz zemlje napolje.
 

Back
Top