Vladina odluka o uvozu kola!!!!

Monopol

Obećava
Poruka
76
Ovo je vise pitanje ekonomije nego politike. Elem, kasnije cu se nadovezati i na politiku a u vezi sa ovom temom.
DAkle, da li ce se kroz par godina nasim ulicama voziti kola poput onih drevnih iz tople nam Kube?! Ili cemo sad svi skociti (od muke) da kupujemo Zastavina vozila?! Ipak, najbitnije je da smo mi postali odjedared ekoloska drzava, a to sto hiljadu drugih vaznijih pitanja nije reseno, nije bitno!
SA druge strane, bojim se da ce i oni u vladi osetiti uskoro "plod" svoje "mudre" odluke jer vise nece biti toliki priliv novca od carinjenja uvezenih automobila koji je cak iznosio 44% od ukupne cene vozila. :!:
Kao nekadasnji simpatizer demokratskih stranaka (ponavljam NEKADASNJI), mislim da cu na sledecim izborima (koje necemo cekati bas dugo) glasati za radikale ciji nikada nisam bio pristalica. Pa kad vec idemo 'od evrope' da idemo sa stilom!!! 8)

Svaki komentar na ovu temu je dobrodosao.
Pozdrav

p.s. a to za havarisana kola je ok... da se odmah ogradim da me drugi ne shvate pogresno
 
Ово је још једна потврда да у Србији влада ФАШИСТИЧКА ОЛИГАРХИЈА!

Фашизам је систем у коме грађанин има право на поседовање приватне својине, али му она може бити одузета уколико тако влада одлучи.

Ово ћу најлакше да илуструјем кроз један пример. Имате сина тинејџера коме сте дали да вози аутомобил, и он ту могућност користи. Формално-правно, тај аутомобил је ваш, али у пракси он припада вашем сину.

Фашизам је систем у коме влада има право да располаже вашом имовином.

Одлука владе Србије је чист фашизам!

Наша влада ограничава народу богомдано право на поседовање приватне својине. Дакле, човек у Србији не може за зарађени новац да купи оно што жели, већ оно што му ВЛАДА дозволи.

Још једном, ово се зове ФАШИЗАМ!

Наша богомдана права постала су привилегије!!!
 
Pa mozda je u jednu ruku i bolje sto je taj zakon usvojen, mozda se neka jaca svjetska firma smiluje da kupi onu smrdljivu zastavu kada vidi da drzava brani svoj proizvod i da ima svoje trziste. Ali ako do toga ne dodje onda, sto veli ovaj pobunjenik, je to FASHIZAM.
 
U ovoj vladi se ne zna ko je veci debil.Ovo sa kolima je toliko jadno i smesno da nemam reci.MA NEKA KUPI DINKIC JUGA PA NEKA SE VOZI,JA CU RADJE PESKE,NEGO JUGA!!! Jos najveci apsurd,zastita zivotne sredine,ubi sam se od smeha.Mozda ja nisam upucen,ali Zastava verovatno da proizvodi ove euro 3 motore.Celu Zastavu treba zatvoriti i zapaliti i resen problem.Koji bre radnici koje gluposti kako bre te ljude nije sramota da rade za 5-6 000 din.Neko da kupi zastavu,pa nije niko lud.Anjeliju nudili dok je bio ziv da kupi za 1$ on im rekao u fazonu: koji ce mi **** kad ja tu moram da ulozim milijardu dolara.Sto neko rece setice se oni carine pa ce da im dodje iz dupeta u glavu.
Sta da se radi, moram da popravim mog Rendzera 4 TL :) bolji je od bilo kog Juga NAJNOVIJEG!
 
Fazon je u tome, da gdin Mlađan Dinkić hoće da vodi vodi makroekonomsku politiku po suvoj teoriji, i to po učenju Miltona Fridmana, zagovornika Savremenog Monetarizma, po kojem učenju stabilnost novca je na prvom mestu. Međutim on zaboravlja, da je čak i sam Fridman rekao, da je ovako vođenje ekonomske politike veoma opasno, to može da izdrži samo jako stabilna i veoma, veoma bogata ekonomija, u drugom slučaju ovakva politika će izazvati suprotne efekte, tj inflaciju, smanjenje proizvodnje, itd.
E sad, on hoće na leđima našeg naroda, pooštravanjem fiskalne politike, sputavanjem potrošnje, na nacionalnom nivou da smanji državni deficit, a što će rezultirati kolaps ekonomije na nivou Srbije(smanjivanje proizvodnje, i što je još tužnije, investicija), i što je još gore: Ova politika nikako neće biti u korist stanovništva,zaposlenih, a naročito nezaposlenih. Plus on pušta stranu konkurenciju na naše još nedovoljno jako tržište, a to je kao da na mene puste Majka Tajsona, da bi odmerili svoju snagu.Ova njegova priča bila je lepa, kad je on bio u opoziciji,međutim sad već i on shvata, šta će doneti ova veoma oštra ekonomska politika, zato traže zajedno sa Miroljubom Labusom posao van Srbije, u jednoj međunarodnoj finansijkoj organizaciji.
Ps: Vozim ćaleto Z101, star 25 godina, pa ova odluka ne znači ništa, ali bar sad znam da ne trebam ni da mislim na to, da ga nekad zamenim za neki polovnjak.. :cry:

Ps: Ds NIJE ISTO ŠTO JE I G17+ !!!!
 
Kornel:
Fazon je u tome, da gdin Mlađan Dinkić hoće da vodi vodi makroekonomsku politiku po suvoj teoriji, i to po učenju Miltona Fridmana, zagovornika Savremenog Monetarizma, po kojem učenju stabilnost novca je na prvom mestu. Međutim on zaboravlja, da je čak i sam Fridman rekao, da je ovako vođenje ekonomske politike veoma opasno, to može da izdrži samo jako stabilna i veoma, veoma bogata ekonomija, u drugom slučaju ovakva politika će izazvati suprotne efekte, tj inflaciju, smanjenje proizvodnje, itd.
E sad, on hoće na leđima našeg naroda, pooštravanjem fiskalne politike, sputavanjem potrošnje, na nacionalnom nivou da smanji državni deficit, a što će rezultirati kolaps ekonomije na nivou Srbije(smanjivanje proizvodnje, i što je još tužnije, investicija), i što je još gore: Ova politika nikako neće biti u korist stanovništva,zaposlenih, a naročito nezaposlenih. Plus on pušta stranu konkurenciju na naše još nedovoljno jako tržište, a to je kao da na mene puste Majka Tajsona, da bi odmerili svoju snagu.Ova njegova priča bila je lepa, kad je on bio u opoziciji,međutim sad već i on shvata, šta će doneti ova veoma oštra ekonomska politika, zato traže zajedno sa Miroljubom Labusom posao van Srbije, u jednoj međunarodnoj finansijkoj organizaciji.
Ps: Vozim ćaleto Z101, star 25 godina, pa ova odluka ne znači ništa, ali bar sad znam da ne trebam ni da mislim na to, da ga nekad zamenim za neki polovnjak.. :cry:

U potpunosti se slazem. Radije cu citav zivot ici pesice nego da vozim neku novu "modifikovanu" verziju juga. Vec 5 godina vozim Volva i posle takvih kola da sednem u neki jugo ili stojadin... ej!!! A njihova toboze zelja da gradjani Srbije ne voze stare krseve tek ce sad pokazati kao cista glupost jer sad tek ljudi nece moci kupiti nista normalno. Pitam ja vas da li je bolje voziti (sigurnije u saobracaju) npr. a3, VW bora, ili tamo neki ford star 5 godina ili nasa divna limenka od zastave???
 
Kada sam čula za ovu odluku, ostala sam bez teksta. Sa smejanjem i nevericom gledala sam dnevnik. Evo i zašto. Iako na mene lično ova odluka ne utiče jer imam dobar auto, nije mi bilo jasno, kako neko može uopšte doneti ovakvu odluku odjednom a da pri tom ne obavesti one ljude koji su u drugoj zemlji i krenuli ovamo da prebace auto ?! Zar nije to trebalo nagovestiti ranije, mnogo ranije….da ljudi znaju….
Oni su tu odluku prosto doneli i potom je objavili na TV !!! :lol:
To bi onda podrazumevalo da ljudi prate TV i dnevnik 2 !!! A šta sa onima koji nemaju vremena za to??? :?
Tako je isto bilo i kod odluke o zonama u gradu. Crvena…zelena….itd…. Jednostavno to su objavili na TV. Nikog o tome nisu obavestili pismenim putem. Ima hiljadu ljudi koji puno rade ili putuju i suviše su zauzeti prosto nemaju vremena pratiti Dnevnik, i ostala sredstva informisanja da bi znali da je tako neka slična odluka doneta.

I onda čovek ode da parkira auto na pogrešnoj zoni i treba da plati neku kaznu. A kada bi on upitao “Zašto da platim, izvinite ali ja o novoj odluci ništa nisam znao???” , odgovor bi verovatno glasio “Trebali ste da gledate Dnevnik, u njemu je sve lepo rečeno”.
HA HA HA
:lol: :)
 
Slazem se da je zakon los po nas... mada ne licno po mene :wink:
Dokle ce ovaj jadni narod voziti krseve i sanjati nesto bolje :roll: ??
Ali hocu da vam skrenem paznju na jednu stvar :arrow:
...posto imam dobro pamcenje, secam se sta su radikali do samo par meseci ranije govorili upravo o ovom zakonu - pljuvali su na vladu na sva usta sto ne donosi neki zakon kojim bi zastitila zastavu, radnike, etc. :!: .... da bi danas isti ti radikali davali izjave tipa - to je sramno, dokle ce se tlaciti ovaj narod :?: :?: :roll: :roll:
Ma bas su nam slatki ti radikalcici, okrecu se kako vetar duva, samo da se uvuku ovom jadnom narodu :wink:
pozz
 
aisha:
Slazem se da je zakon los po nas... mada ne licno po mene :wink:
Dokle ce ovaj jadni narod voziti krseve i sanjati nesto bolje :roll: ??
Ali hocu da vam skrenem paznju na jednu stvar :arrow:
...posto imam dobro pamcenje, secam se sta su radikali do samo par meseci ranije govorili upravo o ovom zakonu - pljuvali su na vladu na sva usta sto ne donosi neki zakon kojim bi zastitila zastavu, radnike, etc. :!: .... da bi danas isti ti radikali davali izjave tipa - to je sramno, dokle ce se tlaciti ovaj narod :?: :?: :roll: :roll:
Ma bas su nam slatki ti radikalcici, okrecu se kako vetar duva, samo da se uvuku ovom jadnom narodu :wink:
pozz
Tako je!
Ej, Monopol, kupiću ti kola, nemoj da glasaš za radikale, brate :lol:
 
Napraviti “ekološku državu”, sve je to lepo…ali šta će sada da se dogodi ?! Njihova nabavna cena će ubuduće biti veća za 40 do 60 odsto. Umesto dosadašnjih 6.000 eura, koliko su u proseku davali za auto, moraće da plate oko 11.000 eura, još kada se od Nove godine uvede porez na dodatu vrednost….
Zato će društvo biti prinuđeno da kupuje krševe, bukvalno “samo da ima točkove” …bojim se da ćemo zaista postati Kuba… :?


Najbolje da voze BICIKL. Tada ćemo imati “ekološki uređenu državu” :lol: :lol: :lol:
 
Ja ne znam o cemu vi raspravljate i sta vam smeta......ovo se ne odnosi na vlast ili zakon.......ej ljudi nemate leba da jedete a razmisljate o novim kolima.......mislim dobro i ja vozim,ali srbi su po pitanju automobila i oblacenja postali najvece seljacine na svetu,kupice nov audi napr na lizing,otplacivati ga sa pola plate i preskakati obroke zbog njega......ja vam kazem jugo je divota za ovu zemlju....u odnosu na plate srbi da se ne qurce i da rasporedjuju novac normalno a ne kompleksaski isli bi goli i bosi.
Hocu da kazem da mi kada bi rasporedili zaradu na normalne stvari koje nam u zivotu fale mastali bi o kolima a kamo li o zastavi..............
(ovo se odnosi na vecinu gradjana srbije ne na forumase)
 
Šta će vam automobili? Uskoro i onako neće biti nafte, benzin će biti skup praviće se od kukuruza pa ljudi neće imati gde da uzgajaju hranu, kola zagađuju okolinu... umesto da negde stignete brže zaglavite se u saobraćajnom kolapsu....

Treba preći na bicikle, rolšule, konje.... izeš automobile
 
nafte ce biti i ima je i nikad nije bila jeftinija eto pre 3 meseca 147 dolara za barel a ovih dana se krece oko 70 dolara za barel...

taj tvoj savet "sta ce vam automobili" je jednak onom savetu marije antoanete francuskom narodu, kad joj je ministar rekao da narod gladuje i da nema hleba a ona je rekla "ako nemaju hleba nek jedu kolace"...

automobil je normalna ljudska potreba savremenog coveka svugde u svetu i mene je licno sramota sto trenutno gledam kako recimo gradjani egipta imaju bolji vozni park od gradjana srbije....

ovde je 90% automobila marke toyota ili chevrolet, ima nesto daweoo-a , bmw-a i mercedesa al prosek je recimo toyota yaris. i zar to nije sramota da egipcani voze bolja auta od nas?

a to je pre svega krivica vlade srbije koja svoje gradjane koji pozele da zive zivotom normalnog savremenog coveka ceka sa 44% porezom da ih odere kao mlade majmune....

to nema nigde u svetu...
 
Šta će vam automobili? Uskoro i onako neće biti nafte, benzin će biti skup praviće se od kukuruza pa ljudi neće imati gde da uzgajaju hranu, kola zagađuju okolinu... umesto da negde stignete brže zaglavite se u saobraćajnom kolapsu....

Treba preći na bicikle, rolšule, konje.... izeš automobile

i koliko bi ti trebalo vremena da rolsuama konjem ili biciklom dodjes recimo iz italije u srbiju u posetu rodbini :hahaha:
 

Back
Top