Nepodnošljiva buka pri pojačavanju zvučnika, od mikrofona u Win7 ?

Kada pojačavam zvuk u Win7, javljaju se nepodnošljivi niski tonovi. Rečeno mi je da je to od mikrofona. Šta se može učiniti da se otkloni taj problem osim da se fizički isključi, disejblovati mikrofon u zvučnim opcijama kontrol panela ili nešto drugo ?

Hvala unapred :)

Je si li provjerio ako isključiš mikrofon ponavlja li se problem???
 
Ako imas neku od ovih opcija ukljuci,redukciju buke u pozadini a mic boost stavi na 0.
xpbkah.jpg


i probaj da izmenjas formate

29w35f7.jpg


Nisi bas objasnio kako zvuce ti niski tonovi,da li je brujanje, pistanje..... Zamena drajvera ne bi trebala da ti bude problem moguce da je do toga,da bi se uverio da je mikrofon ispravan probaj ga na nekom drugom kompu ili operativnom sistemu( XP,Linux-u).

Moguce i da nije lepo uboden konektor u zvucnu,to se meni desava kod zvucnika,ako ne ostvari lep kontakt bruje ko busilica:hahaha:
 
Poslednja izmena:
fox, ja nemam taj panel :(

Imao sam u XP u surround mixer, ali on nepostoji u Win7..

Najbolje prvo da proveris ispravnost samog mikrofona

Nisam ga ni ja imao na 7-ici ( u xp-u jesam ) dok nisam pokrenuo Driver Checker,i on mi je nasao zastarele drajvere i instalirao.
Mozes i ovako,desni klik na zvucnik kod sata pa Recording Devices,tu su ti iste opcije

vpvlhw.jpg
in4z0g.jpg


2jf13wk.jpg
28c3o87.jpg
 
Ja pod Microphone properties imam :

General Listen Custom Levels Advanced,znači nemam Enhacment koji postoji u slici koju postavio, a pod Levels, nemam Microphone boost. Da li je to zbog drajvera ?

Pod Custom, sam dečekirao "Microphone+ 20 dB boost" i ne čuju se više oni tonovi.Fox, šta misliš da li je mikrofon funkcionalan sa ovom funkcijom isključenom ?
 
Poslednja izmena:
Pod Custom, sam dečekirao "Microphone+ 20 dB boost" i ne čuju se više oni tonovi.Fox, šta misliš da li je mikrofon funkcionalan sa ovom funkcijom isključenom ?

Sa mic boost-om? Naravno da je funkcionalan,pa meni je na 0db,kada stavim na vise pojacava "snagu" zvuka,al vecinom samo unosi smetnje u zvuk i pravi distorziju.

Ovo sto nemas opcije kao moje verovatno je do maticne,ali meni se cini da je ovo neki standard koju bi svaka trebala da ima. Uzmi pozovi nekog preko skajpa i proveri ispravnost mikrofona,kako se cujes,da li je jak ton ,slab,razumljiv ,da li se cuju neki sumovi u pozadini kada ne pricas, samo tako mozes znati kako stvari stoje,al vidis BOOST je pravio problem:hvala:
 
Sa mic boost-om? Naravno da je funkcionalan,pa meni je na 0db,kada stavim na vise pojacava "snagu" zvuka,al vecinom samo unosi smetnje u zvuk i pravi distorziju.

Uzmi pozovi nekog preko skajpa i proveri ispravnost mikrofona,kako se cujes,da li je jak ton ,slab,razumljiv ,da li se cuju neki sumovi u pozadini kada ne pricas, samo tako mozes znati kako stvari stoje,al vidis BOOST je pravio problem:hvala:

Bio si u pravu. Mikrofon se može normalno koristiti. Hvala na objašnjenjima i skrinšotovima :worth: :ok:
 

Back
Top