Ernesto Che Guevara - Lik i Delo

Da stavim ja sliku. Uh kako je zgodan! :oops:

PP0703.jpg
 
:lol: :lol: Ha, ha, sta je Pac-Pac, sad ti i Ce Gevara smeta?
A je li, Pac-Pac, sta si ti po zanimanju? Antikomunista?
Ne, znam! Ti si po zanimanju bik na koridi, pa rogovima juris na sve sto je crveno...
U stvari, kad malo bolje razmislim, ti nisi bik, ti si vo. Pac-Pac, vole jedan!
 
Марко, како да ти кажем, никада ми нису били симпатични типови који су се бавили револуцијама из чисте досаде. Додуше, револуције се и дижу из тих побуда, тако да долазимо до решења због чега ми револуционари и револуција никада нису били симпатични.
Није овде реч о комунизму као политичкој орјентацији, већ о комунизму као стању духа.
Комунци нису безусловно црвени, као што се да приметити на политичкој сцени Србије и Црне Горе.
Комуна као принцип функционисања је највећа несрећа која може да погоди један народ, мада се сада већ слободно може причати о комунизму као болести на светском нивоу.
Сад, ако је теби симпатичан модел мравињака и слобода без права на грешку, твоја ствар, само напред, па да видимо докле ће ствар догурати.
Обради пуно значење речи комуна у политичком смислу, након тога обради пуну биографију друга Геваре, чији је први потез на Куби био организација масовних стрељања, па ћеш схватити о чему причам.

П.С. Немам ништа против волова, немам ништа против чак и да сам један од њих, као што си констатовао, јер и волови, за разлику од комунаца, имају своју сврху постојања.
 

Back
Top