Problem sa biciklom???

GreyLord

Aktivan član
Poruka
1.508
Vozdra svima, imam jedan problem sa bajkom...
Bajk ima 21 brzinu, na prednjem menjacu postoje 3 brzine, a na zadnjem 7. Vozio sam bajk pre neki dan, i u isto vreme sam promenio brzinu i na prednjem i na zadnjem menjacu, tako da se nekako lanac zaglavio... e sad, ja mozak, pomislio da su to u pitanju ona 2 srafa (msm da se zovu granicnici) na prednjem menjacu, pa sam poceo da odvrcem i zavrcem to... Kasnije, dosao mi cale sa posla, i "odglavio" bajk, ali je problem nastao u onim srafovima na prednjem menjacu koje sam dirao...cim sednem na bicuklu i pocnem da je vozim, cuje se neko udaranje....(lanac udara u osovinu..). Da li mogu da popravim to sam kod kuce, ili moram da nosim bajk u servis (mada, mozda nece da mi je poprave, jer sam ja cackao oko srafova...)?
Volim da vozim bajk, cisto rekreativno, laik sam - pa mi je zaista potrebna vasa pomoc.... :rumenko::rumenko::rumenko:
 
Ta dva šrafa ograničavaju prednji menjač da navede lanac niže od najmanjeg, odnosno preko najvišeg lančanika. Mogao si jednostavnim zatezanjem i menjanjem brzina sam da vratiš to u savršeno normalan položaj. Koji to "servis" ne može da namesti to pa šalju bajs u fabriku? Imam utisak da će te odrati (ili već jesu), tema je malkice matora.

Inače, brzine menjaj jednu po jednu i ne pritiskaj pedalu punom snagom kad prebacuješ iz brzine u brzinu, moraš da budeš malo obazriviji.
 
Ta dva šrafa ograničavaju prednji menjač da navede lanac niže od najmanjeg, odnosno preko najvišeg lančanika. Mogao si jednostavnim zatezanjem i menjanjem brzina sam da vratiš to u savršeno normalan položaj. Koji to "servis" ne može da namesti to pa šalju bajs u fabriku? Imam utisak da će te odrati (ili već jesu), tema je malkice matora.

Inače, brzine menjaj jednu po jednu i ne pritiskaj pedalu punom snagom kad prebacuješ iz brzine u brzinu, moraš da budeš malo obazriviji.

ok, hvala na savetu. Pre nekoliko dana mi vratili bajk, ko nov je, nisu nista naplatili.... : )
 

Back
Top