Kapetan Dragan: Izdali me srpski političari

NidjeVeze®SpetljanaUZivot

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.307
Ponosan sam zbog zbrinjavanja žrtava rata koje su tadašnji srpski političari izdali i napustili, baš kao što su sadašnji izdali i napustili mene, kaže Vasiljković.

Kep trenutno čeka da bude izručen Hrvatskoj, gde mu sleduje optužba za ratne zločine počinjene devedesetih godina na teritoriji te zemlje. On je preko svoje supruge Nade, sa kojom se venčao dok je bežao od australijske policije, poručio da ne sumnja da građani Srbije veruju u njegovu nevinost.

„Ja mislim da Srbi znaju sve! Uveren sam da nijedan Srbin ne veruje lažima i neosnovanim optužbama Hrvatske. Ovaj proces nije otkrio niti će otkriti bilo kakve ratne zločine, već pravu sliku fašističke Hrvatske i korupciju hrvatskog ´pravosuđa´”, poručio je zatočeni Vasiljković.

Ponosan sam na moju ratnu prošlost i moju ulogu u zaštiti civila i zarobljenika tokom rata. Pogotovo sam ponosan zbog zbrinjavanja ranjenika i žrtava rata koje su tadašnji srpski političari izdali i napustili, baš kao što su sadašnji srpski političari izdali i napustili mene, poručio je Dragan Vasiljković, poznatiji kao Kapetan Dragan, u izjavi za „Alo!” iz ćelije australijskog zatvora „Silvervoter”.

Županijski državni sud u Šibeniku tereti Kapetana da je kao vođa nastavnog centra za obuku pripadnika specijalnih odreda „Alfa” postupao protivno odredbama Ženevske konvencije o pravilima rata. (Mondo)
 
dragane..dragane...vidi se da si ziveo mnogo van srbije i balkana....a i slabo znas istoriju...u novijoj istoriji srbije od karadjordja pa na ovamo od pocetaka stvaranja politike po srbiji---politicari su uvek izdavali vojnike posle ratova...od kad je politicar poceo komandovati vojskom to je tako...cim rat zavrsi--svi vojnici od ugleda su predstavljali opasnost za politicare zbog ugleda i slave...a posto su po pravilu na politicku scenu srbije nakon ratova dolazio srpski sljam i srpski dezerter-ratni profiter...vojnik i ratnik je izdan..ti si dragane bio samo potrosna roba...drzno si se u jednom momentu da budes popularniji od srpskih knezova..pa si joj poceo i da vodis politiku...budi srecan sto ti je glava jos na ramenu...
 
dragane..dragane...vidi se da si ziveo mnogo van srbije i balkana....a i slabo znas istoriju...u novijoj istoriji srbije od karadjordja pa na ovamo od pocetaka stvaranja politike po srbiji---politicari su uvek izdavali vojnike posle ratova...od kad je politicar poceo komandovati vojskom to je tako...cim rat zavrsi--svi vojnici od ugleda su predstavljali opasnost za politicare zbog ugleda i slave...a posto su po pravilu na politicku scenu srbije nakon ratova dolazio srpski sljam i srpski dezerter-ratni profiter...vojnik i ratnik je izdan..ti si dragane bio samo potrosna roba...drzno si se u jednom momentu da budes popularniji od srpskih knezova..pa si joj poceo i da vodis politiku...budi srecan sto ti je glava jos na ramenu...

Tako je
 
I sta rece, je li ponosan i sto se obogatio za vrijeme rata? :think:

Да се бар накрао, не би ми било жао.

Ја сам говорио и говорим, у случају рата или дезертирам преко гране, или се прикључујем неким Аркановцима, па ако погинем, да брину о онима које сам оставио, а ако ме једног дана моји држава и народ издају, да сам се макар накрао и обезбедио, па кад робијам да знам зашто.

Суде ти за геноцид и за ратно профитерство, а ти ратовао поштено, још тамо здравље изгубио... У следећем рату, ако превентивно не направимо макар један геноцид, ништа нисмо урадили. И сад да су Слоба, Караџић и Мартић заиста направили оне геноциде за шта су им судили, био би Балкан миран 100 година.
 

Back
Top