Najbolji srpski trener?

jeste, koji je sa reprezentacijom osvajo medalje uvek kad je Duda bio u strucnom stabu a ovo sto sa Panatenikosom radi nije ni cudo kad ga je Duda naucio a ima i budzet i igrace

uspeh kad sa Nemackom osvojis evropsko prvenstvo kao sto je Pesic uradio

po meni su Pesic i Maljkovic doktori za Robiju

a titula sa Partizanom? a Huventud? a Real?
ti stvarno imas problem, zar mislis da bi neko osvojio 7 titula EL da nije fantastican trener?
da samo Pao ima budzet, a ostali igraju za kikiriki i gajbu piva, mislis da bi ti neko dao tim sa toliko velikih igraca da nemas rezultate iza sebe?
Duda, Pesic i Maljkovic su veliki treneri, nego me interesje koji je poslednji trofej Maljkovica, kad ga je osvojio?
sto se tice ko je koga naucio, Aca Nikolic ih je sve naucio, on je otac srpske kosarke, kraj price
 
a titula sa Partizanom? a Huventud? a Real?
ti stvarno imas problem, zar mislis da bi neko osvojio 7 titula EL da nije fantastican trener?
da samo Pao ima budzet, a ostali igraju za kikiriki i gajbu piva, mislis da bi ti neko dao tim sa toliko velikih igraca da nemas rezultate iza sebe?
Duda, Pesic i Maljkovic su veliki treneri, nego me interesje koji je poslednji trofej Maljkovica, kad ga je osvojio?
sto se tice ko je koga naucio, Aca Nikolic ih je sve naucio, on je otac srpske kosarke, kraj price

Maljkovic ima dve titule prvaka evrope
ti nemas pojma nisam rekao da je on los trener ali su i Duda i Pesic mnogo bolji
 
jeste, koji je sa reprezentacijom osvajo medalje uvek kad je Duda bio u strucnom stabu a ovo sto sa Panatenikosom radi nije ni cudo kad ga je Duda naucio a ima i budzet i igrace

uspeh kad sa Nemackom osvojis evropsko prvenstvo kao sto je Pesic uradio

po meni su Pesic i Maljkovic doktori za Robiju

A nije uspeh kada sa Partizanom osvojis eurotitulu?
A nije uspeh kada osvojis sa Huventudom?

Da li je i sa Partizanom i Huventudom imao najvece budzete?
 
Maljkovic ima dve titule prvaka evrope
ti nemas pojma nisam rekao da je on los trener ali su i Duda i Pesic mnogo bolji

Mene bi stvarno bilo sramota da kazem nekom da nema pojma,a da pritom izjavim da Bozidar Maljkovic ima 2 titule prvaka Evrope.

Sinko,sjor Boza ima 4 titule prvaka Evrope. Sa Jugoplastikom 1989. i 1990., sa Limozom 1993. i sa Pao 1996.

Drugo,Zeljko Obradovic nije ucenik Dude Ivkovica,vec pokojnog Aleksandra Nikolica.


Znaci neke osnovne stvari neznas. Sedi dole,kec ko vrata.
 
Mene bi stvarno bilo sramota da kazem nekom da nema pojma,a da pritom izjavim da Bozidar Maljkovic ima 2 titule prvaka Evrope.

Sinko,sjor Boza ima 4 titule prvaka Evrope. Sa Jugoplastikom 1989. i 1990., sa Limozom 1993. i sa Pao 1996.

Drugo,Zeljko Obradovic nije ucenik Dude Ivkovica,vec pokojnog Aleksandra Nikolica.


Znaci neke osnovne stvari neznas. Sedi dole,kec ko vrata.

Druze, ja moze se reci studiram dva fakulteta i ne mogu sve brojke da popamtim
Boza Maljkovic je stvorio neke temelje u Realu napravio tim ciji deo i danas je deo ovog tima reala kad je Obradovic naravio neki tim?! On je uvek imao gotov tim sem mozda sa Partizanom sto je imao klince!?

Svi su on ucenici Nikolica ali je mnoge stvari naucio od Dude
pesic je sa jednom Nemackom postao prvak evrope!?!?
 
Pesic dosao u Barselonu uzeo prvenstvo i evroligu
prosle godine sa onakvom Zvezdom tukao Partizan dva puta u finalu zamalo i treci to je za mene merilo rada nekog trenera, sto se mene tice sav respekt prema robiji ali za mene su Pesic i Duda number 1

da je DV srpski trener kosto nije on bi mi bio medju prvima al ***
 
Pesic dosao u Barselonu uzeo prvenstvo i evroligu
prosle godine sa onakvom Zvezdom tukao Partizan dva puta u finalu zamalo i treci to je za mene merilo rada nekog trenera, sto se mene tice sav respekt prema robiji ali za mene su Pesic i Duda number 1

da je DV srpski trener kosto nije on bi mi bio medju prvima al ***

Mogu i ja da kazem da je Bresa bolja od Intera,ali tu moju tvrdnju bi potkopala jedna "sitna" cinjenica. Da je Inter prvak Evrope i Italije,a Bresa samo italijanski drugoligas.
Znaci dzaba moje misljenje ,kada cinjenice govore drugacije.

Isto tako i ova tvoja prica o trenerima. Jedini argument koji imas za tvrdnju da je ovaj ili onaj najbolji trener je tvoje misljenje.
A ja tvrdnju da je Zeljko Obradovic potkrepljujem samo njegovim rezultatima i trofejima.

Kari,Duda,Robija....sve su to vrhunski treneri,razlika je jedino u stilu rada. I zato jedino sto moze da da potvrdu da je neko od njih najbolji su rezultati.

Treba li navesti za Zeljka ista drugo osim 7 klupskih titula prvaka evrope. Ili 24 finala za10 godina u Pao. Od toga dobijeno 20.

Sad ces da se uhvatis budzeta....pa ajmo i tome.
Znas li da je Duda Ivkovic 2 godine u CSKA imao ubedljivo najveci budzet u Evropi,a nije uspeo da uzme titulu prvaka Evrope. Jos je jedne godine F4 igrao na domacem terenu u Moskvi.

Govoris da je Kari pobedio Partizan 2 puta prosle godine. Pa sta onda? Zvezda je prosle godine imala veci budzet od Partizana,pa nije uzela nijedan trofej.

Toliko o tome i tvojoj tvrdnji da budzeti odlucuju,a ne igraci sa trenerom. Da budzeti odlucuju,kada bi videli Partizan na F4????

Sad ti kao neki dokaz navodis nam Kari dosao u Barsu i uzeo trofeje. Sto,imao je los tim ili mali budzet pa je napravio neko cudo nevidjenih razmera? Jos F4 u Barseloni.
Ili Zeljko dosao u Partizan uzeo euroligu. Huventud isto. Real isto. Pao.......

I jos jednu bitnu stvar zaboravljas. Kari jeste uzeo euro titulu sa Nemackom 93.
Uz neke bitne stvari. Domaci teren. Vise nego domacinsko sudjenje. I sto je najvaznije ,na tom prvenstvu nije bilo dozvoljeno da igra ubedljivo najbolja reprezentacija u Evropi. Reprezentacija koja je osvojila 2 prvenstva pre tog,i 2 prvenstva posle tog

Za Bozu Maljkovica. Jeste bio u Realu 2 godine. Uzeo 1 trofej i oteran posle druge sezone. A sad se zapitaj zasto je vec 5 godina bez posla.

Znnaci ,uopste ne sporim da su Kari i Duda vrhunski treneri. Isto kao i Zeljko ( Boza je dobar trener,ali daleko iza ove trojice).
Na stranu nase licno misljenje ko je bolji,jedino ono sto potvrdjuje kvalitet trenera su rezultati i trofeji. To je ono sto ne moze poreci i ne moze biti subjektivno. A licno misljenje moze ( sto se i da videti) biti veoma subjektivno. To sto je meni Kari mnogo drazi i simpaticniji kao covek od Zeljka,ne dovodi me do toga da kazem da je bolji trener,jer a to nemam argumenata. pravih argumenata.
 
Po cemu su bolji treneri?
Po rezultatima?

Pa sta ako je imao veliki budzet? Oli vec 4 godine ima veci budzet od Pao pa ne uspeva ni da prismrdi titulama.

SP 1998. Atina,po svim strucnjacima najtrenerskija titula.... Trener Zeljko Obradovic.

Posto tako pricas napamet, voleo bih da mi navedes jedan link, u kojem strucnjaci kazu da je ta titula 1998. "najtrenerskija" titula.

Nas najbolji trener je Aleksandar Nikolic, posle njega Svetislav Pesic, i onda mnogo praznog mesta do treceg...
Sto se tice trenera koji su najbolji u radu sa mladim igracima i stvaranju i razvoju igraca, tu su neprikosnoveni Pesic, Vujosevic, Cosic.........Od tzv."malih trenera", koji su u svojim sredinama stvarali igrace, tu su Bogojevic,Luka Stancic......

Sto se tice teme o degradaciji kosarke koju sam pokrenuo, ne mogu trenutno da se posvetim odgovorima na vase komentare, jer imam gradjevince u dvoristu, ali cu prvom prilikom odgovoriti.
 
I jos jednu bitnu stvar zaboravljas. Kari jeste uzeo euro titulu sa Nemackom 93.
Uz neke bitne stvari. Domaci teren. Vise nego domacinsko sudjenje. I sto je najvaznije ,na tom prvenstvu nije bilo dozvoljeno da igra ubedljivo najbolja reprezentacija u Evropi. Reprezentacija koja je osvojila 2 prvenstva pre tog,i 2 prvenstva posle tog

Domacinsko sudjenje?
Sasvim sam siguran d apreterujes, jer se tog prvenstvaa veoma veoma dobro secam.Pratio sam ga veoma pomno, kao da igra nasa reprezentacija.
Pesic je imao tim, kvalitetan taman onoliko koliko je kvaliteta imao Maljkovic kada je sa Limozom uzeo evropsku titulu.
Imao je fanaticne igrace, koji su ginuli za svaku loptu, dok je na drugoj strani neposredno pre prvenstva poginuo Petrovic, te su Hrvati igrali preko k..ca, a rusiju je takodje zahvatila i smena generacija a mnogo vise apatija zbog razdruzivanja, te se ni Rusija nije konsolidovala, a Litvanija mislim nije ni igrala.
 
Posto tako pricas napamet, voleo bih da mi navedes jedan link, u kojem strucnjaci kazu da je ta titula 1998. "najtrenerskija" titula.

Nas najbolji trener je Aleksandar Nikolic, posle njega Svetislav Pesic, i onda mnogo praznog mesta do treceg...
Sto se tice trenera koji su najbolji u radu sa mladim igracima i stvaranju i razvoju igraca, tu su neprikosnoveni Pesic, Vujosevic, Cosic.........Od tzv."malih trenera", koji su u svojim sredinama stvarali igrace, tu su Bogojevic,Luka Stancic......

Sto se tice teme o degradaciji kosarke koju sam pokrenuo, ne mogu trenutno da se posvetim odgovorima na vase komentare, jer imam gradjevince u dvoristu, ali cu prvom prilikom odgovoriti.

Jedan argument da je Pesic bolji trener od Obradovica?
Ali ne licno misljenje....nego argument,dokaz....vise trofeja,titula....

Sad da ti trazim linkove.....isto kad ti meni nadjes link da je Huventud imao najveci budzet u sezoni kada je sa Zeljkom uzeo evro titulu.....
 
Jedan argument da je Pesic bolji trener od Obradovica?
Ali ne licno misljenje....nego argument,dokaz....vise trofeja,titula....

Sad da ti trazim linkove.....isto kad ti meni nadjes link da je Huventud imao najveci budzet u sezoni kada je sa Zeljkom uzeo evro titulu.....

Ako su samo titule argumenti onda mozemo reci da je Grcki fudbal isto onako uspesan kao i spanski, jer su eto i jendi i drugi uzeli po jednu titulu prvaka Evrope.
Plastican primer svog besmisla tvog poredjenja.
Pesic:
Uzeo je titulu prvaka Evrope sa Nemackom, i TO je neuporedivo vise trenerska titula nego ona koju ti pominjes.
Znacajno je unepredio i kosarkaski oblikovao najtrofejniju nasu generaciju, koja je svoje prve trofeje osvojila u Bormiu1987.
Dva meca sa tog turnira protiv SAD su pravi i najbolji primer kako trener treba da vodi jednu ekipu.
U prvoj utakmici smo ih dobili fenomenalnom igrom Kukoca, pravljenjem akcija i izolacijom za njega, dok je finale, kada su se amerikanci spremili za takvu igru dobijeno pod kosem igrom Divca i Radje.
Necu sad da ponovo pricam kako je stigao do titule u Indijanopolisu, posle dva poraza protiv Spanije i Portorika, jer sam o tome vec nekoliko puta pisao.
Sto se linkova tice, mogu cak da se slozim sa tobom da je Filips te godine imao najveci budzet, ali veoma malo , sasvim zanemarujuce veci od Huventuda(najvise zbog Doukinsa).
tih godina je pretilo gasenje kosarkaskih sekcija Reala i Barselone, i Huventud je imao najveci budzet u Spaniji, a eto posle Filipsa i u Evropi( u sezoni kada je Partizan uzeo titulu).
One godine kada je Obradovic uzeo titulu sa Huventudom, Huventud je imao najveci budzet u Evropi.Tek posle tohg osvajanja titule od strane Huventuda, poceli su grcki bogatasi svoje ludorije.
Linkove nemam ni volje da trazim, jer sam ja u to vreme pratio kosarku preko stampe, revije "kos", i dobro se secam tih godina.
A ti slobodno nadji da me demantujes.
O Obradovicu ne mogu da kazme nijednu rec.Moze on da osvoji 1000 titula, on za mene licno(a znam da postoji jos MNOGO onih koji misle slicno, samo sto to ne moze ni da se cuje u ovakvom savezu) je samo prosao pored trenera, i to kada ga je Nikolic bezuspesno ucio trenerskom zanatu, ili kada je sa Pesicem bio na sastancima strucnog saveta.
 
Ako su samo titule argumenti onda mozemo reci da je Grcki fudbal isto onako uspesan kao i spanski, jer su eto i jendi i drugi uzeli po jednu titulu prvaka Evrope.
Plastican primer svog besmisla tvog poredjenja.
Pa što se tiče uspeha nisi daleko od istine, iako Španci imaju dve titule kao što ti je crni i rekao, jer Španci su poznati kao ekipa koja uvek zastane pred kraj i nikad nisu mogli do samog vrha, iako su imali sjajne igrače ... No, to se promenilo sa ovom generacijom, ali pre toga oni su uvek bili loši u završnicama i zato imaju tako malo uspeha ...

O Obradovicu ne mogu da kazme nijednu rec.Moze on da osvoji 1000 titula, on za mene licno(a znam da postoji jos MNOGO onih koji misle slicno, samo sto to ne moze ni da se cuje u ovakvom savezu) je samo prosao pored trenera, i to kada ga je Nikolic bezuspesno ucio trenerskom zanatu, ili kada je sa Pesicem bio na sastancima strucnog saveta.
Ovo je već neozbiljno i isključuje te iz svake ozbiljne rasprave o Obradoviću i Ivkoviću ... Za Pešića se slažem, on je i meni genijalan trenera, ali nemoj molim te više pisati o Željku jer ti iz neke lične mržnje prema njemu ne možeš biti objektivan, a ovo što si napisao je sve samo ne objektivno i istinito ...
 
Profesor Nikolic bez ikakve dileme.

Od ovih danasnjih Obradovic ,Pesic Ivkovic,Vujosevic ( Dule je od 5.godine zivi u Beogradu i ja ga smatram srpskim trenerom). To je vec stvar licnog ukusa ko je od njih trojice najbolji.
E sad licni ukus je nesto sto je u vecini slucajeva subjektivno,a rezultati su nesto sto je neprikosnoveno.
 

Back
Top