Ovo je EU

Nisu svi isti. A i realno gledano Svabe su lenj narod. Da nije tako ne bi toliko Gastarbeiter-a nakupili (bar je to slucaj sa Austrijancima)...

Lenj nikako! U pitanju je demografska promena u evropskim društvima. Prirodni natalitet nije bio dovoljan da zadovolji tržište rada, pa je stoga "uvezena" radna snaga.

Pogledaš li sad, bez gastarbajtera bi privreda Austrije doživela kolaps.
 
Vecina ih je lenja! Nece da rade, jer primaju razne vrste pomoci (od kojih jedva sklapaju raj sa krajem), a oni koji rade "zabusavaju" i bacaju posao na druge.

pa da i zbog toga je sve vishe burn-out-ova............................naravno...........................i zbog toga sve vishe zhena zadobi srcani shto se do skora pripisivalo mushkarcima................naravno
 
Vozač kamiona iz Slovenije je negde na TV-u rekao kako radi dnevno po
16-18 sati za golu platu, bez plaćenih prekovremenih sati, bez
plaćenog toplog obroka. Kad bi se pobunio, kaže, to njegov gazda jedva
čeka, jer bi ga poslao na burzu i uzeo Rumuna koji bi mu vozio u pola
cijene, ali gazda istovremeno priča kako je u EU super, jer svaki
mjesec kupi novi kamion.

Bugarin (poslovni partner) priča kako je Bugarska živjela od izvoza
voća i povrća, a sada sve uvoze iz EU, dok se država sve više
zadužuje.

Mađari pričaju kako su postali najamni radnici u (do jučer svojim)
vinogradima, jer su ih Francuzi najprije uništili s niskim
(dampinškim) cijenama, da bi, kada Mađari nisu više mogli vraćati
banci kredite, od banaka kupili za sitan novac gotovo sve vinograde.
Tako se sada najpoznatiji Mađarski vinogradi (Tokajac) nalaze u
vlasništvu Engleza.

U Češkoj je EU prisilila vlasnike šećerana da zatvore tvornice, dok su
radnici završili na burzi, a sve zato jer EU ima previše šećera, a
previše šećera ima zato jer ga EU uvozi iz Kube i na njemu je puno
veća zarada.

Njemačka je zbog prekoračenja kvote dozvoljenog zagađivanja, prema
sporazumu iz Kyota, veliki dio prljave industrije prebacila u Češku.

Sloboda kretanja ljudi je dovela do obaranja cene rada u pojedinim drzavama EU sto izaziva gnev gradjana doticnih zemalja dok su ostale drzave clanice EU iz politickih razloga a da samo clanstvo nije ekonomski logicno ili pravno podrzano.

Bugarska je lose zivela mnogo pre EU najvise zbog korupcije i sklonosti ka izbegavanju zakona. Licno su me pokrali vise puta i mislim da je svima jasno iz kog razloga je Bugarska uopste postala clanica. Nisu oni ulaskom u Uniju osiromasili vec nisu dobili zivot kakav su ocekivali a svako ko je bio u Sofiji zna kakav zivot oni zele jer je lopovluk svuda, na nezamislivim mestima i od obicnih ljudi...nisu oni neki primer nefunkcionisanja Unije...

Najveca je nevolja kada je neka zemlja nespremna za ulazak u Uniju a zeli da udje i nada se da ce samim clanstvom u istoj svi njeni problemi biti reseni jer nece i mogu se zapravo samo produbiti i polarizovati...
 
Sloboda kretanja ljudi je dovela do obaranja cene rada u pojedinim drzavama EU sto izaziva gnev gradjana doticnih zemalja dok su ostale drzave clanice EU iz politickih razloga a da samo clanstvo nije ekonomski logicno ili pravno podrzano.

Bugarska je lose zivela mnogo pre EU najvise zbog korupcije i sklonosti ka izbegavanju zakona. Licno su me pokrali vise puta i mislim da je svima jasno iz kog razloga je Bugarska uopste postala clanica. Nisu oni ulaskom u Uniju osiromasili vec nisu dobili zivot kakav su ocekivali a svako ko je bio u Sofiji zna kakav zivot oni zele jer je lopovluk svuda, na nezamislivim mestima i od obicnih ljudi...nisu oni neki primer nefunkcionisanja Unije...

Najveca je nevolja kada je neka zemlja nespremna za ulazak u Uniju a zeli da udje i nada se da ce samim clanstvom u istoj svi njeni problemi biti reseni jer nece i mogu se zapravo samo produbiti i polarizovati...


Tacno, ali vecina velikih koncerna preselila se u zemlje bivseg istocnog bloka, jer je radna snaga puno jevtinija i profit je veci.
 
Promenjeni uslovi nacina zivota, kao i promena radnih uslova, najcesce nastali usled mobinga na radnom mestu, izazivaju Burn Out ili promenu na emocionalnom i fizickom nivou i psihicku i fizicku iscrpljenost...

ili chemo da therapiramo osobe mobbinga ili osobe burn outa ..............predavali mi jedna iz jedne renomirane psihijatrijske klinike i dugo joj trebalo dok nisam shvatila jer sam i ja vazda govorila "mobbing führt zu burn-out"

kazhe "nein! der efekt ist der selbe wir sind nicht mehr in der lage arbeiten zu gehen"
 
ili chemo da therapiramo osobe mobbinga ili osobe burn outa ..............predavali mi jedna iz jedne renomirane psihijatrijske klinike i dugo joj trebalo dok nisam shvatila jer sam i ja vazda govorila "mobbing führt zu burn-out"

kazhe "nein! der efekt ist der selbe wir sind nicht mehr in der lage arbeiten zu gehen"

der mensch wurde nicht geliebt um seiner selbst willen sondern musste sich diese liebe verdienen durch verhalten und leistung

To je samo jedna strana medalje!
Svaki slucaj je prica za sebe. Misljenja su podeljena, ali fakat je, da ako te neko na poslu zeza, ako su se uslovi rada promenili, ako postoji hronicni manjak u personalu (znaci ako ima Mobbing-a), plus i problemi u privatnom zivotu, plus ako si psihicki slabija osoba, emotivnija, dobices Burn Out!
Tako ti Mobbing postaje direktni okidac za Burn Out!
 

Back
Top