Rusija ulaze u svoju zeleznicu ove god. Rusi otvaraju jos dve linije brzih pruga

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Te dve linije su:
1.Moskva-Niznji Novgorod
2.Sankt Peterburg-Helsinki
Tome treba dodati i nedavno otvorenu liniju brze pruge Moskva-Sankt Peterburg.

Sve podatke mozete naci na sajtu Ruske Zeleznice, tu je i plan razvoja zeleznica do 2020. godine:

http://eng.rzd.ru/isvp/public/rzdeng?STRUCTURE_ID=4054

Evo kako izgledaju ti vozovi:

Sankt Peterburg-Helsinki, 220km/h:

Allegro_-_Sm_6.jpg


Moskva-Niznji Novgorod, 250km/h:

sapsan.jpg


Moskva-Sankt Peterburg, 250km/h

416268.jpg
 
Poslednja izmena:
2010. godina uopste nije buducnost, to je sadasnjost. Vec sada brzi vozovi saobracaju na liniji Moskva-Sankt Petervurg, a u toku ove 2010. godine pocinju da saobracaju i na liniji Sankt Peterburg-Helsinki i Moskva-Niznji Novgorod. A do 2020. Rusija ce imati sigurno najduzu mrezu brzih pruga u Evropi.
Ја ти говорим како су им сад возови као сремски кокошињци. Уосталом све се врти око Москве и Санкт Петербурга, као код нас код Београда и Новог Сада.
 
Inace Ruske zeleznice su sa tim "kokosinjac" vozovima u 2008. god. ostvarili prihod od 41 milijardi dolara (sto je otprilike koliko i godisnji bruto nacionalni proizvod cele Srbije) i cist profit od 2,6 milijardi $.

http://eng.rzd.ru/isvp/public/rzdeng?STRUCTURE_ID=4

Key Facts & Figures: Russian Railway

- Russia’s fourth-largest company by revenue – over USD 41 billion for 2008 (according IFRS)
- One of Russia’s most profitable companies – net income over USD 2.6 billion in 2008

A planirane investicije u zeleznicu do 2030. su 450 milijardi dolara!!!

Reform Program

Planned total investment in developing rail transport in Russia up to 2030 is USD450 billion
 
Poslednja izmena:
Да то је план за будућност. Али сада су им возови катастрофални. Недавно сам се возио руском железницом и могу рећи да је наш Беовоз тата-мата за њихове возове. :)

Ја ти ДОНЕКЛЕ верујем, не верујем да су бољи од наших возова, само ми реци на којој си се линији возио.
 
Ја ти говорим како су им сад возови као сремски кокошињци. Уосталом све се врти око Москве и Санкт Петербурга, као код нас код Београда и Новог Сада.
nemoj da mu rusis snove ,covek je ubedjen da u Rusiji vozovi lete svetlosnom brzinom iznad pruga :mrgreen:
 
Nema potrebe, sledece godine ja idem u Moskvu i verovatno cu se voziti Aeroexpresom:

http://ru.wikipedia.org/wiki/Аэроэкспресс
Ти запео за Москву. Обиђи бато мало руралне средине. ;) Оне вукојебине где где милиони Руса путују кокошињцима. Сав новац се слива у Москву, као код нас у Бг и Н. Сад.
 
Ја ти ДОНЕКЛЕ верујем, не верујем да су бољи од наших возова, само ми реци на којој си се линији возио.
Није битно. Био сам далеееко од Москве. Обишао сам цео Сибир, и возио се у међународном возу Русија-Казахстан. Ово "возу" мећем под наводнике.:lol: Имао сам осећај као да је Стаљин још увек прецедник. :confused: Рецимо град од 700 хиљада становника има аутобуску станицу, што је некада имала Стара Пазова 1941. :D
 
Znaci brze pruge ne treba da se grade da povezuju najvece ruske gradove u Evropi - Moskvu, Niznji Novgorod, Sankt Peterburg, Soci, Helsinki, Jekaterinburg,... nego vise su potrebne brze pruge da povezuju tamo nekakva sela u Sibiru i u Kazahstanu? :D

A i kad u Srbiji jednog lepog dana dodje na red da se grade brze pruge znaci da brzi vozovi ne treba da povezuju Beograd i Novi Sad nego Mosorin i Tutin? :D
 
Сочи је најелитније руско одмаралиште. Русија све улаже у Москву, Сочи, С. Петербург. Покажи нам како изгледају возови у Алтајском крају. :) или било где другде.. даље..

:rotf: Ма то је она прича и акција као о Брзим пругама Србије, од пре две деценије..
 
Сочи је најелитније руско одмаралиште. Русија све улаже у Москву, Сочи, С. Петербург. Покажи нам како изгледају возови у Алтајском крају. :) или било где другде.. даље..

Prvo je bilo "tako im je samo oko Moskve", pa onda "samo oko Moskve i S.Petersburga", pa sad "samo oko Moskve, Petersburga i Socija"... :lol:

Pa naravno da prvo modernizuju tamo gde je najveca koncentracija stanovnistva, sta ti je tu cudno?? 99% Rusa nikad nece ni krociti u neku sibirsku zabit.
 
Inace koliko su Ruske Zeleznice "neuspesne" dovoljno je pogledati njihov bilans stanja i bilans uspeha:

ostvareni godisnji prihodi: 41 milijarda dolara
ostvareni godisnji profit nakon oporezivanja: 2,6 milijardi dolara
vrednost sopsvenog kapitala: 52 milijardi dolara
vrednost aktive/imovine: 88 milijardi dolara

http://eng.rzd.ru/isvp/public/rzdeng?STRUCTURE_ID=21
 
Poslednja izmena:
Није битно. Био сам далеееко од Москве. Обишао сам цео Сибир, и возио се у међународном возу Русија-Казахстан. Ово "возу" мећем под наводнике.:lol: Имао сам осећај као да је Стаљин још увек прецедник. :confused: Рецимо град од 700 хиљада становника има аутобуску станицу, што је некада имала Стара Пазова 1941. :D

Сад ти више ништа не верујем. :mrgreen:
 
Znaci brze pruge ne treba da se grade da povezuju najvece ruske gradove u Evropi - Moskvu, Niznji Novgorod, Sankt Peterburg, Soci, Helsinki, Jekaterinburg,... nego vise su potrebne brze pruge da povezuju tamo nekakva sela u Sibiru i u Kazahstanu? :D

A i kad u Srbiji jednog lepog dana dodje na red da se grade brze pruge znaci da brzi vozovi ne treba da povezuju Beograd i Novi Sad nego Mosorin i Tutin? :D

Па квалитетнији је живот у било ком немачком селу него у рецимо Чељабинску, граду од преко милион становника.
 
Pa to i ja kazem da nece mozda brze pruge prvo da povezuju neka sela u Sibiru sa selima u Kazahstanu? :think:

Ма пусти дрињачу, нема он појма о Русији, Сибир уопште није проблем, тамо сваки градић има аеродром, у Русијји су заправо најгоре вукојебине у централном делу, у околини Москве, градови као што су Пенза, Курск, Вологда и слични, то су градови величине Новог Сада, на пар стотина километара од Москве а треба им цео дан да возом који иде 60 на сат стигну до Москве.
 

Back
Top