Windows 7 ubija slobodno vreme (problem sa brisanjem foldera)

Dulle_

Ističe se
Poruka
2.002
Pozdrav Svima. Uhvatio sam nesto slobodnog vremena i reko ajde da letim malo na flight simulatoru... kad ono neki error nesto dza, a resenje errora kako mi je rekao mikrosoft, je da izbrisem neke simconnect.dll fajlove koji se nalaze u C:WINDOWS\WINSXS\ ... (posto su ovi sto su pravili simulator nesto izasrali pa sad brlja ceo sistem) e sad... lociram lepo te fajlove desni klik DELETE a sistem kaze "You need permission to perform this action" pa kaze " You require permission from SYSTEM to make changes to this file " i ondaK sam trazio po netu resenje ... i nasao neko resenje... desni klik na folder pa properties security advanced i bla bla .. nesto da promenim dozvole korisnika (admina to jest sebe) da mogu da brisem folder... ali onda sistem kaze "An error has occurred access is denied"

Koristim windows 7 home edition ... legalan (nazalost) posto mi je zao sto sam platio za nesto sto ce ovako da mi kida zivce. Znaci ne verujem da mi glupi sistem ne dozvoljava da izbrisem obican folder ... pa cak ni da promenim dozvolu da smem da ga brisem... ko je ustvari vlasnik ovog sistema ako ne ja ? Probao sam 2-3 programa sto navodno brisu sve zivo .. ali ni od toga nema vajde... i tako evo proveo sam veci deo slobodnog vremena ubedjujuci sistem da sam mu ja vlasnik. :dash:

onom ko je izmislio tu "PERMISSION zahebanciju" zelim da slomi nogu ili jos bolje prst.
 
На линку што је @falco поставио, лепо ти пише:
PLEASE DO NOT MANUALLY DELETE THE SIMCONNECT.DLL ASSEMBLY FROM THE WINDOWS SIDE BY SIDE DIRECTORY! We have seen posts in the forums alluding to the fact that this might solve the problem, but not only will this NOT solve the problem, you are more likely to incur additional problems by trying to manually delete this file.
 
EVO RESENJA
skini sa interneta neku linux distribuciju
:) Ko o cemu ti o linux-u,da nije besplatan pomislio bih da ga reklamiras i da dobijas % od prodaje.

Vec je receno fajl NE SME da se brise,ne mozes ocekivati da obrises neki .dll fajl i da ti windows radi kako treba,ja bih bio srecan ako bi se podigao sistem sledeci put.
Imao sam i ja problema sa dll fajlovima kod igara,isto je izbacilo error i ime fajla ,meni padne na pamet da ga nadjem i obrisem i za divno cudo igra je radila( to je bilo na xp-u i igra je bila fallout 3) ali nakon par dana je usledio format windowsa jer je poceo da se gubi.
Probao sam isto to kod druge igre(mislim da je Avatar u pitanju),nije upalilo posto je bilo 3 dll fajla sa istim nazivom,a jedan nije mogao da se obrise,pa sam ga nasao na netu skinuo i zamenio,nije upalilo i windows je puko,tj. msn i mail nisu radili ni posle reinstaliranja,ciscenja registra i 100 cuda.

Za kraj,ta greska mozda i nije do windowsa,ako skidas igre preko torrenta i ko zna odakle mozes ocekivati takve stvari,skini je negde gde ima pozitivnih komentara. I instaliraj pored 7-ice i XP,posto je manja verovatnoca da ce igra da brlja na njemu :bye:
 
EVO RESENJA

skini sa interneta neku linux distribuciju
npr Ubuntu
narezes ga da bude butabilan
dignes ga sa live CD-a
i u njemu obrisi taj dll

zasto u linuxu a ne u windowsu
zato sto linux nema nikakve veze sa windows-om i njegovim glupim dozvolama

Kad već spominješ Live CD, bilo s kojim Live CD-om da uđe u svoj Windows može obrisati šta želi.Njegov postojeći je tada neaktivan i ne predstavlja uopšte problem da se obriše bilo šta. Hirens BootCD v10.5 sve otvara...E, sad koliko je to pametno već su drugi napisali...
 
winsxs folder je mesto gde windows čuva duplikate svih važnih fajlova, u slčaju da se nešto dogodi sa originalom. Na žalost, ono što čika Bili nije pametno smislio je da ograniči veličinu ovog foldera, pa on raste ko kvasac. Takođe dragi Microsoft nije smislio ni alat koji bi rešavao problem brisanja viškova odatle. Bljak.

Za vistu zapravo postoji neki programčić koji to može da uradi:

vsp1cln.exe . nalazi se u c:\widows\system32
 
Untitled.jpg

Uopste ne kapiram cemu sluzi
To sr-nje mi svaki cas izbacuje "obavestenja " nesto apdejtuje, aplouduje, sta god, zeva svaki cas.
Svaki put kad iskljucim komp. on po 10 minuta nesto "updating", pre nego sto se ugasi.
Svaki put kad ukljucim komp. on po 10 min "configuring windows updates" pre nego sto se sistem podigne.(a ne znam dal' to ima neke veze sa onim gore)
 
Poslednja izmena:
Znaci da je potrebno da aktiviras svoj sistem. To se radi tako sto uneses cd key koji si dobio uz instalaciju. Ako ne uneses u odredjenom roku (mislim da je to 30 dana) sistem ti nece normalno funkcionisati.
A pa majstor mi je pominjao nešto mesec dana frke šeme, ali kaže to nije moj problem to će on da reši. Ali jeste moj problem jer me smara svaki čas...
Ali ni približno često kao ovo dole...
attachment.php

Uopste ne kapiram cemu sluzi
To sr-nje mi svaki cas izbacuje "obavestenja " nesto apdejtuje, aplouduje, sta god, zeva svaki cas.
Svaki put kad iskljucim komp. on po 10 minuta nesto "updating", pre nego sto se ugasi.
Svaki put kad ukljucim komp. on po 10 min "configuring windows updates" pre nego sto se sistem podigne.(a ne znam dal' to ima neke veze sa onim gore)

Jel bi znao da mi kažeš čemu to služi?
Stvarno se ništa ne razumem u ovu sedmicu, tek prošle nedelje je instalirana i ne mogu ništa da se snađem :(
 
Pogledajte prilog 84206
Uopste ne kapiram cemu sluzi
To sr-nje mi svaki cas izbacuje "obavestenja " nesto apdejtuje, aplouduje, sta god, zeva svaki cas.
Svaki put kad iskljucim komp. on po 10 minuta nesto "updating", pre nego sto se ugasi.
Svaki put kad ukljucim komp. on po 10 min "configuring windows updates" pre nego sto se sistem podigne.(a ne znam dal' to ima neke veze sa onim gore)

to je Windows program ili sta je vec za informacije o sigurnosti sistema, ta zastavica se oglasava u vidu opominjanja da nesto nije ok, npr Windows nije update-ovan, nisi instalirao antivirus, antivirus nije update-ovan, kao i neke sitnije greske u toku koriscenja sistema, npr da neki program nije propisano instaliran i td.....najbolje ti je da iskljucis ta upozorenja u control panel/system security......kao svi korisnici pomenutog sistema koji zele da budu autonomni u nacinu rada na sistemu....

sto se tice brisanja DLL fajlova, ja ti ne bi preporucio da ih brises, da ne trebaju ne bi ni bili tu....
 

Back
Top