Da sam ja ministar za Kosovo i Metohiju....

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
Vidim da mnogi ovde pisu sta bi trebalo realno da se uradi da Kosovo ostane u sastavu Srbije. Mnogi napominju vojnu akciju ali mislim da ona nije potrebna. Kosovo se ne brani ni vojno,kao sto je to radio Milosevic, ni pravno, kao sto je radio Kostunica, ni diplomatski, kao sto to rade ovi sadasnji sarlatani. Potreban je novi pristup. Potrebno je Kosovo Srbima uciniti privlacnim mestom za zivot. To se jedino moze postici jacanjem Srpskih sredina na Kosovu i Srpskih institucija na Kosovu. Tako ce ne samo oni koji su dole ostati, nego ce se i izbeglice vracati, cak ce se i novi ljudi doseljavati.

1.FINANSIJE
Iz budzeta Srbije se sasvim dovoljne pare izdvajaju za Kosovu. Problem je sto su one nepravilno rasporedjene. Trecina se pokrade u Beogradu, trecina se pokrade od lokalnih demokrata, a tek trecina se realno ulaze na narod i projekte. I od te trecine dosta ide na ljude koji uopste ne zive na Kosovu, vec su oni i njihova deca u Srbiji i tamo primaju plate i Kosovski dodatak.
Njima treba ukinuti sva davanja, i pare rasporediti tamo gde su stvarno potrebne.
Ostro saseci sve lopovluke i finansijske spekulacije lokalnih politicara iz DS-a,SPS-a i G17.

Kada bi se sve to uradilo, u budzetu bi bilo sasvim dovoljno para za vodjenje jedne lepe politike.

Povezati se sa vladom Rusije i videti dali oni mogu isfinansirati neke projekte.
Takodje kontaktirati Srpsku dijasporu i finansijski mocne ljude i njoj. Tamo ima mnogo ljudi koji bi rado pomogli svome narodu, ali to nemogu sve dok je ova lopovska vlast na celu.




Nastavak svojih ideja obrazlozicu u nekom od sledecih postova, posto me mrzi sad da pisem dalje....
 
3. ZGRADE

Trenutno su Srbi ostali uglavnom u seoskim sredinama. Od gradova je ostala jedino Mitrovica. Posle rata Gracanica i Strpce su se od sela razvile u varosice, jer su ka njima gravitirali izbegli iz Centralnog Kosova i Sirinicke Zupe. Takodje Ranilug ima potencijal da se razvije u grad kao buduci centar Kosovskog Pomoravlja.

U ova 4 graditi drzava treba da pravi zgrade i naseljava stanovnistvo. Obezbediti stanove za najugrozenija lica, a ostalima davati povoljne stambene kredite.
 
Vidim da mnogi ovde pisu sta bi trebalo realno da se uradi da Kosovo ostane u sastavu Srbije. Mnogi napominju vojnu akciju ali mislim da ona nije potrebna. Kosovo se ne brani ni vojno,kao sto je to radio Milosevic, ni pravno, kao sto je radio Kostunica, ni diplomatski, kao sto to rade ovi sadasnji sarlatani. Potreban je novi pristup. Potrebno je Kosovo Srbima uciniti privlacnim mestom za zivot. To se jedino moze postici jacanjem Srpskih sredina na Kosovu i Srpskih institucija na Kosovu. Tako ce ne samo oni koji su dole ostati, nego ce se i izbeglice vracati, cak ce se i novi ljudi doseljavati.

1.FINANSIJE
Iz budzeta Srbije se sasvim dovoljne pare izdvajaju za Kosovu. Problem je sto su one nepravilno rasporedjene. Trecina se pokrade u Beogradu, trecina se pokrade od lokalnih demokrata, a tek trecina se realno ulaze na narod i projekte. I od te trecine dosta ide na ljude koji uopste ne zive na Kosovu, vec su oni i njihova deca u Srbiji i tamo primaju plate i Kosovski dodatak.
Njima treba ukinuti sva davanja, i pare rasporediti tamo gde su stvarno potrebne.
Ostro saseci sve lopovluke i finansijske spekulacije lokalnih politicara iz DS-a,SPS-a i G17.

Kada bi se sve to uradilo, u budzetu bi bilo sasvim dovoljno para za vodjenje jedne lepe politike.

Povezati se sa vladom Rusije i videti dali oni mogu isfinansirati neke projekte.
Takodje kontaktirati Srpsku dijasporu i finansijski mocne ljude i njoj. Tamo ima mnogo ljudi koji bi rado pomogli svome narodu, ali to nemogu sve dok je ova lopovska vlast na celu.




Nastavak svojih ideja obrazlozicu u nekom od sledecih postova, posto me mrzi sad da pisem dalje....

Ja ne znam drugi nacin,zaista.Sto si prema njima bolji,sve je gore.Da se vodila agresivna politika prema kosovu kao sto je to radio milosevic,nebi se ovo desilo danas.Pre svega ne mislim na ubijanje,ratove i tenkove.Mislim da bi postojanje specijalnih snaga,VRS i srpske policije donekle ublazilo stvar.Mislim da smo previse dali za pravo albancima i manjinama u srbiji i to se mora promjeniti odmah!Doduse sad smo mi manjina postali u rodjenoj zemlji.
 
Vidim da mnogi ovde pisu sta bi trebalo realno da se uradi da Kosovo ostane u sastavu Srbije. Mnogi napominju vojnu akciju ali mislim da ona nije potrebna. Kosovo se ne brani ni vojno,kao sto je to radio Milosevic, ni pravno, kao sto je radio Kostunica, ni diplomatski, kao sto to rade ovi sadasnji sarlatani. Potreban je novi pristup. Potrebno je Kosovo Srbima uciniti privlacnim mestom za zivot. To se jedino moze postici jacanjem Srpskih sredina na Kosovu i Srpskih institucija na Kosovu. Tako ce ne samo oni koji su dole ostati, nego ce se i izbeglice vracati, cak ce se i novi ljudi doseljavati.

1.FINANSIJE
Iz budzeta Srbije se sasvim dovoljne pare izdvajaju za Kosovu. Problem je sto su one nepravilno rasporedjene. Trecina se pokrade u Beogradu, trecina se pokrade od lokalnih demokrata, a tek trecina se realno ulaze na narod i projekte. I od te trecine dosta ide na ljude koji uopste ne zive na Kosovu, vec su oni i njihova deca u Srbiji i tamo primaju plate i Kosovski dodatak.
Njima treba ukinuti sva davanja, i pare rasporediti tamo gde su stvarno potrebne.
Ostro saseci sve lopovluke i finansijske spekulacije lokalnih politicara iz DS-a,SPS-a i G17.

Kada bi se sve to uradilo, u budzetu bi bilo sasvim dovoljno para za vodjenje jedne lepe politike.

Povezati se sa vladom Rusije i videti dali oni mogu isfinansirati neke projekte.
Takodje kontaktirati Srpsku dijasporu i finansijski mocne ljude i njoj. Tamo ima mnogo ljudi koji bi rado pomogli svome narodu, ali to nemogu sve dok je ova lopovska vlast na celu.




Nastavak svojih ideja obrazlozicu u nekom od sledecih postova, posto me mrzi sad da pisem dalje....
Cuj da ostane u sastavu Srbije ?
Sada jeste ?
Gde ti zivis ?
Ti si neki idealista,
Dobar ti program ...:hahaha:
Dodji malo sebi.
 
Traže proveru broja zaposlenih u opštini


Grupa povratnika u metohijsku enklavu Osojane već deset dana protestuje ispred zgrade srpske opštine zahtevajući da se provere spiskovi zaposlenih i poštuju propisi kada je reč o novcu iz budžeta. U izjavi za „Blic“ tvrde da u Osojanima ima značajan broj zaposlenih koji, međutim, uopšte ne borave u enklavi ili dođu na radno mesto jednom u tri meseca.

Za proteklih desetak dana niko od nadležnih iz Ministarstva za Kosovo nije razgovarao sa nezadovoljnim žiteljima Osojana. Jedan od protestanata Džolić Ratomir (30) vratio se u Osojane pre četiri godine sa porodicom, u kojoj je i troje maloletne dece. On u izjavi za „Blic“ kaže da više nije mogao da gleda nepravdu.


- Ni ja ni žena ne radimo, nemamo nikakva primanja. Ali, vratili smo se rešeni da ovde opstanemo. A s druge strane svedoci smo da se u Osojanima vode kao zaposleni i primaju ne malu platu ljudi koji ovde, eto, navrate nekoliko puta godišnje - ističe Džolić.

I ostali Srbi, njih dvadesetak koji su presavili tabak i blokirali opštinsku zgradu, u Osojane su se vratili sa porodicama. Oni navode da „škripi“ u svim lokalnim institucijama od opštine do Doma kulture.


- U Domu kulture ima 40 zaposlenih, a niko ne zna ni ko su, ni šta su, niti ti ljudi uopšte dolaze na posao. U domu zdravlja ima šezdesetak zaposlenih, a na posao dolazi njih petnaestak - tvrde naši sagovornici.


Čitava armija zaposlenih na KiM živi po mestima u centralnoj Srbiji, dok povratnici nemaju priliku da rade. Po statističkim podacima, broj zaposlenih u januaru ove godine uvećan je u odnosu na isti period prošle godine - u opštini Priština ima 115 novo zaposlenih, u Gnjilanu 50 više, u Leposaviću 46 novo zaposlenih…

Ovo je jedan od mnogih primera kako se zivi od ''Kosova na usnama''...
 

Back
Top