javne p. poruke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Groucho Marx

Primećen član
Poruka
645
Nedugo nakon sto sam se registrovao na ovom forumu, neko mi je poslao pp u kojem mi je, uzgred, spomenuo kako privatne poruke na forumu krstarice mogu da citaju administratori i moderatori. Nisam obracao paznju na to. Onda mi je proletos jedna druga osoba ponovila tu informaciju, ali mi se ucinilo da je to jos jedan forumski mit. Mada, ne mogu da kazem da nisam posumnjao...

Pre neki dan sam dobio informaciju da su dva moda rekli da imaju mogucnost da citaju privatne poruke. I konacno sam poverovao u to. Moje misljenje je ovo - nemam problem u vezi sa tim da Boza (i drugi admini) citaju moje pp-ove. Cak i ako im neko to 'zabrani', podrazumeva se da ce oni uvek naci nacin da to urade, ako vec tako zele. Ali je problem kad neki levi modovi to mogu i onda to koriste protiv tebe. Napominjem da u pravilniku Krstarice nema ni reci o tome.

Prema tome, ako je to istina, pitam:

- Sta korisnici Krstarice misle o tome?

- Ivane P. da li si svestan koju lovu mozes da puknes ako se dokaze ugrozavenje privatnosti? Tim pre sto ti se sva cetiri servera Krstarice nalaze u dve (savezne) drzave demokratskog sveta? Sta mislis kako bi reagovali sponzori?

I nemoj samo neko da pocne pricu o tome kako je tako na svim forumima. Pricamo o ovom forumu, jer smo ovde.

Pocinjem da odbrojavam sekunde do brisanja teme, moram da izmerim brzinu foruma...
 
Kao što već znaš, ja mislim da to nije nešto za uzrujavanje, jer ovo ionako smatram za mestom za zezanje i relaksaciju a ne za ozbiljne razgovore, ali mislim da bi to trebalo da bude jasno rečeno svima od starta da ne bi bilo zaletanja.
Što se tiče iznošenja u javnost privatnih podataka, to je teoretski zabranjeno ali nije sprečilo npr Kelis da piše po forumu gde ja radim i u koji vrtić mi ide dete, pa su je onda brisali javno ali to je naravno nije sprečilo da te i druge podatke raširi među onima koje je to zanimalo i koji su mi to jasno stavili do znanja u pp.
Toliko o diskreciji......
A onda shvatiš da su to potpuno nebitne stvari i nebitne osobe i da ako neko želi da sazna nešto o tebi i to mu nešto znači, zašto se boriti protiv toga....nema od toga nikakve štete u tvom privatnom životu.
 
Da to je zaista nisko i neljudski. Privatno vreme svako može da provodi kako hoće. Pa na onom trulom zapadu zaposleni i diša mogu da đuskaju u istoj diskoteci i to ofarbane kose u zeleno i probušenog uveta... Ali sutra na poslu po pravilu službe... Ali ovo je SRBIJA!
Meni je dotična snapšotovala profil i nalepila neke gejove. Dotična slika je bila na korisničkoj prezentaciji njene drugarice...
Naravno, u normalnim zemljama krivotvoreni i javno prikazani podaci podležu krivičnoj odgovornosti... Ali ovo je SRBIJA!
Pa još 99% ljudi ne zna da koristi komp... a kamo li koja su im prava i šta je dozvoljeno a šta ne.

Dopunio bih "pitanje" porukom da provajderi takođe proveravaju poštu. Ima ko radi i ZAŠTO to radi!
 
apotekarka:
Kao što već znaš, ja mislim da to nije nešto za uzrujavanje, jer ovo ionako smatram za mestom za zezanje i relaksaciju a ne za ozbiljne razgovore, ali mislim da bi to trebalo da bude jasno rečeno svima od starta da ne bi bilo zaletanja.
Što se tiče iznošenja u javnost privatnih podataka, to je teoretski zabranjeno ali nije sprečilo npr Kelis da piše po forumu gde ja radim i u koji vrtić mi ide dete, pa su je onda brisali javno ali to je naravno nije sprečilo da te i druge podatke raširi među onima koje je to zanimalo i koji su mi to jasno stavili do znanja u pp.
Toliko o diskreciji......
A onda shvatiš da su to potpuno nebitne stvari i nebitne osobe i da ako neko želi da sazna nešto o tebi i to mu nešto znači, zašto se boriti protiv toga....nema od toga nikakve štete u tvom privatnom životu.

Pa ne mogu da verujem :shock: :shock: Garant može to neko da uradi? A zar Kelis nije moderator? Mislim ako neko to NE BI trebao da radi su oni...
 
Ma i Eshalon radi svoj posao. Ne smeta to meni. Ni eshalon, ni provajderi, ni panduri... I Google radi backup za svaki upit. Ali me to ne zanima jer im (jos uvek) nisam interesantan. Meni je samo bezveze da neko koga ne poznajem cita ono sto privatno napisem i onda polemise sa mnom na forumu i pravi se blesav. U stvari, ne smeta mi ni to, ali hocu da se to napise u pravilnik, hocu da kad sutra ovde dodje klinac od 16 godina zna da ce njegove privatne poruke biti editovane i da raste uz svest o prisustvu Velikog Brata olicenog u liku malih ljudi.
 
:shock: :shock: :shock:

Aaaaa... eto odakle je procureo moj cuveni recept za pitu s jabukama i oni 'bezobrazni' linkovi koje sam cuvala u potaji :lol: :lol: :lol:

E pa ako mislite da oni nemaju pametnija posla nego da citaju vase poruke, eto vam ICQ, yahoo messenger, MSN messenger, e-mail... pa cete biti bezbedni!
Ja bih se ubila da moram da citam svakave poruke, mislim da ni njima nije do toga!!! :lol: :lol: :lol:
 
sweet_A:
apotekarka:
Kao što već znaš, ja mislim da to nije nešto za uzrujavanje, jer ovo ionako smatram za mestom za zezanje i relaksaciju a ne za ozbiljne razgovore, ali mislim da bi to trebalo da bude jasno rečeno svima od starta da ne bi bilo zaletanja.
Što se tiče iznošenja u javnost privatnih podataka, to je teoretski zabranjeno ali nije sprečilo npr Kelis da piše po forumu gde ja radim i u koji vrtić mi ide dete, pa su je onda brisali javno ali to je naravno nije sprečilo da te i druge podatke raširi među onima koje je to zanimalo i koji su mi to jasno stavili do znanja u pp.
Toliko o diskreciji......
A onda shvatiš da su to potpuno nebitne stvari i nebitne osobe i da ako neko želi da sazna nešto o tebi i to mu nešto znači, zašto se boriti protiv toga....nema od toga nikakve štete u tvom privatnom životu.

Pa ne mogu da verujem :shock: :shock: Garant može to neko da uradi? A zar Kelis nije moderator? Mislim ako neko to NE BI trebao da radi su oni...

Pitaj gazdaricu, ona je to izbrisala i hvala joj zbog toga.
A da ne pričam o panduru kome je izreferisala i kako se zovem i gde radim pa mi on to sve servirao na pp uz pretnje da će se nadležni ORGANI pozabaviti samnom (to sve imam snimljeno).

Zatim pretnje da će mi nalog biti ukinut ako izeditujem pp lika koji moli da mu pošaljem golu sliku u određenoj pozi....

Zatim, Rastaman je jednom izmenio moj post na forumu.....ja pregledam, kad ono, ne stoji ono što sam ja napisala nego ono što je on napisao, imajte i to u vidu, i to se dešava .....

Samo bih dodala da je moja tema i tema mojih kolega iz DSDS jedna od najposećenijih na Krstarici, da sam za jedno rekordno veče imala hiljadu pregleda a šta to znači za marketing, to i meni prezentuju internet oglašivači kad mi dođu u firmu.
Eto , toliko o tome....
 
Cudan je ovo svet... eto recimo, kada sam pre nekoliko dana bio u Merkatoru i na unutrasnjem zidu istog procitao oslobodjenje odgovornosti Merkatora za bilo kakve povrede nanete pojedincu prilikom koriscenja njihovih eskalatora (inace nikada do sada to nisam video, a dosta sam vremena provodio po zapadnim zemljama), obecao sam sebi da vise nikad necu da udjem u gorespomenuti.
Tako i ovo, ako citaju, nek citaju, sta me boli ona stvar. Ni emailovi nisu bezbedni, moze da ih cita server na koji stignu. A na chatu, ako imam bas neki stvarno vazan razgovor, lepo ukljucim DCC chat i uzivam...
 
Pa dobro, i Krstarica ima advokate koji su se uspesno ogradili od svake nadoknade stete... Jedino sto u pravilnik nisu uneli je taj 'detalj'.
U principu, nista u pp-ovima nije bitno, samo me zanima kako se osecaju ljudi dok citaju? Prljavo?

Ni jedan mejl nije bezbedan. Zato za vazne stvari postoji pgp.
 
1) Ima "pandura" ali ima i KRIMINALNIH INSPEKTORA!
2) Svi messengeri su bezopasni ako se radi o normalnim ljudima, SHVATITE da postoje ludaci koji se dogovaraju o svemu i svačemu! Telefon se ne može prisluškivati ako je dotični na dial-up-u!
3) Ko ima šta da krije, taj ima razloga da se plaši!
4) Koji to advokat sastavlja ONAKAV pravilnik?
5) Mani te se "ćorava posla" na vreme!
 
Ne mislim da se u PP bas nalaze neki jako vazni podaci. Ali, ipak mi nije prijatno da cujem da se to radi. Na zapadu bi za takvo ugrozavanje privatnosti neko sigurno odgovarao (pogotovo zato sto se niko nije ogradio od toga ili to pomenuo u pravilniku)... Kod nas... Medjutim, nema sanse... Slazem se za moderatore: ne bi smeli da imaju pristup PP korisnika. Dok je pak, administrator druga stvar. Ni to mi se ne svidja, ali adminstrator mora da ima uvid u funkcionisanje sistema, tako da administrator bar ima opravdanje za to... Ali moderatori... Ne.

Ali, jos veca povreda privatnosti je iznosenje privatnih podataka korisnika foruma u javnost. To treba izrazito zabraniti. Pravilnikom ili kako vec.
 
Morao bi da sacuvas bilo koji dokaz i da obezbedis svedoka koji je video post (ili bilo sta slicno)... Tek onda... Mozda.

A, jel' ima neko da je na Floridi. ;)

E, sad mi je palo na pamet nesto: da to nije zavera dinastije Dizni? :lol: I u Floridi i u Kaliforniji postoji Diznilend. :lol: :lol: :lol:
 
Nadam se da ste bar pročitali "ugovore" tj "terms of use" "besplatnih mail servisa" koji pritom traže uklanjanje privatnosti na browseru, tj "iščitavanje cookies-a zbog analize interesovanja korisnika" te eventualnih kontakata sa firmama koje to mogu da im ponude! Kad vidim koliko su ljudi destruktivni a tim pre što kao sede u svom stanu pa misle da ih niko ne vidi dođe mi da kažem zbogom internetu... :roll:
 
Ma, ti kolacici su bezveze... Trenutno je glavna tema na netu (vezano za tematiku) opanjkavanje Google servisa zbog toga sto skladiste sve podatke o korisnicima i zbog toga sto su ukinuli neke delove pravilnika koji su zabranjivali iznosenje tih podataka na astal FBI. Normalno, opanjkavanje sponzorise Yahoo, koji radi to isto, samo sto im je sad bedak jer Google daje mailbox od 1Gb... Sto oni nece skoro dostici.

Nego, da se vratimo mi na domaca opanjkavanja :) i zloupotrebe privatnosti. Meni je najvece otkrice na ovoj temi podatak da mod moze da panduru prijavi nekog clana i da onda taj pandur moze da preti u pp-u. Mislim, sta je to? Krstarica preuzima poluge vlasti u svoje ruke?
 
Groucho Marx:
Ma, ti kolacici su bezveze... Trenutno je glavna tema na netu (vezano za tematiku) opanjkavanje Google servisa zbog toga sto skladiste sve podatke o korisnicima i zbog toga sto su ukinuli neke delove pravilnika koji su zabranjivali iznosenje tih podataka na astal FBI. Normalno, opanjkavanje sponzorise Yahoo, koji radi to isto, samo sto im je sad bedak jer Google daje mailbox od 1Gb... Sto oni nece skoro dostici.

Nego, da se vratimo mi na domaca opanjkavanja :) i zloupotrebe privatnosti. Meni je najvece otkrice na ovoj temi podatak da mod moze da panduru prijavi nekog clana i da onda taj pandur moze da preti u pp-u. Mislim, sta je to? Krstarica preuzima poluge vlasti u svoje ruke?

Veliki brat nas posmatra. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top