Nobelovi balbani - primer književnog konzervativizma

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
16.002
Pisanje je jedno od najvecih civilizacijskih dostignuca ljudkse civilizacije na planeti Zemlji, koja je i apsolutni posed ljudskih bica. To me malo nervira, jer sam zastitnica zivotinja i biljaka (moram i ja nesto da jedem), ali i prirode, Sunca, leta i nalavno lepih stvari.
Volim da pisem i svakodnevno to radim. Ne zelim da zvucim neskromno, ali radim to veoma vesto. Ne znam da li je zbog horoskopa ili mog talenta, ili talenat proizilazi i horoskopa ili kako li vec. Ipak, prilicno lepo pisem. Zadovlajna sam. Ipak, problem nije u meni.
Ono sto je postalo "Alfa i omega" u proceni kvaliteta pisanje je Nobelaova nagrada. Taj minobacac je zaradio veliike pare i sada u tom komitetu sede neki ljudi, koji svake godine odlucuju kod dobro pise i ko pravi mir u svetu, a i neke druge gluposti, mislim, fizika i ekonomija, strasno. Vec sam pricala o mafijanju majke Tereze, a da ne pricam o Dalaj Lami i Mendeli. Ipak, posto je ovo knjizevnost, fokusiracu se veoma kratko na jednu cudnu stvar.
Ja pisem na ovom forumu, veoma uspesno, vec par godina i ti koji sede u tom komitetu se jos nisu setili da mi daju Nobelovu nagrad za moje pisanje ovde na forumu. Ono razvija multikulturalizam i internacionalizam (pisem na stranim jezicima), ljubav i mir u svetu (najvise pisem na LJiS), afirmise pozitivne vrednosti (dajem savete sta da se jede i kuva), a to je povezano i sa zdravim zivotom, pored toga tu se izdvaja i moj altruizam, kao i autenticnost moga dela, jer vecinom prenosi zivotna iskustva iz mog zivota, a ako nisu moja iskustva, onda su iskustva mojih prijatelja.
Dakle, zasto tamo neki Mrndamrnda iz severnog Pakistana ili neki crnac iz Afrike dobija Nobelovu nagradu, a ja, koja je toliko predana ne dobijam? Da nije to neka teorija zavere?

Molim vas, pazite sta pisete, jer sam uzasno besna, zato sto su konzervativni i zatucani. Ja ne smatram konzervativiza, a priori losim, ali njihov. :(
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pisanje je jedno od najvecih civilizacijskih dostignuca ljudkse civilizacije na planeti Zemlji, koja je i apsolutni posed ljudskih bica. To me malo nervira, jer sam zastitnica zivotinja i biljaka (moram i ja nesto da jedem), ali i prirode, Sunca, leta i nalavno lepih stvari.
Volim da pisem i svakodnevno to radim. Ne zelim da zvucim neskromno, ali radim to veoma vesto. Ne znam da li je zbog horoskopa ili mog talenta, ili talenat proizilazi i horoskopa ili kako li vec. Ipak, prilicno lepo pisem. Zadovlajna sam. Ipak, problem nije u meni.
Ono sto je postalo "Alfa i omega" u proceni kvaliteta pisanje je Nobelaova nagrada. Taj minobacac je zaradio veliike pare i sada u tom komitetu sede neki ljudi, koji svake godine odlucuju kod dobro pise i ko pravi mir u svetu, a i neke druge gluposti, mislim, fizika i ekonomija, strasno. Vec sam pricala o mafijanju majke Tereze, a da ne pricam o Dalaj Lami i Mendeli. Ipak, posto je ovo knjizevnost, fokusiracu se veoma kratko na jednu cudnu stvar.
Ja pisem na ovom forumu, veoma uspesno, vec par godina i ti balvani, koji sede u tom komitetu se jos nisu setili da mi daju Nobelovu nagrad za moje pisanje ovde na forumu. Ono razvija multikulturalizam i internacionalizam (pisem na stranim jezicima), ljubav i mir u svetu (najvise pisem na LJiS), afirmise pozitivne vrednosti (dajem savete sta da se jede i kuva), a to je povezano i sa zdravim zivotom, pored toga tu se izdvaja i moj altruizam, kao i autenticnost moga dela, jer vecinom prenosi zivotna iskustva iz mog zivota, a ako nisu moja iskustva, onda su iskustva mojih prijatelja.
Dakle, zasto tamo neki Mrndamrnda iz severnog Pakistana ili neki crnac iz Afrike dobija Nobelovu nagradu, a ja, koja je toliko predana ne dobijam? Da nije to neka teorija zavere?

Molim vas, pazite sta pisete, jer sam uzasno besna, zato sto su konzervativni i zatucani. Ja ne smatram konzervativiza, a priori losim, ali njihov. :(


Draga Moderna Pevačica onaj koji piše, jako je rijetko konzervativan, to mogu biti i jesu, samo piskarala (a njih ima koliko hoćeš). Kako je rekao Krleža: "Pisati, uvijek znači misliti.", ili G.G. Marques: "Pripovijedati da bi se živjelo." Pisci i pjesnici, spisateljice i pjesnikinje, bili Nobelovci ili ne, to potvrđuju :)
 
Draga Moderna Pevačica onaj koji piše, jako je rijetko konzervativan, to mogu biti i jesu, samo piskarala (a njih ima koliko hoćeš). Kako je rekao Krleža: "Pisati, uvijek znači misliti.", ili G.G. Marques: "Pripovijedati da bi se živjelo." Pisci i pjesnici, spisateljice i pjesnikinje, bili Nobelovci ili ne, to potvrđuju :)

Nisam pricala o piscima, vec o tim balvanima u tom komitetu, koji dodeljuju nagradu svemu i svakome, a meni ne.


Previše sam gord, da bih pratio tvoje postove ili razmišljao o tebi ( to bi bilo i više nego patetično od mene )
A i šta ti znaš o književnosti ?

Primetila sam da si suvise gord, ali ih prstis. Ja ne znam mnogo, ali ti sigurno znas vise od mene.
 
Moderna Pevacica, šta će tebi Nobelova nagrada? Ti si to prevazišla. To je kao kada je Rambo Amadeus dobio od Saachija nagradu za kreativnost. A on otišao po nagradu i rekao im:"Ja sam kreativan već deset godina a evo tek sad dobijam nagradu. To je kao kada biste Švarcenegeru rekli da ima mišiće."

Samo sto je Rambo Amadeus budala i prazno razglabalo, a ja to nisam.

@Koen: Znaci da te ipak privlaci moje delo. ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top